Licensed to Howick Pakuranga Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 28/10/2017 08:15 PM
                2017 HPK Honda Meet - 27/10/2017 to 29/10/2017                 
                     Results - Session 2                                    
 
Event 1  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:14.82  28/08/2016 William Huang, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:18.36    1:17.38  
  2 Jason Zhang               10 HPKCO                1:20.54    1:17.58  
  3 Taanmay Annappa           10 HPKCO                1:18.11    1:18.10  
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:19.36    1:19.57  
  5 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:21.70    1:22.85  
  6 Sam Molloy                10 HPKCO                1:21.67    1:23.63  
 
Event 1  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:05.39  28/08/2016 James Donovan, CSCAK                       
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                1:01.76    1:02.44R 
  2 Luke O'Connor             11 PPKCO                1:14.26    1:13.40  
  3 Oliver Barlow             11 HPKCO                1:17.16    1:13.92  
  4 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:14.54    1:15.76  
  5 Eric Chou                 11 HPKCO                1:16.39    1:17.10  
  6 Caleb Wilson              11 MRECO                1:17.95    1:17.92  
 
Event 1  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:02.54  28/08/2016 Ryan Oliver, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                  58.26      59.25R 
  2 Joshua Kao                14 HPKCO                1:01.97    1:01.40R 
  3 Gustav Campher            13 HPKCO                1:03.89    1:02.52R 
  4 Matthew Loh               13 HPKCO                1:02.51    1:02.63  
  5 Ethan Bull                14 PPKCO                1:03.29    1:03.00  
  6 Caleb Chilcott            14 HPKCO                1:02.89    1:04.33  
 
Event 1  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 57.67  28/08/2016 Noah Vilisoni-Heather, Howick Pakuranga      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Hunter             23 HPKCO                  50.06      48.75R 
  2 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                  56.74      56.27R 
  3 Ben Masters               16 PPKCO                  58.29      58.46  
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:14.06  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                1:08.28    1:08.90R 
  2 Freya Hingston            10 HPKCO                1:16.51    1:16.76  
  3 Grace Tea                 10 MRECO                1:18.51    1:17.32  
  4 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:17.35    1:18.07  
  5 Ashlee Skipper            10 HPKCO                1:17.85    1:19.53  
  6 Mia Laban                  9 HPKCO                1:20.65    1:22.13  
 
Event 2  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.96  28/08/2016 Laura Wesseling, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 PPTCO                1:08.02    1:06.92  
  2 Danielle Curlett          11 HPKCO                1:08.64    1:09.25  
  3 Meg Shuker                12 PPKCO                1:12.71    1:11.35  
  4 Amber George              12 MANCO                1:13.55    1:13.63  
  5 Isabelle Bannister        12 HPKCO                1:15.90    1:15.90  
  6 Kendall Oliver            12 HPKCO                1:15.61    1:17.27  
 
Event 2  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.01  28/08/2016 Brooke Hill, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Choo               13 HPKCO                1:05.80    1:05.00  
  2 Laura Wesseling           13 HPKCO                1:05.48    1:05.28  
  3 Marissa Dodd              13 HPKCO                1:06.21    1:06.72  
  3 Holly Owen                13 PPKCO                1:10.72    1:08.82  
  4 Zoe Shuker                14 PPKCO                1:06.88    1:07.81  
  5 Hannah Iosefa             13 PPTCO                1:06.14    1:08.82  
  6 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:09.09    1:09.84  
 
Event 2  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:09.74  28/08/2016 Alice Dickinson, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Ferguson           15 HPKCO                1:00.98    1:01.31R 
  2 Keri Miller               15 HPKCO                1:06.11    1:05.32R 
 
Event 5  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:36.95  28/08/2016 Taylor Notman, Pukekohe                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:36.28    1:36.39R 
  2 Samuel Asiata              9 HPKCO                1:44.90    1:44.57  
  3 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:47.63    1:47.65  
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:47.99    1:48.17  
  5 Sam Molloy                10 HPKCO                1:50.30    1:55.87  
 -- Eric Yang                 10 HPKCO                1:46.82         DQ  
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:29.60  28/08/2016 Gordon Mei, Howick Pakuranga               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Leo Arrowsmith            11 HPKCO                1:36.86    1:38.08  
  2 Luke O'Connor             11 PPKCO                1:40.39    1:39.30  
  3 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:40.14    1:41.01  
  4 Buckley Chen              11 HPKCO                1:42.70    1:44.05  
  5 Caleb Wilson              11 MRECO                1:43.63    1:48.17  
 -- Yuke Chan                 11 HPKCO                1:38.61         NS  
 
Event 5  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:25.51  28/08/2016 Alexander Murphy, FAST                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                1:14.74    1:18.02R 
  2 Ethan Bull                14 PPKCO                1:22.84    1:21.95R 
  3 Matthew Loh               13 HPKCO                1:22.71    1:24.40R 
  4 Samuel Yuan               13 HPKCO                1:26.57    1:27.81  
  5 Caleb Chilcott            14 HPKCO                1:29.51    1:30.60  
  6 Raymond Dong              13 PPKCO                1:36.86    1:39.02  
 
Event 5  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:15.82  28/08/2016 Reuben McKay, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 PPKCO                1:10.95    1:12.70R 
  2 Jason Southcombe          19 PPKCO                1:18.92    1:19.42  
  3 Ryan Sargent              15 HPKCO                1:24.52    1:26.07  
 
Event 6  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:45.82  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                1:35.21    1:35.18R 
  2 Emma Wang                 10 HPKCO                1:45.29    1:44.39R 
  3 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:42.47    1:44.43R 
  4 Ezanda Green              10 HPKCO                1:45.54    1:45.25R 
  5 Grace Tea                 10 MRECO                1:43.75    1:45.42R 
  6 Ashlee Skipper            10 HPKCO                1:45.95    1:48.11  
 
Event 6  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.05  28/08/2016 Trelise Dance, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 PPTCO                1:23.38    1:24.39  
  2 Isabelle Bannister        12 HPKCO                1:38.23    1:33.11  
  3 Meg Shuker                12 PPKCO                1:34.43    1:34.40  
  4 Julia Huang               12 HPKCO                1:35.74    1:36.77  
  5 Kelly Li                  11 HPKCO                1:38.58    1:38.73  
  6 Melika Zeyni              11 HPKCO                1:37.99    1:39.84  
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:31.53  28/08/2016 Keri Miller, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:29.31    1:30.68R 
  2 Marissa Dodd              13 HPKCO                1:32.66    1:31.37R 
  3 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                1:31.53    1:31.97  
  4 Michaela Rohm             13 HPKCO                1:40.02    1:39.25  
 -- Jumari Oosthuizen         13 HPKCO                1:48.67         NS  
 
Event 6  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:21.76  28/08/2016 Jasmine Chan, Papatoetoe                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Ferguson           15 HPKCO                1:20.67    1:20.57R 
 
Event 11  Boys 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 37.71  28/08/2016 William Huang, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keiki Shimizu             10 HPKCO                  40.98      39.31  
  2 Taanmay Annappa           10 HPKCO                  39.77      39.42  
  3 Ben Hew                   10 HPKCO                  40.83      41.44  
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                  40.69      42.75  
  5 Jason Zhang               10 HPKCO                  44.80      43.27  
  6 Beau Nicholson            10 HPKCO                  45.17      43.30  
  7 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                  43.15      46.58  
  8 Ethan Curlett              9 HPKCO                  46.37      47.76  
  9 Elijah Perese             10 MRECO                  45.95      49.60  
 10 Sam Molloy                10 HPKCO                  49.22      49.88  
 11 Andrew Wang               10 HPKCO                  45.62      49.89  
 12 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                     NT      50.22  
 13 Remy Burns                10 FSTCO                     NT      50.74  
 14 Bodhi Chilcott             9 HPKCO                     NT      52.79  
 15 Michael Shen               9 HPKCO                     NT      53.06  
 16 Lau'rel Ram               10 HPKCO                     NT      54.67  
 17 Ethan Zhang                9 HPKCO                1:06.16      58.91  
 18 Morgan Reynolds            7 HPKCO                1:04.36    1:03.67  
 19 Owen Jin                   9 HPKCO                     NT    1:07.97  
 -- Ethan Choo                 9 HPKCO                  53.70         DQ  
 -- Yuan Lachama               9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                  57.88        SCR  
 
Event 11  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 32.52  28/08/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                  33.51      34.36  
  2 Charles Gemmell           12 PPKCO                  38.74      38.97  
  3 Jerome Chu                11 HPKCO                  41.08      41.88  
  4 Travis Chilcott           11 HPKCO                     NT      45.09  
  5 Buckley Chen              11 HPKCO                  53.98      45.92  
  6 Allan Han                 11 HPKCO                  44.59      46.22  
  7 Oliver Barlow             11 HPKCO                  42.46      47.84  
  8 Alain Talagtag            11 HPKCO                     NT      52.40  
 
Event 11  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 29.98  28/08/2016 Ryan Oliver, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                  24.64      29.02R 
  2 Gustav Campher            13 HPKCO                  29.41      29.90R 
  3 Jeremy Huang              13 HPKCO                  31.82      31.96  
  4 Ethan Bull                14 PPKCO                  35.69      33.23  
  5 Caleb Chilcott            14 HPKCO                  36.75      33.37  
  6 Matthew Loh               13 HPKCO                  33.65      33.58  
  7 William Waters            13 HPKCO                  44.71      36.11  
  8 Samuel Yuan               13 HPKCO                  37.82      36.59  
  9 Raymond Dong              13 PPKCO                  38.88      37.85  
 10 Reece Robinson            13 HPKCO                  52.06      49.44  
 -- Rene Pointon              14 PPTCO                  35.93        SCR  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                  35.29        SCR  
 -- Michael Arnold            14 PPTCO                  39.92        SCR  
 -- Takumi Thornley           13 PPKCO                  38.65        SCR  
 
Event 11  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 26.82  28/08/2016 Shaquile Vaotu'ua, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                  26.98      28.58  
  2 Jason Southcombe          19 PPKCO                  28.22      28.75  
  3 Ben Masters               16 PPKCO                  30.54      29.55  
  4 Ryan Sargent              15 HPKCO                  33.63      32.54  
 -- Kevin Tran                16 PPTCO                     NT        SCR  
 
Event 12  Girls 10 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 39.98  28/08/2016 Kendall Oliver, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freya Hingston            10 HPKCO                  41.21      40.05  
  2 Mia Laban                  9 HPKCO                  39.35      40.66  
  3 Ezanda Green              10 HPKCO                  41.45      40.87  
  4 Clee Stride               10 HPKCO                  46.96      41.44  
  5 Nancy Zhang                9 HPKCO                  44.31      42.90  
  6 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                  42.29      43.19  
  7 Grace Tea                 10 MRECO                  43.76      44.39  
  8 Olivia Bates               9 HPKCO                     NT      46.64  
  9 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                  44.67      47.02  
 10 Kiri Yamagami              8 HPKCO                  46.48      47.04  
 11 Emily Ong                 10 HPKCO                  50.39      47.81  
 12 Ashlee Skipper            10 HPKCO                  50.25      48.23  
 13 Emma Wang                 10 HPKCO                  47.71      48.51  
 14 Naomi Cheng               10 HPKCO                  53.32      50.15  
 15 Emily Chan                 9 HPKCO                  49.95      50.62  
 16 Lucy Waters                9 HPKCO                  50.36      51.23  
 17 Grace Crowe                9 HPKCO                  50.65      52.23  
 18 Ayana Carter               9 HPKCO                  52.82      56.11  
 19 Zoriah Wong See            9 HPKCO                     NT      56.12  
 20 Lucy Lonie                10 HPKCO                     NT      57.82  
 21 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                     NT      59.39  
 22 Isabella Lonie            10 HPKCO                  59.48      59.82  
 23 Ava Ellis                 10 HPKCO                     NT    1:01.67  
 24 Hollie McCabe              9 HPKCO                     NT    1:06.78  
 -- Jilliann Flores            8 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Samantha Souphantavong     7 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Lisa Shi                   8 HPKCO                     NT         NS  
 
Event 12  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 33.45  28/08/2016 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liv Peebles               11 CCYAK                  31.41      32.52R 
  2 Kendall Oliver            12 HPKCO                  36.49      37.41  
  3 Danielle Curlett          11 HPKCO                  36.04      37.53  
  4 Meg Shuker                12 PPKCO                  39.48      37.55  
  5 Georgia Haycock           11 HPKCO                  39.09      39.00  
  6 Olivia Rooney             12 HPKCO                  39.73      41.24  
  7 Isabelle Bannister        12 HPKCO                  47.57      42.54  
  8 Sabrina Romero            12 PPKCO                  45.34      43.45  
  9 Melanie Mo                11 HPKCO                  43.45      43.47  
 10 Kelly Li                  11 HPKCO                  48.67      43.62  
 11 Eva Harvey                12 PPKCO                  45.56      43.64  
 12 Julia Huang               12 HPKCO                  46.13      44.45  
 13 Madison Harada            11 HPKCO                  43.29      45.34  
 14 Scarlett Snelling         12 PPKCO                  46.72      45.45  
 15 Imogene Short             12 FSTCO                     NT      48.30  
 16 Ella Gilbertson           11 HPKCO                  44.60      48.71  
 17 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                1:00.08      54.73  
 -- Sophie White              11 HPKCO                  48.45        SCR  
 
Event 12  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 32.31  28/08/2016 Brooke Hill, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Choo               13 HPKCO                  31.68      34.46  
  2 Holly Owen                13 PPKCO                  34.61      34.73  
  3 Marissa Dodd              13 HPKCO                  36.29      35.29  
  4 Bonnie Huang              14 HPKCO                  37.14      35.90  
  5 Laura Wesseling           13 HPKCO                  34.37      35.99  
  6 Zoe Shuker                14 PPKCO                  36.01      36.17  
  7 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                  38.50      37.62  
  8 Michaela Rohm             13 HPKCO                  43.47      42.36  
 
Event 12  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 31.42  28/08/2016 Kirsten Fisher-Marsters, Howick Pakuranga    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsten Fisher-Marsters   19 HPKCO                  30.74      31.77  
  2 Keri Miller               15 HPKCO                  33.06      33.54  
 
Event 13  Boys 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 43.29  28/08/2016 Yuke Chan, Howick Pakuranga                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 HPKCO                  40.16      39.04R 
  2 Jason Zhang               10 HPKCO                  39.76      39.96R 
  3 Elijah Perese             10 MRECO                  46.44      43.08R 
  4 Daniel Loh                 9 HPKCO                  42.43      44.18  
  5 Ben Hew                   10 HPKCO                  51.25      44.70  
  6 Bodhi Chilcott             9 HPKCO                  53.35      45.05  
  7 Ethan Choo                 9 HPKCO                  46.48      45.57  
  8 Remy Burns                10 FSTCO                  45.50      47.23  
  9 Yuan Lachama               9 HPKCO                  50.06      48.65  
 10 Sam Molloy                10 HPKCO                  45.73      48.67  
 11 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                  49.11      48.77  
 12 Andrew Wang               10 HPKCO                     NT      49.15  
 12 Lau'rel Ram               10 HPKCO                  52.54      49.15  
 14 Ethan Zhang                9 HPKCO                  47.44      49.58  
 15 Jacob Quilty              10 HPKCO                  53.04      50.18  
 16 Nathaniel Dalton-Wilson   10 HPKCO                     NT      52.21  
 17 Joseph Zhang              10 HPKCO                     NT      52.43  
 18 Michael Shen               9 HPKCO                  52.96      52.75  
 19 Ethan Curlett              9 HPKCO                  48.72      53.71  
 20 Eric Yang                 10 HPKCO                  53.11      53.86  
 21 Matt Wang                  9 HPKCO                     NT      56.48  
 22 Morgan Reynolds            7 HPKCO                  55.60      57.74  
 23 Owen Jin                   9 HPKCO                     NT      58.81  
 24 Brian Huang                9 HPKCO                     NT    1:00.03  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                  53.90        SCR  
 
Event 13  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 33.48  28/08/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                  33.06      34.61  
  2 Caleb Wilson              11 MRECO                  39.93      39.45  
  3 Charles Gemmell           12 PPKCO                  39.90      40.20  
  4 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT      40.22  
  5 Eric Chou                 11 HPKCO                     NT      41.55  
  6 Harish Kishorkumar        12 HPKCO                  45.91      42.63  
  7 Jerome Chu                11 HPKCO                  43.09      43.18  
  8 Allan Han                 11 HPKCO                  41.93      43.93  
  9 Oliver Barlow             11 HPKCO                  45.75      44.93  
 10 Buckley Chen              11 HPKCO                  44.47      46.26  
 11 Travis Chilcott           11 HPKCO                     NT      47.17  
 12 Kullen Montgomery         12 FSTCO                  46.82      49.09  
 13 Alain Talagtag            11 HPKCO                  54.20      50.75  
 
Event 13  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 31.73  28/08/2016 Ryan Oliver, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustav Campher            13 HPKCO                  30.85      31.29R 
  2 Caleb Chilcott            14 HPKCO                  35.42      33.87  
  3 Ethan Bull                14 PPKCO                  35.46      34.08  
  4 Ian Chou                  13 HPKCO                     NT      38.74  
  5 Raymond Dong              13 PPKCO                  49.47      39.63  
  6 Kobey Kenrick             13 HPKCO                  45.69      40.50  
  7 Reece Robinson            13 HPKCO                  46.89      45.36  
 -- Takumi Thornley           13 PPKCO                  38.99        SCR  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                  36.72        SCR  
 -- Rene Pointon              14 PPTCO                  37.20        SCR  
 -- Michael Arnold            14 PPTCO                  40.40        SCR  
 
Event 13  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 28.36  28/08/2016 Shaquile Vaotu'ua, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                  29.05      30.46  
 -- Ben Masters               16 PPKCO                  32.02        SCR  
 -- Kevin Tran                16 PPTCO                     NT        SCR  
 
Event 14  Girls 10 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 39.31  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freya Hingston            10 HPKCO                     NT      41.72  
  2 Grace Tea                 10 MRECO                  46.32      42.66  
  3 Mia Laban                  9 HPKCO                  41.46      42.69  
  4 Kiri Yamagami              8 HPKCO                  43.04      42.85  
  5 Ezanda Green              10 HPKCO                  44.42      43.79  
  6 Olivia Bates               9 HPKCO                     NT      43.83  
  7 Isabella Bolton           10 PPKCO                  44.05      44.19  
  8 Ashlee Skipper            10 HPKCO                  48.63      44.34  
  9 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                  42.75      44.47  
 10 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                  43.54      44.76  
 11 Emma Wang                 10 HPKCO                  43.86      44.91  
 12 Nancy Zhang                9 HPKCO                  48.27      46.40  
 13 Emily Ong                 10 HPKCO                  47.45      46.79  
 14 Georgia Weldon-Smith       9 HPKCO                  50.07      46.91  
 15 Emily Chan                 9 HPKCO                  47.51      47.46  
 16 Naomi Cheng               10 HPKCO                  47.92      47.69  
 17 Zoriah Wong See            9 HPKCO                  48.94      48.64  
 18 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                  54.65      49.75  
 19 Grace Crowe                9 HPKCO                  49.24      49.99  
 20 Isabella Lonie            10 HPKCO                  59.09      51.71  
 21 Ayana Carter               9 HPKCO                  52.57      52.42  
 22 Lucy Waters                9 HPKCO                     NT      53.10  
 23 Lucy Lonie                10 HPKCO                  57.28      53.19  
 24 Ava Ellis                 10 HPKCO                  55.64      53.37  
 25 Hollie McCabe              9 HPKCO                     NT      55.49  
 26 Jilliann Flores            8 HPKCO                     NT      55.52  
 27 Nanami Nakanishi           8 HPKCO                     NT      56.11  
 28 Samantha Souphantavong     7 HPKCO                     NT      58.21  
 29 Gabnelle Dalton-Wilson     8 HPKCO                     NT      59.03  
 30 Riya Gulani                9 HPKCO                     NT      59.64  
 31 Soyo Yamagami              5 HPKCO                     NT      59.87  
 32 Leona Yao                  8 HPKCO                1:06.06    1:05.14  
 -- Isabella Wright            8 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Chloe Yang                 9 HPKCO                  52.69         NS  
 -- Lisa Shi                   8 HPKCO                  57.46         NS  
 -- Lucia White                8 HPKCO                  54.98        SCR  
 -- Sakura Thornley           10 PPKCO                  47.93        SCR  
 
Event 14  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 34.22  28/08/2016 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Curlett          11 HPKCO                  37.38      38.48  
  2 Jacey Li                  12 HPKCO                  39.54      38.68  
  3 Meg Shuker                12 PPKCO                  39.58      39.52  
  4 Kendall Oliver            12 HPKCO                  40.70      40.26  
  5 Olivia Rooney             12 HPKCO                  42.10      42.32  
  6 Sabrina Romero            12 PPKCO                  46.22      43.55  
  7 Madison Harada            11 HPKCO                  41.96      43.67  
  8 Isabelle Bannister        12 HPKCO                  47.52      44.13  
  9 Melanie Mo                11 HPKCO                  44.32      44.17  
 10 Eva Harvey                12 PPKCO                     NT      45.57  
 11 Scarlett Snelling         12 PPKCO                  43.66      46.00  
 12 Julia Huang               12 HPKCO                  46.94      46.01  
 13 Michayla Rietveld         12 HPKCO                     NT      46.72  
 14 Ella Gilbertson           11 HPKCO                  45.12      46.82  
 15 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                  56.29      50.54  
 
Event 14  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 34.73  28/08/2016 Erin O'Mara, FAST                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alicia Choo               13 HPKCO                  36.80      36.49  
  2 Laura Wesseling           13 HPKCO                  35.04      36.96  
  3 Zoe Shuker                14 PPKCO                  37.10      37.14  
  4 Bonnie Huang              14 HPKCO                  38.57      37.33  
  5 Holly Owen                13 PPKCO                  38.78      38.12  
  6 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                  38.54      39.54  
  7 Michaela Rohm             13 HPKCO                  42.71      41.86  
 -- Marissa Dodd              13 HPKCO                  36.68        SCR  
 
Event 15  Boys 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:58.51  27/08/2016 William Huang, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keiki Shimizu             10 HPKCO                3:00.08    3:01.74  
  2 Taigo Yamagami            10 HPKCO                3:02.09    3:05.39  
  3 Samuel Asiata              9 HPKCO                3:14.01    3:13.79  
  4 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                3:31.00    3:30.21  
  5 Elijah Perese             10 MRECO                     NT    3:45.05  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                3:20.22         NS  
 
Event 15  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:32.54  27/08/2016 Andre Yiu, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                2:47.27    2:49.23  
  2 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT    3:08.02  
  3 Leo Arrowsmith            11 HPKCO                3:34.48    3:08.24  
  4 Charles Gemmell           12 PPKCO                3:20.50    3:10.65  
  5 Allan Han                 11 HPKCO                3:10.13    3:19.32  
  6 Kullen Montgomery         12 FSTCO                4:01.07    3:49.57  
 
Event 15  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:13.48  27/08/2016 Tyron Henry, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                2:14.55    2:23.86  
  2 Joshua Kao                14 HPKCO                2:26.73    2:26.33  
  3 Ethan Bull                14 PPKCO                2:43.18    2:34.81  
  4 Matthew Loh               13 HPKCO                2:38.37    2:41.74  
  5 Samuel Yuan               13 HPKCO                2:51.16    2:53.11  
  6 Darren Chan               14 PPTCO                2:58.41    2:56.21  
 -- Jeremy Huang              13 HPKCO                2:35.90         DQ  
 -- Rene Pointon              14 PPTCO                3:00.69        SCR  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                2:40.99        SCR  
 -- Michael Arnold            14 PPTCO                2:59.04        SCR  
 -- Reece Robinson            13 HPKCO                     NT        SCR  
 -- William Waters            13 HPKCO                     NT        SCR  
 -- Raymond Dong              13 PPKCO                3:06.75        SCR  
 -- Takumi Thornley           13 PPKCO                2:57.40        SCR  
 
Event 15  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:11.55  27/08/2016 Daniel Hunter, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 PPKCO                2:19.31    2:19.79  
  2 Jason Southcombe          19 PPKCO                2:37.26    2:31.48  
  3 Ryan Sargent              15 HPKCO                2:40.39    2:41.08  
 
Event 16  Girls 10 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 3:04.92  27/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                2:47.59    2:50.38R 
  2 Isabella Bolton           10 PPKCO                3:22.79    3:19.89  
  3 Clee Stride               10 HPKCO                3:47.95    3:21.26  
 -- Jessica Cochran           10 FSTCO                3:36.54        SCR  
 -- Naomi Cheng               10 HPKCO                3:32.09        SCR  
 
Event 16  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:43.80  27/08/2016 Laura Wesseling, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liv Peebles               11 CCYAK                2:44.15    2:49.11  
  2 Meg Shuker                12 PPKCO                2:53.72    2:52.52  
  3 Danielle Curlett          11 HPKCO                2:47.36    2:53.10  
  4 Kendall Oliver            12 HPKCO                3:03.34    3:01.02  
  5 Isabelle Bannister        12 HPKCO                3:19.92    3:11.68  
  6 Jacey Li                  12 HPKCO                3:06.51    3:11.75  
  7 Melanie Mo                11 HPKCO                3:12.28    3:11.91  
  8 Julia Huang               12 HPKCO                3:19.04    3:26.59  
  9 Madison Harada            11 HPKCO                3:26.06    3:27.38  
 -- Georgia Haycock           11 HPKCO                3:30.67         DQ  
 -- Scarlett Snelling         12 PPKCO                     NT        SCR  
 -- Julya Yang                11 HPKCO                3:54.44        SCR  
 -- Imogene Short             12 FSTCO                     NT        SCR  
 -- Sabrina Romero            12 PPKCO                3:32.04        SCR  
 
Event 16  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:36.02  27/08/2016 Erin O'Mara, FAST                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caitlin Green             14 HPKCO                2:33.61    2:37.34  
  2 Anna Shimizu              13 HPKCO                2:37.36    2:39.52  
  3 Zoe Shuker                14 PPKCO                2:41.66    2:42.70  
  4 Laura Wesseling           13 HPKCO                2:37.73    2:45.22  
  5 Holly Owen                13 PPKCO                2:52.12    2:51.82  
 -- Beth Harford              14 HPKCO                2:35.41         NS  
 -- Sahhar Sulaiman           13 PPTCO                     NT        SCR  
 
Event 16  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:24.20  27/08/2016 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirsten Fisher-Marsters   19 HPKCO                2:29.19    2:31.95  
  2 Hannah Ferguson           15 HPKCO                2:30.96    2:37.33  
  3 Keri Miller               15 HPKCO                2:39.95    2:41.35