Licensed to Howick Pakuranga Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 28/10/2017 08:15 PM
                2017 HPK Honda Meet - 27/10/2017 to 29/10/2017                 
                         Results - Session 3                                    
 
Event 17  Boys 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:28.95  28/08/2016 Taylor Notman, Pukekohe                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:28.38    1:28.69R 
  2 Jason Zhang               10 HPKCO                1:35.64    1:30.17  
  3 Samuel Asiata              9 HPKCO                1:31.47    1:31.33  
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                  56.44    1:33.58  
  5 Ben Hew                   10 HPKCO                1:35.03    1:35.30  
  6 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:39.69    1:35.81  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                1:36.49    1:35.87  
  8 Raymond Wang              10 HPKCO                1:37.16    1:35.93  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sam Molloy                10 HPKCO                1:42.58    1:40.08  
 10 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                1:50.51    1:42.34  
 11 Geoffrey Lu               10 HPKCO                1:45.67    1:42.71  
 12 Ethan Curlett              9 HPKCO                1:42.45    1:42.74  
 13 Daniel Ko                 10 HPKCO                     NT    1:43.52  
 14 Yuan Lachama               9 HPKCO                1:47.78    1:43.67  
 15 Wesley Lau                 9 HPKCO                1:46.96    1:44.40  
 16 Lau'rel Ram               10 HPKCO                     NT    1:48.65  
 17 Nate Cheng                10 HPKCO                     NT    1:52.82  
 18 Michael Shen               9 HPKCO                2:00.07    1:57.39  
 19 Morgan Reynolds            7 HPKCO                1:53.70    1:58.67  
 20 James Hong                 9 HPKCO                2:00.58    1:59.58  
 20 Oscar Guo                  9 HPKCO                2:02.86    1:59.58  
 22 Owen Jin                   9 HPKCO                     NT    2:04.55  
 23 Matt Wang                  9 HPKCO                     NT    2:08.69  
 -- Charles Wong               7 HPKCO                2:07.07         DQ  
 -- Jacob Quilty              10 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                1:34.19         NS  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                1:58.12        SCR  
 
Event 17  Boys 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:18.29  28/08/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Caleb Wilson              11 MRECO                     NT    1:27.57  
  2 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:28.16    1:27.69  
  3 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT    1:28.52  
  4 Allan Han                 11 HPKCO                1:27.91    1:32.61  
  5 Buckley Chen              11 HPKCO                1:36.23    1:35.02  
  6 Harish Kishorkumar        12 HPKCO                1:36.83    1:35.54  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Oliver Barlow             11 HPKCO                1:34.60    1:37.23  
  8 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                1:43.67    1:40.06  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kullen Montgomery         12 FSTCO                1:48.81         DQ  
 
Event 17  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:11.09  28/08/2016 Ryan Oliver, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Jeremy Huang              13 HPKCO                1:14.97    1:13.19  
  2 Ethan Bull                14 PPKCO                1:17.41    1:13.67  
  3 William Waters            13 HPKCO                1:36.08    1:19.25  
  4 Takumi Thornley           13 PPKCO                1:25.07    1:21.67  
  5 Raymond Dong              13 PPKCO                1:27.15    1:22.92  
  6 Kobey Kenrick             13 HPKCO                1:32.34    1:29.30  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Reece Robinson            13 HPKCO                1:42.45    1:35.69  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                1:17.46        SCR  
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:06.82  28/08/2016 Reuben McKay, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 PPKCO                1:05.93    1:05.48R 
  2 Ryan Sargent              15 HPKCO                1:16.20    1:14.40  
 
Event 18  Girls 10 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:29.32  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Freya Hingston            10 HPKCO                1:28.83    1:28.80R 
  2 Grace Tea                 10 MRECO                     NT    1:28.89R 
  3 Mia Laban                  9 HPKCO                1:33.80    1:29.53  
  4 Olivia Bates               9 HPKCO                     NT    1:32.35  
  5 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:30.58    1:32.56  
  6 Kiri Yamagami              8 HPKCO                1:35.79    1:33.56  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nancy Zhang                9 HPKCO                1:41.64    1:33.85  
  8 Ezanda Green              10 HPKCO                1:36.74    1:34.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                1:41.98    1:35.80  
 10 Emma Wang                 10 HPKCO                1:36.42    1:36.44  
 11 Clee Stride               10 HPKCO                1:36.18    1:36.51  
 12 Emily Ong                 10 HPKCO                1:43.82    1:41.11  
 13 Grace Crowe                9 HPKCO                1:44.01    1:41.22  
 14 Naomi Cheng               10 HPKCO                1:44.01    1:41.60  
 15 Sakura Thornley           10 PPKCO                1:45.12    1:43.20  
 16 Emily Chan                 9 HPKCO                1:55.90    1:45.32  
 17 Talia Chaney               8 FSTCO                1:52.89    1:47.46  
 18 Lisa Shi                   8 HPKCO                1:55.83    1:48.91  
 19 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                1:56.07    1:50.55  
 20 Lucy Lonie                10 HPKCO                1:57.01    1:54.20  
 21 Lucy Waters                9 HPKCO                1:51.60    1:55.34  
 22 Isabella Lonie            10 HPKCO                2:03.16    1:55.56  
 23 Lylah Sugarman            10 HPKCO                1:52.86    1:56.81  
 24 Rosie Yang                 9 HPKCO                     NT    2:01.02  
 25 Jessica Lee                9 HPKCO                     NT    2:04.17  
 26 Soyo Yamagami              5 HPKCO                     NT    2:12.53  
 -- Isabella Bolton           10 PPKCO                     NT         DQ  
 -- Chloe Yang                 9 HPKCO                1:58.81         DQ  
 -- Georgia Weldon-Smith       9 HPKCO                     NT         DQ  
 
Event 18  Girls 11-12 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:17.54  28/08/2016 Danielle-Jennyse Smith, Howick Pakuranga   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Jessie Dai                12 PPKCO                1:24.49    1:23.09  
  2 Meg Shuker                12 PPKCO                1:24.91    1:23.29  
  3 Danielle Curlett          11 HPKCO                1:29.89    1:24.32  
  4 Kendall Oliver            12 HPKCO                1:27.23    1:27.04  
  5 Imogene Short             12 FSTCO                     NT    1:29.50  
  6 Jessica Kang              11 HPKCO                1:54.54    1:30.85  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Olivia Rooney             12 HPKCO                1:31.40    1:30.98  
  8 Julia Huang               12 HPKCO                1:56.11    1:31.91  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jane Chen                 11 HPKCO                1:43.48    1:33.17  
 10 Kelly Li                  11 HPKCO                1:41.20    1:33.21  
 11 Isabelle Bannister        12 HPKCO                1:29.60    1:34.30  
 12 Mia Rayner                12 HPKCO                1:53.19    1:35.62  
 13 Sabrina Romero            12 PPKCO                1:35.48    1:35.78  
 14 Eva Harvey                12 PPKCO                1:40.95    1:36.18  
 15 Scarlett Snelling         12 PPKCO                1:36.34    1:37.65  
 16 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                2:03.98    1:44.72  
 -- Ella Gilbertson           11 HPKCO                1:38.78        SCR  
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:14.48  28/08/2016 Hannah Ferguson, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Zoe Shuker                14 PPKCO                1:16.77    1:15.34  
  2 Alicia Choo               13 HPKCO                1:13.55    1:15.62  
  3 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:23.21    1:18.56  
  4 Holly Owen                13 PPKCO                1:16.51    1:20.01  
  5 Maddie Hill               13 UNIAK                1:23.41    1:25.13  
  6 Hailey Brokenshire        13 HPKCO                1:23.54    1:28.66  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Michaela Rohm             13 HPKCO                1:28.97    1:30.21  
 -- Marissa Dodd              13 HPKCO                1:17.65        SCR  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:08.58  28/08/2016 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 HPKCO                1:15.32    1:16.88  
 -- Kirsten Fisher-Marsters   19 HPKCO                1:09.91        SCR  
 
Event 19  Boys 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Counties: C 2:14.46   6/08/2011 Carsten Corazza 2011 NZ SC Cha, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 PPKCO                2:29.20    2:33.31  
  2 Ryan Oliver               14 HPKCO                2:28.86    2:42.77  
  3 Samuel Yuan               13 HPKCO                3:12.85    3:09.20  
  4 Taigo Yamagami            10 HPKCO                3:19.81    3:20.42  
  5 Leo Arrowsmith            11 HPKCO                3:24.40    3:30.23  
  6 Allan Han                 11 HPKCO                4:13.94    3:43.80  
  7 Reece Robinson            13 HPKCO                     NT    3:45.42  
  8 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                4:04.93    3:50.98  
  9 Ethan Curlett              9 HPKCO                4:15.87    4:01.29  
 10 Daniel Ko                 10 HPKCO                     NT    4:04.76  
 -- Taanmay Annappa           10 HPKCO                3:52.89         DQ  
 
Event 20  Girls 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Counties: C 2:35.39  11/08/2015 Mikayla J Dance at 2015 NZ Sho, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anna Shimizu              13 HPKCO                3:00.77    3:07.95  
  2 Isabelle Bannister        12 HPKCO                3:25.59    3:22.14  
  3 Julia Huang               12 HPKCO                3:42.76    3:23.74  
  4 Imogene Short             12 FSTCO                     NT    3:31.45  
  5 Georgia Haycock           11 HPKCO                3:53.83    3:32.51  
  6 Jane Chen                 11 HPKCO                3:55.79    3:35.35  
  7 Melika Zeyni              11 HPKCO                     NT    3:35.60  
  8 Jessica Kang              11 HPKCO                     NT    3:42.03  
  9 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                3:31.08    3:43.24  
 10 Michaela Rohm             13 HPKCO                3:42.89    3:43.80  
 11 Ezanda Green              10 HPKCO                3:43.02    3:44.24  
 12 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                     NT    4:34.68  
 
Event 21  Boys 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:32.98  28/08/2016 Ali Al-ani, Howick Pakuranga               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taanmay Annappa           10 HPKCO                1:26.01    1:23.74R 
  2 Jason Zhang               10 HPKCO                1:25.42    1:26.33R 
  3 Samuel Asiata              9 HPKCO                1:32.42    1:30.84R 
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:34.44    1:33.83  
  5 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:44.45    1:35.92  
  6 Ben Hew                   10 HPKCO                1:35.64    1:36.49  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                1:35.57    1:37.30  
  8 Bodhi Chilcott             9 HPKCO                1:49.72    1:37.41  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Raymond Wang              10 HPKCO                1:37.03    1:37.47  
 10 Sam Molloy                10 HPKCO                     NT    1:39.50  
 11 Geoffrey Lu               10 HPKCO                1:41.64    1:39.82  
 12 Wesley Lau                 9 HPKCO                1:41.68    1:45.16  
 13 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                1:46.01    1:45.76  
 14 Yuan Lachama               9 HPKCO                1:46.74    1:47.66  
 15 Michael Shen               9 HPKCO                     NT    1:51.75  
 16 Lau'rel Ram               10 HPKCO                     NT    1:51.79  
 17 Jacob Quilty              10 HPKCO                     NT    1:51.81  
 18 Charles Wong               7 HPKCO                     NT    1:54.30  
 19 Chris Tong                 9 HPKCO                     NT    1:58.73  
 20 James Hong                 9 HPKCO                     NT    1:59.30  
 21 Eric Yang                 10 HPKCO                2:04.00    1:59.80  
 22 Morgan Reynolds            7 HPKCO                     NT    2:05.29  
 23 Matt Wang                  9 HPKCO                     NT    2:06.58  
 -- Oscar Guo                  9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Owen Jin                   9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                1:52.20        SCR  
 
Event 21  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:11.46  28/08/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                1:14.89    1:17.70  
  2 Caleb Wilson              11 MRECO                1:29.68    1:25.88  
  3 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:24.34    1:26.99  
  4 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT    1:29.73  
  5 Allan Han                 11 HPKCO                1:31.75    1:37.43  
  6 Harish Kishorkumar        12 HPKCO                1:32.52    1:37.45  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Travis Chilcott           11 HPKCO                     NT    1:38.17  
  8 Buckley Chen              11 HPKCO                1:36.83    1:40.78  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kullen Montgomery         12 FSTCO                1:43.85    1:43.52  
 10 Alain Talagtag            11 HPKCO                     NT    1:48.14  
 -- Armand Spencer            11 HPKCO                1:30.18         NS  
 
Event 21  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:08.95  28/08/2016 Josh Nichol, Pukekohe                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gustav Campher            13 HPKCO                1:05.76    1:07.55R 
  2 Caleb Chilcott            14 HPKCO                1:18.80    1:13.93  
  3 Matthew Loh               13 HPKCO                1:18.98    1:15.14  
  4 Ian Chou                  13 HPKCO                     NT    1:24.28  
  5 Kobey Kenrick             13 HPKCO                     NT    1:31.54  
  6 Reece Robinson            13 HPKCO                1:41.09    1:40.83  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Aaron Spencer             13 HPKCO                1:49.45         NS  
 -- William Waters            13 HPKCO                1:20.43         NS  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                1:15.22        SCR  
 
Event 21  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:04.11  28/08/2016 Rocky Mulinuu, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                1:02.33    1:06.80  
  2 Ryan Sargent              15 HPKCO                1:13.84    1:11.78  
 
Event 22  Girls 10 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:24.80  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                1:17.84    1:19.39R 
  2 Olivia Bates               9 HPKCO                     NT    1:30.35  
  3 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:32.18    1:31.64  
  4 Freya Hingston            10 HPKCO                1:31.72    1:32.21  
  5 Mia Laban                  9 HPKCO                1:30.44    1:34.53  
  6 Kiri Yamagami              8 HPKCO                1:33.43    1:35.17  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Clee Stride               10 HPKCO                1:38.00    1:36.38  
  8 Emma Wang                 10 HPKCO                1:38.04    1:36.83  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                1:35.50    1:36.87  
 10 Isabella Bolton           10 PPKCO                1:35.06    1:37.00  
 11 Nancy Zhang                9 HPKCO                1:43.10    1:37.39  
 12 Naomi Cheng               10 HPKCO                1:41.31    1:37.56  
 13 Emily Chan                 9 HPKCO                1:40.77    1:41.43  
 14 Sakura Thornley           10 PPKCO                1:42.99    1:43.18  
 15 Grace Crowe                9 HPKCO                1:43.35    1:45.78  
 16 Emily Ong                 10 HPKCO                1:44.02    1:46.74  
 17 Zoriah Wong See            9 HPKCO                     NT    1:47.14  
 18 Georgia Weldon-Smith       9 HPKCO                     NT    1:48.64  
 19 Chloe Yang                 9 HPKCO                1:51.36    1:50.48  
 20 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                2:02.26    1:54.39  
 21 Lucy Waters                9 HPKCO                1:56.16    1:54.57  
 22 Isabella Lonie            10 HPKCO                1:53.45    1:57.71  
 23 Lisa Shi                   8 HPKCO                2:13.18    2:01.60  
 24 Lylah Sugarman            10 HPKCO                1:49.38    2:02.78  
 25 Hollie McCabe              9 HPKCO                2:09.14    2:04.68  
 26 Riya Gulani                9 HPKCO                     NT    2:07.10  
 27 Jessica Lee                9 HPKCO                     NT    2:08.27  
 28 Isabella Wright            8 HPKCO                     NT    2:13.85  
 -- Lucy Lonie                10 HPKCO                2:08.77         DQ  
 -- Grace Tea                 10 MRECO                     NT         DQ  
 -- Syesha John                9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Rosie Yang                 9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Jilliann Flores            8 HPKCO                     NT         NS  
 
Event 22  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:14.51  28/08/2016 Juno Parallag, Papakura                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Amber George              12 MANCO                     NT    1:23.61  
  2 Meg Shuker                12 PPKCO                1:25.83    1:25.30  
  3 Olivia Rooney             12 HPKCO                1:25.92    1:25.93  
  4 Jacey Li                  12 HPKCO                1:23.92    1:26.09  
  5 Kendall Oliver            12 HPKCO                1:23.42    1:27.28  
  6 Julya Yang                11 HPKCO                1:34.45    1:28.12  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Melanie Mo                11 HPKCO                1:32.71    1:33.67  
  8 Sabrina Romero            12 PPKCO                1:31.95    1:36.38  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jessica Kang              11 HPKCO                1:39.98    1:36.63  
 10 Julia Huang               12 HPKCO                1:49.53    1:36.97  
 11 Scarlett Snelling         12 PPKCO                1:35.76    1:37.09  
 12 Jane Chen                 11 HPKCO                1:50.92    1:37.47  
 13 Eva Harvey                12 PPKCO                1:50.00    1:41.92  
 14 Michayla Rietveld         12 HPKCO                     NT    1:43.03  
 15 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                2:06.13    1:50.46  
 -- Ella Crowe                12 HPKCO                1:14.07         NS  
 -- Ella Gilbertson           11 HPKCO                1:37.88         NS  
 
Event 22  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:12.67  28/08/2016 Erin O'Mara, FAST                          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Laura Wesseling           13 HPKCO                1:15.06    1:17.20  
  2 Jasmine Zhang             13 HPKCO                1:19.21    1:18.68  
  3 Alicia Choo               13 HPKCO                1:18.39    1:18.70  
  4 Zoe Shuker                14 PPKCO                1:18.03    1:19.15  
  5 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:19.88    1:21.04  
  6 Holly Owen                13 PPKCO                1:24.02    1:21.94  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                1:25.08    1:23.40  
  8 Hailey Brokenshire        13 HPKCO                1:22.70    1:31.12  
 
Event 22  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:13.11  28/08/2016 Alice Dickinson, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 HPKCO                1:15.07    1:16.56  
 
Event 23  Boys 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 1:45.70   2/10/2016 Daniel J. Hunter  at 2016 NZ S, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                2:07.70    2:17.04  
  2 Ryan Oliver               14 HPKCO                2:05.22    2:17.43  
  3 Jeremy Huang              13 HPKCO                2:16.31    2:17.93  
  4 Kobey Kenrick             13 HPKCO                2:47.72    2:49.70  
  5 Taanmay Annappa           10 HPKCO                3:04.60    2:51.40  
  6 Allan Han                 11 HPKCO                3:00.34    2:52.29  
  7 Oliver Barlow             11 HPKCO                3:03.51    2:52.47  
  8 Taigo Yamagami            10 HPKCO                2:48.65    2:53.97  
  9 Harish Kishorkumar        12 HPKCO                3:36.50    3:01.77  
 10 Samuel Asiata              9 HPKCO                3:12.99    3:03.85  
 11 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                3:19.96    3:15.94  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                2:51.73         NS  
 -- Reece Robinson            13 HPKCO                3:40.26        SCR  
 -- Daniel Ko                 10 HPKCO                     NT        SCR  
 
Event 24  Girls 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 2:00.83  12/11/2010 Cara Baker NZ Open SC Champs, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Wesseling           13 HPKCO                2:14.56    2:22.25  
  2 Danielle Asiata           10 HPKCO                2:27.62    2:27.57  
  3 Maddie Hill               13 UNIAK                2:45.48    2:41.53  
  4 Kendall Oliver            12 HPKCO                2:43.93    2:47.09  
  5 Michaela Rohm             13 HPKCO                2:53.95    2:47.82  
  6 Isabelle Bannister        12 HPKCO                2:52.01    2:49.51  
  7 Melanie Mo                11 HPKCO                2:49.78    2:52.22  
  8 Ezanda Green              10 HPKCO                2:52.22    2:55.28  
  9 Imogene Short             12 FSTCO                3:06.52    2:59.97  
 10 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                     NT    3:34.74  
 -- Jessica Kang              11 HPKCO                3:26.51         DQ  
 -- Marissa Dodd              13 HPKCO                2:22.72         NS  
 -- Mia Rayner                12 HPKCO                     NT        SCR  
 -- Jane Chen                 11 HPKCO                     NT        SCR  
 
Event 25  Boys 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:38.11  27/08/2016 Ali Al-ani, Howick Pakuranga               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taanmay Annappa           10 HPKCO                1:28.10    1:30.25R 
  2 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:46.65    1:33.29R 
  3 Jason Zhang               10 HPKCO                1:45.84    1:37.47R 
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:40.20    1:37.64R 
  5 Ben Hew                   10 HPKCO                1:41.11    1:37.97R 
  6 Raymond Wang              10 HPKCO                     NT    1:44.79  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ethan Choo                 9 HPKCO                     NT    1:48.27  
  8 Geoffrey Lu               10 HPKCO                     NT    1:55.80  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sam Molloy                10 HPKCO                     NT    1:58.30  
 10 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                     NT    1:59.28  
 11 Wesley Lau                 9 HPKCO                2:02.79    2:04.17  
 
Event 25  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:12.06  27/08/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Allan Han                 11 HPKCO                1:46.38    1:48.70  
 -- Daniel Cieplinski         12 HPKCO                1:20.96         NS  
 
Event 25  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:23.95  27/08/2016 Keegan Neate, FAST                         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Gustav Campher            13 HPKCO                1:07.15    1:09.96R 
  2 Ethan Bull                14 PPKCO                1:27.13    1:16.91R 
  3 Matthew Loh               13 HPKCO                1:21.22    1:19.77R 
  4 Raymond Dong              13 PPKCO                     NT    1:25.25  
  5 Reece Robinson            13 HPKCO                     NT    1:50.39  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                1:17.97        SCR  
 
Event 25  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 59.53  27/08/2016 Joshua Asplin, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                1:01.12    1:02.43  
  2 Ben Masters               16 PPKCO                1:06.44    1:05.19  
  3 Jason Southcombe          19 PPKCO                1:03.48    1:06.29  
  4 Rhynhardt Van Oordt       16 HPKCO                1:03.82    1:07.57  
  5 Ryan Sargent              15 HPKCO                1:15.37    1:16.92  
 
Event 26  Girls 10 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:38.57  27/08/2016 Jacey Li, Howick Pakuranga                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Mia Laban                  9 HPKCO                1:49.86    1:31.73R 
  2 Freya Hingston            10 HPKCO                1:32.66    1:35.12R 
  3 Ezanda Green              10 HPKCO                1:34.11    1:40.83  
  4 Nancy Zhang                9 HPKCO                     NT    1:45.37  
  5 Emma Wang                 10 HPKCO                     NT    1:51.28  
  6 Kiri Yamagami              8 HPKCO                2:10.48    1:52.55  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Naomi Cheng               10 HPKCO                     NT    1:52.77  
  8 Emily Ong                 10 HPKCO                     NT    1:53.53  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Grace Crowe                9 HPKCO                     NT    1:53.88  
 10 Emily Chan                 9 HPKCO                     NT    1:57.31  
 11 Zoriah Wong See            9 HPKCO                     NT    2:03.38  
 
Event 26  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:14.07  27/08/2016 Alicia Choo, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Meg Shuker                12 PPKCO                1:34.68    1:26.24  
  2 Danielle Curlett          11 HPKCO                1:42.14    1:26.71  
  3 Olivia Rooney             12 HPKCO                1:28.35    1:31.67  
  4 Melanie Mo                11 HPKCO                1:50.94    1:35.49  
  5 Jacey Li                  12 HPKCO                1:32.58    1:37.18  
 -- Ella Gilbertson           11 HPKCO                1:51.45         NS  
 
Event 26  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:13.83  27/08/2016 Danielle Ancliffe, Howick Pakuranga        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Alicia Choo               13 HPKCO                1:11.54    1:18.00  
  2 Holly Owen                13 PPKCO                1:18.05    1:18.58  
  3 Zoe Shuker                14 PPKCO                1:21.48    1:19.02  
  4 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                1:22.61    1:24.97  
  5 Jasmine Zhang             13 HPKCO                1:25.07    1:26.03  
 -- Beth Harford              14 HPKCO                1:21.01         NS  
 
Event 26  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:09.54  27/08/2016 Holly Ancliffe, Howick Pakuranga           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 HPKCO                1:13.06    1:14.61  
 
Event 33  Boys 12 & Under 50 SC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
 -- Leo Arrowsmith            11 HPKCO                3:08.24         NS  
 -- Luke O'Connor             11 PPKCO                3:08.02         NS  
 -- Charles Gemmell           12 PPKCO                3:10.65         NS  
 -- Daniel Cieplinski         12 HPKCO                2:49.23         NS  
 -- Keiki Shimizu             10 HPKCO                3:01.74         NS  
 -- Taigo Yamagami            10 HPKCO                3:05.39         NS  
 
Event 34  Girls 12 & Under 50 SC Meter IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Kendall Oliver            12 HPKCO                3:01.02         NS  
 -- Danielle Curlett          11 HPKCO                2:53.10         NS  
 -- Isabelle Bannister        12 HPKCO                3:11.68         NS  
 -- Liv Peebles               11 CCYAK                2:49.11         NS  
 -- Danielle Asiata           10 HPKCO                2:50.38         NS  
 -- Meg Shuker                12 PPKCO                2:52.52         NS