Licensed to Pukekohe Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 26/09/2017 09:20 PM
                    September Club Night 2017 - 23/09/2017                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                1:39.25    1:36.65  
  2 Leana Miller               9 PUKCO                     NT    2:06.98  
 -- Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                1:28.46    1:26.42  
  2 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT    1:47.85  
  3 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT    1:53.90  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                1:27.23    1:24.28  
  2 Abbie Gibson              11 PUKCO                1:33.29    1:26.71  
  3 Armani Tohaia             11 PUKCO                1:37.41    1:29.43  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 PUKCO                1:13.80    1:17.36  
  2 Tyler Chapman             12 PUKCO                1:28.05    1:27.67  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT    1:30.15  
 -- Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                1:11.79    1:13.94  
  2 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                1:17.48    1:17.20  
  3 Sarah Dodd                13 PUKCO                1:17.88    1:18.12  
  4 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                1:20.83    1:18.68  
  5 Georgia Wilson            13 PUKCO                1:19.69    1:22.20  
  6 Erin Hamilton             13 PUKCO                1:24.59    1:23.03  
  7 Jorja McKenzie            13 PUKCO                1:27.36    1:27.34  
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Norman             14 PUKCO                1:16.67    1:17.35  
 
Event 2  Boys 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                     NT    1:50.17  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun Dunn                 12 PUKCO                1:24.85    1:25.75  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                1:42.56    1:41.00  
 
Event 2  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                1:06.70    1:13.84  
  2 Troy Wigley               13 PUKCO                     NT    1:24.16  
 
Event 2  Boys 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn Rattrie              14 PUKCO                1:26.70    1:24.66  
 
Event 2  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                  58.93    1:04.31  
  2 William Hughes            18 PUKCO                1:06.63    1:06.63  
 
Event 3  Girls 9 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT    4:42.28  
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                3:29.50    3:27.69  
  2 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT    4:16.62  
  3 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT    4:29.93  
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                3:27.05    3:16.75  
  2 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT    3:46.90  
 
Event 3  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                2:59.97    3:04.12  
  2 Sarah Dodd                13 PUKCO                3:22.54    3:16.07  
  3 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                3:23.82    3:18.01  
  4 Georgia Wilson            13 PUKCO                     NT    3:30.38  
 
Event 3  Girls 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Norman             14 PUKCO                2:55.77    2:56.00  
 
Event 3  Girls 15 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                2:47.99    3:01.18  
 
Event 4  Boys 9 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                4:18.29    4:06.05  
 
Event 4  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlie Millington        10 PUKCO                3:51.79    3:53.41  
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                3:58.35    3:52.13  
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Adams               12 PUKCO                3:54.28    3:42.00  
 
Event 4  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn Rattrie              14 PUKCO                     NT    3:27.57  
 
Event 5  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlie Millington        10 PUKCO                  18.12      17.09  
  2 David Wright              11 PUKCO                  17.45      17.47  
  3 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT      17.86  
  4 Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT      18.40  
  5 Leana Miller               9 PUKCO                  20.22      20.91  
  6 Katie Dunn                10 PUKCO                     NT      21.29  
  7 Jordan Reidt              10 PUKCO                     NT      22.99  
 
Event 6  Girls 9 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Olivia Wheeler             9 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                1:35.83    1:36.80  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                1:37.62    1:26.65  
  2 Armani Tohaia             11 PUKCO                     NT    1:37.72  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 PUKCO                1:12.53    1:18.54  
  2 Amelia de Lautour         12 PUKCO                1:18.70    1:22.60  
  3 Tyler Chapman             12 PUKCO                1:48.65    1:39.04  
 
Event 6  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                1:10.26    1:15.38  
 
Event 6  Girls 15 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                1:11.59    1:19.18  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun Dunn                 12 PUKCO                1:43.81    1:34.44  
 
Event 7  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                1:10.20    1:13.41  
 
Event 7  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Hughes            18 PUKCO                  58.54    1:03.17  
 
Event 8  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                  47.24      44.65  
  2 Leana Miller               9 PUKCO                  57.03      57.06  
  3 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT    1:02.23  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 PUKCO                  40.85      40.94  
  2 Maia Kervin               10 PUKCO                     NT      50.81  
  3 Katie Dunn                10 PUKCO                     NT      51.95  
  4 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT      52.74  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                  40.45      38.99  
  2 Abbie Gibson              11 PUKCO                  43.20      41.87  
  3 Armani Tohaia             11 PUKCO                  45.46      42.28  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia de Lautour         12 PUKCO                  34.64      34.53  
  2 Janaye Burns              12 PUKCO                  32.92      35.22  
  3 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT      39.39  
  4 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT      43.94  
 
Event 8  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  33.73      34.62  
  2 Maia Clare                13 PUKCO                  33.79      35.54  
  3 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                  37.81      36.40  
  4 Sarah Dodd                13 PUKCO                  37.45      38.58  
  5 Jorja McKenzie            13 PUKCO                  39.70      39.75  
  6 Erin Hamilton             13 PUKCO                  41.79      41.95  
 
Event 8  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                  33.05      35.00  
 
Event 9  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                  48.92      47.79  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Reidt              10 PUKCO                     NT    1:03.50  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT      50.66  
 -- David Wright              11 PUKCO                  41.81         DQ  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Adams               12 PUKCO                  49.70      46.26  
 
Event 9  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  29.87      32.56  
  2 Troy Wigley               13 PUKCO                     NT      40.81  
 
Event 9  Boys 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                  26.11      28.30  
 
Event 10  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlie Millington        10 PUKCO                  23.21      24.68  
  2 Brooke Kervin              8 PUKCO                     NT      29.97  
  3 Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT      30.34  
  4 Katie Dunn                10 PUKCO                     NT      31.53  
  5 Leana Miller               9 PUKCO                  33.89      32.15  
 -- Jordan Reidt              10 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 11  Girls 9 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                3:25.47    3:08.31  
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                     NT    3:47.36  
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                2:48.86    2:45.84  
  2 Abbie Gibson              11 PUKCO                2:50.23    2:46.93  
  3 Armani Tohaia             11 PUKCO                3:02.98    2:57.23  
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia de Lautour         12 PUKCO                2:31.26    2:24.72  
  2 Janaye Burns              12 PUKCO                2:22.87    2:30.59  
  3 Tyler Chapman             12 PUKCO                2:44.04    2:54.05  
  4 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT    2:59.10  
  5 Emma Wallace              12 PUKCO                     NT    3:00.37  
 
Event 11  Girls 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                2:20.42    2:22.75  
  2 Charlotte Hyland-Mills    13 PUKCO                2:28.93    2:31.32  
  3 Georgia Wilson            13 PUKCO                2:31.60    2:40.42  
  4 Erin Hamilton             13 PUKCO                2:52.73    2:43.82  
  5 Jorja McKenzie            13 PUKCO                2:44.82    2:44.85  
 
Event 12  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charlie Millington        10 PUKCO                3:11.25    3:12.78  
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                3:10.82    3:11.47  
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun Dunn                 12 PUKCO                2:35.66    2:43.01  
 
Event 12  Boys 13 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                2:19.51    2:21.91  
  2 Troy Wigley               13 PUKCO                     NT    2:41.28  
 
Event 12  Boys 14 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finn Rattrie              14 PUKCO                     NT    2:41.31  
 
Event 12  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                1:58.38    2:05.50  
  2 William Hughes            18 PUKCO                1:57.93    2:19.37