Licensed to Pukekohe Swimming Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 19/12/2017 10:16 PM
                   PSC December Club Night 2017 - 16/12/2017                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                  52.11      50.46  
  2 Brooke Kervin              9 PUKCO                1:03.72      59.90  
  3 Talia Chaney               8 FSTCO                  58.96    1:02.25  
 -- Maggie Roose               8 PUKCO                     NT        SCR  
 
Event 1  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Kervin               10 PUKCO                  54.86      52.16  
  2 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                  54.72      56.90  
  3 Svetlana Pozhidaeva       10 FSTCO                1:04.01    1:00.40  
 -- Sophie Fayers             10 PUKCO                  51.75        SCR  
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darnika Howe              11 PUKCO                  40.28      41.45  
  2 Abbie Gibson              11 PUKCO                  41.58      43.22  
  3 Aria Murray               11 PUKCO                  43.19      43.87  
  4 Armani Tohaia             11 PUKCO                  50.40      51.50  
  5 Rebecca Jones             11 PUKCO                  53.94      54.44  
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                  39.52      42.04  
  2 Jessie Dai                12 PPKCO                  45.52      45.76  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                  48.06      48.44  
 -- Willow Phillips           12 PUKCO                  50.94         DQ  
 -- Sophia Nelson             12 PPKCO                  57.74        SCR  
 
Event 1  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin Hamilton             13 PUKCO                  38.56      38.00  
  2 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  41.98      40.91  
  3 Georgia Wilson            13 PUKCO                  44.25      44.93  
 
Event 1  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Dodd                14 PUKCO                  41.62      42.64  
 
Event 1  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                  35.72      37.12  
  2 Tavarnya Howe             15 PUKCO                  35.69      38.68  
 
Event 2  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                  52.82      51.56  
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                  51.90      52.62  
  2 Dylan McConnell           11 FSTCO                  57.05      57.62  
  3 Jordan Reynolds           11 PUKCO                  59.17    1:00.67  
 -- Harry Williams            11 FSTCO                1:02.10         DQ  
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charles Gemmell           12 PPKCO                  45.27      44.30  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                  48.15      49.13  
  3 Kullen Montgomery         12 FSTCO                1:00.61      57.24  
 
Event 2  Boys 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                  29.34      32.67  
 
Event 3  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Leana Miller              10 PUKCO                  31.31         DQ  
 
Event 4  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talia Chaney               8 FSTCO                  46.04      45.17  
  2 Olivia Wheeler             9 PUKCO                  44.65      45.52  
  3 Brooke Kervin              9 PUKCO                  55.18      57.54  
 -- Maggie Roose               8 PUKCO                  54.20        SCR  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Kervin               10 PUKCO                  49.52      46.55  
  2 Svetlana Pozhidaeva       10 FSTCO                  50.00      52.28  
  3 Leana Miller              10 PUKCO                  57.03      56.99  
 -- Sophie Fayers             10 PUKCO                  48.36        SCR  
 
Event 4  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                  37.84      37.54  
  2 Aria Murray               11 PUKCO                  39.71      39.22  
  3 Abbie Gibson              11 PUKCO                  41.87      40.32  
  4 Drew McKenzie             11 PUKCO                  43.02      44.66  
  5 Rebecca Jones             11 PUKCO                  49.75      48.91  
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessie Dai                12 PPKCO                  37.34      37.34  
  2 Ella Mravicich            12 PUKCO                  39.39      38.57  
  3 Emma Wallace              12 PUKCO                  43.94      39.07  
 -- Sophia Nelson             12 PPKCO                  48.25        SCR  
 
Event 4  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                  33.79      34.26  
  2 Jorja McKenzie            13 PUKCO                  39.37      38.21  
  3 Erin Hamilton             13 PUKCO                  41.79      39.68  
 
Event 4  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tavarnya Howe             15 PUKCO                  29.72      31.27  
  2 Erin O'Mara               15 PUKCO                  33.05      33.61  
 
Event 4  Girls 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rebecca Cheyne            17 PUKCO                  30.52      31.57  
 
Event 5  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 PUKCO                  47.79      46.78  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remy Burns                10 FSTCO                  44.95      44.31  
  2 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                  43.64      45.11  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Reynolds           11 PUKCO                  47.22      47.84  
 -- David Wright              11 PUKCO                  41.81         DQ  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                  38.67      37.95  
  2 Tyler Adams               12 PUKCO                  46.26      45.30  
  3 Kullen Montgomery         12 FSTCO                  46.82      48.89  
 
Event 5  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  29.42      31.65  
 
Event 7  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                  46.86      47.98  
 -- Brooke Kervin              9 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Kervin               10 PUKCO                  52.83      45.90  
  2 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                  57.14      58.44  
 
Event 7  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                  36.77      36.78  
  2 Aria Murray               11 PUKCO                  36.93      39.48  
  3 Armani Tohaia             11 PUKCO                  41.03      41.75  
 
Event 7  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                  41.53      42.05  
  2 Ella Mravicich            12 PUKCO                  46.54      42.96  
  3 Willow Phillips           12 PUKCO                  45.31      44.01  
 
Event 7  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                  32.72      33.65  
  2 Grace Perham              13 PUKCO                  35.35      34.24  
  3 Jorja McKenzie            13 PUKCO                  40.14      40.32  
 
Event 7  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Dodd                14 PUKCO                  35.62      36.88  
 
Event 7  Girls 15 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erin O'Mara               15 PUKCO                  32.67      33.00  
 
Event 7  Girls 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella Perham              17 PUKCO                  32.23      32.97  
 
Event 8  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jussi McKenzie             9 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                  43.15      45.96  
  2 Remy Burns                10 FSTCO                  50.74      50.49  
 
Event 8  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                  47.43      49.97  
  2 Dylan McConnell           11 FSTCO                  56.83      54.78  
 
Event 8  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charles Gemmell           12 PPKCO                  38.74      37.40  
  2 Cayden Upfold             12 PUKCO                  42.16      40.14  
 
Event 8  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  30.77      32.70  
 
Event 8  Boys 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                  26.30      28.66  
 
Event 9  Mixed 11 & Under 25 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Reynolds           11 PUKCO                  22.22      20.72  
 
Event 10  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 PUKCO                  37.67      38.81  
  2 Talia Chaney               8 FSTCO                  36.71      42.50  
 -- Maggie Roose               8 PUKCO                  50.56        SCR  
 
Event 10  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Kervin               10 PUKCO                  38.95      37.90  
  2 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                  42.43      41.87  
  3 Svetlana Pozhidaeva       10 FSTCO                  42.26      43.95  
  4 Leana Miller              10 PUKCO                  45.78      47.13  
 -- Sophie Fayers             10 PUKCO                  40.44        SCR  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                  31.85      31.65  
  2 Abbie Gibson              11 PUKCO                  32.43      34.58  
  3 Armani Tohaia             11 PUKCO                  38.62      35.54  
  4 Drew McKenzie             11 PUKCO                  36.42      37.69  
  5 Rebecca Jones             11 PUKCO                  37.77      42.74  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessie Dai                12 PPKCO                  31.56      32.69  
  2 Emma Wallace              12 PUKCO                  34.11      33.96  
  3 Tyler Chapman             12 PUKCO                  34.04      34.30  
  4 Ella Mravicich            12 PUKCO                  33.87      34.39  
  5 Willow Phillips           12 PUKCO                  35.47      36.36  
 -- Sophia Nelson             12 PPKCO                  40.27        SCR  
 
Event 10  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgia Wilson            13 PUKCO                  30.68      32.11  
  2 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                  31.54      32.33  
  3 Grace Perham              13 PUKCO                  31.53      32.68  
  4 Erin Hamilton             13 PUKCO                  33.19      34.16  
 
Event 10  Girls 14 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarah Dodd                14 PUKCO                  30.38      32.27  
 
Event 10  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bella Perham              17 PUKCO                  28.30      29.90  
 
Event 11  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Remy Burns                10 FSTCO                  36.40      39.65  
 -- George Roose              10 PUKCO                  36.91        SCR  
 
Event 11  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 PUKCO                  36.58      37.98  
  2 Dylan McConnell           11 FSTCO                     NT      41.18  
  3 Harry Williams            11 FSTCO                     NT      43.18  
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                  34.50      33.12  
  2 Charles Gemmell           12 PPKCO                  32.98      33.78  
  3 Tyler Adams               12 PUKCO                  39.19      39.77  
 
Event 11  Boys 13 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                  27.01      28.13  
  2 Ryan McConnell            13 FSTCO                  32.22      31.12  
 
Event 13  Girls 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talia Chaney               8 FSTCO                1:47.46    1:51.01  
  2 Brooke Kervin              9 PUKCO                     NT    2:08.00  
 -- Maggie Roose               8 PUKCO                     NT        SCR  
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katie Wishnowsky          10 PUKCO                1:53.90    1:44.48  
  2 Svetlana Pozhidaeva       10 FSTCO                1:58.88    2:04.11  
  3 Leana Miller              10 PUKCO                2:06.98    2:08.54  
 -- Sophie Fayers             10 PUKCO                     NT        SCR  
 
Event 13  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 PUKCO                1:24.28    1:22.74  
  2 Darnika Howe              11 PUKCO                1:27.61    1:26.85  
  3 Aria Murray               11 PUKCO                1:26.42    1:29.29  
  4 Armani Tohaia             11 PUKCO                1:29.43    1:31.59  
  5 Drew McKenzie             11 PUKCO                1:38.74    1:44.66  
  6 Rebecca Jones             11 PUKCO                     NT    1:47.59  
 -- Abbie Gibson              11 PUKCO                1:26.71         DQ  
 
Event 13  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 PUKCO                1:27.67    1:24.01  
  2 Emma Wallace              12 PUKCO                1:30.15    1:31.74  
  3 Ella Mravicich            12 PUKCO                     NT    1:32.30  
  4 Willow Phillips           12 PUKCO                1:34.03    1:32.78  
 -- Sophia Nelson             12 PPKCO                1:49.16        SCR  
 
Event 13  Girls 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maia Clare                13 PUKCO                1:11.79    1:13.74  
  2 Ernestine De Bruin        13 PUKCO                1:18.68    1:17.07  
  3 Grace Perham              13 PUKCO                1:22.93    1:19.49  
  4 Erin Hamilton             13 PUKCO                1:23.03    1:21.56  
  5 Jorja McKenzie            13 PUKCO                1:27.34    1:28.82  
 -- Georgia Wilson            13 PUKCO                1:19.69         DQ  
 
Event 13  Girls 14 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millie Norman             14 PUKCO                1:16.67    1:18.08  
  2 Sarah Dodd                14 PUKCO                1:17.88    1:21.09  
 
Event 14  Boys 9 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Jussi McKenzie             9 PUKCO                1:50.17         DQ  
 
Event 14  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahuta Gemmell            10 PPKCO                1:35.87    1:38.71  
  2 Remy Burns                10 FSTCO                1:43.49    1:43.73  
 -- George Roose              10 PUKCO                1:39.96        SCR  
 
Event 14  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harry Williams            11 FSTCO                     NT    1:45.81  
  2 Dylan McConnell           11 FSTCO                1:51.79    1:53.18  
 -- Jordan Reynolds           11 PUKCO                     NT         DQ  
 
Event 14  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cayden Upfold             12 PUKCO                     NT    1:23.54  
  2 Charles Gemmell           12 PPKCO                1:26.47    1:25.62  
  3 Tyler Adams               12 PUKCO                1:41.00    1:39.51  
  4 Kullen Montgomery         12 FSTCO                1:48.81    1:54.19  
 
Event 14  Boys 13 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Murray             13 PUKCO                1:06.70    1:14.56  
 -- Ryan McConnell            13 FSTCO                1:30.60         DQ  
 
Event 14  Boys 16 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zac Dell                  16 PUKCO                  57.81    1:04.88