Licensed to Papatoetoe Aquatic Centre - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/12/2017 04:03 PM
                2017 Swimming Counties Manukau Anniversary Meet                
                          Papatoetoe Centennial Pool                           
                               Results - Version 2                                    
 
Event 1  Boys Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:50.58   4/12/2016 Nathan Hickmott, FAST                      
    Counties: C 3:51.08  28/03/2016 Ewan C. Jackson at 2016 NZ Ope, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura             4:41.26    4:45.42R 
  2 Rene Pointon              14 Papatoetoe           5:36.86    5:07.97  
  3 Adam Milne                18 Roskill - AK         4:43.89    5:10.53  
  4 Matthew Croft             15 Manurewa             5:07.66    5:11.04  
  5 Quintin Wong              12 United - AK          5:03.03    5:13.72  
  6 Alex Dunkley              12 Roskill - AK         5:06.55    5:14.01  
  7 Michael Arnold            14 Papatoetoe           5:15.53    5:14.74  
  8 Takumi Thornley           13 Papakura             5:50.28    5:27.88  
  9 Darren Chan               15 Papatoetoe           5:21.13    5:28.86  
 10 Raymond Dong              13 Papakura             5:58.05    5:31.11  
 11 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     5:53.57    5:41.89  
 12 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     5:48.34    5:58.30  
 13 William Koo               11 Howick Pakuranga     5:49.12    6:00.32  
 14 Saul Wilson               12 Papatoetoe           5:55.20    6:09.07  
 
Event 2  Girls Open 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:53.26   6/12/2015 Kiana Swain, Pukekohe                      
    Counties: C 4:13.83  25/03/2012 Cara J. Baker at State Insuran, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eimh Rollo                14 Manurewa             5:19.81    5:19.18  
  2 Trinity Greig             12 United - AK          5:15.88    5:19.38  
  3 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga     5:23.34    5:21.21  
  4 Meg Shuker                12 Papakura             5:21.77    5:22.17  
  5 Anita Vongkhamdy          13 Papakura             5:45.18    5:36.03  
  6 Mia Wang                  10 Papatoetoe           5:51.67    5:41.46  
  7 Jessie Malcolm            12 Manurewa             5:50.64    5:54.52  
  8 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe           5:55.53    6:00.42  
  9 Samantha James            12 Howick Pakuranga     5:57.03    6:00.57  
 10 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK          5:36.99    6:01.28  
 11 Michaela Botha            11 Papatoetoe           5:50.43    6:01.57  
 12 Teigan Archer             13 Manurewa             5:52.89    6:03.22  
 13 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe           5:53.44    6:06.21  
 14 Carol Guo                 11 Papatoetoe           5:56.78    6:09.47  
 15 Kate Midgley              15 Papatoetoe           5:58.12    6:20.24  
 16 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe           5:54.89    6:33.94  
 
Event 3  Boys Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:24.71   4/12/2016 Ben Masters, Papakura                      
    Counties: C 4:24.73  10/12/2011 Carsten Z. Corazza at 2011 McD, NZL-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings - AK           6:21.61    6:26.74  
  2 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     6:45.23    6:54.53  
 
Event 4  Girls Open 400 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:38.86   4/12/2016 Caitlin Lucie-Smith, Papakura              
    Counties: C 4:58.49   4/03/2009 Emma Lowther, HPK-CO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Shuker                14 Papakura             5:38.87    5:49.38  
  2 Alexia Perese             12 Papatoetoe           6:52.21    6:15.62  
  3 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     6:04.06    6:21.36  
  4 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     6:30.30    6:28.64  
  5 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga     6:59.83    6:44.57  
  6 Isabella Dunn             13 Manurewa             6:32.49    6:56.83  
 
Event 5  Boys Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:43.34   5/12/1999 Bryce Cunningham, Pukekohe                 
    Counties: C 2:16.37  18/04/2016 Mario A. Koenigsperger at 2016, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura             2:33.20    2:42.72R 
  2 Matthew Croft             15 Manurewa             3:07.33    3:00.63  
  3 Ethan Bull                14 Papakura                  NT    3:06.02  
  4 Michael Arnold            14 Papatoetoe           3:24.92    3:16.60  
  5 Ethan Pope                14 Papakura             3:09.99    3:16.72  
  6 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     3:19.48    3:22.29  
  7 Tamati Peters             14 Manurewa             3:36.93    3:26.74  
  8 Darren Chan               15 Papatoetoe           3:28.60    3:31.42  
  9 Raymond Dong              13 Papakura             3:44.15    3:32.19  
 10 Cameron Croft             13 Manurewa             3:43.89    3:33.14  
 11 Jason Martin              12 Manurewa             3:39.19    3:35.05  
 12 Dominic Lock              10 North Shore - AK          NT    3:37.14  
 13 Thomas Hunter             11 Kings - AK           3:55.75    3:38.45  
 14 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     3:47.80    3:39.36  
 15 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     3:45.16    3:40.21  
 16 Will Chen                 10 Howick Pakuranga     3:42.56    3:44.11  
 17 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     3:41.26    3:44.50  
 18 Connor Nankivell          11 Howick Pakuranga     4:14.36    3:45.34  
 19 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     3:39.01    3:47.45  
 20 Liam Mulholland           12 F A S T              4:01.14    3:50.56  
 21 Daniel Kregting           10 Roskill - AK              NT    3:50.94  
 22 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga     4:10.01    3:53.26  
 23 Kenneth Luo               10 Howick Pakuranga     3:59.56    3:53.49  
 24 Tyler Adams               12 Pukekohe             3:46.00    3:53.68  
 25 Alesana Timoteo           13 Mangere              3:41.38    3:54.28  
 26 Leo Chu                   12 Onehunga  - AK       3:40.81    3:55.75  
 27 Mahuta Gemmell            10 Papakura                  NT    4:04.10  
 28 Elijah Perese             10 Mangere                   NT    4:06.71  
 29 Travis Chilcott           11 Howick Pakuranga          NT    4:09.32  
 30 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     4:18.99    4:11.54  
 31 Gary Yuan                  9 Onehunga  - AK       3:59.46    4:11.57  
 32 Remy Burns                10 F A S T              4:29.12    4:12.55  
 33 James Hong                 9 Howick Pakuranga          NT    4:13.02  
 34 Darren Liu                10 Howick Pakuranga     4:25.48    4:13.71  
 35 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga     4:16.76    4:14.23  
 36 Ryan Elliott              11 F A S T                   NT    4:14.86  
 37 Logan Spencer             11 Kowhai - AK               NT    4:19.83  
 38 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     4:13.00    4:20.83  
 39 Chris Tong                 9 Howick Pakuranga          NT    4:22.27  
 40 Jacob Quilty              10 Howick Pakuranga          NT    4:25.15  
 41 Ronald Liu                 9 Roskill - AK              NT    4:27.59  
 42 Callum Zhang              10 Howick Pakuranga          NT    4:39.22  
 43 William Lu                10 Howick Pakuranga          NT    4:48.71  
 44 Saniru Hewa               12 Roskill - AK              NT    4:54.41  
 45 Colin Hong                 8 Howick Pakuranga          NT    5:04.77  
 -- Kevin Ma                   9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     3:47.92         DQ  
 -- BaiLin Lu                 10 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Owen Jin                   9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Shang Zhou                10 Howick Pakuranga          NT         NS  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga          NT         NS  
 -- Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga     4:13.86         NS  
 
Event 6  Girls Open 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:54.54   1/12/2002 Michelle Hale, Howick Pakuranga            
    Counties: C 2:41.89   6/03/2012 Lauren L. Spence at Mayfair Po, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Greig             12 United - AK          2:59.27    3:01.94  
  2 Zoe Shuker                14 Papakura             3:02.07    3:05.94  
  3 Alexia Perese             12 Papatoetoe           3:05.90    3:08.62  
  4 Tyler Chapman             12 Pukekohe             3:10.71    3:14.36  
  5 Keri Miller               15 Howick Pakuranga     3:12.13    3:17.75  
  6 Amber George              12 Manurewa             3:22.47    3:24.80  
  7 Meg Shuker                12 Papakura             3:18.39    3:25.22  
  8 Jessica Hong              13 Howick Pakuranga     3:19.54    3:26.86  
  9 Jenna Veal                12 Roskill - AK         3:42.65    3:34.85  
 10 Mia Wang                  10 Papatoetoe                NT    3:35.94  
 11 Mia Willis                12 Papakura             3:42.09    3:37.54  
 12 Danielle Curlett          12 Howick Pakuranga     3:29.06    3:37.86  
 13 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga     3:42.57    3:40.83  
 14 Darlene Hotwani-Myar      15 Roskill - AK         3:29.41    3:41.29  
 15 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     3:42.12    3:43.11  
 16 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga     3:47.73    3:43.66  
 17 Jenna Fletcher            11 F A S T              3:59.12    3:44.25  
 18 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe                NT    3:45.62  
 19 Samantha James            12 Howick Pakuranga     3:45.75    3:46.25  
 20 Ashlie Bissett            13 Kowhai - AK          3:50.97    3:47.41  
 21 Grace Tea                 11 Mangere                   NT    3:48.88  
 22 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe           3:38.89    3:48.95  
 23 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK          3:35.90    3:50.84  
 24 Siina Cooke                9 Kowhai - AK          3:48.82    3:53.77  
 25 Amber Ho                  11 Howick Pakuranga     4:24.75    3:54.11  
 26 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     3:53.21    3:54.16  
 27 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             4:02.52    3:54.43  
 28 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     3:57.91    3:55.49  
 29 Nancy Zhang               10 Howick Pakuranga     4:08.70    3:56.73  
 30 Laura Watts                9 Roskill - AK              NT    3:56.97  
 31 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     3:57.89    4:05.43  
 32 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura                  NT    4:06.38  
 33 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     4:19.20    4:07.70  
 34 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     4:14.84    4:07.80  
 35 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     4:08.86    4:12.80  
 36 Kaitlyn Rohm              10 Howick Pakuranga     4:03.95    4:16.11  
 37 Mia Morrison               9 Kowhai - AK          4:24.55    4:16.92  
 38 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     4:17.77    4:20.09  
 39 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga          NT    4:23.57  
 40 Georgia Weldon-Smith       9 Howick Pakuranga          NT    4:33.60  
 41 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga          NT    4:35.70  
 42 Syesha John                9 Howick Pakuranga          NT    4:36.26  
 43 Ishrit Khangura           11 Papatoetoe                NT    4:39.52  
 44 Jessica Lee                9 Howick Pakuranga          NT    4:39.95  
 45 Corbin Radford             9 Howick Pakuranga          NT    4:56.45  
 46 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga          NT    5:06.11  
 47 Lara Diprose               8 Howick Pakuranga          NT    5:46.39  
 -- Mia Xu                     9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Pepa Valter               12 Howick Pakuranga     3:30.07         DQ  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura                  NT         DQ  
 -- Rea Kearns                11 North Shore - AK     4:05.18        SCR  
 
Event 7  Boys Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:22.90   5/12/1999 Chris Hotchin, North Shore-AK              
    Counties: C 2:01.38  11/01/2009 Cameron Burrows, HPKCO-CO                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Southcombe          19 Papakura             2:25.88    2:34.90  
  2 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     3:24.68    3:33.70  
 
Event 8  Girls Open 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:29.29  15/12/1996 Anna Cleaver, Massey Park                  
    Counties: C 2:16.80   7/03/2009 Emma Lowther, HPK-CO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Owen                14 Papakura             3:00.98    3:01.07  
  2 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     3:01.50    3:17.49  
 
Event 9  Boys Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:19.10   6/12/2015 Zac Dell, Pukekohe                         
    Counties: C 1:57.51   6/08/2016 Corey Main Xxx1 Olympic Games, NZL-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintin Wong              12 United - AK          2:34.69    2:38.46  
  2 Matthew Croft             15 Manurewa             3:12.40    2:46.50  
  3 Thomas Hunter             11 Kings - AK           2:52.53    2:49.63  
  4 Ethan Pope                14 Papakura             2:51.15    2:53.06  
  5 Arun Dunn                 13 Pukekohe             2:53.83    2:53.91  
  6 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     2:57.95    2:55.22  
  7 Alex Dunkley              12 Roskill - AK         2:55.02    2:58.52  
  8 Kyan Potter               11 F A S T              3:14.02    3:09.06  
  9 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     3:07.04    3:09.25  
 10 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     3:50.26    3:16.09  
 11 Caleb Wilson              11 Mangere                   NT    3:19.38  
 12 David Wright              11 Pukekohe             3:13.88    3:19.58  
 13 George Roose              10 Pukekohe             3:32.52    3:20.78  
 14 Logan Spencer             11 Kowhai - AK               NT    3:22.83  
 15 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     3:27.85    3:25.12  
 16 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga          NT    3:33.46  
 17 Gary Yuan                  9 Onehunga  - AK       3:25.00    3:33.81  
 18 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga     3:47.96    3:35.65  
 19 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     4:20.00    3:42.13  
 20 Kullen Montgomery         12 F A S T              3:44.59    3:47.51  
 21 Harry Williams            11 F A S T                   NT    3:53.87  
 22 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     4:42.06    3:57.14  
 23 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     4:11.29    4:14.15  
 -- Patrick Yu                11 Howick Pakuranga          NT        SCR  
 
Event 10  Girls Open 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:28.11   5/12/1999 Hannah McLean, North Shore-AK              
    Counties: C 2:11.93  28/03/2016 Bobbi Gichard at 2016 NZ Open, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Wesseling           13 Howick Pakuranga     2:41.12    2:48.04  
  2 Charlotte Young           11 United - AK          3:02.05    2:59.50  
  3 Anita Vongkhamdy          13 Papakura             2:58.60    3:05.98  
  3 Michaela Botha            11 Papatoetoe           3:07.69    3:05.98  
  5 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga     3:03.11    3:06.11  
  6 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     3:15.05    3:06.63  
  7 Carol Guo                 11 Papatoetoe                NT    3:09.38  
  8 Julya Yang                11 Howick Pakuranga     3:32.65    3:12.85  
  9 Teigan Archer             13 Manurewa             3:26.61    3:15.92  
 10 Melanie Mo                11 Howick Pakuranga     3:24.07    3:18.17  
 11 Lily Madill               12 F A S T              3:33.63    3:18.21  
 12 Georgina Dodd             11 Papakura                  NT    3:21.77  
 13 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     3:28.79    3:22.51  
 14 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga     3:26.66    3:23.97  
 15 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     3:17.72    3:24.61  
 16 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga     3:54.98    3:25.29  
 17 Kate Midgley              15 Papatoetoe                NT    3:26.75  
 18 Farchana Bakor            12 Roskill - AK              NT    3:26.99  
 19 Amelia Croft               9 Manurewa                  NT    3:29.39  
 20 Madison Harada            11 Howick Pakuranga     3:57.29    3:30.97  
 21 Corina Huang              13 Howick Pakuranga     3:29.87    3:36.06  
 22 Mya Kingi                 11 Papakura                  NT    3:39.62  
 23 Sophia Nelson             12 Papakura             3:56.30    3:40.17  
 24 Elay Farmand              10 Howick Pakuranga     4:08.04    3:53.17  
 25 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga          NT    3:59.13  
 26 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T                   NT    4:03.32  
 27 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     4:09.62    4:07.49  
 28 Corbin Radford             9 Howick Pakuranga          NT    4:20.61  
 29 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga          NT    4:37.32  
 30 Lara Diprose               8 Howick Pakuranga          NT    4:43.44  
 -- Isabella Wright            9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Matilda Christy           11 Kowhai - AK          3:24.99         NS  
 -- Hannah Xu                  8 Howick Pakuranga          NT         NS  
 -- Lucy Waters               10 Howick Pakuranga     4:08.09         NS  
 -- Calee Dally               11 F A S T              3:02.17        SCR  
 
Event 11  Boys Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:04.37   1/12/1993 Greg Smith, Roskill-AK                     
    Counties: C 1:48.13  28/03/2016 Ewan C. Jackson at 2016 NZ Ope, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura             2:10.36    2:14.97  
  2 Adam Milne                18 Roskill - AK         2:13.30    2:18.71  
  3 Lucas Hannah              14 Manurewa             2:29.63    2:21.80  
  4 Rene Pointon              14 Papatoetoe           2:31.40    2:26.15  
  5 Caleb Chilcott            14 Howick Pakuranga     2:53.07    2:34.98  
  6 Aron McKeefry             14 Manurewa             2:45.70    2:36.62  
  7 Nathan Hannah             11 Manurewa             2:43.12    2:38.17  
  8 Daniel Kregting           10 Roskill - AK         2:35.48    2:39.97  
  9 Nathan Joe                12 Manurewa             2:58.13    2:42.98  
 10 Charles Gemmell           12 Papakura             2:51.32    2:46.85  
 11 Remo Lock                 13 North Shore - AK          NT    2:51.00  
 12 William Koo               11 Howick Pakuranga     3:23.16    2:51.42  
 13 Saul Wilson               12 Papatoetoe           2:54.69    2:54.73  
 14 Joshua Zhang              12 Onehunga  - AK            NT    2:56.68  
 15 Liam Mulholland           12 F A S T              3:01.83    2:58.41  
 16 Will Chen                 10 Howick Pakuranga     3:14.84    3:00.75  
 17 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT    3:01.91  
 18 Geoffrey Lu               10 Howick Pakuranga     3:16.99    3:03.33  
 19 Reece Robinson            13 Howick Pakuranga     3:11.94    3:04.88  
 20 Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     3:05.56    3:10.50  
 21 Nemanja Markovic           9 Roskill - AK              NT    3:11.67  
 22 Alec Insley               10 Mangere                   NT    3:13.23  
 23 Mahuta Gemmell            10 Papakura             3:14.61    3:13.43  
 24 Elijah Perese             10 Mangere                   NT    3:15.09  
 25 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga          NT    3:22.84  
 26 Kenneth Luo               10 Howick Pakuranga     3:22.65    3:25.80  
 27 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga     3:21.85    3:26.53  
 28 Travis Chilcott           11 Howick Pakuranga     3:42.21    3:29.46  
 29 Tom O'Sullivan            11 Papakura                  NT    3:37.70  
 30 Jacob Quilty              10 Howick Pakuranga          NT    3:40.99  
 31 Darren Liu                10 Howick Pakuranga     3:57.35    3:43.29  
 32 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     3:53.80    3:43.57  
 33 Veeran Reddy              10 Howick Pakuranga          NT    3:47.38  
 34 Blake Nankivell            9 Howick Pakuranga          NT    3:48.81  
 35 Kevin Ma                   9 Howick Pakuranga          NT    3:52.55  
 36 Ezekiel McMurchy          11 Mangere                   NT    3:53.16  
 37 Aaron Santoso              9 Papatoetoe                NT    3:53.40  
 38 Charles Wong               8 Howick Pakuranga          NT    3:53.85  
 39 BaiLin Lu                 10 Howick Pakuranga          NT    3:57.44  
 40 Chris Tong                 9 Howick Pakuranga          NT    4:09.90  
 41 Matthew Ye                10 Howick Pakuranga          NT    4:22.97  
 42 Jinitha Hewa              11 Roskill - AK              NT    4:25.11  
 -- Colin Hong                 8 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Patrick Yu                11 Howick Pakuranga     3:59.22        SCR  
 
Event 12  Girls Open 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:12.32   3/12/2000 Bec J Linton, Howick Pakuranga             
    Counties: C 2:03.86  10/12/2011 Aimee J. Moss at 2011 McDonald, NZL-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eimh Rollo                14 Manurewa             2:31.69    2:30.95  
  2 Meg Shuker                12 Papakura             2:33.51    2:35.73  
  3 Holly Owen                14 Papakura             2:41.17    2:37.64  
  4 Tyler Chapman             12 Pukekohe             2:47.19    2:37.87  
  5 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK          2:42.64    2:38.67  
  6 Kate Wheeler              11 Pukekohe             2:40.98    2:40.58  
  7 Jessica Hong              13 Howick Pakuranga     2:43.69    2:44.69  
  8 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     2:42.91    2:46.06  
  9 Amber George              12 Manurewa             2:59.41    2:46.77  
 10 Sila Colman               13 Kowhai - AK          2:54.09    2:47.59  
 11 Mia Wang                  10 Papatoetoe           2:45.63    2:47.94  
 12 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe           2:52.53    2:49.86  
 13 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga     2:47.85    2:51.05  
 14 Mia Willis                12 Papakura                  NT    2:51.40  
 15 Alissa Te Kiri            13 F A S T              2:59.42    2:52.03  
 16 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK          2:45.11    2:52.89  
 17 Sophie Hurley             13 Howick Pakuranga          NT    2:59.04  
 18 Georgina Dodd             11 Papakura                  NT    2:59.44  
 19 Eva Harvey                12 Papakura                  NT    3:01.26  
 20 Scarlett Snelling         12 Papakura                  NT    3:01.86  
 21 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga     3:12.47    3:02.16  
 22 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     3:20.20    3:02.67  
 23 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga     2:58.82    3:02.86  
 24 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe                NT    3:03.72  
 25 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura                  NT    3:04.69  
 26 Jessica Cochran           10 F A S T              3:01.69    3:04.70  
 27 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga          NT    3:07.91  
 28 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     3:14.58    3:08.62  
 29 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             3:01.26    3:10.25  
 30 Olivia Waddell             9 F A S T              3:20.95    3:11.62  
 31 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga          NT    3:14.35  
 32 Mya Kingi                 11 Papakura                  NT    3:14.80  
 33 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     3:18.45    3:16.79  
 34 Madison Thorn             12 F A S T              3:19.18    3:17.80  
 35 Ishrit Khangura           11 Papatoetoe           3:21.29    3:21.62  
 36 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe                NT    3:22.89  
 37 Talia Chaney               8 F A S T                   NT    3:24.58  
 38 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga          NT    3:24.85  
 39 Abigail Stewart           12 F A S T              3:37.39    3:26.83  
 40 Erin Veal                  9 Roskill - AK         3:41.82    3:26.92  
 41 Bella Colman              10 Kowhai - AK          3:29.05    3:26.94  
 42 Elay Farmand              10 Howick Pakuranga     3:51.17    3:32.03  
 43 Emma Wang                  7 Papatoetoe                NT    3:33.31  
 44 Amber Ho                  11 Howick Pakuranga     3:33.33    3:33.74  
 45 Teresa Croker             12 Papatoetoe                NT    3:36.97  
 46 Ella Selby                10 Roskill - AK              NT    3:37.36  
 47 Lucy Lonie                10 Howick Pakuranga     3:42.10    3:37.81  
 48 Isabella Lonie            10 Howick Pakuranga     3:45.82    3:43.67  
 49 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga     3:35.05    3:46.84  
 50 Georgia Weldon-Smith       9 Howick Pakuranga          NT    3:47.86  
 51 Rosie Yang                 9 Howick Pakuranga          NT    3:55.03  
 52 Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT    4:04.49  
 53 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga          NT    4:07.78  
 54 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga          NT    4:15.22  
 55 Mia Xu                     9 Howick Pakuranga          NT    4:30.73  
 56 Jessica Lee                9 Howick Pakuranga          NT    4:32.79  
 57 Syesha John                9 Howick Pakuranga          NT    4:35.13  
 -- Maisey Kearns              8 North Shore - AK          NT         DQ  
 -- Corina Huang              13 Howick Pakuranga     3:10.47         DQ  
 -- Elise Woof                15 Mangere              3:11.42         NS  
 -- Imogene Short             12 F A S T              3:03.37         NS  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill - AK         3:16.21        SCR  
 -- Rea Kearns                11 North Shore - AK     3:10.35        SCR  
 
Event 13  Boys Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:22.12   1/12/1993 Stacy Hall, Massey Park                    
    Counties: C 2:05.35   3/04/2011 Carsten Z  Corazza  at State I, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Palmer            14 Manurewa             2:32.87    2:40.41  
  2 Rene Pointon              14 Papatoetoe           3:04.09    2:46.11  
  3 Quintin Wong              12 United - AK          2:41.70    2:46.87  
  4 Lucas Hannah              14 Manurewa             3:02.85    2:52.96  
  5 Darren Chan               15 Papatoetoe           2:55.93    2:53.66  
  6 Bronson Chungson          12 Papatoetoe           3:03.89    2:54.29  
  7 Takumi Thornley           13 Papakura             3:00.80    2:55.25  
  8 Michael Arnold            14 Papatoetoe           3:02.44    2:55.31  
  9 Arun Dunn                 13 Pukekohe             3:00.46    2:59.13  
 10 Raymond Dong              13 Papakura             3:10.15    3:00.74  
 11 Cameron Croft             13 Manurewa             3:08.36    3:02.69  
 12 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     3:11.64    3:05.23  
 13 Nathan Joe                12 Manurewa             3:17.09    3:05.61  
 14 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     3:06.81    3:06.08  
 15 Tamati Peters             14 Manurewa             3:08.93    3:06.11  
 16 Aron McKeefry             14 Manurewa             3:17.79    3:06.48  
 17 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     3:11.10    3:07.88  
 18 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     3:05.49    3:08.89  
 19 Nathan Hannah             11 Manurewa             3:10.31    3:09.29  
 20 Charles Gemmell           12 Papakura             3:14.05    3:13.53  
 21 Saul Wilson               12 Papatoetoe           3:22.38    3:14.00  
 22 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     3:12.18    3:18.68  
 23 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     3:10.34    3:19.13  
 24 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga          NT    3:22.10  
 25 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     3:16.31    3:22.11  
 26 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     3:16.10    3:22.46  
 27 Connor Nankivell          11 Howick Pakuranga     3:47.15    3:23.23  
 28 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga          NT    3:24.70  
 29 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     3:56.09    3:24.71  
 30 Joshua Zhang              12 Onehunga  - AK       3:29.59    3:25.38  
 31 Reece Robinson            13 Howick Pakuranga          NT    3:27.84  
 32 Kyan Potter               11 F A S T              3:18.88    3:29.44  
 33 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     3:51.98    3:29.45  
 34 Levi Green                13 Roskill - AK              NT    3:30.57  
 35 Eric Chou                 11 Howick Pakuranga     3:24.59    3:33.47  
 36 Harish Kishorkumar        13 Howick Pakuranga          NT    3:34.58  
 37 Geoffrey Lu               10 Howick Pakuranga     4:02.89    3:36.19  
 38 Remy Burns                10 F A S T                   NT    3:38.56  
 39 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga     3:31.03    3:39.64  
 40 Rohnan Nankivell          13 Howick Pakuranga          NT    3:40.01  
 41 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga          NT    3:40.52  
 42 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga          NT    3:45.32  
 43 Caleb Palmer              11 Manurewa             3:47.94    3:46.23  
 44 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga          NT    3:46.49  
 45 Gary Yuan                  9 Onehunga  - AK       3:39.65    3:46.69  
 46 Isaiah Dunn               10 Manurewa             3:49.68    3:49.29  
 47 Ryan Elliott              11 F A S T                   NT    3:53.47  
 48 Kullen Montgomery         12 F A S T              3:52.97    3:58.97  
 49 Harry Williams            11 F A S T                   NT    4:14.75  
 50 James Hong                 9 Howick Pakuranga     4:41.85    4:21.37  
 51 William Lu                10 Howick Pakuranga          NT    4:26.84  
 -- Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     4:06.98         DQ  
 -- Owen Jin                   9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     4:11.85         DQ  
 -- Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     3:35.14         DQ  
 -- Saniru Hewa               12 Roskill - AK              NT         DQ  
 -- Caleb Chilcott            14 Howick Pakuranga     3:09.44         DQ  
 -- Patrick Yu                11 Howick Pakuranga          NT        SCR  
 
Event 14  Girls Open 200 LC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:33.43   3/12/2000 Tracey Sheehan, Waterhole-AK               
    Counties: C 2:21.15   5/04/2010 Rachel Palmer, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Wesseling           13 Howick Pakuranga     2:41.13    2:42.84  
  2 Trinity Greig             12 United - AK          2:46.05    2:47.06  
  3 Keri Miller               15 Howick Pakuranga     2:43.35    2:47.42  
  4 Zoe Shuker                14 Papakura             2:45.06    2:49.23  
  5 Alexia Perese             12 Papatoetoe           2:49.67    2:50.18  
  6 Erin Hamilton             13 Pukekohe             3:07.53    2:58.99  
  7 Sarita Hetherington       13 Howick Pakuranga     3:02.19    2:59.43  
  8 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     2:50.99    3:00.02  
  9 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK          3:01.24    3:00.59  
 10 Jessie Malcolm            12 Manurewa                  NT    3:01.90  
 11 Carol Guo                 11 Papatoetoe           3:05.25    3:03.47  
 12 Jenna Veal                12 Roskill - AK         3:35.91    3:07.52  
 13 Sila Colman               13 Kowhai - AK          3:12.47    3:10.05  
 14 Charlotte Young           11 United - AK          3:08.00    3:10.53  
 15 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga     3:08.70    3:11.72  
 16 Michaela Botha            11 Papatoetoe           3:12.94    3:11.80  
 17 Melanie Mo                11 Howick Pakuranga     3:15.31    3:11.85  
 18 Isabella Dunn             13 Manurewa             3:06.05    3:11.88  
 19 Ashlie Bissett            13 Kowhai - AK          3:18.91    3:12.86  
 20 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     3:09.17    3:14.77  
 21 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK          3:01.77    3:17.54  
 22 Darlene Hotwani-Myar      15 Roskill - AK         3:09.70    3:19.01  
 23 Kate Midgley              15 Papatoetoe           3:21.36    3:19.31  
 24 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga     4:06.91    3:19.81  
 25 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe           3:18.15    3:20.11  
 26 Samantha James            12 Howick Pakuranga     3:12.74    3:20.23  
 27 Grace Tea                 11 Mangere                   NT    3:20.25  
 28 Clee Stride               10 Howick Pakuranga     3:21.11    3:20.88  
 29 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga     3:21.33    3:21.32  
 30 Lily Madill               12 F A S T              3:23.62    3:22.08  
 31 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe                NT    3:22.22  
 32 Grace Richards            12 Kowhai - AK          3:32.58    3:25.83  
 33 Jenna Fletcher            11 F A S T              3:35.54    3:26.49  
 34 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga          NT    3:26.92  
 35 Drew Burrett              11 F A S T                   NT    3:27.51  
 36 Nancy Zhang               10 Howick Pakuranga     3:29.94    3:29.44  
 37 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     3:25.82    3:30.94  
 38 Jessica Cochran           10 F A S T              3:31.62    3:35.58  
 39 Eva Harvey                12 Papakura                  NT    3:35.96  
 40 Laura Watts                9 Roskill - AK              NT    3:38.76  
 41 Madison Harada            11 Howick Pakuranga     3:29.46    3:39.94  
 42 Sakura Thornley           10 Papakura                  NT    3:44.06  
 43 Alex Winn                 11 Roskill - AK              NT    3:44.42  
 44 Amber Ho                  11 Howick Pakuranga          NT    3:46.29  
 45 Kyla Malcolm              11 Manurewa             4:07.79    3:47.25  
 46 Corina Huang              13 Howick Pakuranga          NT    3:47.27  
 47 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     3:59.33    3:47.66  
 48 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     3:32.39    3:48.04  
 49 Serisha Palmer            12 Manurewa             3:42.69    3:48.92  
 50 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     3:50.66    3:49.05  
 51 Madison Thorn             12 F A S T              4:09.72    3:52.24  
 52 Talia Chaney               8 F A S T                   NT    3:52.79  
 53 Abigail Stewart           12 F A S T              3:57.32    3:53.59  
 54 Hannah Dunn               12 Manurewa             4:28.60    4:00.30  
 55 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe             3:52.81    4:00.80  
 56 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa             4:45.60    4:01.83  
 57 Analiah Palmer             9 Manurewa             4:01.61    4:05.28  
 58 Kaitlyn Rohm              10 Howick Pakuranga          NT    4:12.33  
 59 Isabella Lonie            10 Howick Pakuranga          NT    4:23.96  
 60 Sienna Morrison            8 Kowhai - AK               NT    4:24.80  
 61 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T              4:10.19    4:25.50  
 -- Lucy Lonie                10 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Ruby Taylor                9 Kowhai - AK               NT         DQ  
 -- Amelia Croft               9 Manurewa             3:45.99         DQ  
 -- Cindy Zeng                15 Roskill - AK              NT         DQ  
 -- Sophia Nelson             12 Papakura                  NT         DQ  
 -- Kiana Smith               12 Papakura                  NT         DQ  
 -- Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga     3:50.76         DQ  
 -- Lucy Waters               10 Howick Pakuranga     4:05.83         NS  
 -- Imogene Short             12 F A S T                   NT         NS  
 -- Matilda Christy           11 Kowhai - AK          3:45.97         NS  
 -- Olivia Waddell             9 F A S T              3:46.43         NS  
 -- Calee Dally               11 F A S T              3:24.80        SCR  
 
Event 15  Boys 9 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:46.20   2/12/2012 Kevin Wang, Howick Pakuranga               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:44.35    1:47.32  
  2 Nemanja Markovic           9 Roskill - AK              NT    1:52.55  
  3 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:57.39    2:01.02  
  4 Aaron Santoso              9 Papatoetoe                NT    2:08.12  
  5 Ronald Liu                 9 Roskill - AK              NT    2:08.43  
  6 Chris Tong                 9 Howick Pakuranga     2:06.73    2:09.73  
  7 Janin Nimmo                7 Mangere                   NT    2:10.86  
  8 Owen Jin                   9 Howick Pakuranga          NT    2:11.09  
  9 Oscar Guo                  9 Howick Pakuranga     2:14.36    2:11.32  
 10 Noah Muliaumasealii        8 Kowhai - AK          2:18.05    2:17.13  
 11 Jiarui Ren                 7 Howick Pakuranga          NT    2:26.13  
 12 Kevin Ma                   9 Howick Pakuranga     2:38.36    2:26.98  
 13 Austin Guo                 7 Howick Pakuranga     2:43.82    2:48.63  
 -- Charles Wong               8 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Colin Hong                 8 Howick Pakuranga     2:20.14         DQ  
 -- Marco Ye                   9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Blake Nankivell            9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Von Ooi                    9 Kings - AK           1:53.30         DQ  
 
Event 15  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:30.37   3/12/2000 Jay Kumar, Parnell-AK                      
    Counties: C 1:29.50  20/09/2014 James M. Slessor at Waq Level, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     1:34.54    1:37.35  
  2 Will Chen                 10 Howick Pakuranga     1:45.32    1:46.54  
  3 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:45.62    1:46.77  
  4 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga     1:59.71    1:53.53  
  5 William Sun               10 Kings - AK           1:50.12    1:53.83  
  6 George Roose              10 Pukekohe             1:58.81    1:57.23  
  7 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga     2:02.50    1:57.80  
  8 Geoffrey Lu               10 Howick Pakuranga     2:03.84    1:59.20  
  9 Darren Liu                10 Howick Pakuranga     2:06.26    2:02.72  
 10 Remy Burns                10 F A S T              2:11.60    2:03.54  
 11 Callum Zhang              10 Howick Pakuranga     2:17.14    2:06.48  
 12 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga     2:14.83    2:09.06  
 13 William Hooper            10 Mangere                   NT    2:11.17  
 14 Veeran Reddy              10 Howick Pakuranga          NT    2:23.66  
 15 BaiLin Lu                 10 Howick Pakuranga     2:16.01    2:23.78  
 -- Alec Insley               10 Mangere                   NT         DQ  
 -- Jacob Quilty              10 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:29.51   5/12/1999 Luke Pervan, North Shore-AK                
    Counties: C 1:22.68  19/02/2006 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Koo               11 Howick Pakuranga     1:40.19    1:44.25  
  2 Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     1:52.49    1:49.73  
  3 Caleb Palmer              11 Manurewa             1:57.82    2:02.30  
  4 David Wright              11 Pukekohe             1:54.65    2:04.50  
  5 Logan Spencer             11 Kowhai - AK          2:07.81    2:06.51  
 -- Patrick Yu                11 Howick Pakuranga          NT        SCR  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.61   2/12/2007 Sam Thompson, Waterhole-AK                 
    Counties: C 1:13.98  11/08/2007 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintin Wong              12 United - AK          1:25.43    1:29.22  
  2 Jason Martin              12 Manurewa             1:40.26    1:38.42  
  3 Alex Dunkley              12 Roskill - AK         1:46.53    1:46.32  
  4 Leo Chu                   12 Onehunga  - AK       1:57.06    1:48.10  
  5 Tyler Adams               12 Pukekohe             1:47.76    1:50.57  
  6 Liam Mulholland           12 F A S T              1:51.84    1:53.90  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 15  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:18.94   7/12/2008 Aidan Stehbens, Pukekohe                   
    Counties: C 1:10.11  15/08/2008 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ian Chou                  13 Howick Pakuranga     1:37.00    1:29.87  
  2 Arun Dunn                 13 Pukekohe             1:42.10    1:38.27  
  3 Reece Robinson            13 Howick Pakuranga     1:47.57    1:51.32  
  4 Alesana Timoteo           13 Mangere              1:41.54    1:51.80  
 
Event 15  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:16.13   6/12/2015 Zac Dell, Pukekohe                         
    Counties: C 1:07.56  13/04/2009 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamati Peters             14 Manurewa             1:40.56    1:38.10  
 
Event 15  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:15.32   7/12/2014 Neo Levi, Papatoetoe                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura             1:12.01    1:15.18R 
 
Event 16  Girls 9 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:40.72   2/12/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siina Cooke                9 Kowhai - AK          1:48.07    1:48.94  
  2 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             1:58.75    1:53.51  
  3 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     1:51.91    1:54.26  
  4 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     1:58.06    2:02.34  
  5 Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga          NT    2:02.49  
  6 Mia Morrison               9 Kowhai - AK          2:02.66    2:03.30  
  7 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     2:00.88    2:04.18  
  8 Molly Sakey                8 Kowhai - AK          2:14.16    2:06.97  
  9 Syesha John                9 Howick Pakuranga          NT    2:09.69  
 10 Brooke Kervin              9 Pukekohe             2:10.41    2:13.05  
 11 Jessica Lee                9 Howick Pakuranga     2:15.31    2:13.33  
 12 Corbin Radford             9 Howick Pakuranga          NT    2:16.31  
 13 Erin Veal                  9 Roskill - AK         2:23.15    2:17.14  
 14 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga     2:34.00    2:19.01  
 15 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga     2:21.39    2:19.92  
 16 Isabella Wright            9 Howick Pakuranga     2:52.26    2:29.73  
 -- Halena Kearns              9 North Shore - AK     2:20.24         DQ  
 -- Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Lara Diprose               8 Howick Pakuranga     2:42.18         DQ  
 -- Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     1:58.49         DQ  
 -- Maisey Kearns              8 North Shore - AK     2:18.38         DQ  
 -- Georgia Weldon-Smith       9 Howick Pakuranga          NT         NS  
 -- Zara McGill                9 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:32.08   1/12/1995 Carissa Thompson, Parnell-AK               
    Counties: C 1:24.22  24/11/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 Asa, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     1:46.10    1:46.98  
  2 Maia Kervin               10 Pukekohe             1:59.98    1:57.04  
  3 Kaitlyn Rohm              10 Howick Pakuranga     2:02.38    2:01.50  
  4 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe             2:04.00    2:02.71  
  5 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga     2:10.01    2:04.20  
  6 Bella Timoteo             10 Mangere                   NT    2:14.29  
  7 Bella Colman              10 Kowhai - AK          2:14.34    2:15.64  
  8 Martha Woof               10 Mangere                   NT    2:24.79  
 -- Lucy Lonie                10 Howick Pakuranga     2:18.07         DQ  
 -- Breanah Kirby             10 Howick Pakuranga     2:12.19         NS  
 -- Lucy Waters               10 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:28.01   4/12/2005 Brianna Green, Howick Pakuranga            
    Counties: C 1:23.82  19/02/2011 Katie D. Hohaia at 2011 NZ Jun, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     1:34.76    1:39.10  
  2 Carol Guo                 11 Papatoetoe           1:38.49    1:44.79  
  3 Michaela Botha            11 Papatoetoe           1:45.18    1:46.08  
  4 Drew Burrett              11 F A S T              1:49.59    1:48.39  
  5 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga     1:50.60    1:48.73  
  6 Kyla Malcolm              11 Manurewa             1:53.70    1:58.12  
  7 Madison Harada            11 Howick Pakuranga     1:52.92    2:00.23  
  8 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa             2:09.37    2:11.90  
  9 Ishrit Khangura           11 Papatoetoe           2:13.38    2:20.00  
 -- Rea Kearns                11 North Shore - AK     1:59.04        SCR  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:25.26   2/12/2007 Helena Gasson, Pukekohe                    
    Counties: C 1:19.67   3/12/2006 Brianna Green, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Greig             12 United - AK          1:23.85    1:25.31  
  2 Tyler Chapman             12 Pukekohe             1:29.05    1:33.32  
  3 Amber George              12 Manurewa             1:33.97    1:36.33  
  4 Mia Willis                12 Papakura             1:43.19    1:43.24  
  5 Scarlett Snelling         12 Papakura             1:53.91    2:00.66  
  6 Olivia Bush               12 Mangere                   NT    2:08.28  
 -- Mia Rayner                12 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Farchana Bakor            12 Roskill - AK         1:50.30         NS  
 
Event 16  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.35   5/12/2004 Caylee Geldenhuys, Howick Pakuranga        
    Counties: C 1:16.07  29/04/2014 Mikayla J. Dance at Mayfair Po, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Hong              13 Howick Pakuranga     1:30.37    1:32.57  
  2 Sarita Hetherington       13 Howick Pakuranga     1:30.94    1:32.99  
  3 Anita Vongkhamdy          13 Papakura             1:32.70    1:37.40  
  4 Isabella Dunn             13 Manurewa             1:32.43    1:39.01  
  5 Sophie Hurley             13 Howick Pakuranga     2:07.95    1:41.34  
  6 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga     1:41.25    1:42.18  
  7 Sila Colman               13 Kowhai - AK          1:42.68    1:45.37  
  8 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe           1:41.51    1:45.72  
  9 Alissa Te Kiri            13 F A S T              1:42.97    1:46.02  
 10 Teigan Archer             13 Manurewa             1:42.98    1:50.35  
 11 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga     1:47.19    1:51.02  
 
Event 16  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.25   3/12/2000 Tracey Sheehan, Waterhole-AK               
    Counties: C 1:17.97   9/09/2016 Hannah Z. Ferguson at 2016 NZ, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayce Israel             14 Howick Pakuranga          NT    1:54.32  
 -- Millie Norman             14 Pukekohe             1:23.14        SCR  
 
Event 17  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:41.28   6/12/2009 Mitchell Booth, Waterhole-AK               
    Counties: C 1:19.25  19/12/1999 Chris Adamson, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:36.78    1:35.63R 
 
Event 17  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:24.15   5/12/2010 Mitchell Booth, Waterhole-AK               
    Counties: C 1:13.11   4/01/2001 Chris Adamson, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     1:29.50    1:29.86  
  2 Daniel Kregting           10 Roskill - AK         1:22.90    1:31.00  
  3 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     1:48.74    1:43.27  
  4 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:37.75    1:44.08  
 
Event 17  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:15.03  10/12/2006 Corey Main, Howick Pakuranga               
    Counties: C 1:11.35  17/02/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 William Koo               11 Howick Pakuranga     1:31.20    1:34.03  
  2 Kyan Potter               11 F A S T                   NT    1:49.51  
  3 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga     1:41.34    1:52.66  
 
Event 17  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:03.65  14/12/1997 Thomas Dunn-Trigg, Rotorua - BP            
    Counties: C 1:01.25  23/01/2009 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raymond Dong              13 Papakura             1:25.34    1:24.23  
 
Event 17  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:04.38   1/12/1994 Craig Radley, Roskill - AK                 
    Counties: C   59.47   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Palmer            14 Manurewa             1:07.55    1:11.52  
 
Event 17  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:04.11   2/12/2012 Aidan Stehbens, Pukekohe                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Southcombe          19 Papakura             1:04.88    1:07.00  
  2 Darren Chan               15 Papatoetoe           1:26.54    1:23.80  
 
Event 18  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:30.31   5/12/2004 Helena Gasson, Pukekohe                    
    Counties: C 1:20.52  16/02/2008 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Olivia Waddell             9 F A S T              2:02.96         NS  
 
Event 18  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:16.32   7/12/2008 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Counties: C 1:16.79  27/11/2015 Grace Z. Baik at 2015 Asa Juni, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga     1:37.07    1:37.60  
  2 Clee Stride               10 Howick Pakuranga     1:52.53    1:45.84  
  3 Nancy Zhang               10 Howick Pakuranga     1:44.65    1:48.23  
  4 Jessica Cochran           10 F A S T              1:47.47    1:52.85  
 -- Mia Wang                  10 Papatoetoe           1:33.23         DQ  
 
Event 18  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:17.12   4/12/2016 Janaye Burns, Pukekohe                     
    Counties: C 1:09.96  19/12/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Julya Yang                11 Howick Pakuranga     1:56.12    1:42.77  
  2 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga     1:52.85    2:00.84  
 -- Jenna Fletcher            11 F A S T                   NT         NS  
 -- Calee Dally               11 F A S T                   NT        SCR  
 
Event 18  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:13.67   6/12/2009 Liana Smith, Pukekohe                      
    Counties: C 1:03.52  18/04/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Greig             12 United - AK          1:19.81    1:22.78  
  2 Alexia Perese             12 Papatoetoe           1:25.75    1:28.61  
  3 Meg Shuker                12 Papakura             1:27.64    1:32.25  
  4 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     1:29.75    1:37.77  
  5 Lily Madill               12 F A S T              1:44.90    1:46.09  
 
Event 18  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:09.28   4/12/2011 Samantha Brown, LASER Mt Eden              
    Counties: C 1:03.24  25/03/2012 Paige E. Schendelaar-Kemp at S, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK          1:23.06    1:27.74  
 
Event 18  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:07.57   6/12/2015 Kiana Swain, Pukekohe                      
    Counties: C 1:03.40  28/03/2016 Kiana M. Swain at 2016 NZ Open, PUKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eimh Rollo                14 Manurewa             1:25.51    1:25.21  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:09.58   6/12/2015 Olivia Clare, Pukekohe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 Howick Pakuranga     1:14.46    1:17.86  
 
Event 19  Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:43.43   2/12/2007 Jackson Dawson, Waterhole-AK               
    Counties: C 1:27.85   7/10/2006 Hayden R. Church at Ace Swims, MANC-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     2:06.99    2:05.40  
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:29.64   2/12/2012 Kevin Wang, Howick Pakuranga               
    Counties: C 1:22.55  27/11/2015 Quintin L. Wong at 2015 Asa Ju, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:30.17    1:37.46  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:35.34    1:38.50  
  3 Von Ooi                    9 Kings - AK           1:39.22    1:41.95  
  4 Gary Yuan                  9 Onehunga  - AK       1:39.51    1:44.85  
  5 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:48.44    1:54.22  
  6 James Hong                 9 Howick Pakuranga     2:01.00    2:00.32  
  7 Chris Tong                 9 Howick Pakuranga     2:00.43    2:04.55  
  8 Oscar Guo                  9 Howick Pakuranga          NT    2:15.94  
  9 Blake Nankivell            9 Howick Pakuranga          NT    2:20.75  
 
Event 19  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:20.05   4/12/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                   
    Counties: C 1:14.34  27/11/2015 Daniel Z. Cieplinski at 2015 A, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Will Chen                 10 Howick Pakuranga     1:34.79    1:37.11  
  2 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     1:48.80    1:40.42  
  3 Geoffrey Lu               10 Howick Pakuranga     1:41.52    1:40.71  
  4 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:37.27    1:42.03  
  5 Elijah Perese             10 Mangere              1:41.94    1:43.26  
  6 Kenneth Luo               10 Howick Pakuranga     1:42.86    1:44.17  
  7 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga     2:06.43    1:46.97  
  8 Kaden Cossill             10 Papatoetoe                NT    1:47.12  
  9 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga          NT    1:53.09  
 10 Darren Liu                10 Howick Pakuranga     2:03.99    1:58.06  
 11 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     1:55.91    2:01.17  
 12 Callum Zhang              10 Howick Pakuranga     2:18.21    2:03.37  
 13 Matthew Ye                10 Howick Pakuranga          NT    2:10.23  
 14 Veeran Reddy              10 Howick Pakuranga          NT    2:11.65  
 15 BaiLin Lu                 10 Howick Pakuranga          NT    2:13.39  
 -- Shang Zhou                10 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:19.65  10/12/2006 Cameron Flavell, Manurewa                  
    Counties: C 1:15.12  17/02/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings - AK           1:18.35    1:19.37R 
  2 Caleb Wilson              11 Mangere              1:26.11    1:30.91  
  3 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     1:31.02    1:30.96  
  4 Kyan Potter               11 F A S T              1:32.97    1:34.38  
  5 Logan Spencer             11 Kowhai - AK          1:38.39    1:37.04  
  6 David Wright              11 Pukekohe             1:32.59    1:38.01  
  7 Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga     1:34.69    1:38.50  
  8 Connor Nankivell          11 Howick Pakuranga          NT    1:41.05  
  9 Harry Williams            11 F A S T                   NT    1:49.06  
 -- Jinitha Hewa              11 Roskill - AK         2:16.73         DQ  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:15.66   7/12/2008 Harrison Carroll, Mt Wellington-AK         
    Counties: C 1:06.85  20/02/2010 Bayley H Main at 2010 NZ Junio, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quintin Wong              12 United - AK          1:14.89    1:16.53  
  2 Joshua Zhang              12 Onehunga  - AK       1:34.70    1:29.77  
  3 Kullen Montgomery         12 F A S T              1:45.22    1:50.00  
  4 Leo Chu                   12 Onehunga  - AK       1:48.24    1:50.20  
 
Event 19  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:07.80   4/12/2016 Nathan Hickmott, FAST                      
    Counties: C 1:01.05   6/12/2008 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Croft             13 Manurewa             1:25.75    1:26.36  
  2 Takumi Thornley           13 Papakura             1:22.29    1:26.43  
  3 Harish Kishorkumar        13 Howick Pakuranga     1:34.22    1:40.56  
  4 Rohnan Nankivell          13 Howick Pakuranga          NT    1:45.90  
 
Event 19  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:03.71   6/12/2015 Zac Dell, Pukekohe                         
    Counties: C   59.69  13/04/2009 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aron McKeefry             14 Manurewa             1:26.03    1:28.68  
 
Event 19  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:07.70   7/12/2008 Merwan Ghadiali, Manurewa                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Croft             15 Manurewa             1:18.14    1:18.79  
  2 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT    1:41.27  
 
Event 20  Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:30.94   7/12/2003 Alyssa Wong, Waterhole-AK                  
    Counties: C 1:32.22  27/11/2015 Mulan Z. Chan See at 2015 Asa, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talia Chaney               8 F A S T                   NT    1:38.72  
  2 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     1:33.24    1:39.73  
  3 Emma Wang                  7 Papatoetoe           1:50.06    1:50.75  
  4 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     2:03.30    1:53.45  
  5 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     1:53.14    1:56.01  
  6 Jilliann Flores            8 Howick Pakuranga          NT    1:57.31  
  7 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga          NT    2:07.42  
  8 Lara Diprose               8 Howick Pakuranga     2:11.01    2:14.21  
  9 Hannah Xu                  8 Howick Pakuranga          NT    2:17.08  
 10 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga          NT    2:18.09  
 -- Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Jordan Iosefa              8 Papatoetoe           1:38.54         DQ  
 -- Sienna Morrison            8 Kowhai - AK          2:03.33         DQ  
 -- Maisey Kearns              8 North Shore - AK     2:00.16         DQ  
 
Event 20  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:26.02   7/12/2008 Freyah Ruri, Manaia Surf Swim              
    Counties: C 1:22.73  12/02/2000 Emma Hunter, PPT-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga     1:30.11    1:34.19  
  2 Ruby Taylor                9 Kowhai - AK          1:44.13    1:42.62  
  3 Halena Kearns              9 North Shore - AK     1:38.45    1:42.85  
  4 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     1:39.31    1:44.02  
  5 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     1:48.57    1:51.75  
  6 Rosie Yang                 9 Howick Pakuranga          NT    1:59.82  
  7 Mia Morrison               9 Kowhai - AK               NT    2:06.65  
  8 Mia Xu                     9 Howick Pakuranga          NT    2:19.92  
 
Event 20  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:22.01   3/12/2000 Emma Hunter, Papatoetoe                    
    Counties: C 1:15.36  14/02/2014 Jelani T. Freesir-Wetzell at S, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga     1:30.99    1:31.19  
  2 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     1:38.34    1:37.38  
  3 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:39.26    1:45.89  
  4 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa             1:51.49    1:49.96  
  5 Bella Colman              10 Kowhai - AK          1:51.25    1:50.14  
  6 Maia Kervin               10 Pukekohe                  NT    1:52.31  
  7 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T              1:56.39    1:54.91  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:16.20   2/12/2001 Emma Hunter, Papatoetoe                    
    Counties: C 1:12.04   5/03/2002 Emma Hunter, PPT-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga     1:19.22    1:23.41  
  2 Charlotte Young           11 United - AK          1:23.06    1:25.80  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:23.84    1:26.87  
  4 Michaela Botha            11 Papatoetoe           1:25.17    1:29.61  
  5 Carol Guo                 11 Papatoetoe           1:27.19    1:29.69  
  6 Hope Sakey                11 Kowhai - AK          1:30.66    1:30.80  
  7 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     1:35.73    1:39.21  
  8 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura             1:50.11    1:41.57  
  9 Mya Kingi                 11 Papakura             1:39.42    1:43.54  
 10 Madison Harada            11 Howick Pakuranga     1:39.84    1:43.58  
 11 Amber Ho                  11 Howick Pakuranga     2:08.65    1:45.39  
 12 Ishrit Khangura           11 Papatoetoe                NT    1:51.29  
 -- Rea Kearns                11 North Shore - AK     1:38.04        SCR  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:12.71   7/12/2008 Valerie Kau, Howick Pakuranga              
    Counties: C 1:08.67  17/10/2015 Tavarnya P. Howe at 2015 L1 NS, PUKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Greig             12 United - AK          1:20.06    1:21.32  
  2 Amber George              12 Manurewa             1:24.76    1:27.40  
  3 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     1:25.12    1:28.60  
  4 Samantha James            12 Howick Pakuranga     1:36.63    1:35.69  
  5 Lily Madill               12 F A S T              1:32.54    1:36.71  
  6 Grace Richards            12 Kowhai - AK          1:43.01    1:37.79  
  7 Scarlett Snelling         12 Papakura             1:33.61    1:37.90  
  8 Eva Harvey                12 Papakura             1:43.11    1:44.37  
  9 Sophia Nelson             12 Papakura             1:42.89    1:46.06  
 10 Teresa Croker             12 Papatoetoe           1:41.95    1:46.41  
 11 Madison Thorn             12 F A S T              1:43.80    1:50.24  
 
Event 20  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:14.02   7/12/2003 Emma Hunter, Papatoetoe                    
    Counties: C 1:06.39  28/03/2016 Tavarnya P. Howe at 2016 Ghf A, NZL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Wesseling           13 Howick Pakuranga     1:16.76    1:22.11  
  2 Anita Vongkhamdy          13 Papakura             1:24.93    1:29.24  
  3 Alissa Te Kiri            13 F A S T              1:27.38    1:29.58  
  4 Sila Colman               13 Kowhai - AK          1:30.82    1:30.16  
  5 Ashlie Bissett            13 Kowhai - AK          1:29.81    1:31.78  
  6 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga          NT    1:45.68  
 
Event 20  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:11.43  15/12/1996 Haley Vesetolu, OTMCO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK          1:22.25    1:28.70  
  2 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe           1:30.27    1:32.01  
 -- Kate Midgley              15 Papatoetoe           1:33.55         DQ  
 -- Elise Woof                15 Mangere              1:40.43         NS  
 
Event 21  Boys 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:29.88   4/12/2005 Bayley Main, Howick Pakuranga              
    Counties: C 1:15.25   7/10/2006 Hayden R. Church at Ace Swims, MAN-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     1:56.45    1:41.22  
  2 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     1:49.28    1:46.65  
  3 Janin Nimmo                7 Mangere                   NT    1:53.33  
  4 Jiarui Ren                 7 Howick Pakuranga          NT    1:56.51  
  5 Cody Tang                  7 Howick Pakuranga          NT    2:15.75  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:18.14  10/12/2006 Bayley Main, Howick Pakuranga              
    Counties: C 1:11.96  25/11/2006 Hayden R. Church at 2006 Junio, MAN-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:19.08    1:22.68  
  2 Nemanja Markovic           9 Roskill - AK              NT    1:29.86  
  3 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga     1:28.10    1:32.70  
  4 James Hong                 9 Howick Pakuranga     1:49.89    1:54.36  
  5 Ronald Liu                 9 Roskill - AK              NT    1:55.14  
  6 Daniel Farrelly-Grace      9 Howick Pakuranga     2:06.79    1:57.48  
  7 Owen Jin                   9 Howick Pakuranga     1:53.06    2:02.67  
  8 Marco Ye                   9 Howick Pakuranga          NT    2:07.31  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:10.74   2/12/2007 Hayden Church, Howick Pakuranga            
    Counties: C 1:06.72  25/10/2008 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting           10 Roskill - AK         1:09.94    1:14.18  
  2 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:19.28    1:23.06  
  3 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     1:23.92    1:23.85  
  4 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     1:29.68    1:24.45  
  5 George Roose              10 Pukekohe             1:30.15    1:25.86  
  6 Alec Insley               10 Mangere                   NT    1:26.99  
  7 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga     1:30.13    1:29.53  
  8 Calvin Wang               10 Howick Pakuranga     1:30.62    1:30.00  
  9 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:37.18    1:35.88  
 10 William Sun               10 Kings - AK           1:36.54    1:35.98  
 11 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:28.02    1:36.16  
 12 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga     1:39.76    1:37.18  
 13 William Hooper            10 Mangere                   NT    1:40.87  
 14 William Lu                10 Howick Pakuranga          NT    1:42.64  
 -- Jacob Quilty              10 Howick Pakuranga     1:40.31         NS  
 -- Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga     1:35.71         NS  
 
Event 21  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:07.54   2/12/2007 Michael Mincham, Waterhole-AK              
    Counties: C 1:03.17  31/10/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Hannah             11 Manurewa             1:14.89    1:13.73  
  2 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga     1:19.97    1:15.23  
  3 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     1:18.34    1:18.19  
  4 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga     1:14.88    1:21.15  
  5 Connor Nankivell          11 Howick Pakuranga     1:24.65    1:25.60  
  6 Kyan Potter               11 F A S T              1:22.63    1:25.93  
  7 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga     1:31.87    1:28.80  
  8 Logan Spencer             11 Kowhai - AK          1:28.98    1:29.09  
  9 Jarrod Seko               11 Papatoetoe           1:26.53    1:29.23  
 10 Tom O'Sullivan            11 Papakura                  NT    1:34.48  
 11 Ezekiel McMurchy          11 Mangere                   NT    1:49.14  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:02.00   6/12/2009 Joshua Asplin, Papakura                    
    Counties: C   58.91  16/02/2008 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronson Chungson          12 Papatoetoe           1:12.05    1:09.65  
  2 Alex Dunkley              12 Roskill - AK         1:08.89    1:11.77  
  3 Nathan Joe                12 Manurewa             1:18.42    1:14.58  
  4 Charles Gemmell           12 Papakura             1:14.78    1:17.32  
  5 Jason Martin              12 Manurewa             1:17.52    1:17.45  
  6 Joshua Zhang              12 Onehunga  - AK       1:18.23    1:18.80  
  7 Saul Wilson               12 Papatoetoe           1:17.63    1:20.07  
  8 Saniru Hewa               12 Roskill - AK         1:21.56    1:24.01  
  9 Liam Mulholland           12 F A S T              1:26.34    1:24.21  
 10 Leo Chu                   12 Onehunga  - AK       1:28.76    1:35.03  
 11 Kullen Montgomery         12 F A S T              1:37.64    1:43.47  
 12 Sahil Bhatti              12 Papatoetoe                NT    1:45.27  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga     1:45.21         NS  
 
Event 21  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:01.03   4/12/2016 Nathan Hickmott, FAST                      
    Counties: C   55.36   6/12/2008 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ian Chou                  13 Howick Pakuranga     1:10.62    1:11.93  
  2 Arun Dunn                 13 Pukekohe             1:14.79    1:13.20  
  3 Takumi Thornley           13 Papakura             1:11.79    1:14.26  
  4 Levi Green                13 Roskill - AK         1:26.76    1:23.36  
  5 Harish Kishorkumar        13 Howick Pakuranga     1:22.76    1:23.73  
  6 Alesana Timoteo           13 Mangere              1:20.77    1:25.44  
  7 Rohnan Nankivell          13 Howick Pakuranga          NT    1:34.28  
 
Event 21  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 59.69   6/12/2015 Ikko Shibuya, LASER Mt Eden                  
    Counties: C 53.82   6/03/2012 Hayden R. Church at Mayfair Po, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Palmer            14 Manurewa             1:02.43    1:04.29  
  2 Ethan Bull                14 Papakura             1:04.70    1:04.61  
  3 Caleb Chilcott            14 Howick Pakuranga     1:04.59    1:05.28  
  4 Lucas Hannah              14 Manurewa             1:08.51    1:05.51  
  5 Rene Pointon              14 Papatoetoe           1:10.59    1:06.80  
  6 Ethan Pope                14 Papakura             1:06.50    1:06.99  
  7 Michael Arnold            14 Papatoetoe           1:10.18    1:09.37  
 
Event 21  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 53.46   4/12/2011 Orinoco Faamausili Banse, LASER Mt Eden-AK   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura               59.48    1:00.96  
  2 Adam Milne                18 Roskill - AK         1:00.27    1:01.56  
  3 Darren Chan               15 Papatoetoe           1:07.44    1:08.97  
 
Event 22  Girls 8 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:22.77  10/12/2006 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Counties: C 1:21.09  25/11/2006 Paige Schendelaar-Kemp  at 200, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     1:24.35    1:25.33  
  2 Kymond Chan                8 Howick Pakuranga     1:38.12    1:37.61  
  3 Gabrielle Dalton-Wilson    8 Howick Pakuranga     1:43.74    1:43.83  
  4 Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT    1:58.56  
  5 Hannah Xu                  8 Howick Pakuranga          NT    2:05.48  
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:17.09   2/12/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
    Counties: C 1:08.40  10/02/2001 Emma Hunter, PPT-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Laura Watts                9 Roskill - AK         1:25.52    1:27.71  
  2 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga     1:27.45    1:28.66  
  3 Amelia Croft               9 Manurewa             1:30.92    1:30.57  
  4 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     1:31.13    1:31.48  
  5 Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga     1:42.21    1:33.78  
  6 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     1:29.81    1:34.68  
  7 Erin Veal                  9 Roskill - AK         1:43.73    1:41.01  
  8 Analiah Palmer             9 Manurewa             1:40.34    1:41.17  
  9 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga     1:38.01    1:44.61  
 10 Corbin Radford             9 Howick Pakuranga     1:56.79    1:52.04  
 -- Olivia Waddell             9 F A S T              1:30.67         NS  
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:11.22   1/12/2013 Jelani Freesir-Wetzell, Howick Pakuranga   
    Counties: C 1:06.86  23/01/2014 Jelani T. Freesir-Wetzell at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mia Wang                  10 Papatoetoe           1:16.26    1:21.35  
  2 Nancy Zhang               10 Howick Pakuranga     1:23.76    1:24.55  
  3 Jessica Cochran           10 F A S T              1:27.47    1:25.47  
  4 Maia Kervin               10 Pukekohe             1:32.65    1:31.21  
  5 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:32.37    1:31.26  
  6 Bella Colman              10 Kowhai - AK          1:38.03    1:32.91  
  7 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga     1:41.48    1:33.19  
  8 Elay Farmand              10 Howick Pakuranga     1:47.15    1:36.34  
  9 Sakura Thornley           10 Papakura             1:35.58    1:37.09  
 10 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa             1:43.66    1:42.81  
 11 Isabella Lonie            10 Howick Pakuranga     1:46.81    1:45.78  
 12 Ella Selby                10 Roskill - AK         1:40.54    1:46.65  
 13 Bella Timoteo             10 Mangere                   NT    1:48.03  
 -- Lucy Waters               10 Howick Pakuranga     1:39.29         NS  
 -- Martha Woof               10 Mangere                   NT         NS  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:11.05   5/12/1999 Wendy Oswald, Howick Pakuranga             
    Counties: C 1:02.15   5/03/2002 Emma Hunter, PPT-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:13.92    1:16.12  
  2 Georgina Dodd             11 Papakura             1:19.54    1:16.82  
  3 Grace Tea                 11 Mangere              1:19.02    1:20.35  
  4 Hope Sakey                11 Kowhai - AK          1:20.14    1:23.44  
  5 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga     1:24.63    1:23.47  
  6 Drew Burrett              11 F A S T              1:29.11    1:25.73  
  7 Jenna Fletcher            11 F A S T              1:26.96    1:25.87  
  8 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     1:28.58    1:27.53  
  9 Alex Winn                 11 Roskill - AK         1:28.27    1:28.25  
 10 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga     1:28.95    1:28.55  
 11 Kyla Malcolm              11 Manurewa             1:42.95    1:36.98  
 12 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa             1:41.08    1:44.76  
 -- Matilda Christy           11 Kowhai - AK          1:34.57         NS  
 -- Calee Dally               11 F A S T              1:21.33        SCR  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.24   6/12/2009 Liana Smith, Pukekohe                      
    Counties: C 1:00.83  26/11/2010 Paige Schendelaar-Kemp at 2010, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 Papatoetoe           1:07.14    1:08.66  
  2 Jessie Malcolm            12 Manurewa             1:14.21    1:11.92  
  3 Jenna Veal                12 Roskill - AK         1:17.06    1:13.39  
  4 Meg Shuker                12 Papakura             1:12.42    1:14.33  
  5 Tyler Chapman             12 Pukekohe             1:18.77    1:14.59  
  6 Mia Willis                12 Papakura             1:20.31    1:17.04  
  7 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga     1:25.64    1:19.89  
  8 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     1:17.31    1:20.82  
  9 Samantha James            12 Howick Pakuranga     1:17.45    1:21.80  
 10 Eva Harvey                12 Papakura             1:25.26    1:22.67  
 11 Farchana Bakor            12 Roskill - AK         1:25.70    1:25.23  
 12 Hannah Dunn               12 Manurewa             1:35.01    1:30.02  
 13 Serisha Palmer            12 Manurewa             1:31.23    1:30.84  
 14 Kiana Smith               12 Papakura                  NT    1:32.38  
 15 Sophia Nelson             12 Papakura             1:30.67    1:32.93  
 16 Abigail Stewart           12 F A S T              1:40.27    1:33.54  
 17 Olivia Bush               12 Mangere                   NT    1:47.42  
 -- Imogene Short             12 F A S T              1:26.68         NS  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill - AK         1:29.12        SCR  
 
Event 22  Girls 13 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:03.25   7/12/2003 Emma Hunter, Papatoetoe                    
    Counties: C   59.74   4/03/2009 Aimee Moss, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK          1:13.37    1:12.31  
  2 Erin Hamilton             13 Pukekohe             1:17.10    1:14.66  
  3 Jessica Hong              13 Howick Pakuranga     1:15.99    1:14.94  
  4 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga     1:15.36    1:15.72  
  5 Ashlie Bissett            13 Kowhai - AK          1:21.74    1:18.89  
  6 Sophie Hurley             13 Howick Pakuranga     1:37.46    1:23.24  
  7 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga          NT    1:24.90  
 
Event 22  Girls 14 Year Olds 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:03.90   7/12/2014 Olivia Clare, Pukekohe                     
    Counties: C   58.86  17/12/2011 Liana H. Smith at 2012 Victori, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoe Shuker                14 Papakura             1:07.01    1:08.72  
  2 Holly Owen                14 Papakura             1:10.52    1:13.59  
 
Event 22  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:02.79   3/12/2000 Bec J Linton, HPKCO-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darlene Hotwani-Myar      15 Roskill - AK         1:16.75    1:15.54  
  2 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe           1:13.34    1:18.37  
  3 Cindy Zeng                15 Roskill - AK         1:28.00    1:28.68  
 -- Elise Woof                15 Mangere              1:21.71         NS  
 
Event 23  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 53.43  14/12/1997 Jay Kumar, Parnell-AK                        
    Counties: C 45.83  25/11/2016 Cruz B. Iako at 2016 Asa Junio, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       55.27      58.88  
  2 Charles Wong               8 Howick Pakuranga          NT    1:00.15  
  3 Janin Nimmo                7 Mangere                   NT    1:01.48  
 -- Peter Seko                 8 Papatoetoe           1:04.93         DQ  
 -- Austin Zhao                6 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Austin Guo                 7 Howick Pakuranga     1:19.92         DQ  
 
Event 23  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 44.60   1/12/2002 Ethan Moser, Onehunga-AK                     
    Counties: C 45.07  22/11/2014 Zeal I. Jones at 2014 Auckland, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ronald Liu                 9 Roskill - AK           57.69    1:01.60  
  2 Kevin Ma                   9 Howick Pakuranga          NT    1:10.09  
  3 Daniel Farrelly-Grace      9 Howick Pakuranga          NT    1:11.82  
 
Event 23  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 43.50   4/12/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                     
    Counties: C 39.95   8/02/2003 Ethan Lockerbie, PUK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga       44.17      45.05  
  2 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga       48.24      48.39  
  3 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga       54.29      51.90  
  4 Isaiah Dunn               10 Manurewa               54.67      52.50  
  5 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga       53.43      53.68  
  6 George Roose              10 Pukekohe               52.73      53.69  
  7 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga       54.77      54.19  
  8 Remy Burns                10 F A S T              1:00.16      58.35  
  9 Kaden Cossill             10 Papatoetoe                NT    1:01.12  
 10 Alec Insley               10 Mangere                   NT    1:01.61  
 11 Matthew Ye                10 Howick Pakuranga          NT    1:05.04  
 12 William Hooper            10 Mangere                   NT    1:06.40  
 -- Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       55.69         NS  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 42.23   2/12/2012 Josh Harford, Pukekohe                       
    Counties: C 36.85   9/07/2006 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Wilson              11 Mangere                45.37      46.93  
  2 Thomas Hunter             11 Kings - AK             46.85      47.91  
  3 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       48.10      50.34  
  4 Raymond Wang              11 Howick Pakuranga       50.94      52.22  
  5 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       59.77      55.58  
  6 Ezekiel McMurchy          11 Mangere                   NT    1:09.08  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 39.52   7/12/2014 Josh Nichol, Pukekohe                        
    Counties: C 33.09  14/07/2007 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Charles Gemmell           12 Papakura               46.27      48.89  
  2 Saul Wilson               12 Papatoetoe             48.26      49.91  
  3 Tyler Adams               12 Pukekohe               49.15      51.35  
  4 Liam Mulholland           12 F A S T                43.70      54.00  
  5 Sahil Bhatti              12 Papatoetoe                NT    1:02.81  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga       59.73         NS  
 
Event 23  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 46.08   4/12/2016 Harry Packer, Howick Pakuranga               
    Counties: C 32.18  15/08/2008 Jeffrey Arona-Tuifana'e, HPK-CO              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cameron Croft             13 Manurewa               46.88      46.51  
  2 Raymond Dong              13 Papakura               46.00      46.77  
 
Event 23  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 36.92   1/12/2013 Jovarn Broughton, Papakura                   
    Counties: C 30.62   1/03/2011 Bradley W. Arona-Waqanivavalag, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rene Pointon              14 Papatoetoe             41.51      41.40  
  2 Michael Arnold            14 Papatoetoe             40.24      41.68  
  3 Ethan Pope                14 Papakura               41.13      43.24  
  4 Tamati Peters             14 Manurewa               46.76      43.84  
 
Event 23  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 33.60   6/12/2015 Taylor Stevens, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Masters               16 Papakura               33.73      35.76  
  2 Jason Southcombe          19 Papakura               36.19      36.65  
  3 Matthew Croft             15 Manurewa               38.86      38.31  
  4 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT      43.61  
 
Event 24  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 48.14   1/12/1993 Carissa Thompson, Parnell-AK                 
    Counties: C 49.08  22/07/2011 Grace Z. Chang at 2011 SW Hami, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Talia Chaney               8 F A S T                59.96      59.78  
  2 Molly Sakey                8 Kowhai - AK          1:01.35    1:00.00  
  3 Talia Yuan                 7 Howick Pakuranga          NT    1:05.11  
  4 Jilliann Flores            8 Howick Pakuranga     1:20.79    1:08.20  
  5 Maggie Roose               8 Pukekohe                  NT    1:09.33  
  6 Gariad Chan                6 Howick Pakuranga          NT    1:10.15  
  7 Leona Yao                  8 Howick Pakuranga          NT    1:18.25  
  8 Hollie Gilbertson          7 Howick Pakuranga          NT    1:19.64  
  9 Sarina Tong                7 Howick Pakuranga          NT    1:22.03  
 -- Paige McLachlan-Roberts    7 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Leah Yang                  8 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Betsy Lu                   8 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 45.34   2/12/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
    Counties: C 42.17  21/02/2009 Katie Hohaia, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amelia Croft               9 Manurewa               50.68      51.64  
  2 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga          NT      57.37  
  3 Mia Morrison               9 Kowhai - AK            56.26      58.92  
  4 Georgia Weldon-Smith       9 Howick Pakuranga          NT    1:01.83  
  5 Brooke Kervin              9 Pukekohe             1:04.72    1:02.00  
  6 Jessica Lee                9 Howick Pakuranga     1:04.54    1:03.06  
  7 Ruby Taylor                9 Kowhai - AK          1:03.37    1:03.57  
  8 Erin Veal                  9 Roskill - AK         1:09.34    1:04.89  
  9 Nanami Nakanishi           9 Howick Pakuranga          NT    1:07.73  
 10 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga     1:11.01    1:10.35  
 -- Mia Xu                     9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Isabella Wright            9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 -- Rosie Yang                 9 Howick Pakuranga          NT         DQ  
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 43.65   6/12/2015 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Counties: C 38.08  24/11/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 Asa, HPKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clee Stride               10 Howick Pakuranga       53.50      54.09  
  2 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               55.72      59.06  
  3 Bella Colman              10 Kowhai - AK          1:03.08    1:03.20  
  4 Bella Timoteo             10 Mangere                   NT    1:06.98  
 -- Ella Selby                10 Roskill - AK         1:10.69         DQ  
 -- Elay Farmand              10 Howick Pakuranga     1:02.26         DQ  
 -- Kaitlyn Rohm              10 Howick Pakuranga       54.55         DQ  
 -- Martha Woof               10 Mangere              1:05.94         NS  
 -- Grace Aziz                10 Papatoetoe                NT         NS  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 43.41   6/12/2015 Alicia Choo, Howick Pakuranga                
    Counties: C 38.27  19/02/2011 Katie D. Hohaia at 2011 NZ Jun, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgina Dodd             11 Papakura               47.68      50.08  
  2 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       51.12      52.33  
  3 Julya Yang                11 Howick Pakuranga     1:01.07      52.60  
  4 Kyla Malcolm              11 Manurewa               53.73      52.63  
  5 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               51.50      53.80  
  6 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     1:01.15      57.78  
 -- Matilda Christy           11 Kowhai - AK          1:04.47         NS  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 39.64   4/12/2016 Arwen Harrison, Papakura                     
    Counties: C 36.34  26/11/2010 Paige Schendelaar-Kemp  at 201, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler Chapman             12 Pukekohe               40.52      43.14  
  2 Meg Shuker                12 Papakura               43.32      44.41  
  3 Amber George              12 Manurewa               43.08      45.20  
  4 Grace Richards            12 Kowhai - AK            49.08      45.22  
  5 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga       46.83      46.11  
  6 Jenna Veal                12 Roskill - AK           47.52      46.20  
  7 Jessie Malcolm            12 Manurewa               47.16      46.60  
  8 Mia Willis                12 Papakura               47.71      49.05  
  9 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       51.65      50.58  
 10 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       51.25      53.25  
 11 Kiana Smith               12 Papakura               52.60      54.96  
 12 Jessica Fan               12 Papatoetoe                NT      55.41  
 13 Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT      55.75  
 14 Olivia Bush               12 Mangere              1:01.53      59.51  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill - AK           55.75        SCR  
 
Event 24  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 40.66   4/12/2016 Danielle-Jennyse Smith, Howick Pakuranga     
    Counties: C 34.94   8/04/2014 Mikayla J. Dance at State 2014, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessica Hong              13 Howick Pakuranga       40.21      43.10  
  2 Anita Vongkhamdy          13 Papakura               42.49      45.03  
  3 Isabella Dunn             13 Manurewa               42.49      45.25  
  4 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe                NT      46.78  
  5 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe             46.67      47.04  
  6 Sila Colman               13 Kowhai - AK            47.53      49.46  
  7 Sophie Hurley             13 Howick Pakuranga       56.68      49.71  
 
Event 24  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 38.81   6/12/2015 Caitlin Lucie-Smith, Papakura                
    Counties: C 35.55  27/08/2011 Liana H. Smith at 2011 NZ Seco, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grayce Israel             14 Howick Pakuranga          NT      50.94  
 -- Millie Norman             14 Pukekohe               37.80        SCR  
 
Event 24  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 39.39   6/12/2015 Jasmine Chan, Papatoetoe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 Howick Pakuranga       42.08      42.35  
  2 Darlene Hotwani-Myar      15 Roskill - AK           45.28      45.73  
  3 Kimberley Allen           16 Kowhai - AK            44.58      50.27  
 
Event 25  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 44.28   6/12/1998 Chris Adamson, Howick Pakuranga              
    Counties: C 39.79  25/11/2016 Cruz B. Iako at 2016 Asa Junio, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     1:00.03      59.60  
  2 Jiarui Ren                 7 Howick Pakuranga          NT    1:08.92  
 
Event 25  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 37.42   5/12/1999 Chris Adamson, Howick Pakuranga              
    Counties: C 35.05  19/12/1999 Chris Adamson, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nemanja Markovic           9 Roskill - AK              NT      44.07  
  2 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       42.95      51.13  
  3 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga          NT      51.94  
  4 Gary Yuan                  9 Onehunga  - AK         48.44      53.88  
  5 Aaron Santoso              9 Papatoetoe                NT      57.72  
  6 Oscar Guo                  9 Howick Pakuranga     1:08.99    1:02.04  
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 36.70   7/12/2014 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Counties: C 33.00  29/10/2000 Chris Adamson, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting           10 Roskill - AK           36.97      37.88  
  2 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       44.00      43.78  
  3 Will Chen                 10 Howick Pakuranga       51.09      47.41  
  4 Elijah Perese             10 Mangere                46.65      49.27  
  5 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga       46.32      50.38  
  6 Remy Burns                10 F A S T                51.44      53.31  
  7 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga          NT      54.05  
  8 Kenneth Luo               10 Howick Pakuranga       52.22      54.26  
  9 William Lu                10 Howick Pakuranga          NT    1:04.63  
 10 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga          NT    1:09.50  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 34.15   6/12/2015 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Counties: C 31.80  20/02/2015 Ryan L. Oliver at 2015 NZ Juni, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings - AK             38.18      40.16  
  2 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga       41.86      42.53  
  3 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       42.64      47.93  
  4 David Wright              11 Pukekohe               48.13      49.54  
  5 Ryan Elliott              11 F A S T                53.06      55.64  
  6 Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga       50.80      58.06  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 34.06   4/12/2016 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Counties: C 29.34  22/11/2009 Joshua Asplin, PPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alex Dunkley              12 Roskill - AK           34.73      35.86  
  2 Bronson Chungson          12 Papatoetoe             35.08      36.17  
  3 Saul Wilson               12 Papatoetoe             37.82      39.98  
  4 Nathan Joe                12 Manurewa               41.16      40.39  
  5 Joshua Zhang              12 Onehunga  - AK         40.26      42.85  
 
Event 25  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 31.03   4/12/2016 Blake Elliott, FAST                          
    Counties: C 28.09   4/03/2008 David Screen, PPT-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Raymond Dong              13 Papakura               38.55      39.24  
  2 Reece Robinson            13 Howick Pakuranga       50.14      48.32  
  3 Harish Kishorkumar        13 Howick Pakuranga       48.62      51.51  
 
Event 25  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 29.63   6/12/2015 Ikko Shibuya, LASER Mt Eden                  
    Counties: C 26.37   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Chilcott            14 Howick Pakuranga       34.07      33.64  
  2 Rene Pointon              14 Papatoetoe             36.63      35.94  
  3 Ethan Pope                14 Papakura               34.85      36.91  
  4 Aron McKeefry             14 Manurewa               39.05      37.63  
 
Event 25  Boys 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 28.25   2/12/2012 Aidan Stehbens, Pukekohe                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Southcombe          19 Papakura               28.89      30.11  
 
Event 26  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 42.05  10/12/2006 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
    Counties: C 39.78  13/02/1999 Emma Hunter, PPT-CO                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             44.93      50.42  
  2 Emma Wang                  7 Papatoetoe                NT      51.83  
  3 Gabrielle Dalton-Wilson    8 Howick Pakuranga          NT      58.60  
  4 Talia Chaney               8 F A S T              1:00.19    1:00.49  
  5 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga          NT    1:02.54  
  6 Sienna Morrison            8 Kowhai - AK            55.64    1:03.05  
  7 Soyo Yamagami              6 Howick Pakuranga          NT    1:23.91  
 
Event 26  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 37.50   5/12/2004 Helena Gasson, Pukekohe                      
    Counties: C 35.13  16/02/2008 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               47.56      51.59  
  2 Siina Cooke                9 Kowhai - AK            53.32      53.30  
  3 Halena Kearns              9 North Shore - AK       52.17      54.70  
  4 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga       49.08      56.01  
  5 Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga          NT      59.52  
  6 Analiah Palmer             9 Manurewa               55.78      59.79  
  7 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga          NT    1:04.91  
  8 Corbin Radford             9 Howick Pakuranga          NT    1:13.68  
 -- Olivia Waddell             9 F A S T                49.69         NS  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 42.49   7/12/2014 Edie Ancell, Waitakere City                  
    Counties: C 31.92   4/02/2001 Emma Hunter, PPT-CO                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       39.76      40.36R 
  2 Poppy Willetts            10 Howick Pakuranga       48.60      44.71  
  3 Jessica Cochran           10 F A S T                43.97      46.87  
  4 Mia Wang                  10 Papatoetoe             42.15      47.12  
  5 Clee Stride               10 Howick Pakuranga       42.14      47.35  
  6 Maia Kervin               10 Pukekohe               53.53      48.96  
  7 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       50.85      54.43  
  8 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               57.84    1:00.37  
  9 Elay Farmand              10 Howick Pakuranga       59.52    1:01.01  
 10 Isabella Lonie            10 Howick Pakuranga       58.34    1:04.66  
 -- Lucy Waters               10 Howick Pakuranga       47.31         NS  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 38.60   7/12/2014 Alida Seits, LASER Mt Eden-AK                
    Counties: C 31.57   3/12/2006 Helena Gasson, PUK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           11 Howick Pakuranga       36.22      37.88R 
  2 Carol Guo                 11 Papatoetoe             37.04      39.86  
  3 Hope Sakey                11 Kowhai - AK            41.10      42.53  
  4 Michaela Botha            11 Papatoetoe             41.90      43.86  
  5 Grace Tea                 11 Mangere                42.14      43.91  
  6 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       43.03      45.36  
  7 Charlotte Young           11 United - AK            40.39      45.89  
  8 Mya Kingi                 11 Papakura               50.32      51.64  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 33.69   4/12/2016 Elizabeth Murphy, FAST                       
    Counties: C 29.33  19/02/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lily Madill               12 F A S T                45.31      43.77  
  2 Jessie Malcolm            12 Manurewa                  NT      44.38  
  3 Amber George              12 Manurewa                  NT      45.27  
  4 Eva Harvey                12 Papakura               44.34      46.46  
  5 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga          NT      47.07  
  6 Abigail Stewart           12 F A S T                45.34      53.86  
 -- Teresa Croker             12 Papatoetoe                NT         DQ  
 -- Imogene Short             12 F A S T                49.00         NS  
 
Event 26  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 33.17   7/12/2014 Kiana Swain, Pukekohe                        
    Counties: C 28.51  25/03/2012 Paige E. Schendelaar-Kemp at S, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK            35.68      36.17  
  2 Sarita Hetherington       13 Howick Pakuranga       36.70      38.51  
  3 Alissa Te Kiri            13 F A S T                38.73      39.01  
  4 Erin Hamilton             13 Pukekohe               37.88      40.77  
  5 NA Young Ko               13 Howick Pakuranga          NT      47.92  
 -- Ashlie Bissett            13 Kowhai - AK            42.49         NS  
 
Event 26  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 31.07   7/12/2014 Olivia Clare, Pukekohe                       
    Counties: C 28.66  26/02/2013 Paige E. Schendelaar-Kemp at M, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Owen                14 Papakura               35.31      35.10  
  2 Zoe Shuker                14 Papakura               36.71      36.22  
  3 Eimh Rollo                14 Manurewa               36.18      36.93  
 
Event 26  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 31.97   6/12/2015 Olivia Clare, Pukekohe                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Midgley              15 Papatoetoe             38.19      40.53  
  2 Mackenzie Mager           15 Papatoetoe             43.35      46.43  
  3 Cindy Zeng                15 Roskill - AK           56.61      56.66  
 -- Elise Woof                15 Mangere                45.84         NS  
 
Event 27  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 45.79  10/12/2006 Jarrod Mincham, Waterhole-AK                 
    Counties: C 42.02   7/10/2006 Hayden R. Church at Ace Swims, MAN-CO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Seko                 8 Papatoetoe             49.22      52.26  
  2 Janin Nimmo                7 Mangere              1:00.31      57.27  
  3 Colin Hong                 8 Howick Pakuranga          NT    1:03.46  
  4 Cody Tang                  7 Howick Pakuranga          NT    1:03.78  
  5 Austin Zhao                6 Howick Pakuranga          NT    1:05.84  
 -- Noah Muliaumasealii        8 Kowhai - AK            59.79         NS  
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 38.13   6/12/2015 Quintin Wong, Papatoetoe                     
    Counties: C 38.13   6/12/2015 Quintin L. Wong at 2015 CO Ann, PPTCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga       45.90      47.60  
  2 Aaron Santoso              9 Papatoetoe                NT      57.67  
  3 Daniel Farrelly-Grace      9 Howick Pakuranga     1:03.52    1:02.50  
 
Event 27  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 39.63   7/12/2014 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Counties: C 35.52  25/11/2011 Zac Dell at 2011 Auckland Juni, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga       39.89      38.92R 
  2 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga       40.61      42.40  
  3 George Roose              10 Pukekohe               44.22      44.76  
  4 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga       51.96      45.69  
  5 Kaden Cossill             10 Papatoetoe                NT      48.35  
  6 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga          NT      52.19  
  7 William Hooper            10 Mangere                   NT      56.60  
 -- Jacob Quilty              10 Howick Pakuranga       51.03         NS  
 -- Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       53.28         NS  
 
Event 27  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 36.91   6/12/2015 Gustav Campher, Howick Pakuranga             
    Counties: C 33.82  17/02/2007 Corey Main, HPK-CO                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Hannah             11 Manurewa               41.57      40.49  
  2 Caleb Wilson              11 Mangere                39.26      41.16  
  3 David Wright              11 Pukekohe               42.66      44.22  
  4 Leo Arrowsmith            11 Howick Pakuranga       47.29      44.29  
  5 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       45.78      44.34  
  6 Jarrod Seko               11 Papatoetoe             50.07      46.69  
  7 Harry Williams            11 F A S T                48.41      49.27  
  8 Ryan Elliott              11 F A S T                50.08      50.36  
  9 Caleb Palmer              11 Manurewa               51.31      51.83  
 10 Tom O'Sullivan            11 Papakura               48.95      52.22  
 11 Ezekiel McMurchy          11 Mangere                   NT      54.11  
 
Event 27  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 34.62   2/12/2012 Adrian Chong, Howick Pakuranga               
    Counties: C 31.17  22/11/2009 Joshua Asplin, PPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bronson Chungson          12 Papatoetoe             38.37      37.74  
  2 Saniru Hewa               12 Roskill - AK           44.25      46.81  
  3 Tyler Adams               12 Pukekohe               47.11      49.69  
  4 Kullen Montgomery         12 F A S T                47.67      49.84  
  5 Sahil Bhatti              12 Papatoetoe                NT      57.73  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 27  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 35.83   4/12/2011 Scott Hillman, Howick Pakuranga              
    Counties: C 28.74   6/12/2008 Corey Main, HPK-CO                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arun Dunn                 13 Pukekohe               38.84      39.97  
  2 Cameron Croft             13 Manurewa               41.08      40.47  
  3 Alesana Timoteo           13 Mangere                46.41      41.57  
  4 Levi Green                13 Roskill - AK           46.37      42.91  
 
Event 27  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 30.59   6/12/2015 Zac Dell, Pukekohe                           
    Counties: C 27.85   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucas Hannah              14 Manurewa               43.47      37.73  
 
Event 27  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 30.24   6/12/2015 Taylor Stevens, Howick Pakuranga             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matthew Croft             15 Manurewa               41.76      36.29  
  2 Darren Chan               15 Papatoetoe             40.35      41.26  
  3 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT      45.34  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 41.78   7/12/2003 Alyssa Wong, Waterhole-AK                    
    Counties: C 41.33  27/11/2015 Mulan Z. Chan See at 2015 Asa, HPKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       43.63      47.64  
  2 Emma Wang                  7 Papatoetoe                NT      52.30  
  3 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             49.48      52.91  
  4 Maggie Roose               8 Pukekohe               55.05      56.69  
  5 Sophie Barlow              8 Howick Pakuranga          NT      59.42  
  6 Hannah Xu                  8 Howick Pakuranga          NT    1:02.33  
  7 Leah Yang                  8 Howick Pakuranga          NT    1:04.44  
  8 Leona Yao                  8 Howick Pakuranga     1:05.99    1:04.76  
  9 Hollie Gilbertson          7 Howick Pakuranga          NT    1:05.07  
 10 Talia Yuan                 7 Howick Pakuranga     1:06.72    1:06.51  
 11 Betsy Lu                   8 Howick Pakuranga     1:05.86    1:08.06  
 12 Sarina Tong                7 Howick Pakuranga     1:14.65    1:13.51  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 39.66   5/12/2004 Helena Gasson, Pukekohe                      
    Counties: C 37.56  13/02/2000 Emma Hunter, PPT-CO                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olivia Bates               9 Howick Pakuranga       42.24      45.88  
  2 Ruby Taylor                9 Kowhai - AK            47.54      47.86  
  3 Laura Watts                9 Roskill - AK              NT      48.96  
  4 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       50.09      51.21  
  5 Zara McGill                9 Howick Pakuranga          NT      54.94  
  6 Analiah Palmer             9 Manurewa               51.25      56.48  
  7 Brooke Kervin              9 Pukekohe               56.03    1:00.38  
  8 Syesha John                9 Howick Pakuranga          NT    1:00.96  
  9 Nanami Nakanishi           9 Howick Pakuranga       56.96    1:01.98  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 39.95   1/12/2013 Jelani Freesir-Wetzell, Howick Pakuranga     
    Counties: C 34.79   9/04/2016 Janaye L. Burns at 2016 Junior, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds         10 Howick Pakuranga       43.60      43.00  
  2 Nancy Zhang               10 Howick Pakuranga       47.25      47.04  
  3 Sakura Thornley           10 Papakura               48.78      48.74  
  4 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               52.56      51.59  
  5 Lucy Lonie                10 Howick Pakuranga       54.04      53.63  
  6 Isabella Lonie            10 Howick Pakuranga       52.56      56.30  
  7 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T                50.85      56.52  
 -- Grace Aziz                10 Papatoetoe                NT         NS  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 39.12   6/12/2015 Arwen Harrison, Papakura                     
    Counties: C 33.55   5/03/2002 Emma Hunter, PPT-CO                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 Pukekohe               38.69      39.90  
  2 Julya Yang                11 Howick Pakuranga       43.30      44.66  
  3 Alex Winn                 11 Roskill - AK           44.30      45.09  
  4 Rebecca Anderson          11 Papakura                  NT      46.93  
  5 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga       48.02      48.82  
  6 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga       50.62      49.15  
  7 Ella Gilbertson           11 Howick Pakuranga       45.97      49.55  
 -- Matilda Christy           11 Kowhai - AK            46.95         NS  
 -- Calee Dally               11 F A S T                38.05        SCR  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 36.38   4/12/2016 Elizabeth Murphy, FAST                       
    Counties: C 32.39  19/02/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 Papatoetoe             37.63      38.69  
  2 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga       41.11      42.47  
  3 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       42.95      43.11  
  4 Samantha James            12 Howick Pakuranga       45.76      43.63  
  5 Farchana Bakor            12 Roskill - AK           46.35      46.92  
  6 Teresa Croker             12 Papatoetoe             45.50      49.72  
  7 Sophia Nelson             12 Papakura               49.10      50.17  
  8 Madison Thorn             12 F A S T                48.27      50.21  
  9 Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT      50.47  
 10 Serisha Palmer            12 Manurewa               47.92      52.02  
 11 Olivia Bush               12 Mangere              1:00.67      56.24  
 
Event 28  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 35.36   4/12/2011 Rosie Hardie, Howick Pakuranga               
    Counties: C 31.08   9/09/2016 Tavarnya P. Howe at 2016 NZ Se, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marsha Sayarath           13 Papatoetoe                NT      42.97  
  2 Anita Vongkhamdy          13 Papakura               39.39      43.44  
  3 Teigan Archer             13 Manurewa               45.35      45.92  
 -- Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe                NT         NS  
 -- Sarita Hetherington       13 Howick Pakuranga       37.92         NS  
 -- Laura Wesseling           13 Howick Pakuranga       35.89         NS  
 
Event 28  Girls 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 36.73   7/12/2014 Danielle Laulu, Papatoetoe                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keri Miller               15 Howick Pakuranga       36.36      38.16  
 
Event 29  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 38.09   2/12/2001 Zachary Riosa, Waterhole-AK                  
    Counties: C 32.75  28/11/1999 Chris Adamson, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       47.73      47.67  
  2 Peter Seko                 8 Papatoetoe             47.64      48.09  
  3 Janin Nimmo                7 Mangere                50.28      50.14  
  4 Colin Hong                 8 Howick Pakuranga       47.95      52.28  
  5 Charles Wong               8 Howick Pakuranga          NT      55.08  
  6 Austin Guo                 7 Howick Pakuranga       58.83    1:00.46  
  7 Cody Tang                  7 Howick Pakuranga          NT    1:01.95  
  8 Austin Zhao                6 Howick Pakuranga          NT    1:04.80  
 -- Noah Muliaumasealii        8 Kowhai - AK            57.27         NS  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 33.73   6/12/2015 Quintin Wong, Papatoetoe                     
    Counties: C 32.46  14/07/2007 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nemanja Markovic           9 Roskill - AK              NT      39.85  
  2 Bodhi Chilcott             9 Howick Pakuranga       40.18      42.51  
  3 Aaron Santoso              9 Papatoetoe                NT      47.78  
  4 James Hong                 9 Howick Pakuranga       48.76      48.44  
  5 Ronald Liu                 9 Roskill - AK              NT      51.27  
  6 Owen Jin                   9 Howick Pakuranga       53.02      51.30  
  7 Kevin Ma                   9 Howick Pakuranga       59.05      51.36  
  8 Chris Tong                 9 Howick Pakuranga       47.46      54.69  
  9 Marco Ye                   9 Howick Pakuranga          NT      57.29  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 34.92   2/12/2012 Brandon Walton, Pukekohe                     
    Counties: C 30.30  16/02/2008 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 George Roose              10 Pukekohe               37.76      37.34  
  2 Kaden Cossill             10 Papatoetoe             40.45      38.85  
  3 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       38.18      39.12  
  4 Geoffrey Lu               10 Howick Pakuranga       36.58      39.65  
  5 Elijah Perese             10 Mangere                38.09      40.01  
  6 Mahuta Gemmell            10 Papakura               38.47      40.61  
  7 Alec Insley               10 Mangere                   NT      40.75  
  8 Kenneth Luo               10 Howick Pakuranga       43.96      41.86  
  9 Darren Liu                10 Howick Pakuranga       48.00      42.56  
 10 William Lu                10 Howick Pakuranga       50.75      44.05  
 11 Isaiah Dunn               10 Manurewa               43.30      44.19  
 12 William Hooper            10 Mangere                   NT      44.59  
 13 Callum Zhang              10 Howick Pakuranga       45.14      44.74  
 14 Daniel Ko                 10 Howick Pakuranga          NT      45.18  
 15 BaiLin Lu                 10 Howick Pakuranga       47.06      46.86  
 16 Veeran Reddy              10 Howick Pakuranga          NT      47.62  
 17 Matthew Ye                10 Howick Pakuranga          NT    1:02.79  
 -- Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       43.59         NS  
 -- Shang Zhou                10 Howick Pakuranga          NT         NS  
 
Event 29  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 32.52   2/12/2012 Josh Harford, Pukekohe                       
    Counties: C 28.66  10/10/2009 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Hannah             11 Manurewa               34.14      33.49  
  2 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       32.92      33.84  
  3 William Koo               11 Howick Pakuranga       34.39      34.39  
  4 Eric Chou                 11 Howick Pakuranga       35.05      34.49  
  5 Caleb Wilson              11 Mangere                33.39      34.61  
  6 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       36.86      37.39  
  7 David Wright              11 Pukekohe               37.43      39.61  
  8 Jarrod Seko               11 Papatoetoe             40.74      39.64  
  9 Kyle Hughes               11 Howick Pakuranga       40.11      40.06  
 10 Tom O'Sullivan            11 Papakura                  NT      40.76  
 11 Harry Williams            11 F A S T                   NT      42.96  
 12 Caleb Palmer              11 Manurewa               43.16      44.49  
 13 Ezekiel McMurchy          11 Mangere                   NT      48.77  
 14 Jinitha Hewa              11 Roskill - AK           50.04      55.22  
 -- Kyan Potter               11 F A S T                36.78         NS  
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 29.10   2/12/2012 Adrian Chong, Howick Pakuranga               
    Counties: C 26.58  23/10/2010 Hayden R. Church at Waq Level, HPKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nathan Joe                12 Manurewa               33.64      33.83  
  2 Jason Martin              12 Manurewa               34.67      33.87  
  3 Charles Gemmell           12 Papakura               33.83      34.63  
  4 Tyler Adams               12 Pukekohe               40.04      40.55  
  5 Sahil Bhatti              12 Papatoetoe             46.68      45.46  
 -- Sean Wang                 12 Howick Pakuranga       45.84         NS  
 
Event 29  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 27.81   4/12/2016 Nathan Hickmott, FAST                        
    Counties: C 25.35   1/03/2011 Hayden R. Church at Mayfair Po, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Takumi Thornley           13 Papakura               32.98      33.75  
  2 Alesana Timoteo           13 Mangere                36.83      34.59  
 
Event 29  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 28.60   7/12/2014 Reuben McKay, Howick Pakuranga               
    Counties: C 24.55   6/03/2012 Bayley H. Main at Mayfair Pool, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caleb Chilcott            14 Howick Pakuranga       28.63      28.34R 
  2 Matthew Palmer            14 Manurewa               28.19      29.55  
  3 Lucas Hannah              14 Manurewa               31.47      31.06  
  4 Aron McKeefry             14 Manurewa                  NT      31.67  
  5 Ethan Bull                14 Papakura               29.61      32.75  
  6 Michael Arnold            14 Papatoetoe             32.12      33.06  
  7 Tamati Peters             14 Manurewa               34.72      33.96  
 
Event 29  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 24.81   4/12/2011 Orinoco Faamausili Banse, LASER Mt Eden-AK   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kevin Tran                16 Papatoetoe                NT      32.71  
 
Event 30  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 38.96   6/12/2009 Natasha Latu, Waterhole-AK                   
    Counties: C 35.38  11/11/2006 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             42.46      43.76  
  2 Gabrielle Dalton-Wilson    8 Howick Pakuranga       47.27      48.06  
  3 Jilliann Flores            8 Howick Pakuranga       50.73      49.91  
  4 Sienna Morrison            8 Kowhai - AK            51.95      51.88  
  5 Lara Diprose               8 Howick Pakuranga       53.84      51.99  
  6 Samantha Souphantavong     7 Howick Pakuranga       53.41      53.30  
  7 Maggie Roose               8 Pukekohe               51.41      54.48  
  8 Leah Yang                  8 Howick Pakuranga          NT      54.61  
  9 Hannah Xu                  8 Howick Pakuranga     1:00.58      55.93  
 10 Talia Yuan                 7 Howick Pakuranga       55.27      56.41  
 11 Hollie Gilbertson          7 Howick Pakuranga          NT      58.27  
 12 Sophie Barlow              8 Howick Pakuranga          NT      58.61  
 13 Paige McLachlan-Roberts    7 Howick Pakuranga          NT      58.99  
 14 Leona Yao                  8 Howick Pakuranga     1:10.89    1:02.49  
 15 Betsy Lu                   8 Howick Pakuranga       57.52    1:06.28  
 16 Sarina Tong                7 Howick Pakuranga     1:14.58    1:12.35  
 -- Emma Wang                  7 Papatoetoe             46.02         NS  
 -- Molly Sakey                8 Kowhai - AK            52.44         NS  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 34.07   5/12/2004 Helena Gasson, Pukekohe                      
    Counties: C 32.83  12/02/2000 Emma Hunter  Counties Manukau, PPTCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       44.52      41.34  
  2 Amelia Croft               9 Manurewa               39.68      42.33  
  3 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               38.52      42.41  
  4 Erin Veal                  9 Roskill - AK           44.23      44.38  
  5 Sophie Tao                 9 Howick Pakuranga       48.28      46.04  
  6 Zara McGill                9 Howick Pakuranga       50.49      46.89  
  7 Nanami Nakanishi           9 Howick Pakuranga       46.63      49.32  
  8 Brooke Kervin              9 Pukekohe               54.00      50.71  
  9 Mia Xu                     9 Howick Pakuranga       49.98      50.97  
 10 Isabella Wright            9 Howick Pakuranga     1:05.14      53.04  
 11 Jessica Lee                9 Howick Pakuranga       53.16      55.66  
 12 Syesha John                9 Howick Pakuranga       59.10      56.88  
 -- Georgia Weldon-Smith       9 Howick Pakuranga       44.73         NS  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 30.94   6/12/2015 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Counties: C 29.55   9/04/2016 Janaye L. Burns at 2016 Junior, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       36.37      38.11  
  2 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               43.28      42.23  
  3 Bella Timoteo             10 Mangere                   NT      43.67  
  4 Sakura Thornley           10 Papakura               42.80      44.06  
  5 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa               44.50      44.73  
  6 Ella Selby                10 Roskill - AK           45.10      45.00  
  7 Lucy Lonie                10 Howick Pakuranga       47.26      46.25  
  8 Svetlana Pozhidaeva       10 F A S T                43.11      46.65  
  9 Kaitlyn Rohm              10 Howick Pakuranga       44.78      47.12  
 -- Breanah Kirby             10 Howick Pakuranga       49.24         NS  
 -- Elay Farmand              10 Howick Pakuranga       49.97         NS  
 -- Grace Aziz                10 Papatoetoe             45.23         NS  
 -- Martha Woof               10 Mangere                48.46         NS  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 30.91   4/12/2016 Janaye Burns, Pukekohe                       
    Counties: C 29.04   5/03/2002 Emma Hunter, PPT-CO                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Georgina Dodd             11 Papakura                  NT      33.82  
  2 Grace Tea                 11 Mangere                36.39      36.39  
  3 Mya Kingi                 11 Papakura               36.90      37.28  
  4 Drew Burrett              11 F A S T                38.38      37.39  
  5 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               38.42      37.93  
  6 Nadia Mistry              11 Howick Pakuranga       38.84      38.99  
  7 Jenna Fletcher            11 F A S T                39.31      39.07  
  8 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga       37.81      39.41  
  9 Rebecca Anderson          11 Papakura               40.76      39.97  
 10 Ishrit Khangura           11 Papatoetoe             40.53      41.16  
 11 Kyla Malcolm              11 Manurewa               44.60      44.12  
 12 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa               42.90      47.34  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 31.71   7/12/2014 Grace Chang, Howick Pakuranga                
    Counties: C 27.46  18/04/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jessie Malcolm            12 Manurewa               33.94      33.42  
  2 Pepa Valter               12 Howick Pakuranga       33.69      33.67  
  3 Tyler Chapman             12 Pukekohe               34.89      33.91  
  4 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       37.45      36.54  
  5 Scarlett Snelling         12 Papakura               37.81      37.33  
  6 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       35.94      37.40  
  7 Serisha Palmer            12 Manurewa               38.03      39.41  
  8 Hannah Dunn               12 Manurewa               41.43      39.89  
  9 Kiana Smith               12 Papakura               41.60      41.19  
 10 Abigail Stewart           12 F A S T                39.39      41.39  
 11 Madison Thorn             12 F A S T                40.41      42.94  
 12 Johanna Fan               12 Papatoetoe                NT      45.21  
 13 Olivia Bush               12 Mangere                50.53      47.36  
 14 Teresa Croker             12 Papatoetoe             40.90      47.86  
 -- Jessica Fan               12 Papatoetoe                NT         NS  
 -- Imogene Short             12 F A S T                37.40         NS  
 -- Sanjukta Dey              12 Roskill - AK           41.06        SCR  
 
Event 30  Girls 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 30.84   4/12/2011 Rosie Hardie, Howick Pakuranga               
    Counties: C 27.49   7/03/2009 Aimee Moss, HPK-CO                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claire MacDonald          13 Kowhai - AK            32.98      33.36  
  2 Michaela Rohm             13 Howick Pakuranga       34.22      34.01  
  3 Sahhar Sulaiman           13 Papatoetoe             33.03      34.45  
  4 Erin Hamilton             13 Pukekohe               34.04      34.60  
  5 Sophie Hurley             13 Howick Pakuranga       40.21      37.39  
 -- Laura Wesseling           13 Howick Pakuranga       30.29         NS  
 
Event 30  Girls 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 29.89   2/12/2012 Quianna Thomson, Howick Pakuranga            
    Counties: C 27.15   1/03/2011 Liana H. Smith at Mayfair Pool, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holly Owen                14 Papakura               32.39      33.52  
  2 Grayce Israel             14 Howick Pakuranga          NT      39.02  
 
Event 30  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 29.81   2/12/2012 Charlotte Pritchard, Papakura                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Midgley              15 Papatoetoe             34.91      35.50  
 -- Elise Woof                15 Mangere                37.71         NS