Licensed to Papatoetoe Aquatic Centre - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 28/01/2018 05:59 PM
                    2018 Counties Manukau Age Group Champs                     
                      HELD AT PAPATOETOE CENTENNIAL POOL                       
                           Results - Session 3                                    
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 6:21.96  21/10/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
        RACE: R 6:45.65  24/01/2009 Imogen Pangalila, North Shore              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga          NT    7:01.18  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:27.54  20/02/2010 Paige Schendelaar-Kemp  at 201, HPKCO-CO   
        RACE: R 5:53.38  26/01/2002 Carmen Ooi, Waterhole - AK                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     6:04.06    6:06.62  
  2 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga     7:43.25    7:27.73  
 -- Sasha Nichol              11 Pukekohe             7:20.60        SCR  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:25.17  19/02/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
        RACE: R 5:31.32  31/01/2015 Gina McCarthy, Ace - WK                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     5:28.36    5:43.79  
  2 Janaye Burns              12 Pukekohe             5:58.62    5:53.20  
  3 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga     6:03.50    6:18.23  
  4 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     6:50.78    6:44.14  
 
Event 28  Girls 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:15.73  18/04/2016 Tavarnya P. Howe at 2016 NZ Ag, PUKCO-CO   
        RACE: R 5:31.57  25/01/2003 Antoinette Murray, Howick Pakuranga        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chloe Biddick             13 Howick Pakuranga     5:58.03    5:58.40  
  2 Isabella Alexander        13 Roskill                   NT    6:17.07  
  3 Kasia Kennard             13 Kings                6:23.56    6:17.68  
  4 Hannah Iosefa             13 Papatoetoe           6:32.38    6:22.54  
 -- Elizabeth Murphy          13 F A S T              5:21.31        SCR  
 
Event 28  Girls 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:13.80   1/09/1996 Anna Clever, MPS-CO                        
        RACE: R 5:21.42   1/02/1996 Anna Cleaver, Massey Park                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maia Clare                14 Pukekohe             5:35.48    6:06.92  
 -- Abbey Swain               14 Pukekohe             5:37.33        SCR  
 -- Olivia Nichol             14 Pukekohe             6:22.01        SCR  
 
Event 28  Girls 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:15.61  28/01/2012 Helena Gasson, Thames - WK                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Samantha Martin           16 Roskill              5:27.49    5:27.11  
  2 Simone Lusby              18 United               5:03.86    5:28.99  
  3 Zoe Shuker                15 Papakura             5:38.87    5:52.34  
  4 Jessica Hefford           18 Roskill              6:03.12    6:14.34  
 -- Kiana Swain               16 Pukekohe             5:09.74        SCR  
 -- Rebecca Cheyne            17 Pukekohe             5:06.02        SCR  
 
Event 28  Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samantha Martin           16 Roskill              5:27.49    5:27.11  
  2 Simone Lusby              18 United               5:03.86    5:28.99  
  3 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     5:28.36    5:43.79  
  4 Zoe Shuker                15 Papakura             5:38.87    5:52.34  
  5 Janaye Burns              12 Pukekohe             5:58.62    5:53.20  
  6 Chloe Biddick             13 Howick Pakuranga     5:58.03    5:58.40  
  7 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     6:04.06    6:06.62  
  8 Maia Clare                14 Pukekohe             5:35.48    6:06.92  
  9 Jessica Hefford           18 Roskill              6:03.12    6:14.34  
 10 Isabella Alexander        13 Roskill                   NT    6:17.07  
 11 Kasia Kennard             13 Kings                6:23.56    6:17.68  
 12 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga     6:03.50    6:18.23  
 13 Hannah Iosefa             13 Papatoetoe           6:32.38    6:22.54  
 14 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     6:50.78    6:44.14  
 15 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga          NT    7:01.18  
 16 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga     7:43.25    7:27.73  
 -- Elizabeth Murphy          13 F A S T              5:21.31        SCR  
 -- Kiana Swain               16 Pukekohe             5:09.74        SCR  
 -- Sasha Nichol              11 Pukekohe             7:20.60        SCR  
 -- Olivia Nichol             14 Pukekohe             6:22.01        SCR  
 -- Rebecca Cheyne            17 Pukekohe             5:06.02        SCR  
 -- Abbey Swain               14 Pukekohe             5:37.33        SCR  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:58.43   5/11/2016 Quintin L. Wong at Waterhole 4, PPTCO-CO   
        RACE: R 6:11.49  30/01/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Kregting           10 Roskill              6:18.70    6:14.91  
  2 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     7:06.75    6:57.74  
  3 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     7:42.87    7:05.62  
 
Event 29  Boys 11 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:41.05  23/01/2009 Bayley Main, HPK-CO                        
        RACE: R 5:41.05  24/01/2009 Bayley Main, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     6:34.23    6:26.24  
  2 Andre Chan                11 Roskill              7:07.30    6:27.98  
  3 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     6:35.19    6:31.52  
 -- Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     7:27.69         DQ  
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 5:11.67  15/02/2008 Corey Main, HPK-CO                         
        RACE: R 5:31.23  25/01/2003 Chris Adamson, Howick Pakuranga            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quintin Wong              12 United               5:45.62    5:37.66  
  2 Connor Lock               12 United               5:38.37    5:40.89  
  3 Jackson Kennard           12 Kings                6:28.42    6:24.78  
 
Event 29  Boys 13 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 4:59.23  15/11/2008 Corey Main, HPK-CO                         
        RACE: R 5:20.65  28/01/2012 Joshua McCormack, Thames - WK              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson Li                13 United               5:34.45    5:34.60  
  2 Connor Smith              13 Mt Eden              5:51.48    5:46.79  
  3 Spencer Menzies           13 F A S T              5:59.82    6:03.29  
 
Event 29  Boys 14 Year Olds 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Counties: C 4:44.92   5/03/2009 Corey Main, HPK-CO                         
        RACE: R 5:12.27   1/03/1997 Aidan Crouch, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Matthew Palmer            14 Manurewa             5:33.76    5:46.23  
  2 Ethan Pope                14 Papakura             5:44.29    5:51.68  
  3 Michael Arnold            14 Papatoetoe           6:31.85    6:06.75  
 
Event 29  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 4:54.14  28/01/2017 Max Kennedy-Till, United                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flynn Oberdries           17 Roskill              5:13.90    5:27.52  
  2 Matt Oberdries            15 Roskill                   NT    5:54.93  
 -- Josh Nichol               15 Pukekohe             4:58.79        SCR  
 
Event 29  Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn Oberdries           17 Roskill              5:13.90    5:27.52  
  2 Johnson Li                13 United               5:34.45    5:34.60  
  3 Quintin Wong              12 United               5:45.62    5:37.66  
  4 Connor Lock               12 United               5:38.37    5:40.89  
  5 Matthew Palmer            14 Manurewa             5:33.76    5:46.23  
  6 Connor Smith              13 Mt Eden              5:51.48    5:46.79  
  7 Ethan Pope                14 Papakura             5:44.29    5:51.68  
  8 Matt Oberdries            15 Roskill                   NT    5:54.93  
  9 Spencer Menzies           13 F A S T              5:59.82    6:03.29  
 10 Michael Arnold            14 Papatoetoe           6:31.85    6:06.75  
 11 Daniel Kregting           10 Roskill              6:18.70    6:14.91  
 12 Jackson Kennard           12 Kings                6:28.42    6:24.78  
 13 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     6:34.23    6:26.24  
 14 Andre Chan                11 Roskill              7:07.30    6:27.98  
 15 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     6:35.19    6:31.52  
 16 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     7:06.75    6:57.74  
 17 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     7:42.87    7:05.62  
 -- Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     7:27.69         DQ  
 -- Josh Nichol               15 Pukekohe             4:58.79        SCR  
 
Event 30  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 39.78  13/02/1999 Emma Hunter, PPT-CO                          
        RACE: R 42.22  11/02/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             44.93      47.26  
  2 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       46.64      49.39  
  3 Emma Wang                  7 Papatoetoe             51.83      49.82  
  4 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     1:00.51      54.68  
  5 Talia Chaney               8 F A S T              1:00.19      55.29  
  6 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga          NT      57.48  
  7 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga     1:02.54      59.77  
 -- Leona Yao                  8 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 35.13  16/02/2008 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
        RACE: R 34.42   5/03/2000 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sofia Bray                 9 Central City              NT      42.38  
  2 Laura Watts                9 Roskill                   NT      45.65  
  3 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               47.56      48.27  
  4 Olivia Waddell             9 F A S T                49.69      50.82  
  5 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       53.52      51.04  
  6 Leah Yang                  9 Howick Pakuranga          NT      57.12  
  7 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga          NT      57.18  
  8 Meredith Williams          9 F A S T                   NT      58.95  
  9 Charlotte Bowskill         9 F A S T                   NT    1:02.02  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 31.92   4/02/2001 Emma Hunter, PPT-CO                          
        RACE: R 31.92   4/02/2001 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulan Chan See            10 Howick Pakuranga       35.23      35.94  
  2 Mia Laban                 10 Howick Pakuranga       40.05      38.98  
  3 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       39.76      39.29  
  4 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       39.74      40.97  
  5 Mia Wang                  10 Papatoetoe             42.15      42.64  
  6 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga       44.71      44.34  
  7 Jessica Cochran           10 F A S T                43.97      46.33  
  8 Maia Kervin               10 Pukekohe               46.60      46.84  
  9 Lucy Waters               10 Howick Pakuranga       47.31      47.45  
 10 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       50.85      52.16  
 11 Lylah Sugarman            10 Howick Pakuranga       53.40      52.69  
 12 Amelia Croft              10 Manurewa               51.48      52.81  
 -- Riya Gulani               10 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 31.57   3/12/2006 Helena Gasson, PUK-CO                        
        RACE: R 33.39  27/01/2002 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Amelia Bray               11 Central City           34.02      34.59  
  2 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga       36.22      36.20  
  3 Aria Murray               11 Pukekohe               37.63      37.41  
  4 Kate Wheeler              11 Pukekohe               37.47      38.25  
  5 Hannah Henson             11 United                 39.47      39.38  
  6 Grace Tea                 11 Mangere                42.14      39.67  
  7 Calee Dally               11 F A S T                41.53      40.01  
  8 Miabella Robertshaw       11 United                 40.83      40.69  
  9 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga       46.32      45.44  
 10 Alex Winn                 11 Roskill                50.65      45.54  
 11 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga       45.30      45.88  
 12 Mya Kingi                 11 Papakura               50.32      46.63  
 13 Jenna Fletcher            11 F A S T                47.61      47.20  
 14 Lucy Gilmour              11 Papakura               55.36      47.68  
 15 Sakura Thornley           11 Papakura               51.46      48.92  
 16 Amber Ho                  11 Howick Pakuranga     1:00.06      49.01  
 17 Drew McKenzie             11 Pukekohe               48.59      50.30  
 18 Sophie Brownlie           11 Howick Pakuranga       58.26      52.62  
 19 Kyla Malcolm              11 Manurewa             1:03.37      54.56  
 20 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               52.56      55.55  
 -- Islay Boyes               11 United                 43.73         DQ  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe           1:03.08         NS  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 29.33  19/02/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
        RACE: R 31.49  31/01/2011 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe               32.08      32.62  
  2 Alexia Perese             12 Papatoetoe             34.09      35.18  
  3 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga       33.26      35.47  
  4 Victoria Jagusch          12 Kings                  35.85      36.18  
  5 Anna Lepua                12 Central City           36.34      37.19  
  6 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga       36.74      38.52  
  7 Mandy Jing                12 Howick Pakuranga       39.22      39.33  
  8 Meg Shuker                12 Papakura               38.25      39.64  
  9 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga       39.15      40.20  
 10 Mia Willis                12 Papakura               42.13      40.26  
 11 Jessie Malcolm            12 Manurewa               44.38      41.24  
 12 Georgina Dodd             12 Papakura                  NT      43.14  
 13 Eva Harvey                12 Papakura               44.34      44.09  
 14 Alena Elmore              12 Papakura               46.77      44.24  
 15 Sabrina Romero            12 Papakura               44.15      44.30  
 16 Emma Wallace              12 Pukekohe               48.44      44.55  
 17 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       40.44      44.57  
 18 Julia Huang               12 Howick Pakuranga       44.78      44.82  
 19 Maia Bird                 12 Mt Eden                47.86      45.31  
 20 Abigail Stewart           12 F A S T                45.34      46.83  
 21 Madison Thorn             12 F A S T                48.77      53.29  
 -- Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT        SCR  
 
Event 30  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 28.51  25/03/2012 Paige E. Schendelaar-Kemp at S, HPKCO-CO     
        RACE: R 30.78  28/01/2017 Aimee Crosbie, United                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Murphy          13 F A S T                31.19      32.22  
  2 Mikaela Hawley            13 F A S T                33.28      32.81  
  3 Alice Williams            13 United                 34.97      33.22  
  4 Aakriti Deshwal           13 United                 33.17      33.44  
  5 Chloe Biddick             13 Howick Pakuranga       34.64      35.07  
  6 Jesse Welsh               13 United                 35.24      35.33  
  7 Grace Perham              13 Pukekohe               34.94      35.86  
  8 Kaiya Brown               13 Roskill                36.11      36.20  
  9 Hannah Iosefa             13 Papatoetoe             35.41      36.54  
 10 Charlotte Mathieson       13 United                 35.89      36.64  
 11 Leah Weck                 13 F A S T                44.33      37.48  
 12 Jessie Dai                13 Papakura               38.86      38.64  
 12 Jorja McKenzie            13 Pukekohe               40.84      38.64  
 14 Isabella Dunn             13 Manurewa               37.73      39.20  
 15 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe             42.03      41.67  
 16 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga       47.92      42.40  
 17 Michayla Rietveld         13 Howick Pakuranga       49.42      48.95  
 
Event 30  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 28.66  26/02/2013 Paige E. Schendelaar-Kemp at M, HPKCO-CO     
        RACE: R 30.83  13/03/2005 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Holly Owen                14 Papakura               35.10      34.56  
  2 Anne Sait                 14 United                 35.17      34.60  
  3 Eimh Rollo                14 Manurewa               36.93      34.84  
  4 Grace Olsen Blood         14 United                 35.91      35.87  
  5 Maia Clare                14 Pukekohe               32.99      36.04  
  6 Anita Vongkhamdy          14 Papakura               38.32      39.26  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 29.13   9/03/2013 Simone Cowling, Pukekohe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simone Lusby              18 United                 30.37      33.13  
  2 Bethan Montgomery         17 Papakura               44.88      34.49  
  3 Shontelle Dally           15 F A S T                33.75      35.39  
  4 Zoe Shuker                15 Papakura               36.22      37.83  
  5 Susannah Peverley         16 Manurewa               40.16      38.47  
  6 Elise Woof                15 Mangere                45.84      48.64  
 
Event 31  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 39.79  25/11/2016 Cruz B. Iako at 2016 Asa Junio, HPKCO-CO     
        RACE: R 43.89   5/03/2006 Hayden Church, Manurewa                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     1:04.37    1:07.67  
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 35.05  19/12/1999 Chris Adamson, HPK-CO                        
        RACE: R 35.01   5/03/2000 Chris Adamson, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nemanja Markovic           9 Roskill                44.07      43.50  
  2 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       42.95      46.09  
  3 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       46.82      48.85  
  4 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga       53.49      50.95  
  5 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga       51.94      51.53  
  6 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga       59.61      54.15  
  7 Jussi McKenzie             9 Pukekohe                  NT      55.16  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 33.00  29/10/2000 Chris Adamson, HPK-CO                        
        RACE: R 34.18  21/01/2001 Chris Adamson, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       43.78      44.06  
  2 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga       50.96      46.43  
  3 Kaden Cossill             10 Papatoetoe                NT      47.09  
  4 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:01.06      48.12  
  5 Mahuta Gemmell            10 Papakura               43.85      48.30  
  6 Elijah Perese             10 Mangere                46.65      48.72  
  7 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga       46.32      49.22  
  8 Chenyou Song              10 Howick Pakuranga     1:01.73      54.00  
  9 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga       54.05      54.25  
 10 Nate Cheng                10 Howick Pakuranga          NT      56.16  
 11 Ronald Liu                10 Roskill                   NT      57.65  
 12 Ben Xie                   10 Howick Pakuranga     1:01.16    1:00.92  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 31.80  20/02/2015 Ryan L. Oliver at 2015 NZ Juni, HPKCO-CO     
        RACE: R 32.11   5/03/2000 Luke Pervan, North Shore - AK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finn Lock                 11 United                 34.42      34.89  
  2 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       43.16      38.84  
  3 Keiki Shimizu             11 Howick Pakuranga       38.12      39.33  
  4 Kevin Zhang               11 Roskill                40.55      39.50  
  5 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       40.99      40.13  
  6 Taigo Yamagami            11 Howick Pakuranga       42.20      40.68  
  7 Daniel Park               11 Howick Pakuranga       41.57      42.30  
  8 Travis Chilcott           11 Howick Pakuranga       45.79      42.73  
  9 Nathan Hannah             11 Manurewa               43.08      42.88  
 10 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga       44.14      45.89  
 11 Geoffrey Lu               11 Howick Pakuranga       49.60      48.84  
 12 Caleb Palmer              11 Manurewa               50.79      49.32  
 13 David Wright              11 Pukekohe               48.13      49.63  
 14 Harry Williams            11 F A S T                   NT      51.46  
 15 Ryan Elliott              11 F A S T                53.06      52.40  
 16 Jinitha Hewa              11 Roskill                   NT    1:02.72  
 -- Dylan McConnell           11 F A S T                55.48         DQ  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 29.34  22/11/2009 Joshua Asplin, PPK-CO                        
        RACE: R 31.76  28/01/2007 David Screen, Papatoetoe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga       32.48      33.32  
  2 Oliver Sargison           12 United                 33.47      34.41  
  3 Bronson Chungson          12 Papatoetoe             35.39      34.57  
  4 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       34.21      34.77  
  5 Luke Hair                 12 United                 34.05      34.97  
  6 Connor Lock               12 United                 33.47      35.18  
  7 Thomas Hunter             12 Kings                  38.18      37.73  
  8 Luke O'Connor             12 Papakura               38.55      37.92  
  9 Leon Duke                 12 F A S T                38.01      39.22  
 -- Saniru Hewa               12 Roskill                   NT         DQ  
 
Event 31  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 28.09   4/03/2008 David Screen, PPT-CO                         
        RACE: R 28.90  30/01/2012 Joshua McCormack, Thames - WK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ethan Watson              13 United                 29.44      30.58  
  2 Thomas Murray             13 Pukekohe               31.47      32.66  
  3 Connor Smith              13 Mt Eden                32.62      33.01  
  4 Troy O'Reilly             13 United                 34.74      33.96  
  5 Eric Li                   13 United                 37.48      34.42  
  6 Matthew Barclay           13 United                 55.56      34.58  
  7 Spencer Menzies           13 F A S T                36.29      34.74  
  8 Jack Mitchell             13 United                 33.54      35.05  
  9 Eric Zheng                13 United                 32.98      35.95  
 10 Santiago Johnson          13 United                 34.54      36.55  
 11 Nathan Joe                13 Manurewa               40.39      36.98  
 12 Samuel Yuan               13 Howick Pakuranga       37.29      37.11  
 13 Benjamin Haskell          13 United                 36.42      37.38  
 14 Alexander Jagusch         13 Kings                  39.73      38.13  
 15 Arun Dunn                 13 Pukekohe               42.27      38.24  
 16 Takumi Thornley           13 Papakura               39.35      38.76  
 17 Ryan McConnell            13 F A S T                51.20      44.37  
 18 Levi Green                13 Roskill                   NT      47.06  
 19 Sahil Bhatti              13 Papatoetoe                NT    1:04.15  
 
Event 31  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Counties: C 26.37   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO     
        RACE: R 28.72   8/02/2009 David Screen, Papatoetoe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abhinav Makam             14 United                 28.43      29.60  
  2 Blake Elliott             14 F A S T                28.93      29.77  
  3 Nathan Hickmott           14 F A S T                29.75      30.51  
  4 Matthew Palmer            14 Manurewa               30.75      31.08  
  5 William Waters            14 Howick Pakuranga       36.81      32.99  
  6 Ethan Bull                14 Papakura               33.93      33.42  
  7 Rene Pointon              14 Papatoetoe             35.94      34.95  
  8 Aron McKeefry             14 Manurewa               37.63      35.71  
  9 Ethan Pope                14 Papakura               34.85      35.80  
 10 Tamati Peters             14 Manurewa               43.35      39.88  
 11 Michael Arnold            14 Papatoetoe             40.62      40.33  
 
Event 31  Boys 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 27.11  28/01/2017 Tyron Henry, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eyad Masoud               23 Waterhole              26.25      27.97  
  2 Jason Southcombe          20 Papakura               28.89      29.41  
  3 Matthew Sills             17 Roskill                30.71      29.88  
  4 Zahar Tate                16 United                 28.85      30.07  
  5 Henry Williams            15 United                 29.46      30.08  
  6 MacAllister Clark         15 United                 29.96      30.19  
  7 Ben Masters               16 Papakura               30.25      30.45  
  8 Eamon Foley               15 United                 30.35      30.53  
  9 Adam Milne                18 Roskill                31.23      30.96  
 10 Danny Weng                15 Papatoetoe             30.76      31.00  
 11 Eric Cui                  15 United                 31.66      32.97  
 12 Darren Chan               15 Papatoetoe             36.17      34.13  
 13 Alexander Murphy          15 F A S T                33.10      34.81  
 14 Liam Bird                 18 Mt Eden                33.00      35.66  
 15 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT      37.75  
 -- Caleb Chilcott            15 Howick Pakuranga       33.64        SCR  
 
Event 32  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 35.38  11/11/2006 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
        RACE: R 36.94  28/01/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Talia Chaney               8 F A S T                37.56      40.17  
  2 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             43.01      41.47  
  3 Bianca Chan                8 Roskill                44.48      41.89  
  4 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga       43.49      43.01  
  5 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga       46.52      45.39  
  6 Emma Wang                  7 Papatoetoe             46.02      45.95  
  7 Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT      47.78  
  8 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga       54.97      49.06  
  9 Maggie Roose               8 Pukekohe               51.41      52.21  
 10 Sophie Barlow              8 Howick Pakuranga       58.61      52.83  
 11 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga       53.30      54.80  
 12 Paige McLachlan-Roberts    7 Howick Pakuranga       58.99      59.01  
 13 Leona Yao                  8 Howick Pakuranga     1:02.49    1:01.85  
 -- Hollie Gilbertson          8 Howick Pakuranga       58.27        SCR  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 32.83  12/02/2000 Emma Hunter  Counties Manukau, PPTCO-CO      
        RACE: R 31.77   5/03/2000 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               38.52      38.69  
  2 Laura Watts                9 Roskill                38.38      39.88  
  3 Sofia Bray                 9 Central City           37.80      39.93  
  4 Olivia Waddell             9 F A S T                38.51      40.61  
  5 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       41.34      40.79  
  6 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       41.29      41.39  
  7 Analiah Palmer             9 Manurewa               43.49      43.21  
  8 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga       46.04      44.85  
  9 Leanna Park                9 Howick Pakuranga       48.62      45.14  
 10 Meredith Williams          9 F A S T                   NT      46.33  
 11 Brooke Kervin              9 Pukekohe               50.71      48.60  
 12 Leah Yang                  9 Howick Pakuranga       54.61      51.00  
 13 Charlotte Bowskill         9 F A S T                   NT      53.41  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 29.55   9/04/2016 Janaye L. Burns at 2016 Junior, PUKCO-CO     
        RACE: R 31.17  30/01/2016 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulan Chan See            10 Howick Pakuranga       31.30      32.52  
  2 Mia Wang                  10 Papatoetoe             33.32      34.37  
  3 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       36.37      36.61  
  4 Mia Laban                 10 Howick Pakuranga       36.84      36.82  
  5 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       35.42      38.13  
  6 Maia Kervin               10 Pukekohe               38.75      38.42  
  7 Abby Welsh                10 United                 41.04      39.85  
  8 Amelia Croft              10 Manurewa               39.68      40.39  
  9 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       41.64      40.50  
 10 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               42.23      40.96  
 11 Lucy Waters               10 Howick Pakuranga       39.33      41.27  
 12 Lylah Sugarman            10 Howick Pakuranga       43.62      41.36  
 13 Emma Rowe                 10 Howick Pakuranga       42.49      42.01  
 14 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga       41.73      42.59  
 15 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T                43.11      42.60  
 16 Bella Keenan              10 Stratford              45.17      42.96  
 17 Martha Woof               10 Mangere                48.46      45.34  
 18 Katie Dunn                10 Pukekohe               47.09      47.40  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 29.04   5/03/2002 Emma Hunter, PPT-CO                          
        RACE: R 30.22   3/02/2002 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga       32.19      33.17  
  2 Amelia Bray               11 Central City           32.65      33.50  
  3 Hannah Henson             11 United                 32.52      34.10  
  4 Abbie Gibson              11 Pukekohe               33.28      34.18  
  5 Kate Wheeler              11 Pukekohe               32.50      34.25  
  6 Aria Murray               11 Pukekohe               35.29      34.67  
  7 Calee Dally               11 F A S T                34.19      34.71  
  8 Carolyn Yu                11 United                 33.92      34.91  
  9 Miabella Robertshaw       11 United                 34.72      35.93  
 10 Mya Kingi                 11 Papakura               36.90      36.24  
 11 Grace Tea                 11 Mangere                36.39      36.29  
 12 Drew McKenzie             11 Pukekohe               37.27      36.91  
 13 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga       38.84      37.85  
 14 Alex Winn                 11 Roskill                37.52      37.93  
 15 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               37.93      38.03  
 16 Jenna Fletcher            11 F A S T                39.07      38.13  
 17 Lucy Gilmour              11 Papakura               39.10      39.24  
 18 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga       38.87      40.41  
 19 Kaitlyn Rohm              11 Howick Pakuranga       44.78      42.56  
 20 Kyla Malcolm              11 Manurewa               44.12      43.83  
 21 Sophie Brownlie           11 Howick Pakuranga       43.62      44.15  
 22 Sakura Thornley           11 Papakura               42.80      44.34  
 -- Islay Boyes               11 United                 36.05         DQ  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe             40.53         NS  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 27.46  18/04/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
        RACE: R 29.03  16/03/2003 Emma Hunter, Papatoetoe                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe               28.47      30.05  
  2 Alexia Perese             12 Papatoetoe             30.92      31.54  
  3 Georgina Dodd             12 Papakura               33.82      33.02  
  4 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga       30.72      33.04  
  5 Meg Shuker                12 Papakura               33.97      33.06  
  6 Jessie Malcolm            12 Manurewa               33.42      33.33  
  7 Victoria Jagusch          12 Kings                  32.58      34.38  
  7 Anna Lepua                12 Central City           31.80      34.38  
  9 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga       33.23      34.65  
 10 Alena Elmore              12 Papakura               33.79      34.73  
 11 Mackenzie Walker          12 Roskill                35.16      34.90  
 12 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga       33.67      35.58  
 13 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       35.09      35.70  
 14 Eva Harvey                12 Papakura               37.49      35.85  
 15 Mia Willis                12 Papakura               36.18      36.07  
 16 Emma Wallace              12 Pukekohe               34.81      36.41  
 17 Serisha Palmer            12 Manurewa               38.03      36.96  
 18 Scarlett Snelling         12 Papakura               37.33      37.34  
 19 Hannah Dunn               12 Manurewa               37.83      37.91  
 20 Sabrina Romero            12 Papakura               40.48      38.34  
 21 Abigail Stewart           12 F A S T                39.39      39.32  
 22 Julia Huang               12 Howick Pakuranga       40.33      39.44  
 23 Tia-lee Allen             12 Pukekohe               39.76      39.51  
 24 Madison Thorn             12 F A S T                40.41      40.69  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill                41.06         NS  
 -- Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT        SCR  
 -- Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       36.54        SCR  
 
Event 32  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 27.49   7/03/2009 Aimee Moss, HPK-CO                           
        RACE: R 28.73   8/02/2009 Aimee Moss, Howick Pakuranga                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elizabeth Murphy          13 F A S T                28.63      29.13  
  2 Kaiya Brown               13 Roskill                29.83      30.95  
  3 Alice Williams            13 United                 30.95      31.15  
  4 Jesse Welsh               13 United                 30.50      31.37  
  5 Hannah Iosefa             13 Papatoetoe             30.24      31.52  
  6 Charlotte Hyland-Mills    13 Pukekohe               32.00      31.66  
  7 Mikaela Hawley            13 F A S T                31.72      32.24  
  8 Chloe Biddick             13 Howick Pakuranga       30.26      32.52  
  9 Aakriti Deshwal           13 United                 31.79      32.90  
 10 Jessie Dai                13 Papakura               32.41      32.99  
 11 Sydnie Johnson            13 United                 33.67      33.21  
 12 Donia Rahimi              13 Roskill                32.43      33.26  
 13 Grace Perham              13 Pukekohe               32.38      33.31  
 14 Leah Weck                 13 F A S T                33.21      34.09  
 15 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga       34.01      34.40  
 16 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe             33.03      34.89  
 17 Isabella Dunn             13 Manurewa               34.28      35.09  
 18 Yana Yemelyanova-Petrenk  13 United                 34.78      35.54  
 19 Teigan Archer             13 Manurewa               38.09      36.07  
 20 Samantha James            13 Howick Pakuranga       36.22      36.13  
 21 Charlotte Mathieson       13 United                 33.71      36.25  
 22 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga       38.07      36.54  
 23 Michayla Rietveld         13 Howick Pakuranga       37.67      40.24  
 24 Olivia Bush               13 Mangere                47.36      42.85  
 
Event 32  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 27.15   1/03/2011 Liana H. Smith at Mayfair Pool, PUKCO-CO     
        RACE: R 28.59  31/01/2011 Liana Smith, Pukekohe                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anne Sait                 14 United                 28.55      30.78  
  2 Maia Clare                14 Pukekohe               30.42      32.51  
  3 Holly Owen                14 Papakura               32.39      32.74  
  4 Letisha Wallis-Lewis      14 United                 31.65      33.08  
  5 Grace Olsen Blood         14 United                 34.96      34.31  
  6 Anita Vongkhamdy          14 Papakura               33.48      34.98  
 -- Vittoria Di Pietro Selwy  14 United                 33.07         NS  
 
Event 32  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 26.94  28/01/2017 Gabrielle Fa'amausili, United                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simone Lusby              18 United                 27.99      30.46  
  2 Samantha Martin           16 Roskill                30.68      31.11  
  3 Bethan Montgomery         17 Papakura               36.43      31.28  
  4 Zoe Shuker                15 Papakura               31.02      32.03  
  5 Shontelle Dally           15 F A S T                31.84      32.33  
  6 Susannah Peverley         16 Manurewa               36.89      36.29  
  7 Elise Woof                15 Mangere                37.71      38.73  
 -- Hannah Ferguson           16 Howick Pakuranga       28.62        SCR  
 
Event 32  Girls Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabeth Murphy          13 F A S T                28.63      29.13  
  2 Janaye Burns              12 Pukekohe               28.47      30.05  
  3 Simone Lusby              18 United                 27.99      30.46  
  4 Anne Sait                 14 United                 28.55      30.78  
  5 Kaiya Brown               13 Roskill                29.83      30.95  
  6 Samantha Martin           16 Roskill                30.68      31.11  
  7 Alice Williams            13 United                 30.95      31.15  
  8 Bethan Montgomery         17 Papakura               36.43      31.28  
  9 Jesse Welsh               13 United                 30.50      31.37  
 10 Hannah Iosefa             13 Papatoetoe             30.24      31.52  
 11 Alexia Perese             12 Papatoetoe             30.92      31.54  
 12 Charlotte Hyland-Mills    13 Pukekohe               32.00      31.66  
 13 Zoe Shuker                15 Papakura               31.02      32.03  
 14 Mikaela Hawley            13 F A S T                31.72      32.24  
 15 Shontelle Dally           15 F A S T                31.84      32.33  
 16 Maia Clare                14 Pukekohe               30.42      32.51  
 17 Mulan Chan See            10 Howick Pakuranga       31.30      32.52  
 17 Chloe Biddick             13 Howick Pakuranga       30.26      32.52  
 19 Holly Owen                14 Papakura               32.39      32.74  
 20 Aakriti Deshwal           13 United                 31.79      32.90  
 21 Jessie Dai                13 Papakura               32.41      32.99  
 22 Georgina Dodd             12 Papakura               33.82      33.02  
 23 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga       30.72      33.04  
 24 Meg Shuker                12 Papakura               33.97      33.06  
 25 Letisha Wallis-Lewis      14 United                 31.65      33.08  
 26 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga       32.19      33.17  
 27 Sydnie Johnson            13 United                 33.67      33.21  
 28 Donia Rahimi              13 Roskill                32.43      33.26  
 29 Grace Perham              13 Pukekohe               32.38      33.31  
 30 Jessie Malcolm            12 Manurewa               33.42      33.33  
 31 Amelia Bray               11 Central City           32.65      33.50  
 32 Leah Weck                 13 F A S T                33.21      34.09  
 33 Hannah Henson             11 United                 32.52      34.10  
 34 Abbie Gibson              11 Pukekohe               33.28      34.18  
 35 Kate Wheeler              11 Pukekohe               32.50      34.25  
 36 Grace Olsen Blood         14 United                 34.96      34.31  
 37 Mia Wang                  10 Papatoetoe             33.32      34.37  
 38 Victoria Jagusch          12 Kings                  32.58      34.38  
 38 Anna Lepua                12 Central City           31.80      34.38  
 40 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga       34.01      34.40  
 41 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga       33.23      34.65  
 42 Aria Murray               11 Pukekohe               35.29      34.67  
 43 Calee Dally               11 F A S T                34.19      34.71  
 44 Alena Elmore              12 Papakura               33.79      34.73  
 45 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe             33.03      34.89  
 46 Mackenzie Walker          12 Roskill                35.16      34.90  
 47 Carolyn Yu                11 United                 33.92      34.91  
 48 Anita Vongkhamdy          14 Papakura               33.48      34.98  
 49 Isabella Dunn             13 Manurewa               34.28      35.09  
 50 Yana Yemelyanova-Petrenk  13 United                 34.78      35.54  
 51 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga       33.67      35.58  
 52 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       35.09      35.70  
 53 Eva Harvey                12 Papakura               37.49      35.85  
 54 Miabella Robertshaw       11 United                 34.72      35.93  
 55 Teigan Archer             13 Manurewa               38.09      36.07  
 55 Mia Willis                12 Papakura               36.18      36.07  
 57 Samantha James            13 Howick Pakuranga       36.22      36.13  
 58 Mya Kingi                 11 Papakura               36.90      36.24  
 59 Charlotte Mathieson       13 United                 33.71      36.25  
 60 Susannah Peverley         16 Manurewa               36.89      36.29  
 60 Grace Tea                 11 Mangere                36.39      36.29  
 62 Emma Wallace              12 Pukekohe               34.81      36.41  
 63 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga       38.07      36.54  
 64 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       36.37      36.61  
 65 Mia Laban                 10 Howick Pakuranga       36.84      36.82  
 66 Drew McKenzie             11 Pukekohe               37.27      36.91  
 67 Serisha Palmer            12 Manurewa               38.03      36.96  
 68 Scarlett Snelling         12 Papakura               37.33      37.34  
 69 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga       38.84      37.85  
 70 Hannah Dunn               12 Manurewa               37.83      37.91  
 71 Alex Winn                 11 Roskill                37.52      37.93  
 72 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               37.93      38.03  
 73 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       35.42      38.13  
 73 Jenna Fletcher            11 F A S T                39.07      38.13  
 75 Sabrina Romero            12 Papakura               40.48      38.34  
 76 Maia Kervin               10 Pukekohe               38.75      38.42  
 77 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               38.52      38.69  
 78 Elise Woof                15 Mangere                37.71      38.73  
 79 Lucy Gilmour              11 Papakura               39.10      39.24  
 80 Abigail Stewart           12 F A S T                39.39      39.32  
 81 Julia Huang               12 Howick Pakuranga       40.33      39.44  
 82 Tia-lee Allen             12 Pukekohe               39.76      39.51  
 83 Abby Welsh                10 United                 41.04      39.85  
 84 Laura Watts                9 Roskill                38.38      39.88  
 85 Sofia Bray                 9 Central City           37.80      39.93  
 86 Talia Chaney               8 F A S T                37.56      40.17  
 87 Michayla Rietveld         13 Howick Pakuranga       37.67      40.24  
 88 Amelia Croft              10 Manurewa               39.68      40.39  
 89 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga       38.87      40.41  
 90 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       41.64      40.50  
 91 Olivia Waddell             9 F A S T                38.51      40.61  
 92 Madison Thorn             12 F A S T                40.41      40.69  
 93 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       41.34      40.79  
 94 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               42.23      40.96  
 95 Lucy Waters               10 Howick Pakuranga       39.33      41.27  
 96 Lylah Sugarman            10 Howick Pakuranga       43.62      41.36  
 97 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       41.29      41.39  
 98 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             43.01      41.47  
 99 Bianca Chan                8 Roskill                44.48      41.89  
100 Emma Rowe                 10 Howick Pakuranga       42.49      42.01  
101 Kaitlyn Rohm              11 Howick Pakuranga       44.78      42.56  
102 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga       41.73      42.59  
103 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T                43.11      42.60  
104 Olivia Bush               13 Mangere                47.36      42.85  
105 Bella Keenan              10 Stratford              45.17      42.96  
106 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga       43.49      43.01  
107 Analiah Palmer             9 Manurewa               43.49      43.21  
108 Kyla Malcolm              11 Manurewa               44.12      43.83  
109 Sophie Brownlie           11 Howick Pakuranga       43.62      44.15  
110 Sakura Thornley           11 Papakura               42.80      44.34  
111 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga       46.04      44.85  
112 Leanna Park                9 Howick Pakuranga       48.62      45.14  
113 Martha Woof               10 Mangere                48.46      45.34  
114 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga       46.52      45.39  
115 Emma Wang                  7 Papatoetoe             46.02      45.95  
116 Meredith Williams          9 F A S T                   NT      46.33  
117 Katie Dunn                10 Pukekohe               47.09      47.40  
118 Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT      47.78  
119 Brooke Kervin              9 Pukekohe               50.71      48.60  
120 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga       54.97      49.06  
121 Leah Yang                  9 Howick Pakuranga       54.61      51.00  
122 Maggie Roose               8 Pukekohe               51.41      52.21  
123 Sophie Barlow              8 Howick Pakuranga       58.61      52.83  
124 Charlotte Bowskill         9 F A S T                   NT      53.41  
125 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga       53.30      54.80  
126 Paige McLachlan-Roberts    7 Howick Pakuranga       58.99      59.01  
127 Leona Yao                  8 Howick Pakuranga     1:02.49    1:01.85  
 -- Islay Boyes               11 United                 36.05         DQ  
 -- Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT        SCR  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe             40.53         NS  
 -- Vittoria Di Pietro Selwy  14 United                 33.07         NS  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill                41.06         NS  
 -- Hollie Gilbertson          8 Howick Pakuranga       58.27        SCR  
 -- Hannah Ferguson           16 Howick Pakuranga       28.62        SCR  
 -- Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       36.54        SCR  
 
Event 33  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 32.75  28/11/1999 Chris Adamson, HPK-CO                        
        RACE: R 34.61   5/03/2006 Hayden Church, Manurewa                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       47.67      45.33  
  2 Janin Nimmo                7 Mangere                50.14      46.04  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 32.46  14/07/2007 Hayden Church, HPK-CO                        
        RACE: R 33.11   5/03/2000 Chris Adamson, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nemanja Markovic           9 Roskill                39.85      38.27  
  2 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       37.91      38.86  
  3 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       39.64      40.10  
  4 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga       40.18      41.41  
  5 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga       44.26      43.30  
  6 Jussi McKenzie             9 Pukekohe               45.00      44.20  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 30.30  16/02/2008 Hayden Church, HPK-CO                        
        RACE: R 31.10  29/01/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Kregting           10 Roskill                33.18      34.33  
  2 George Roose              10 Pukekohe               37.34      37.25  
  3 Kaden Cossill             10 Papatoetoe             38.85      37.98  
  4 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       38.18      38.46  
  5 Remy Burns                10 F A S T                37.25      38.64  
  6 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga       41.71      38.85  
  7 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga       42.23      38.96  
  8 Mahuta Gemmell            10 Papakura               38.47      39.66  
  9 Nate Cheng                10 Howick Pakuranga       42.29      39.97  
 10 Elijah Perese             10 Mangere                38.09      40.28  
 11 Isaiah Dunn               10 Manurewa               44.01      40.94  
 12 Benjamin Langley          10 United                 45.64      41.00  
 13 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       43.59      41.75  
 14 Chenyou Song              10 Howick Pakuranga       47.36      43.71  
 15 Ben Xie                   10 Howick Pakuranga       44.82      47.00  
 16 Ronald Liu                10 Roskill                51.27      50.05  
 17 Owen Jin                  10 Howick Pakuranga       51.30      51.00  
 -- Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga       45.18         DQ  
 -- Yoichi Chan               10 United                 43.55         NS  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 28.66  10/10/2009 Hayden Church, HPK-CO                        
        RACE: R 30.06   5/03/2000 Luke Pervan, North Shore - AK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Finn Lock                 11 United                 31.77      32.50  
  2 Kevin Zhang               11 Roskill                32.77      33.20  
  3 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       32.92      34.21  
  4 Nathan Hannah             11 Manurewa               33.49      34.23  
  5 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       35.05      34.78  
  6 Andre Chan                11 Roskill                35.96      35.59  
  7 Keiki Shimizu             11 Howick Pakuranga       35.23      36.53  
  8 Daniel Mulipola           11 United                 37.77      37.05  
  9 Daniel Park               11 Howick Pakuranga       37.36      37.33  
 10 Travis Chilcott           11 Howick Pakuranga       38.41      37.48  
 11 Geoffrey Lu               11 Howick Pakuranga       36.58      38.35  
 12 David Wright              11 Pukekohe               37.43      39.54  
 13 Ryan Elliott              11 F A S T                   NT      39.67  
 14 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga       45.65      40.07  
 15 Harry Williams            11 F A S T                42.96      40.15  
 16 Caleb Palmer              11 Manurewa               43.47      41.02  
 17 Dylan McConnell           11 F A S T                42.03      41.03  
 18 Jinitha Hewa              11 Roskill                50.04      47.63  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 26.58  23/10/2010 Hayden R. Church at Waq Level, HPKCO-CO      
        RACE: R 28.12  28/01/2007 David Screen, Papatoetoe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       28.04      29.11  
  2 Sam Maberly               12 United                 30.46      30.13  
  3 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga       29.72      30.81  
  4 Luke O'Connor             12 Papakura               31.35      32.05  
  5 Leon Duke                 12 F A S T                32.08      32.61  
  6 Thomas Hunter             12 Kings                  32.27      32.91  
  7 Oliver Sargison           12 United                 30.60      33.12  
  8 Luke Hair                 12 United                 32.25      33.95  
  9 Jason Martin              12 Manurewa               33.87      34.01  
 10 Caleb Wilson              12 Mangere                33.39      34.64  
 11 Eric Chou                 12 Howick Pakuranga       34.49      35.69  
 12 Saniru Hewa               12 Roskill                37.65      36.25  
 13 Sean Wang                 12 Howick Pakuranga       45.84      41.77  
 -- TJ Notman                 12 Pukekohe               32.76         NS  
 -- James Waddell             12 F A S T                39.82        SCR  
 -- Connor Lock               12 United                 30.42        SCR  
 
Event 33  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 25.35   1/03/2011 Hayden R. Church at Mayfair Po, HPKCO-CO     
        RACE: R 27.24  30/01/2012 Joshua McCormack, THAMES                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ethan Watson              13 United                 27.29      28.76  
  2 Thomas Murray             13 Pukekohe               27.86      28.79  
  3 Troy O'Reilly             13 United                 28.90      29.77  
  4 Winston Yan               13 United                 30.32      31.07  
  5 Eric Li                   13 United                 29.59      31.13  
  6 Ian Chou                  13 Howick Pakuranga       32.63      31.28  
  7 Jack Mitchell             13 United                 31.04      31.36  
  8 Connor Smith              13 Mt Eden                29.68      31.71  
  9 Spencer Menzies           13 F A S T                30.84      31.78  
 10 Samuel Langit             13 F A S T                30.49      31.81  
 11 Nathan Joe                13 Manurewa               33.64      31.90  
 12 Matthew Barclay           13 United                 33.75      32.07  
 13 Troy Wigley               13 Pukekohe               45.56      32.26  
 14 Alexander Jagusch         13 Kings                  32.12      32.28  
 15 Samuel Yuan               13 Howick Pakuranga       31.83      32.34  
 16 Santiago Johnson          13 United                 30.91      32.46  
 17 Ryan McConnell            13 F A S T                31.97      32.76  
 18 Benjamin Haskell          13 United                 32.20      32.77  
 19 Takumi Thornley           13 Papakura               32.98      33.60  
 20 Eric Zheng                13 United                 32.45      33.96  
 21 Arun Dunn                 13 Pukekohe               32.62      34.37  
 22 Levi Green                13 Roskill                39.63      36.76  
 23 Sahil Bhatti              13 Papatoetoe             45.46      47.22  
 
Event 33  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Counties: C 24.55   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO     
        RACE: R 26.59   8/02/2009 David Screen, Papatoetoe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nathan Hickmott           14 F A S T                26.45      26.72  
  2 Blake Elliott             14 F A S T                28.49      27.38  
  3 Abhinav Makam             14 United                 27.83      28.80  
  4 Matthew Palmer            14 Manurewa               28.19      30.08  
  5 Ethan Bull                14 Papakura               29.18      30.28  
  6 William Waters            14 Howick Pakuranga       29.23      30.47  
  7 Rene Pointon              14 Papatoetoe             30.96      30.86  
  8 Ethan Pope                14 Papakura               30.46      31.22  
  9 Aron McKeefry             14 Manurewa               31.67      31.70  
 10 Harry Packer              14 Howick Pakuranga       31.42      31.76  
 11 Michael Arnold            14 Papatoetoe             32.12      32.57  
 12 Tamati Peters             14 Manurewa               33.96      33.60  
 
Event 33  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 25.16  28/01/2017 Tyron Henry, Howick Pakuranga                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eyad Masoud               23 Waterhole              24.47      25.85  
  2 Matthew Sills             17 Roskill                26.79      27.23  
  3 Henry Williams            15 United                 26.74      28.03  
  4 Flynn Oberdries           17 Roskill                26.94      28.10  
  5 Adam Milne                18 Roskill                28.01      28.20  
  6 Zahar Tate                16 United                 26.62      28.35  
  7 Jason Southcombe          20 Papakura               27.76      28.51  
  8 Danny Weng                15 Papatoetoe             27.72      28.61  
  9 Eamon Foley               15 United                 27.81      28.69  
 10 Ben Masters               16 Papakura               27.86      28.72  
 11 Liam Bird                 18 Mt Eden                29.59      29.27  
 12 Ryan Sargent              15 Howick Pakuranga       30.51      30.55  
 13 Darren Chan               15 Papatoetoe             30.47      30.82  
 14 Kevin Tran                16 Papatoetoe             32.71      31.53  
 15 Alexander Murphy          15 F A S T                31.38      31.77  
 -- Caleb Chilcott            15 Howick Pakuranga       28.34        SCR  
 
Event 33  Boys Open 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eyad Masoud               23 Waterhole              24.47      25.85  
  2 Nathan Hickmott           14 F A S T                26.45      26.72  
  3 Matthew Sills             17 Roskill                26.79      27.23  
  4 Blake Elliott             14 F A S T                28.49      27.38  
  5 Henry Williams            15 United                 26.74      28.03  
  6 Flynn Oberdries           17 Roskill                26.94      28.10  
  7 Adam Milne                18 Roskill                28.01      28.20  
  8 Zahar Tate                16 United                 26.62      28.35  
  9 Jason Southcombe          20 Papakura               27.76      28.51  
 10 Danny Weng                15 Papatoetoe             27.72      28.61  
 11 Eamon Foley               15 United                 27.81      28.69  
 12 Ben Masters               16 Papakura               27.86      28.72  
 13 Ethan Watson              13 United                 27.29      28.76  
 14 Thomas Murray             13 Pukekohe               27.86      28.79  
 15 Abhinav Makam             14 United                 27.83      28.80  
 16 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       28.04      29.11  
 17 Liam Bird                 18 Mt Eden                29.59      29.27  
 18 Troy O'Reilly             13 United                 28.90      29.77  
 19 Matthew Palmer            14 Manurewa               28.19      30.08  
 20 Sam Maberly               12 United                 30.46      30.13  
 21 Ethan Bull                14 Papakura               29.18      30.28  
 22 William Waters            14 Howick Pakuranga       29.23      30.47  
 23 Ryan Sargent              15 Howick Pakuranga       30.51      30.55  
 24 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga       29.72      30.81  
 25 Darren Chan               15 Papatoetoe             30.47      30.82  
 26 Rene Pointon              14 Papatoetoe             30.96      30.86  
 27 Winston Yan               13 United                 30.32      31.07  
 28 Eric Li                   13 United                 29.59      31.13  
 29 Ethan Pope                14 Papakura               30.46      31.22  
 30 Ian Chou                  13 Howick Pakuranga       32.63      31.28  
 31 Jack Mitchell             13 United                 31.04      31.36  
 32 Kevin Tran                16 Papatoetoe             32.71      31.53  
 33 Aron McKeefry             14 Manurewa               31.67      31.70  
 34 Connor Smith              13 Mt Eden                29.68      31.71  
 35 Harry Packer              14 Howick Pakuranga       31.42      31.76  
 36 Alexander Murphy          15 F A S T                31.38      31.77  
 37 Spencer Menzies           13 F A S T                30.84      31.78  
 38 Samuel Langit             13 F A S T                30.49      31.81  
 39 Nathan Joe                13 Manurewa               33.64      31.90  
 40 Luke O'Connor             12 Papakura               31.35      32.05  
 41 Matthew Barclay           13 United                 33.75      32.07  
 42 Troy Wigley               13 Pukekohe               45.56      32.26  
 43 Alexander Jagusch         13 Kings                  32.12      32.28  
 44 Samuel Yuan               13 Howick Pakuranga       31.83      32.34  
 45 Santiago Johnson          13 United                 30.91      32.46  
 46 Finn Lock                 11 United                 31.77      32.50  
 47 Michael Arnold            14 Papatoetoe             32.12      32.57  
 48 Leon Duke                 12 F A S T                32.08      32.61  
 49 Ryan McConnell            13 F A S T                31.97      32.76  
 50 Benjamin Haskell          13 United                 32.20      32.77  
 51 Thomas Hunter             12 Kings                  32.27      32.91  
 52 Oliver Sargison           12 United                 30.60      33.12  
 53 Kevin Zhang               11 Roskill                32.77      33.20  
 54 Tamati Peters             14 Manurewa               33.96      33.60  
 54 Takumi Thornley           13 Papakura               32.98      33.60  
 56 Luke Hair                 12 United                 32.25      33.95  
 57 Eric Zheng                13 United                 32.45      33.96  
 58 Jason Martin              12 Manurewa               33.87      34.01  
 59 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       32.92      34.21  
 60 Nathan Hannah             11 Manurewa               33.49      34.23  
 61 Daniel Kregting           10 Roskill                33.18      34.33  
 62 Arun Dunn                 13 Pukekohe               32.62      34.37  
 63 Caleb Wilson              12 Mangere                33.39      34.64  
 64 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       35.05      34.78  
 65 Andre Chan                11 Roskill                35.96      35.59  
 66 Eric Chou                 12 Howick Pakuranga       34.49      35.69  
 67 Saniru Hewa               12 Roskill                37.65      36.25  
 68 Keiki Shimizu             11 Howick Pakuranga       35.23      36.53  
 69 Levi Green                13 Roskill                39.63      36.76  
 70 Daniel Mulipola           11 United                 37.77      37.05  
 71 George Roose              10 Pukekohe               37.34      37.25  
 72 Daniel Park               11 Howick Pakuranga       37.36      37.33  
 73 Travis Chilcott           11 Howick Pakuranga       38.41      37.48  
 74 Kaden Cossill             10 Papatoetoe             38.85      37.98  
 75 Nemanja Markovic           9 Roskill                39.85      38.27  
 76 Geoffrey Lu               11 Howick Pakuranga       36.58      38.35  
 77 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       38.18      38.46  
 78 Remy Burns                10 F A S T                37.25      38.64  
 79 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga       41.71      38.85  
 80 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       37.91      38.86  
 81 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga       42.23      38.96  
 82 David Wright              11 Pukekohe               37.43      39.54  
 83 Mahuta Gemmell            10 Papakura               38.47      39.66  
 84 Ryan Elliott              11 F A S T                   NT      39.67  
 85 Nate Cheng                10 Howick Pakuranga       42.29      39.97  
 86 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga       45.65      40.07  
 87 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       39.64      40.10  
 88 Harry Williams            11 F A S T                42.96      40.15  
 89 Elijah Perese             10 Mangere                38.09      40.28  
 90 Isaiah Dunn               10 Manurewa               44.01      40.94  
 91 Benjamin Langley          10 United                 45.64      41.00  
 92 Caleb Palmer              11 Manurewa               43.47      41.02  
 93 Dylan McConnell           11 F A S T                42.03      41.03  
 94 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga       40.18      41.41  
 95 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       43.59      41.75  
 96 Sean Wang                 12 Howick Pakuranga       45.84      41.77  
 97 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga       44.26      43.30  
 98 Chenyou Song              10 Howick Pakuranga       47.36      43.71  
 99 Jussi McKenzie             9 Pukekohe               45.00      44.20  
100 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       47.67      45.33  
101 Janin Nimmo                7 Mangere                50.14      46.04  
102 Ben Xie                   10 Howick Pakuranga       44.82      47.00  
103 Sahil Bhatti              13 Papatoetoe             45.46      47.22  
104 Jinitha Hewa              11 Roskill                50.04      47.63  
105 Ronald Liu                10 Roskill                51.27      50.05  
106 Owen Jin                  10 Howick Pakuranga       51.30      51.00  
 -- Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga       45.18         DQ  
 -- James Waddell             12 F A S T                39.82        SCR  
 -- Connor Lock               12 United                 30.42        SCR  
 -- Caleb Chilcott            15 Howick Pakuranga       28.34        SCR  
 -- TJ Notman                 12 Pukekohe               32.76         NS  
 -- Yoichi Chan               10 United                 43.55         NS  
 
Event 34  Mixed Open 400 LC Meter Freestyle Senior Grand Relay
===============================================================================
        RACE: R 4:00.32   1/02/2014 Howick Pakuranga, Howick Pakuranga         
                         J Freesir-Wetzell, R Oliver, M Wiki, T Henry      
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howick Pakuranga  'A'                             4:00.32    4:16.32  
     1) Mulan Chan See W10              2) Danielle Curlett W12           
     3) Daniel Loh M9                   4) Matthew Loh M13                
     5) Ella Crowe W12                  6) Chloe Biddick W13              
     7) Daniel Cieplinski M12           8) Chris Tong M10                 
  2 Roskill Swimming Club  'A'                        4:10.97    4:20.78  
     1) Laura Watts W9                  2) Daniel Kregting M10            
     3) Mackenzie Walker W12            4) Kevin Zhang M11                
     5) Kaiya Brown W13                 6) Levi Green M13                 
     7) Samantha Martin W16             8) Matthew Sills M17              
  3 Fulton Amateur Swimming Team  'A'                 4:33.95    4:21.18  
     1) Jessica Cochran W10             2) Remy Burns M10                 
     3) Calee Dally W11                 4) Leon Duke M12                  
     5) Elizabeth Murphy W13            6) Blake Elliott M14              
     7) Shontelle Dally W15             8) Nathan Hickmott M14            
  4 Manurewa Swimming Club  'A'                       4:32.29    4:36.34  
     1) Amelia Croft W10                2) Isaiah Dunn M10                
     3) Jessie Malcolm W12              4) Nathan Hannah M11              
     5) Teigan Archer W13               6) Matthew Palmer M14             
     7) Eimh Rollo W14                  8) Matthew Croft M15              
 -- Papakura Swimming Club  'A'                            NT        SCR