Licensed to Pukekohe Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 31/10/2017 04:39 PM
                   PSC October Club Night 2017 - 28/10/2017                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leana Miller               9 PUKCO                  50.27      45.78  
  2 Maggie Roose               8 PUKCO                1:01.42      50.56  
  3 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT      53.15  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                  34.44      35.22  
  2 Rebecca Jones             10 PUKCO                     NT      37.77  
  3 Sasha Nichol              10 PUKCO                  38.42      37.80  
  4 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT      38.95  
  5 Sophie Fayers             10 PUKCO                     NT      40.44  
  6 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT      42.43  
  7 Katie Dunn                10 PUKCO                     NT      47.78  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbie Gibson              11 PUKCO                  35.51      33.59  
  2 Willow Phillips           11 PUKCO                  35.47      36.07  
  3 Drew McKenzie             11 PUKCO                  36.71      36.42  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT      33.87  
  2 Tyler Chapman             12 PUKCO                  34.44      34.04  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT      34.11  
  4 Tia Allen                 12 PUKCO                     NT      38.98  
 -- Amelia de Lautour         12 PUKCO                  30.24        SCR  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                  29.64      29.57  
  2 Sarah Dodd                13 PUKCO                  30.38      31.16  
  3 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  33.33      31.54  
  4 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                  31.15      31.62  
  5 Georgia Wilson            13 PUKCO                  30.68      32.65  
  6 Erin Hamilton             13 PUKCO                  34.64      33.19  
  7 Jorja McKenzie            13 PUKCO                  36.97      34.41  
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacKenzie Brears          14 PUKCO                  28.40      29.07  
  2 Olivia Nichol             14 PUKCO                  34.40      33.40  
 -- Molly Kaio                14 PUKCO                  30.66        SCR  
 
Event 2  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                  44.51      44.15  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Roose              10 PUKCO                  36.91      38.49  
  2 Charlie Millington        10 PUKCO                  39.15      39.66  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Brears                11 PUKCO                  34.06      34.75  
  2 David Wright              11 PUKCO                  37.48      36.58  
  3 Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT      39.73  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                     NT      34.50  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                  39.31      39.19  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  27.05      27.01  
  2 Arun Dunn                 13 PUKCO                  31.97      32.42  
 
Event 2  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Josh Nichol               15 PUKCO                  26.88        SCR  
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                2:54.94    2:45.05  
 
Event 5  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Reynolds           11 PUKCO                  20.71      20.64  
  2 Rebecca Jones             10 PUKCO                  21.53      21.69  
  3 Sophie Fayers             10 PUKCO                     NT      21.79  
  4 Charlie Millington        10 PUKCO                  22.50      22.15  
  5 Leana Miller               9 PUKCO                  24.90      24.81  
  6 Maggie Roose               8 PUKCO                  25.99      25.03  
 
Event 6  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT    1:03.72  
  2 Leana Miller               9 PUKCO                     NT    1:11.41  
 -- Maggie Roose               8 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                  44.35      44.44  
  2 Sasha Nichol              10 PUKCO                  49.66      51.11  
  3 Sophie Fayers             10 PUKCO                     NT      51.75  
  4 Rebecca Jones             10 PUKCO                     NT      54.80  
  5 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT      54.86  
  6 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT      55.84  
 -- Katie Dunn                10 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbie Gibson              11 PUKCO                  46.37      45.41  
  2 Tyler McNaughten          11 PUKCO                  48.66      48.50  
  3 Willow Phillips           11 PUKCO                  52.18      50.94  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                  41.86      42.41  
  2 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT      48.06  
  3 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT      50.19  
  4 Tia Allen                 12 PUKCO                     NT      51.29  
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin Hamilton             13 PUKCO                  39.80      38.56  
  2 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                  38.08      41.60  
  3 Sarah Dodd                13 PUKCO                  42.24      41.62  
  4 Maia Clare                13 PUKCO                  40.43      42.16  
  5 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  41.98      42.35  
  6 Georgia Wilson            13 PUKCO                  44.34      44.25  
 
Event 6  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacKenzie Brears          14 PUKCO                  34.41      35.85  
  2 Olivia Nichol             14 PUKCO                  39.84      41.45  
 -- Molly Kaio                14 PUKCO                  42.02        SCR  
 
Event 6  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                  35.72      36.86  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlie Millington        10 PUKCO                  52.92      53.60  
  2 George Roose              10 PUKCO                  51.90      54.37  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Brears                11 PUKCO                  47.45      46.06  
  2 David Wright              11 PUKCO                  52.56      52.00  
  3 Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT      59.17  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                     NT      44.02  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                  48.15      48.97  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun Dunn                 13 PUKCO                  44.61      45.88  
 
Event 7  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Josh Nichol               15 PUKCO                  31.87        SCR  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sasha Nichol              10 PUKCO                3:23.98    3:22.62  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abbie Gibson              11 PUKCO                     NT    3:03.41  
  2 Tyler McNaughten          11 PUKCO                     NT    3:04.79  
  3 Willow Phillips           11 PUKCO                3:05.79    3:10.28  
  4 Drew McKenzie             11 PUKCO                3:14.03    3:15.21  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                3:13.39    3:02.50  
  2 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT    3:14.80  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT    3:15.21  
  4 Tia Allen                 12 PUKCO                     NT    3:23.41  
 -- Amelia de Lautour         12 PUKCO                2:36.59        SCR  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                2:32.62    2:37.86  
  2 Jorja McKenzie            13 PUKCO                2:56.81    2:50.99  
  3 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                     NT    2:52.52  
  4 Erin Hamilton             13 PUKCO                     NT    3:04.80  
 
Event 8  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacKenzie Brears          14 PUKCO                2:42.47    2:37.48  
 -- Molly Kaio                14 PUKCO                     NT        SCR  
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                2:31.11    2:31.86  
 
Event 9  Boys 9 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                     NT    3:40.93  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Roose              10 PUKCO                3:31.91    3:29.12  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                3:22.57    3:10.48  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                     NT    3:00.86  
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                2:28.35    2:27.47  
 
Event 9  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                2:00.24    2:08.06  
 
Event 10  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                     NT      15.62  
  2 Charlie Millington        10 PUKCO                  17.09      17.05  
  3 Maia Kervin               10 PUKCO                  17.86      17.53  
  4 Rebecca Jones             10 PUKCO                     NT      17.84  
  5 Sophie Fayers             10 PUKCO                     NT      17.90  
  6 Jordan Reynolds           11 PUKCO                  18.40      18.22  
  7 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT      18.84  
  8 Leana Miller               9 PUKCO                  20.22      21.20  
  9 Maggie Roose               8 PUKCO                  25.77      22.72  
 10 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT      24.42  
 
Event 11  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                  36.93      41.03  
  2 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT      52.83  
  3 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT      57.14  
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler McNaughten          11 PUKCO                  44.82      44.06  
  2 Willow Phillips           11 PUKCO                  45.44      45.31  
  3 Abbie Gibson              11 PUKCO                     NT      45.72  
  4 Drew McKenzie             11 PUKCO                  47.89      51.33  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                  41.53      43.52  
  2 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT      46.54  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT      47.74  
  4 Tia Allen                 12 PUKCO                     NT      52.19  
 -- Amelia de Lautour         12 PUKCO                  32.12        SCR  
 
Event 11  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                  32.72      32.84  
  2 Georgia Wilson            13 PUKCO                  34.63      35.99  
  3 Sarah Dodd                13 PUKCO                  35.62      36.73  
  4 Erin Hamilton             13 PUKCO                  41.28      37.18  
  5 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  36.71      37.37  
  6 Jorja McKenzie            13 PUKCO                  40.14      41.92  
 -- Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                  36.30        SCR  
 
Event 11  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacKenzie Brears          14 PUKCO                  33.69      32.76  
  2 Olivia Nichol             14 PUKCO                  38.97      37.90  
 -- Molly Kaio                14 PUKCO                  35.26        SCR  
 
Event 12  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jussi McKenzie             9 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Roose              10 PUKCO                     NT      52.74  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Max Brears                11 PUKCO                  41.53      42.61  
  2 David Wright              11 PUKCO                  47.43      48.50  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                     NT      42.16  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                     NT      56.41  
 
Event 12  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  30.77      31.66  
  2 Arun Dunn                 13 PUKCO                  42.79      41.57  
 
Event 12  Boys 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Josh Nichol               15 PUKCO                  29.20        SCR