Licensed to Swimming Northland - Organization License HY-TEK's MEET MANAGER 3.0

                             Bream Bay - 4/02/2017                             

                                    Results                                    

 

Event 1  Mixed Open 100 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Paul Linton               16 BBYNL                1:16.41    1:16.89        

  2 Kori Brown                13 BOINL                1:26.91    1:23.31        

  3 Luca Matenga              13 BBYNL                1:28.60    1:26.31        

  4 Nathalie Hull             13 BOINL                1:28.91    1:27.47        

  5 Matariki Moetara          15 Whangarei            1:25.65    1:27.62        

  6 George Gardner            13 Whangarei            1:30.00    1:29.18        

  7 Rose Linton               16 BBYNL                1:27.85    1:31.64        

  8 Kiera Carroll             12 BBYNL                1:28.95    1:32.62        

  9 Marvin Beckmann           13 BOINL                1:32.14    1:33.35        

 10 Emma Dutton               13 BBYNL                1:34.81    1:35.50        

 11 Quin Larsen               13 Whangarei            1:39.46    1:38.02        

 12 Andrew Hay                12 WAVNL                1:41.03    1:38.90        

 13 Montgomery Parkinson      11 Whangarei            1:37.82    1:43.26        

 14 Tynan van der Veer        10 Whangarei            1:42.29    1:51.50        

 15 Abbey McKegg              12 BBYNL                1:57.13    1:53.22        

 16 Sean Simons               11 DARNL                1:52.55    1:53.51        

 17 Camryn Senescall          13 MNANL                1:54.59    1:54.38        

 18 Piper Sterling            11 DARNL                1:55.96    1:54.78        

 19 Alice Calnan              11 BOINL                1:55.49    1:55.13        

 20 Alyssa van Gelder         13 BBYNL                2:06.48    1:55.59        

 21 Maia Edwards              12 NGPNL                1:51.57    1:56.59        

 22 Connor Paget              12 Whangarei            1:51.32    1:58.20        

 23 Lindsay Adams             10 NGPNL                2:03.36    1:59.08        

 24 Callum Glover             14 Whangarei                 NT    2:02.03        

 25 Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                     NT    2:18.56        

 26 Sylvie Gardner             8 Whangarei            2:18.11    2:18.70        

 -- Olivia Erai               10 Whangarei            1:57.29         DQ        

 -- Ariella Ripohau           10 BOINL                2:00.65         DQ        

 -- Amelie Jennings           15 NGPNL                1:30.03         DQ        

 -- Barbara Kuruleca          12 BOINL                1:39.84         DQ        

 -- Rebecca Reade             14 BBYNL                1:36.38        SCR        

 

Event 2  Mixed Open 200 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Teegan Farr               17 WAVNL                2:24.04    2:17.70        

                  32.66     1:06.94 (34.28)     1:42.41 (35.47)     2:17.70 (35.29)

  2 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei            2:49.07    2:46.33        

                  39.96     1:21.13 (41.17)     2:06.15 (45.02)     2:46.33 (40.18)

  3 Isabelle Paton            17 BBYNL                2:48.10    2:48.28        

                  40.31     1:22.41 (42.10)     2:05.51 (43.10)     2:48.28 (42.77)

  4 Jessica Carswell          12 BBYNL                3:02.05    2:53.31        

                  39.97     1:23.66 (43.69)     2:06.72 (43.06)     2:53.31 (46.59)

  5 Hunter Dobson             11 BBYNL                     NT    2:58.35        

                  41.42     1:27.31 (45.89)     2:14.56 (47.25)     2:58.35 (43.79)

  6 Ellamae Parkinson         13 Whangarei            3:13.58    3:01.68        

                  42.99     1:29.74 (46.75)     2:16.41 (46.67)     3:01.68 (45.27)

  7 Christopher Benton        10 Whangarei                 NT    3:10.64        

                  45.38     1:34.19 (48.81)     2:23.26 (49.07)     3:10.64 (47.38)

  8 Kayden Kim                10 WAVNL                3:13.72    3:10.87        

                  45.72     1:34.03 (48.31)     2:24.36 (50.33)     3:10.87 (46.51)

 

Event 3  Mixed Open 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                  28.29      28.99        

  2 Archie White              15 BOINL                  32.48      31.47        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                  33.80      33.28        

  4 Kiera Carroll             12 BBYNL                  35.67      35.62        

  5 Courtney Stoddart         15 Whangarei              36.38      36.20        

  6 Benjamin Turner           14 BOINL                  35.19      36.22        

  7 Giorgia Davies            15 BOINL                  36.05      36.60        

  8 Nathalie Hull             13 BOINL                  36.55      36.79        

  9 Kori Brown                13 BOINL                  37.16      36.80        

 10 Drew White                13 BOINL                  37.90      36.97        

 11 Holly Hilton-Jones        12 Whangarei              36.56      37.12        

 12 Rosa Ewing                13 KOWAK                  41.46      37.66        

 13 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei              38.13      38.14        

 14 Matariki Moetara          15 Whangarei              37.07      38.81        

 15 Jack Paton                14 BBYNL                  38.37      39.25        

 16 Gyanne Garner             11 BOINL                  40.27      39.50        

 17 Alexandra Ludbrook        14 BOINL                  38.46      39.76        

 18 Isabella Bailey           12 Whangarei              41.13      40.81        

 19 Quin Larsen               13 Whangarei              42.42      41.61        

 20 Camryn Senescall          13 MNANL                  42.17      41.95        

 21 Lily Matenga              11 BBYNL                  42.02      42.81        

 22 Henry Ludbrook            13 BOINL                  44.95      43.39        

 23 Alyssa van Gelder         13 BBYNL                  42.96      43.65        

 24 Stella Maaka-McCrea       13 TKPNL                  43.68      44.07        

 25 Oli White                 11 BOINL                  43.68      45.16        

 26 Brodie Cochrane           13 MNANL                  47.39      46.30        

 27 Tynan van der Veer        10 Whangarei              43.79      47.68        

 28 Harriet Bunce             12 BOINL                  47.62      48.66        

 29 Daniel Jones              10 MNANL                  51.33      49.17        

 30 Charlotte Dutton          10 BBYNL                  48.40      49.58        

 31 Erin Scott                10 MNANL                  50.96      50.37        

 32 Maia Edwards              12 NGPNL                  48.35      51.28        

 33 Sean Simons               11 DARNL                  48.32      51.46        

 34 Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                     NT      54.18        

 35 Casey McKegg              10 BBYNL                  51.88      54.66        

 36 Aidan Stroebel             8 Whangarei              53.36      56.95        

 37 Chloe Thomsen             10 Whangarei            1:03.45    1:02.94        

 38 Lily Jeffery               6 TKPNL                1:12.48    1:31.98        

 

Event 4  Mixed Open 25 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florence Venner           10 BOINL                  18.61      18.36        

  2 Grace Kemp                13 BBYNL                  21.93      20.35        

  3 Nicole Macdonald          10 DARNL                     NT      20.50        

  4 Brodie Cochrane           13 MNANL                     NT      23.44        

  5 Riley Henderson           11 Whangarei              27.70      27.62        

 

Event 5  Mixed Open 100 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                1:03.05    1:03.34        

  2 Paul Linton               16 BBYNL                1:04.71    1:06.34        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                1:18.24    1:14.43        

  4 Katelin Milina            15 Whangarei            1:17.25    1:15.03        

  5 Benjamin Turner           14 BOINL                1:19.75    1:16.71        

  6 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                1:26.42    1:17.03        

  7 Jack Milina               13 Whangarei            1:20.22    1:18.28        

  8 Nathalie Hull             13 BOINL                1:19.90    1:18.29        

  9 Hayden Henderson          14 Whangarei            1:23.06    1:18.97        

 10 Isabelle Paton            17 BBYNL                1:15.64    1:19.05        

 11 Rose Linton               16 BBYNL                1:16.28    1:19.38        

 12 Amelie Jennings           15 NGPNL                1:26.25    1:21.13        

 13 Paige Edwards             14 NGPNL                1:22.90    1:21.16        

 14 Gemma Brock               14 WAVNL                1:23.41    1:21.34        

 15 Drew White                13 BOINL                1:25.14    1:21.72        

 16 Quin Walden               12 DARNL                1:25.85    1:21.76        

 17 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei            1:27.73    1:21.84        

 18 Holly Hilton-Jones        12 Whangarei            1:25.46    1:22.37        

 19 Marvin Beckmann           13 BOINL                1:24.02    1:22.39        

 20 Harvey Williams           13 BOINL                1:24.88    1:22.50        

 21 Matariki Moetara          15 Whangarei            1:20.28    1:22.94        

 22 George Gardner            13 Whangarei            1:24.06    1:22.97        

 23 Alexandra Ludbrook        14 BOINL                1:27.25    1:23.25        

 24 Rosa Ewing                13 KOWAK                1:28.63    1:25.40        

 25 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei            1:28.94    1:26.00        

 26 Barbara Kuruleca          12 BOINL                1:31.56    1:26.24        

 27 Jack Paton                14 BBYNL                1:27.81    1:26.53        

 27 Nina Matenga              15 BBYNL                1:30.99    1:26.53        

 29 Emma Dutton               13 BBYNL                1:30.88    1:27.27        

 30 Isabella Bailey           12 Whangarei            1:27.18    1:28.99        

 31 Quin Larsen               13 Whangarei            1:31.33    1:30.41        

 32 Joe Gardner               10 Whangarei            1:35.70    1:30.50        

 33 Andrew Hay                12 WAVNL                1:29.71    1:30.75        

 34 Harry Hone                12 NGPNL                1:34.76    1:31.72        

 35 Hunter Dobson             11 BBYNL                1:34.23    1:33.53        

 36 Camryn Senescall          13 MNANL                1:39.33    1:34.12        

 37 Christopher Benton        10 Whangarei            1:39.38    1:35.22        

 38 Oli White                 11 BOINL                1:35.19    1:35.63        

 39 Kayden Kim                10 WAVNL                1:42.02    1:35.66        

 40 Stella Maaka-McCrea       13 TKPNL                1:34.91    1:35.71        

 41 Henry Ludbrook            13 BOINL                1:41.90    1:35.84        

 42 Jamie Doubleday           11 BOINL                1:39.65    1:35.93        

 43 Caelan Stroebel           11 Whangarei                 NT    1:36.44        

 44 Lawrence Reade            11 BBYNL                1:40.52    1:36.47        

 45 Logan Adams               13 NGPNL                1:24.53    1:37.58        

 46 Ariella Ripohau           10 BOINL                1:48.50    1:38.64        

 47 Natasha Bamforth          11 DARNL                     NT    1:41.11        

 48 Callum Glover             14 Whangarei                 NT    1:41.46        

 49 Piper Sterling            11 DARNL                1:45.33    1:41.78        

 50 Harriet Bunce             12 BOINL                1:42.49    1:41.83        

 51 Brodie Cochrane           13 MNANL                     NT    1:41.97        

 52 Abbey McKegg              12 BBYNL                1:40.22    1:42.28        

 53 Harrison Cochrane         11 MNANL                1:50.19    1:42.58        

 54 Connor Paget              12 Whangarei            1:54.66    1:43.12        

 55 Lindsay Adams             10 NGPNL                1:55.87    1:43.33        

 56 Louie Short                9 MNANL                1:57.97    1:45.66        

 57 Nicole Macdonald          10 DARNL                     NT    1:46.88        

 58 Alice Calnan              11 BOINL                1:53.00    1:50.96        

 59 Ethan Gavin                9 Whangarei                 NT    1:53.53        

 60 Olivia Erai               10 Whangarei                 NT    1:54.20        

 61 Erin Scott                10 MNANL                1:55.45    1:55.30        

 62 Sylvie Gardner             8 Whangarei                 NT    1:59.30        

 -- Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                     NT         DQ        

 -- Rebecca Reade             14 BBYNL                1:16.74        SCR        

 

Event 6  Mixed Open 100 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Courtney Stoddart         15 Whangarei            1:18.65    1:19.35        

  2 Montgomery Parkinson      11 Whangarei            1:35.07    1:34.37        

  3 Gyanne Garner             11 BOINL                1:39.95    1:39.22        

  4 Camryn Senescall          13 MNANL                     NT    1:48.88        

  5 Tynan van der Veer        10 Whangarei                 NT    2:01.97        

 

Event 7  Mixed Open 200 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Giorgia Davies            15 BOINL                2:29.16    2:34.28        

                  32.91     1:11.63 (38.72)     1:52.73 (41.10)     2:34.28 (41.55)

  2 Ellamae Parkinson         13 Whangarei            2:50.15    2:41.58        

                  36.12     1:18.55 (42.43)     2:01.45 (42.90)     2:41.58 (40.13)

  3 Andrew Hay                12 WAVNL                2:50.77    2:47.64        

                  38.91     1:21.59 (42.68)     2:05.16 (43.57)     2:47.64 (42.48)

  4 Kayden Kim                10 WAVNL                2:47.73    2:53.69        

                  39.55     1:24.62 (45.07)     2:10.72 (46.10)     2:53.69 (42.97)

  5 Grace Kemp                13 BBYNL                3:25.13    2:58.75        

                  38.40     1:24.62 (46.22)     2:12.97 (48.35)     2:58.75 (45.78)

  6 Ariella Ripohau           10 BOINL                     NT    3:06.03        

                  39.49     1:25.92 (46.43)     2:15.89 (49.97)     3:06.03 (50.14)

  7 Christopher Benton        10 Whangarei            3:10.63    3:07.03        

                  42.89     1:31.84 (48.95)     2:21.17 (49.33)     3:07.03 (45.86)

  8 Maia Edwards              12 NGPNL                     NT    3:16.42        

                  44.03     1:36.42 (52.39)     2:29.56 (53.14)     3:16.42 (46.86)

  9 Harriet Bunce             12 BOINL                     NT    3:16.96        

                  43.20     1:36.16 (52.96)     2:28.95 (52.79)     3:16.96 (48.01)

 10 Sean Simons               11 DARNL                3:08.24    3:19.28        

                  44.31     1:37.64 (53.33)     2:31.39 (53.75)     3:19.28 (47.89)

 

Event 8  Mixed Open 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Conor Willy               17 DARNL                  24.74      25.45        

  2 Kieran Swords             18 BBYNL                  24.99      25.79        

  3 Archie White              15 BOINL                  27.18      26.53        

  4 Paul Linton               16 BBYNL                  25.59      26.69        

  5 Kori Brown                13 BOINL                  30.10      29.93        

  6 Hayden Henderson          14 Whangarei              29.59      30.61        

  7 Emilia Finer              12 BOINL                  31.09      30.79        

  8 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                  30.72      31.28        

  9 Nicola Dearnley           16 BOINL                  31.96      31.53        

 10 Benjamin Turner           14 BOINL                  31.00      31.68        

 11 Paige Edwards             14 NGPNL                  31.69      31.78        

 12 Quin Walden               12 DARNL                  31.74      32.06        

 13 Alexandra Ludbrook        14 BOINL                  32.40      32.56        

 14 Drew White                13 BOINL                  33.19      32.69        

 14 Amelie Jennings           15 NGPNL                  33.17      32.69        

 16 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei              32.12      32.78        

 17 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei              32.48      32.94        

 18 Jessica Carswell          12 BBYNL                  34.48      33.05        

 19 Jack Paton                14 BBYNL                  32.47      33.39        

 20 Isabella Bailey           12 Whangarei              32.62      33.84        

 21 Holly Hilton-Jones        12 Whangarei              33.14      34.13        

 22 Joe Gardner               10 Whangarei              34.15      34.66        

 23 Barbara Kuruleca          12 BOINL                  32.86      34.73        

 24 Maia Williams             11 BOINL                  35.38      35.09        

 25 Gyanne Garner             11 BOINL                  34.40      35.28        

 26 Jamie Doubleday           11 BOINL                  36.59      35.58        

 27 Hunter Dobson             11 BBYNL                  34.12      35.66        

 28 Quin Larsen               13 Whangarei              36.54      36.08        

 29 Harry Hone                12 NGPNL                  36.38      36.26        

 30 Kayden Kim                10 WAVNL                  35.35      36.28        

 31 Lily Matenga              11 BBYNL                  34.40      36.58        

 32 Stella Maaka-McCrea       13 TKPNL                  34.31      36.80        

 33 Montgomery Parkinson      11 Whangarei              35.59      36.91        

 34 Camryn Senescall          13 MNANL                  36.19      37.06        

 35 Alyssa van Gelder         13 BBYNL                  36.90      37.16        

 36 Henry Ludbrook            13 BOINL                  36.92      37.30        

 37 Christopher Benton        10 Whangarei              37.82      37.59        

 38 Lawrence Reade            11 BBYNL                  37.24      37.64        

 39 Oli White                 11 BOINL                  37.37      38.05        

 40 Tynan van der Veer        10 Whangarei              38.78      38.15        

 41 Connor Paget              12 Whangarei              38.17      38.28        

 42 Caelan Stroebel           11 Whangarei              37.71      39.03        

 43 Harrison Cochrane         11 MNANL                  39.37      39.53        

 44 Natasha Bamforth          11 DARNL                  38.22      40.34        

 45 Charlotte Hay             10 WAVNL                  39.22      40.46        

 46 Daniel Jones              10 MNANL                  42.25      40.69        

 47 Brodie Cochrane           13 MNANL                  36.28      40.90        

 48 Nicole Macdonald          10 DARNL                  38.22      41.17        

 49 Alice Calnan              11 BOINL                  39.69      41.39        

 50 Lindsay Adams             10 NGPNL                  40.50      41.51        

 51 Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                  45.02      44.43        

 52 Casey McKegg              10 BBYNL                  44.76      46.21        

 53 Erin Scott                10 MNANL                  44.00      46.46        

 54 Olivia Erai               10 Whangarei              43.14      47.19        

 55 Charlotte Dutton          10 BBYNL                  42.07      47.70        

 56 Chloe Thomsen             10 Whangarei              59.19      54.24        

 57 Aidan Stroebel             8 Whangarei              49.15      54.58        

 58 Lily Jeffery               6 TKPNL                1:20.28    1:36.05        

 -- Riley Henderson           11 Whangarei              44.43         DQ        

 -- Sophie Burke              11 TKPNL                  47.54        SCR        

 

Event 9  Mixed Open 25 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florence Venner           10 BOINL                  29.39      24.37        

  2 Daniel Jones              10 MNANL                  25.66      24.51        

  3 Ethan Gavin                9 Whangarei                 NT      28.19        

  4 Chloe Thomsen             10 Whangarei              32.95      31.88        

 

Event 10  Mixed Open 400 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                4:56.94    5:00.34        

                  32.84     1:09.86 (37.02)     1:47.76 (37.90)     2:26.16 (38.40)

        3:04.98 (38.82)     3:44.16 (39.18)     4:22.59 (38.43)     5:00.34 (37.75)

  2 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                5:03.69    5:13.31        

                  34.37     1:12.25 (37.88)     1:51.75 (39.50)     2:32.37 (40.62)

        3:13.08 (40.71)     3:53.79 (40.71)     4:34.30 (40.51)     5:13.31 (39.01)

  3 Jack Milina               13 Whangarei            5:01.99    5:14.44        

                  34.51     1:14.19 (39.68)     1:54.73 (40.54)     2:35.91 (41.18)

        3:15.87 (39.96)     3:57.16 (41.29)     4:36.38 (39.22)     5:14.44 (38.06)

  4 Logan Adams               13 NGPNL                     NT    5:53.25        

                  37.94     1:21.94 (44.00)     2:05.51 (43.57)     2:51.84 (46.33)

        3:38.13 (46.29)     4:24.09 (45.96)     5:09.51 (45.42)     5:53.25 (43.74)

  5 Maia Williams             11 BOINL                     NT    5:56.45        

                  39.85     1:24.35 (44.50)     2:10.20 (45.85)     2:55.74 (45.54)

        3:41.35 (45.61)     4:27.17 (45.82)     5:12.95 (45.78)     5:56.45 (43.50)

  6 Hunter Dobson             11 BBYNL                     NT    6:09.01        

                  40.08     1:26.11 (46.03)     2:14.53 (48.42)     3:03.50 (48.97)

        3:50.15 (46.65)     4:38.26 (48.11)     5:23.50 (45.24)     6:09.01 (45.51)

 

Event 11  Mixed Open 200 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Teegan Farr               17 WAVNL                2:27.53    2:26.87        

                  32.16     1:09.16 (37.00)     1:48.19 (39.03)     2:26.87 (38.68)

  2 Katelin Milina            15 Whangarei            2:49.24    2:45.24        

                  36.53     1:18.43 (41.90)     2:01.50 (43.07)     2:45.24 (43.74)

  3 Emilia Finer              12 BOINL                3:07.68    3:08.37        

                  38.03     1:25.60 (47.57)     2:17.20 (51.60)     3:08.37 (51.17)

 

Event 12  Mixed Open 100 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Conor Willy               17 DARNL                1:05.13    1:03.83        

  2 Kieran Swords             18 BBYNL                1:00.08    1:04.16        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                1:13.21    1:14.41        

  4 Courtney Stoddart         15 Whangarei            1:16.79    1:18.00        

  5 Gemma Brock               14 WAVNL                1:18.25    1:18.81        

  6 Kiera Carroll             12 BBYNL                1:19.04    1:19.14        

  7 Giorgia Davies            15 BOINL                1:18.41    1:20.72        

  8 Nathalie Hull             13 BOINL                1:19.20    1:20.87        

  9 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei            1:21.47    1:23.97        

 10 Emma Dutton               13 BBYNL                1:24.85    1:24.59        

 11 Ellamae Parkinson         13 Whangarei            1:25.16    1:26.81        

 12 Jack Paton                14 BBYNL                1:24.56    1:27.44        

 13 Harry Hone                12 NGPNL                1:24.33    1:27.48        

 14 Grace Kemp                13 BBYNL                1:32.27    1:30.71        

 15 Joe Gardner               10 Whangarei            1:30.89    1:34.09        

 16 Lawrence Reade            11 BBYNL                1:28.36    1:34.18        

 17 Maia Williams             11 BOINL                1:37.34    1:34.49        

 18 Kayden Kim                10 WAVNL                1:31.61    1:34.58        

 19 Henry Ludbrook            13 BOINL                1:34.16    1:36.13        

 20 Harrison Cochrane         11 MNANL                1:39.58    1:40.77        

 21 Caelan Stroebel           11 Whangarei            1:35.74    1:41.20        

 22 Brodie Cochrane           13 MNANL                1:42.24    1:41.61        

 23 Louie Short                9 MNANL                     NT    1:41.78        

 24 Sean Simons               11 DARNL                     NT    1:46.50        

 25 Erin Scott                10 MNANL                1:47.70    1:47.66        

 26 Alice Calnan              11 BOINL                1:47.53    1:50.09        

 27 Riley Henderson           11 Whangarei                 NT    1:53.93        

 28 Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                1:56.80    1:54.00        

 29 Sylvie Gardner             8 Whangarei            1:57.58    1:55.80        

 30 Casey McKegg              10 BBYNL                1:52.95    1:56.74        

 -- Christopher Benton        10 Whangarei            1:34.37         DQ        

 

Event 13  Mixed Open 200 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Archie White              15 BOINL                2:45.03    2:43.87        

                  36.22     1:17.87 (41.65)     2:00.62 (42.75)     2:43.87 (43.25)

  2 Luca Matenga              13 BBYNL                3:11.69    3:05.26        

                  40.56     1:28.44 (47.88)     2:17.34 (48.90)     3:05.26 (47.92)

  3 Marvin Beckmann           13 BOINL                3:15.56    3:14.17        

                  44.32     1:34.22 (49.90)     2:24.75 (50.53)     3:14.17 (49.42)

  4 George Gardner            13 Whangarei            3:16.92    3:16.53        

                  34.84     1:34.63 (59.79)     2:25.94 (51.31)     3:16.53 (50.59)

  5 Andrew Hay                12 WAVNL                3:36.06    3:32.31        

                  41.31   1:44.42 (1:03.11)     2:38.78 (54.36)     3:32.31 (53.53)

  6 Montgomery Parkinson      11 Whangarei            3:26.54    3:36.97        

                  50.73     1:45.94 (55.21)     2:42.16 (56.22)     3:36.97 (54.81)

  7 Logan Adams               13 NGPNL                     NT    3:41.84        

                  49.03     1:45.53 (56.50)     2:43.86 (58.33)     3:41.84 (57.98)

  8 Tynan van der Veer        10 Whangarei            4:03.56    3:49.45        

                  54.49     1:54.03 (59.54)     2:52.74 (58.71)     3:49.45 (56.71)

  9 Brodie Cochrane           13 MNANL                4:09.71    3:50.90        

                  53.91     1:52.69 (58.78)   2:52.79 (1:00.10)     3:50.90 (58.11)

 -- Rebecca Reade             14 BBYNL                3:27.44        SCR        

 

Event 14  Mixed Open 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kori Brown                13 BOINL                  35.19      35.16        

  2 Matariki Moetara          15 Whangarei              34.44      35.20        

  3 Isabelle Paton            17 BBYNL                  33.92      35.22        

  4 Quin Walden               12 DARNL                  35.23      36.43        

  5 Logan Adams               13 NGPNL                  35.92      36.94        

  6 Isabella Bailey           12 Whangarei              35.70      37.28        

  7 Hayden Henderson          14 Whangarei              34.88      37.76        

  8 Jessica Carswell          12 BBYNL                  42.13      38.86        

  9 Ellamae Parkinson         13 Whangarei              38.07      38.97        

 10 Jamie Doubleday           11 BOINL                  44.04      41.55        

 11 Lily Matenga              11 BBYNL                  37.82      42.07        

 12 Harry Hone                12 NGPNL                  43.21      43.13        

 13 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei              40.75      43.26        

 14 Hunter Dobson             11 BBYNL                     NT      43.53        

 15 Christopher Benton        10 Whangarei              43.95      43.64        

 16 Joe Gardner               10 Whangarei              43.70      43.92        

 17 Kayden Kim                10 WAVNL                     NT      44.34        

 18 Callum Glover             14 Whangarei              43.21      44.66        

 19 Camryn Senescall          13 MNANL                  46.68      45.62        

 20 Ariella Ripohau           10 BOINL                  47.01      45.87        

 21 Lindsay Adams             10 NGPNL                  46.04      51.28        

 22 Abbey McKegg              12 BBYNL                  50.16      51.84        

 23 Louie Short                9 MNANL                  57.70      56.75        

 24 Sean Simons               11 DARNL                  48.51      57.12        

 25 Harrison Cochrane         11 MNANL                  56.79      57.62        

 26 Charlotte Dutton          10 BBYNL                  56.16      58.12        

 

Event 15  Mixed Open 25 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Florence Venner           10 BOINL                  16.99      17.25        

  2 Lily Jeffery               6 TKPNL                  35.15      36.25        

 -- Billie Burke               8 TKPNL                  32.80        SCR        

 -- Sophie Burke              11 TKPNL                  22.20        SCR        

 

Event 16  Mixed Open 100 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Conor Willy               17 DARNL                  56.16      56.13        

  2 Kieran Swords             18 BBYNL                  54.22      59.28        

  3 Paul Linton               16 BBYNL                  56.52      59.37        

  4 Archie White              15 BOINL                  59.58      59.42        

  5 Teegan Farr               17 WAVNL                  59.68    1:00.30        

  6 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                1:03.15    1:04.20        

  7 Paige Edwards             14 NGPNL                1:07.97    1:07.09        

  8 Jack Milina               13 Whangarei            1:06.38    1:08.03        

  9 Hayden Henderson          14 Whangarei            1:06.38    1:08.13        

 10 Nicola Dearnley           16 BOINL                1:08.25    1:08.59        

 11 Quin Walden               12 DARNL                1:08.48    1:09.37        

 12 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei            1:09.85    1:09.78        

 13 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                1:07.00    1:10.14        

 14 Rose Linton               16 BBYNL                1:08.11    1:10.31        

 15 Gemma Brock               14 WAVNL                1:11.09    1:11.53        

 16 Logan Adams               13 NGPNL                1:08.96    1:12.49        

 17 Rosa Ewing                13 KOWAK                1:10.56    1:12.80        

 18 Isabella Bailey           12 Whangarei            1:10.81    1:14.90        

 19 Holly Hilton-Jones        12 Whangarei            1:09.93    1:15.03        

 20 Barbara Kuruleca          12 BOINL                1:13.57    1:18.25        

 21 Jessica Carswell          12 BBYNL                1:23.42    1:18.41        

 22 Emma Dutton               13 BBYNL                1:18.65    1:19.50        

 23 Kayden Kim                10 WAVNL                1:19.48    1:22.61        

 24 Stella Maaka-McCrea       13 TKPNL                1:25.22    1:23.19        

 25 Camryn Senescall          13 MNANL                1:24.56    1:23.21        

 26 Lawrence Reade            11 BBYNL                1:20.46    1:23.88        

 27 Piper Sterling            11 DARNL                1:28.79    1:29.05        

 28 Tynan van der Veer        10 Whangarei            1:24.73    1:29.15        

 29 Christopher Benton        10 Whangarei            1:22.44    1:30.06        

 30 Maia Edwards              12 NGPNL                1:27.47    1:31.02        

 31 Brodie Cochrane           13 MNANL                1:30.79    1:31.22        

 32 Natasha Bamforth          11 DARNL                1:37.09    1:31.97        

 33 Daniel Jones              10 MNANL                1:31.27    1:32.62        

 34 Harriet Bunce             12 BOINL                1:26.76    1:33.30        

 35 Callum Glover             14 Whangarei            1:32.09    1:35.18        

 36 Alice Calnan              11 BOINL                1:36.59    1:38.20        

 37 Charlotte Dutton          10 BBYNL                1:33.18    1:38.75        

 38 Casey McKegg              10 BBYNL                1:39.36    1:43.48        

 39 Riley Henderson           11 Whangarei                 NT    1:47.66        

 40 Sylvie Gardner             8 Whangarei            1:48.88    1:51.67        

 41 Aidan Stroebel             8 Whangarei            1:51.45    1:57.34        

 42 Chloe Thomsen             10 Whangarei                 NT    2:15.44        

 

Event 17  Mixed Open 200 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Katelin Milina            15 Whangarei            2:42.53    2:40.52        

                  34.87     1:16.77 (41.90)     2:02.99 (46.22)     2:40.52 (37.53)

  2 Benjamin Turner           14 BOINL                2:49.77    2:45.71        

                  34.81     1:14.94 (40.13)     2:06.41 (51.47)     2:45.71 (39.30)

  3 Marvin Beckmann           13 BOINL                2:55.75    2:52.68        

                  38.84     1:23.48 (44.64)     2:12.98 (49.50)     2:52.68 (39.70)

  4 Matariki Moetara          15 Whangarei            2:51.29    2:55.03        

                  37.75     1:22.50 (44.75)     2:13.00 (50.50)     2:55.03 (42.03)

  5 Drew White                13 BOINL                2:58.29    2:55.59        

                  44.06     1:27.23 (43.17)     2:17.16 (49.93)     2:55.59 (38.43)

  6 Harvey Williams           13 BOINL                2:58.63    2:57.60        

                  40.00     1:22.93 (42.93)     2:17.50 (54.57)     2:57.60 (40.10)

  7 George Gardner            13 Whangarei            3:03.84    3:02.76        

                  40.75     1:27.36 (46.61)     2:18.28 (50.92)     3:02.76 (44.48)

  8 Rosa Ewing                13 KOWAK                3:00.84    3:04.69        

                  39.87     1:26.09 (46.22)     2:24.09 (58.00)     3:04.69 (40.60)

  9 Nina Matenga              15 BBYNL                3:09.77    3:07.51        

                  38.26     1:27.84 (49.58)     2:26.41 (58.57)     3:07.51 (41.10)

 10 Ellamae Parkinson         13 Whangarei            2:59.26    3:09.31        

                  42.31     1:31.49 (49.18)     2:26.03 (54.54)     3:09.31 (43.28)

 11 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei            3:18.19    3:17.77        

                  44.81     1:32.31 (47.50)     2:32.07 (59.76)     3:17.77 (45.70)

 12 Montgomery Parkinson      11 Whangarei            3:13.22    3:18.44        

                  45.72     1:36.44 (50.72)     2:32.79 (56.35)     3:18.44 (45.65)

 13 Joe Gardner               10 Whangarei            3:21.62    3:19.59        

                  49.55     1:38.38 (48.83)     2:36.03 (57.65)     3:19.59 (43.56)

 14 Lily Matenga              11 BBYNL                3:23.37    3:24.36        

                  45.38     1:37.91 (52.53)   2:40.28 (1:02.37)     3:24.36 (44.08)

 15 Abbey McKegg              12 BBYNL                     NT    3:39.59        

                  54.03     1:46.81 (52.78)   2:51.99 (1:05.18)     3:39.59 (47.60)

 16 Louie Short                9 MNANL                4:13.81    3:47.64        

                  58.50     1:53.75 (55.25)   2:59.35 (1:05.60)     3:47.64 (48.29)

 17 Harrison Cochrane         11 MNANL                3:50.44    3:55.30        

                1:03.28     2:01.75 (58.47)   3:03.71 (1:01.96)     3:55.30 (51.59)

 18 Ethan Gavin                9 Whangarei                 NT    3:55.55        

                  53.38     1:49.98 (56.60)   3:03.31 (1:13.33)     3:55.55 (52.24)

 -- Caelan Stroebel           11 Whangarei                 NT         DQ        

 -- Ariella Ripohau           10 BOINL                3:55.11        SCR        

 -- Hunter Dobson             11 BBYNL                     NT        SCR        

 

Event 18  Mixed Open 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Isabelle Paton            17 BBYNL                  34.39      37.03        

  2 Luca Matenga              13 BBYNL                  39.04      38.53        

  3 Rose Linton               16 BBYNL                  38.99      40.61        

  4 Courtney Stoddart         15 Whangarei              40.65      41.08        

  5 Emilia Finer              12 BOINL                  42.17      41.15        

  6 Hayden Henderson          14 Whangarei              40.59      41.68        

  7 Drew White                13 BOINL                  41.42      42.46        

  8 Giorgia Davies            15 BOINL                  41.68      42.59        

  9 Quin Larsen               13 Whangarei              43.27      43.44        

 10 Alexandra Ludbrook        14 BOINL                  43.50      43.72        

 11 Kiera Carroll             12 BBYNL                  42.25      44.07        

 12 Jack Paton                14 BBYNL                  42.05      44.31        

 13 Andrew Hay                12 WAVNL                  46.99      46.34        

 14 Barbara Kuruleca          12 BOINL                  43.26      46.56        

 15 Gyanne Garner             11 BOINL                  45.84      47.94        

 16 Stella Maaka-McCrea       13 TKPNL                  47.91      48.61        

 17 Grace Kemp                13 BBYNL                  51.63      49.72        

 18 Tynan van der Veer        10 Whangarei              47.71      50.11        

 19 Oli White                 11 BOINL                  50.24      51.25        

 20 Connor Paget              12 Whangarei              51.28      51.34        

 21 Christopher Benton        10 Whangarei              53.54      51.79        

 22 Brodie Cochrane           13 MNANL                  52.07      52.28        

 23 Jamie Doubleday           11 BOINL                  55.21      52.66        

 24 Harriet Bunce             12 BOINL                  50.56      53.10        

 25 Maia Edwards              12 NGPNL                  51.75      53.59        

 26 Camryn Senescall          13 MNANL                  50.37      54.02        

 27 Piper Sterling            11 DARNL                  53.56      54.67        

 28 Alyssa van Gelder         13 BBYNL                  55.34      54.70        

 29 Ariella Ripohau           10 BOINL                  51.64      55.05        

 30 Nicole Macdonald          10 DARNL                  52.72      55.28        

 31 Natasha Bamforth          11 DARNL                     NT      55.61        

 32 Louie Short                9 MNANL                  58.42      56.03        

 33 Charlotte Hay             10 WAVNL                  53.21      56.05        

 34 Daniel Jones              10 MNANL                  57.87      56.87        

 35 Lindsay Adams             10 NGPNL                  58.52      58.48        

 36 Ruby Lewis O'Shea          9 MNANL                     NT    1:03.42        

 37 Erin Scott                10 MNANL                  58.23    1:04.11        

 38 Charlotte Dutton          10 BBYNL                  59.77    1:04.56        

 -- Chloe Thomsen             10 Whangarei            1:15.52         DQ        

 -- Rebecca Reade             14 BBYNL                  43.44        SCR        

 

Event 19  Mixed Open 25 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nicole Macdonald          10 DARNL                  24.27      21.81        

  2 Florence Venner           10 BOINL                     NT      22.44        

  3 Ethan Gavin                9 Whangarei              24.49      23.30        

  4 Aidan Stroebel             8 Whangarei              25.26      25.70        

  5 Lily Jeffery               6 TKPNL                  34.79      45.00        

 -- Sophie Burke              11 TKPNL                  30.42        SCR        

 

Event 20  Mixed Open 400 SC Meter IM

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Courtney Stoddart         15 Whangarei                 NT    5:48.99        

                  37.81     1:21.64 (43.83)     2:05.46 (43.82)     2:48.74 (43.28)

        3:37.34 (48.60)     4:26.74 (49.40)     5:09.81 (43.07)     5:48.99 (39.18)

 

Event 21  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Freestyle Junior Skins

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                     NT      32.36        

  2 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei                 NT      32.84        

  3 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei                 NT      33.05        

  4 Quin Walden               12 DARNL                     NT      33.41        

  5 Jessica Carswell          12 BBYNL                     NT      33.44        

  6 Isabella Bailey           12 Whangarei                 NT      33.81        

 

Event 22  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                     NT      33.56        

  2 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei                 NT      33.84        

  3 Quin Walden               12 DARNL                     NT      34.55        

  4 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei                 NT      35.26        

  5 Jessica Carswell          12 BBYNL                     NT      35.31        

 -- Isabella Bailey           12 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 23  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                     NT      33.07        

  2 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei                 NT      33.45        

  3 Quin Walden               12 DARNL                     NT      33.99        

  4 Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei                 NT      36.36        

 -- Isabella Bailey           12 Whangarei                 NT         NS        

 -- Jessica Carswell          12 BBYNL                     NT         NS        

 

Event 24  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                     NT      32.09        

  2 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei                 NT      32.16        

  3 Quin Walden               12 DARNL                     NT      32.68        

 -- Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei                 NT         NS        

 -- Isabella Bailey           12 Whangarei                 NT         NS        

 -- Jessica Carswell          12 BBYNL                     NT         NS        

 

Event 25  Mixed 12 & Under 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Emilia Finer              12 BOINL                     NT      30.72        

  2 Grace Hilton-Jones        12 Whangarei                 NT      32.13        

 -- Quin Walden               12 DARNL                     NT         NS        

 -- Isabella Bailey           12 Whangarei                 NT         NS        

 -- Kaina Whiu-Hemara         11 Whangarei                 NT         NS        

 -- Jessica Carswell          12 BBYNL                     NT         NS        

 

Event 26  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke Medley Skins

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Rose Linton               16 BBYNL                     NT      36.11        

  2 Nathalie Hull             13 BOINL                     NT      36.18        

  3 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                     NT      36.30        

  4 Isabelle Paton            17 BBYNL                     NT      37.57        

  5 Matariki Moetara          15 Whangarei                 NT      38.35        

  6 George Gardner            13 Whangarei                 NT      38.94        

 

Event 27  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Rose Linton               16 BBYNL                     NT      32.87        

  2 Nathalie Hull             13 BOINL                     NT      33.15        

  3 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                     NT      33.84        

  4 Isabelle Paton            17 BBYNL                     NT      34.47        

  5 Matariki Moetara          15 Whangarei                 NT      34.78        

 -- George Gardner            13 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 28  Women 13 & Over 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Rose Linton               16 BBYNL                     NT      36.37        

  2 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                     NT      36.62        

  3 Nathalie Hull             13 BOINL                     NT      37.52        

  4 Isabelle Paton            17 BBYNL                     NT      38.05        

 -- George Gardner            13 Whangarei                 NT         NS        

 -- Matariki Moetara          15 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 29  Women 13 & Over 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                     NT      31.81        

  2 Nathalie Hull             13 BOINL                     NT      31.92        

  3 Rose Linton               16 BBYNL                     NT      32.20        

 -- George Gardner            13 Whangarei                 NT         NS        

 -- Matariki Moetara          15 Whangarei                 NT         NS        

 -- Isabelle Paton            17 BBYNL                     NT         NS        

 

Event 30  Women 13 & Over 50 SC Meter Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Nathalie Hull             13 BOINL                     NT      39.19        

  2 Ocean Shadbolt            15 BBYNL                     NT      39.37        

 -- Rose Linton               16 BBYNL                     NT         NS        

 -- George Gardner            13 Whangarei                 NT         NS        

 -- Isabelle Paton            17 BBYNL                     NT         NS        

 -- Matariki Moetara          15 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 31  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly Medley Skins

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                     NT      33.23        

  2 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                     NT      35.00        

  3 Hayden Henderson          14 Whangarei                 NT      36.10        

  4 Paul Linton               16 BBYNL                     NT      36.34        

  5 Benjamin Turner           14 BOINL                     NT      39.86        

  6 Drew White                13 BOINL                     NT      42.34        

 

Event 32  Men 13 & Over 50 SC Meter Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                     NT      33.35        

  2 Paul Linton               16 BBYNL                     NT      35.93        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                     NT      37.56        

  4 Benjamin Turner           14 BOINL                     NT      37.78        

  5 Hayden Henderson          14 Whangarei                 NT      39.28        

 -- Drew White                13 BOINL                     NT         NS        

 

Event 33  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Paul Linton               16 BBYNL                     NT      30.81        

  2 Kieran Swords             18 BBYNL                     NT      31.12        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                     NT      31.30        

  4 Benjamin Turner           14 BOINL                     NT      31.62        

 -- Drew White                13 BOINL                     NT         NS        

 -- Hayden Henderson          14 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 34  Men 13 & Over 50 SC Meter Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                     NT      34.42        

  2 Paul Linton               16 BBYNL                     NT      34.49        

  3 Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                     NT      35.41        

 -- Benjamin Turner           14 BOINL                     NT         NS        

 -- Drew White                13 BOINL                     NT         NS        

 -- Hayden Henderson          14 Whangarei                 NT         NS        

 

Event 35  Men 13 & Over 50 SC Meter Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age Team                    Seed     Finals        

===============================================================================

  1 Kieran Swords             18 BBYNL                     NT      25.70        

  2 Paul Linton               16 BBYNL                     NT      25.92        

 -- Benjamin Turner           14 BOINL                     NT         NS        

 -- Drew White                13 BOINL                     NT         NS        

 -- Hayden Henderson          14 Whangarei                 NT         NS        

 -- Jackson Somner-Allen      14 BBYNL                     NT         NS