Licensed to Howick Pakuranga Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 28/10/2017 08:13 PM
                2017 HPK Honda Meet - 27/10/2017 to 29/10/2017                 
                     Results - Session 1                                    
 
Event 1  Boys 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:14.82  28/08/2016 William Huang, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Keiki Shimizu             10 HPKCO                1:18.93    1:14.54R 
  2 Taanmay Annappa           10 HPKCO                1:20.35    1:18.11  
  3 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:24.16    1:18.36  
  4 Daniel Park               10 HPKCO                1:19.85    1:18.41  
  5 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:17.38    1:19.36  
  6 Jason Zhang               10 HPKCO                1:24.17    1:20.54  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sam Molloy                10 HPKCO                1:26.21    1:21.67  
  8 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:23.89    1:21.70  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Beau Nicholson            10 HPKCO                1:25.01    1:22.22  
 10 Samuel Asiata              9 HPKCO                1:33.75    1:23.22  
 11 Bo Lei                    10 HPKCO                1:24.33    1:24.20  
 12 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                1:30.16    1:26.32  
 13 Geoffrey Lu               10 HPKCO                1:25.41    1:26.36  
 14 Remy Burns                10 FSTCO                1:26.58    1:27.12  
 15 Elijah Perese             10 MRECO                1:30.77    1:29.83  
 16 Andrew Wang               10 HPKCO                1:28.43    1:30.88  
 17 Yuan Lachama               9 HPKCO                1:40.13    1:32.08  
 17 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                1:34.54    1:32.08  
 19 Bodhi Chilcott             9 HPKCO                1:40.00    1:32.32  
 20 Wesley Lau                 9 HPKCO                1:33.03    1:33.01  
 21 Oscar Guo                  9 HPKCO                1:53.73    1:33.63  
 22 Ethan Curlett              9 HPKCO                1:30.43    1:34.13  
 23 Nathaniel Dalton-Wilson   10 HPKCO                     NT    1:34.51  
 24 Ethan Zhang                9 HPKCO                1:34.65    1:34.60  
 25 Nate Cheng                10 HPKCO                1:32.65    1:34.86  
 26 Lau'rel Ram               10 HPKCO                1:42.29    1:35.32  
 27 Eric Yang                 10 HPKCO                1:38.74    1:35.48  
 28 Joseph Zhang              10 HPKCO                1:34.01    1:36.20  
 29 Kenneth Luo               10 HPKCO                1:38.44    1:37.77  
 30 Daniel Ko                 10 HPKCO                     NT    1:38.06  
 31 Jacob Quilty              10 HPKCO                1:38.77    1:38.61  
 32 Michael Shen               9 HPKCO                     NT    1:40.23  
 33 BaiLin Lu                 10 HPKCO                     NT    1:42.78  
 34 Chenyou Song              10 HPKCO                1:41.86    1:44.22  
 35 Morgan Reynolds            7 HPKCO                1:48.97    1:47.58  
 36 James Hong                 9 HPKCO                1:53.40    1:48.19  
 37 Owen Jin                   9 HPKCO                     NT    1:51.36  
 38 Charles Wong               7 HPKCO                     NT    1:58.74  
 39 Matt Wang                  9 HPKCO                2:08.18    1:59.48  
 40 Austin Guo                 7 HPKCO                     NT    2:07.36  
 -- Raymond Wang              10 HPKCO                1:30.17         NS  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                1:21.80         NS  
 -- Chenti Song                7 HPKCO                     NT        SCR  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                1:40.66        SCR  
 
Event 1  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:05.39  28/08/2016 James Donovan, CSCAK                       
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 HPKCO                1:00.59    1:01.26R 
  2 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                1:00.89    1:01.76R 
  3 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT    1:14.26  
  4 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:13.08    1:14.54  
  5 Eric Chou                 11 HPKCO                1:19.57    1:16.39  
  6 Yuke Chan                 11 HPKCO                1:23.45    1:16.64  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Oliver Barlow             11 HPKCO                1:18.10    1:17.16  
  8 Caleb Wilson              11 MRECO                1:19.85    1:17.95  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Allan Han                 11 HPKCO                1:20.03    1:18.11  
 10 Jerome Chu                11 HPKCO                1:21.07    1:18.58  
 11 Armand Spencer            11 HPKCO                1:21.77    1:20.86  
 12 Harish Kishorkumar        12 HPKCO                1:21.88    1:21.06  
 13 Buckley Chen              11 HPKCO                1:26.44    1:21.73  
 14 Jarrod Seko               11 PPTCO                1:24.83    1:25.38  
 15 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                1:33.69    1:32.48  
 16 Alain Talagtag            11 HPKCO                2:05.39    1:45.65  
 -- Travis Chilcott           11 HPKCO                1:31.86        SCR  
 
Event 1  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:02.54  28/08/2016 Ryan Oliver, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                  56.50      58.26R 
  2 Joshua Kao                14 HPKCO                1:03.73    1:01.97R 
  3 Matthew Loh               13 HPKCO                1:03.14    1:02.51R 
  4 Caleb Chilcott            14 HPKCO                1:11.80    1:02.89  
  5 Ethan Bull                14 PPKCO                1:05.80    1:03.29  
  6 Gustav Campher            13 HPKCO                1:03.24    1:03.89  
-------------------------------------------------------------------------
  7 William Waters            13 HPKCO                1:07.48    1:06.95  
  8 Ian Chou                  13 HPKCO                1:14.21    1:08.92  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Samuel Yuan               13 HPKCO                1:11.04    1:08.95  
 10 Takumi Thornley           13 PPKCO                1:12.43    1:10.09  
 11 Raymond Dong              13 PPKCO                1:16.30    1:14.01  
 12 Kobey Kenrick             13 HPKCO                1:20.80    1:14.09  
 13 Reece Robinson            13 HPKCO                1:27.54    1:28.64  
 -- Aaron Spencer             13 HPKCO                1:00.30         NS  
 -- Harry Packer              14 HPKCO                1:11.42         NS  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                1:05.36        SCR  
 
Event 1  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 57.67  28/08/2016 Noah Vilisoni-Heather, Howick Pakuranga      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Daniel Hunter             23 HPKCO                  47.30      50.06R 
  2 Noah Vilisoni-Heather     16 HPKCO                  52.19      56.74R 
  3 Ben Masters               16 PPKCO                  58.45      58.29  
  4 Kevin Tran                16 PPTCO                     NT    1:14.56  
 
Event 2  Girls 10 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:14.06  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                1:09.85    1:08.28R 
  2 Freya Hingston            10 HPKCO                1:19.14    1:16.51  
  3 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:17.09    1:17.35  
  4 Ashlee Skipper            10 HPKCO                1:19.18    1:17.85  
  5 Grace Tea                 10 MRECO                     NT    1:18.51  
  6 Mia Laban                  9 HPKCO                1:22.23    1:20.65  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nancy Zhang                9 HPKCO                1:25.18    1:22.06  
  8 Kiri Yamagami              8 HPKCO                1:24.24    1:22.65  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Isabella Bolton           10 PPKCO                1:25.32    1:24.22  
 10 Olivia Bates               9 HPKCO                     NT    1:25.75  
 11 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                1:25.83    1:26.92  
 12 Grace Crowe                9 HPKCO                1:30.23    1:29.43  
 13 Naomi Cheng               10 HPKCO                1:32.56    1:30.67  
 14 Emma Wang                 10 HPKCO                1:27.77    1:31.39  
 15 Emily Chan                 9 HPKCO                1:33.58    1:33.21  
 16 Jordan Iosefa              8 PPTCO                1:37.15    1:33.49  
 17 Emily Ong                 10 HPKCO                1:40.52    1:33.54  
 18 Talia Chaney               8 FSTCO                1:50.13    1:33.85  
 19 Sakura Thornley           10 PPKCO                1:35.53    1:34.01  
 20 Chloe Yang                 9 HPKCO                1:37.92    1:36.31  
 21 Kymond Chan                7 HPKCO                1:36.43    1:36.42  
 22 Tiffany Chan              10 HPKCO                1:44.57    1:37.34  
 23 Lylah Sugarman            10 HPKCO                1:37.82    1:38.34  
 24 Lucy Waters                9 HPKCO                1:37.59    1:39.72  
 25 Emma Rowe                 10 HPKCO                2:02.09    1:40.01  
 26 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                1:43.49    1:40.37  
 27 Ava Ellis                 10 HPKCO                1:46.48    1:40.48  
 28 Georgia Weldon-Smith       9 HPKCO                1:48.34    1:40.79  
 29 Gabnelle Dalton-Wilson     8 HPKCO                     NT    1:42.04  
 30 Leanna Park                8 HPKCO                1:46.09    1:43.46  
 31 Zoriah Wong See            9 HPKCO                1:43.16    1:43.66  
 32 Lucy Lonie                10 HPKCO                     NT    1:43.91  
 33 Lisa Shi                   8 HPKCO                2:01.95    1:44.76  
 34 Isabella Lonie            10 HPKCO                     NT    1:45.11  
 35 Rosie Yang                 9 HPKCO                     NT    1:46.70  
 36 Nanami Nakanishi           8 HPKCO                1:47.19    1:50.32  
 37 Samantha Souphantavong     7 HPKCO                     NT    1:52.62  
 38 Jilliann Flores            8 HPKCO                     NT    1:56.53  
 39 Lara Diprose               8 HPKCO                     NT    1:58.69  
 40 Soyo Yamagami              5 HPKCO                     NT    1:59.05  
 41 Jessica Lee                9 HPKCO                     NT    2:00.74  
 42 Isabella Wright            8 HPKCO                     NT    2:08.19  
 43 Leona Yao                  8 HPKCO                     NT    2:20.69  
 -- Breanah Kirby             10 HPKCO                2:01.09         NS  
 -- Riya Gulani                9 HPKCO                     NT        SCR  
 
Event 2  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.96  28/08/2016 Laura Wesseling, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 PPTCO                1:08.51    1:08.02  
  2 Danielle Curlett          11 HPKCO                1:08.82    1:08.64  
  3 Meg Shuker                12 PPKCO                1:10.72    1:12.71  
  4 Amber George              12 MANCO                1:14.07    1:13.55  
  5 Kendall Oliver            12 HPKCO                1:16.29    1:15.61  
  6 Isabelle Bannister        12 HPKCO                1:18.32    1:15.90  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Olivia Rooney             12 HPKCO                1:18.12    1:17.07  
  8 Melanie Mo                11 HPKCO                1:18.96    1:18.18  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Astyn Bidois              11 HPKCO                1:19.23    1:20.88  
 10 Jane Chen                 11 HPKCO                1:28.76    1:21.81  
 11 Melika Zeyni              11 HPKCO                1:39.83    1:21.98  
 12 Julya Yang                11 HPKCO                1:29.76    1:22.12  
 13 Mya Kingi                 11 PPKCO                1:24.45    1:22.33  
 14 Sabrina Romero            12 PPKCO                1:29.02    1:22.98  
 15 Georgia Haycock           11 HPKCO                1:19.70    1:23.43  
 16 Scarlett Snelling         12 PPKCO                1:21.25    1:23.83  
 17 Kelly Li                  11 HPKCO                1:29.92    1:24.36  
 18 Eva Harvey                12 PPKCO                1:26.29    1:25.13  
 19 Imogene Short             12 FSTCO                1:24.98    1:25.56  
 20 Michayla Rietveld         12 HPKCO                     NT    1:26.10  
 21 Ella Gilbertson           11 HPKCO                1:27.25    1:31.15  
 22 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                1:42.36    1:31.42  
 -- Jacey Li                  12 HPKCO                1:16.70         NS  
 -- Sophie White              11 HPKCO                1:37.23        SCR  
 
Event 2  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.01  28/08/2016 Brooke Hill, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Beth Harford              14 HPKCO                1:02.04    1:02.70R 
  2 Laura Wesseling           13 HPKCO                1:02.34    1:05.48  
  3 Alicia Choo               13 HPKCO                1:02.93    1:05.80  
  4 Hannah Iosefa             13 PPTCO                1:06.12    1:06.14  
  5 Marissa Dodd              13 HPKCO                1:05.52    1:06.21  
  6 Zoe Shuker                14 PPKCO                1:05.31    1:06.88  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chloe Biddick             13 HPKCO                1:10.43    1:07.86  
  8 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:09.58    1:09.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holly Owen                13 PPKCO                1:10.44    1:10.72  
 10 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                1:10.75    1:10.81  
 11 Jasmine Zhang             13 HPKCO                1:11.20    1:11.35  
 12 Michaela Rohm             13 HPKCO                1:17.84    1:13.66  
 13 Hailey Brokenshire        13 HPKCO                1:21.50    1:15.31  
 
Event 2  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:09.74  28/08/2016 Alice Dickinson, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hannah Ferguson           15 HPKCO                  59.34    1:00.98R 
  2 Keri Miller               15 HPKCO                1:05.37    1:06.11R 
 
Event 3  Boys 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 1:58.79  10/09/2011 Alex Hancock  Youth Commonweal, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                2:17.73    2:27.68  
  2 Rhynhardt Van Oordt       16 HPKCO                2:19.36    2:31.18  
  3 Gustav Campher            13 HPKCO                2:37.12    2:37.86  
  4 Ryan Sargent              15 HPKCO                2:50.06    2:54.72  
  5 Michael Han               12 HPKCO                3:07.97    3:04.29  
  6 Keiki Shimizu             10 HPKCO                3:11.07    3:06.40  
  7 Taigo Yamagami            10 HPKCO                3:17.30    3:17.34  
  8 Yuke Chan                 11 HPKCO                3:21.88    3:26.45  
  9 Beau Nicholson            10 HPKCO                     NT    3:41.43  
 10 Allan Han                 11 HPKCO                     NT    3:50.86  
 -- Hugo Batchelor            12 KSCAK                2:24.21         NS  
 
Event 4  Girls 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 2:13.32  27/09/2009 Emma Lowther, HPKCO-CO                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miandi Oosthuizen         12 HPKCO                2:40.70    2:38.24  
  2 Ella Crowe                12 HPKCO                2:42.97    2:39.31  
  3 Olivia Rooney             12 HPKCO                3:11.79    3:17.09  
  4 Ezanda Green              10 HPKCO                3:30.01    3:35.96  
 
Event 5  Boys 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:36.95  28/08/2016 Taylor Notman, Pukekohe                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taigo Yamagami            10 HPKCO                1:35.85    1:36.28R 
  2 Daniel Park               10 HPKCO                1:36.98    1:36.67R 
  3 Samuel Asiata              9 HPKCO                1:44.78    1:44.90  
  4 Eric Yang                 10 HPKCO                1:45.57    1:46.82  
  5 Ethan Choo                 9 HPKCO                1:48.19    1:47.63  
  6 Daniel Loh                 9 HPKCO                1:47.52    1:47.99  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sam Molloy                10 HPKCO                1:51.43    1:50.30  
  8 Taanmay Annappa           10 HPKCO                1:55.04    1:50.32  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jason Zhang               10 HPKCO                1:47.64    1:50.96  
 10 Kenneth Luo               10 HPKCO                2:00.23    1:51.09  
 11 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                1:52.54    1:51.39  
 12 Nathaniel Dalton-Wilson   10 HPKCO                     NT    1:57.09  
 13 Khairul Fariz Fariz        9 HPKCO                1:54.28    1:57.10  
 14 Elijah Perese             10 MRECO                1:57.26    1:57.30  
 15 Daniel Ko                 10 HPKCO                1:59.50    1:57.71  
 16 Ethan Curlett              9 HPKCO                1:55.52    1:57.73  
 17 Wesley Lau                 9 HPKCO                1:59.03    1:58.74  
 18 Yuan Lachama               9 HPKCO                2:01.91    1:59.26  
 19 Geoffrey Lu               10 HPKCO                2:02.53    2:01.84  
 20 James Hong                 9 HPKCO                2:03.82    2:02.14  
 21 Chris Tong                 9 HPKCO                2:06.02    2:04.73  
 22 Chenyou Song              10 HPKCO                2:05.91    2:07.54  
 23 Morgan Reynolds            7 HPKCO                2:01.31    2:07.82  
 24 Ethan Zhang                9 HPKCO                2:00.96    2:08.09  
 25 Andrew Wang               10 HPKCO                     NT    2:12.83  
 26 BaiLin Lu                 10 HPKCO                     NT    2:14.01  
 27 Oscar Guo                  9 HPKCO                2:12.36    2:15.92  
 28 Charles Wong               7 HPKCO                2:14.11    2:16.90  
 29 Austin Guo                 7 HPKCO                3:00.01    2:41.82  
 30 Matt Wang                  9 HPKCO                     NT    2:42.20  
 -- Bo Lei                    10 HPKCO                1:53.15         DQ  
 -- Lau'rel Ram               10 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Michael Shen               9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Owen Jin                   9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Bodhi Chilcott             9 HPKCO                2:19.49         DQ  
 -- Jacob Quilty              10 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                1:47.10         NS  
 -- Raymond Wang              10 HPKCO                1:45.82         NS  
 -- Max Liu                   10 HPKCO                2:12.70        SCR  
 -- Chenti Song                7 HPKCO                     NT        SCR  
 
Event 5  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:29.60  28/08/2016 Gordon Mei, Howick Pakuranga               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 HPKCO                1:21.21    1:21.45R 
  2 Leo Arrowsmith            11 HPKCO                1:38.58    1:36.86  
  3 Yuke Chan                 11 HPKCO                1:37.59    1:38.61  
  4 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:46.59    1:40.14  
  5 Luke O'Connor             11 PPKCO                     NT    1:40.39  
  6 Buckley Chen              11 HPKCO                1:43.45    1:42.70  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Caleb Wilson              11 MRECO                1:45.82    1:43.63  
  8 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                1:53.88    1:51.08  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jarrod Seko               11 PPTCO                     NT    2:03.77  
 -- Allan Han                 11 HPKCO                1:42.40         DQ  
 -- Jerome Chu                11 HPKCO                1:53.85         DQ  
 -- Hugo Batchelor            12 KSCAK                     NT         NS  
 -- Travis Chilcott           11 HPKCO                2:10.37        SCR  
 
Event 5  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:25.51  28/08/2016 Alexander Murphy, FAST                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ryan Oliver               14 HPKCO                1:09.65    1:14.74R 
  2 Matthew Loh               13 HPKCO                1:23.17    1:22.71R 
  3 Ethan Bull                14 PPKCO                1:25.53    1:22.84R 
  4 Samuel Yuan               13 HPKCO                1:28.54    1:26.57  
  5 Caleb Chilcott            14 HPKCO                1:35.85    1:29.51  
  6 Raymond Dong              13 PPKCO                1:44.45    1:36.86  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Takumi Thornley           13 PPKCO                1:58.82    1:38.03  
  8 Reece Robinson            13 HPKCO                1:45.57    1:47.54  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Harry Packer              14 HPKCO                1:33.29         NS  
 -- Ethan Pope                14 PPKCO                1:27.62        SCR  
 
Event 5  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:15.82  28/08/2016 Reuben McKay, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 PPKCO                1:10.09    1:10.95R 
  2 Jason Southcombe          19 PPKCO                1:21.97    1:18.92  
  3 Ryan Sargent              15 HPKCO                1:25.24    1:24.52  
 
Event 6  Girls 10 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:45.82  28/08/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 HPKCO                1:33.01    1:35.21R 
  2 Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                1:41.65    1:42.47R 
  3 Grace Tea                 10 MRECO                     NT    1:43.75R 
  4 Emma Wang                 10 HPKCO                1:47.61    1:45.29R 
  5 Ezanda Green              10 HPKCO                1:45.69    1:45.54R 
  6 Ashlee Skipper            10 HPKCO                1:46.62    1:45.95  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Isabella Bolton           10 PPKCO                1:47.02    1:46.26  
  8 Kiri Yamagami              8 HPKCO                1:58.94    1:47.88  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mia Laban                  9 HPKCO                1:49.16    1:50.57  
 10 Grace Crowe                9 HPKCO                1:56.68    1:53.37  
 11 Emily Chan                 9 HPKCO                1:54.11    1:54.95  
 12 Zoriah Wong See            9 HPKCO                1:51.25    1:54.96  
 13 Naomi Cheng               10 HPKCO                1:53.74    1:55.00  
 14 Yalen-Sjaan Wong See      10 HPKCO                1:52.97    1:55.15  
 15 Emily Ong                 10 HPKCO                2:02.22    1:57.86  
 16 Kymond Chan                7 HPKCO                1:56.06    1:58.58  
 17 Sakura Thornley           10 PPKCO                     NT    1:58.67  
 18 Kaitlyn Rohm              10 HPKCO                2:03.61    2:00.38  
 19 Leanna Park                8 HPKCO                1:59.33    2:01.85  
 20 Talia Chaney               8 FSTCO                2:13.76    2:06.99  
 21 Jordan Iosefa              8 PPTCO                     NT    2:09.07  
 22 Ava Ellis                 10 HPKCO                2:10.53    2:12.01  
 23 Tiffany Chan              10 HPKCO                     NT    2:12.24  
 24 Jessica Lee                9 HPKCO                     NT    2:13.31  
 25 Lucy Lonie                10 HPKCO                2:16.07    2:18.28  
 26 Soyo Yamagami              5 HPKCO                2:23.86    2:19.39  
 27 Samantha Souphantavong     7 HPKCO                     NT    2:32.00  
 28 Isabella Lonie            10 HPKCO                2:39.32    2:33.37  
 29 Lara Diprose               8 HPKCO                     NT    2:40.18  
 30 Isabella Wright            8 HPKCO                     NT    2:50.26  
 -- Rosie Yang                 9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Gabnelle Dalton-Wilson     8 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Nancy Zhang                9 HPKCO                1:58.26         DQ  
 -- Lylah Sugarman            10 HPKCO                2:18.52         DQ  
 -- Lisa Shi                   8 HPKCO                1:57.45         DQ  
 -- Olivia Bates               9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Freya Hingston            10 HPKCO                1:44.42         DQ  
 -- Syesha John                9 HPKCO                     NT         DQ  
 -- Emma Rowe                 10 HPKCO                2:14.68         DQ  
 -- Breanah Kirby             10 HPKCO                2:10.19         NS  
 -- Clee Stride               10 HPKCO                1:54.64         NS  
 -- Lucia White                8 HPKCO                2:17.49        SCR  
 
Event 6  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.05  28/08/2016 Trelise Dance, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 PPTCO                1:22.18    1:23.38  
  2 Meg Shuker                12 PPKCO                1:32.10    1:34.43  
  3 Julia Huang               12 HPKCO                1:39.32    1:35.74  
  4 Melika Zeyni              11 HPKCO                1:37.13    1:37.99  
  5 Isabelle Bannister        12 HPKCO                1:31.77    1:38.23  
  6 Kelly Li                  11 HPKCO                1:44.26    1:38.58  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Melanie Mo                11 HPKCO                1:41.37    1:39.91  
  8 Kendall Oliver            12 HPKCO                1:44.23    1:40.09  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jane Chen                 11 HPKCO                1:51.51    1:42.14  
 10 Imogene Short             12 FSTCO                1:45.75    1:42.16  
 11 Georgia Haycock           11 HPKCO                1:41.23    1:43.39  
 12 Astyn Bidois              11 HPKCO                1:46.73    1:47.57  
 13 Julya Yang                11 HPKCO                2:00.48    1:48.55  
 14 Mya Kingi                 11 PPKCO                1:48.97    1:50.56  
 15 Sabrina Romero            12 PPKCO                1:55.78    1:54.82  
 16 Eva Harvey                12 PPKCO                1:54.19    1:54.92  
 17 Scarlett Snelling         12 PPKCO                1:52.21    2:00.00  
 18 Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                     NT    2:13.42  
 19 Ella Gilbertson           11 HPKCO                     NT    2:23.52  
 -- Jacey Li                  12 HPKCO                1:38.15         NS  
 -- Sophie White              11 HPKCO                1:36.80        SCR  
 
Event 6  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:31.53  28/08/2016 Keri Miller, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Beth Harford              14 HPKCO                1:22.94    1:25.12R 
  2 Anna Shimizu              13 HPKCO                1:23.39    1:25.61R 
  3 Bonnie Huang              14 HPKCO                1:28.89    1:29.31R 
  4 Anita Vongkhamdy          13 PPKCO                1:30.70    1:31.53R 
  5 Marissa Dodd              13 HPKCO                1:31.27    1:32.66  
  6 Michaela Rohm             13 HPKCO                1:40.04    1:40.02  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jumari Oosthuizen         13 HPKCO                1:56.04    1:48.67  
 -- Holly Owen                13 PPKCO                1:33.76         DQ  
 
Event 6  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:21.76  28/08/2016 Jasmine Chan, Papatoetoe                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
  1 Hannah Ferguson           15 HPKCO                1:13.00    1:20.67R 
 
Event 7  Boys 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Counties: C 1:54.39  30/09/2012 COREY C. MAIN at State 2012 NZ, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustav Campher            13 HPKCO                2:17.65    2:21.96  
  2 Ryan Oliver               14 HPKCO                2:32.67    2:25.35  
  3 Daniel Cieplinski         12 HPKCO                2:46.95    2:47.11  
  4 Samuel Asiata              9 HPKCO                3:13.61    3:11.01  
  5 Armand Spencer            11 HPKCO                3:11.61    3:15.77  
  6 Allan Han                 11 HPKCO                3:30.58    3:18.15  
  7 Remy Burns                10 FSTCO                3:35.00    3:29.41  
  8 Reece Robinson            13 HPKCO                     NT    3:33.57  
  9 Niccolo Nustrini          11 HPKCO                3:31.92    3:47.25  
 10 Daniel Ko                 10 HPKCO                     NT    4:09.50  
 -- William Waters            13 HPKCO                2:53.96         DQ  
 
Event 8  Girls 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Counties: C 2:10.39   3/10/2017 Bobbi Gichard at 2017 NZ Short, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hannah Iosefa             13 PPTCO                2:33.25    2:34.49  
  2 Chloe Biddick             13 HPKCO                2:36.45    2:34.52  
  3 Miandi Oosthuizen         12 HPKCO                2:38.21    2:36.08  
  4 Keri Miller               15 HPKCO                2:40.32    2:40.01  
  5 Laura Wesseling           13 HPKCO                2:37.72    2:42.70  
  6 Ella Crowe                12 HPKCO                2:33.86    2:43.35  
  7 Alicia Choo               13 HPKCO                2:48.50    2:44.72  
  8 Jasmine Zhang             13 HPKCO                2:43.17    2:44.84  
  9 Danielle Asiata           10 HPKCO                2:45.05    2:45.62  
 10 Jessie Dai                12 PPKCO                3:10.23    2:50.91  
 11 Freya Hingston            10 HPKCO                3:06.19    3:04.00  
 -- Georgia Haycock           11 HPKCO                3:10.72        SCR  
 -- Melanie Mo                11 HPKCO                     NT        SCR  
 -- Amelia de Lautour         12 PUKCO                2:36.59        SCR  
 -- Caprice Kahukiwa          11 HPKCO                     NT        SCR  
 -- Jane Chen                 11 HPKCO                3:21.89        SCR  
 -- Mae-Ying Reynolds          9 HPKCO                3:17.94        SCR  
 -- Julya Yang                11 HPKCO                3:33.59        SCR  
 -- Olivia Rooney             12 HPKCO                3:11.65        SCR  
 
Event 9  Boys 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 4:15.35   7/08/2011 Carsten Corazza 2011 NZ SC Cha, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gustav Campher            13 HPKCO                5:29.95    5:25.93  
  2 Taigo Yamagami            10 HPKCO                7:33.82    6:22.04  
  3 Taanmay Annappa           10 HPKCO                7:55.08    6:38.43  
  4 Allan Han                 11 HPKCO                7:02.15    6:57.98  
 -- Ryan Oliver               14 HPKCO                4:48.65         DQ  
 -- Hamzah Al-ani             10 HPKCO                7:42.74         NS  
 
Event 10  Girls 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 4:51.21  29/09/2009 Rachel Palmer, HPKCO-CO                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 HPKCO                5:25.45    5:26.14  
  2 Miandi Oosthuizen         12 HPKCO                5:44.82    5:32.13  
  3 Zoe Shuker                14 PPKCO                5:32.07    5:32.75  
  4 Laura Wesseling           13 HPKCO                5:53.55    5:42.11  
  5 Danielle Curlett          11 HPKCO                7:09.86    6:09.86  
 -- Kendall Oliver            12 HPKCO                6:23.50         DQ  
 -- Julya Yang                11 HPKCO                8:19.70        SCR