Licensed to Papatoetoe Aquatic Centre - Site License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 15/10/2017 05:51 PM
                           Swimming Counties Manukau                           
                    2017 Counties Junior Winter Champs - SC                    
                         Results All Sessions                                    
 
Event 1  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:24.45  10/09/2005 Ethan Moser, Parnell-AK                    
 Counties-SC: C 5:31.44  27/08/2006 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     6:36.01    6:23.53  
 
Event 1  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:03.88   6/10/2007 Corey Main, Howick Pakuranga               
 Counties-SC: C 5:03.88   6/10/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 Howick Pakuranga     5:54.99    5:44.84  
 -- Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     5:45.76         DQ  
 
Event 2  Girls 10 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:51.64  16/09/2001 Carmen Ooi, Waterhole-AK                   
 Counties-SC: C 5:39.60  21/03/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     6:14.57    5:57.26  
 
Event 2  Girls 11 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:26.18  17/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 5:26.18  17/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      5:51.65    5:53.35  
 
Event 2  Girls 12 Year Olds 400 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 5:12.13  16/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 5:12.13  16/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp at 2010, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     5:34.75    5:25.45  
  2 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     5:51.76    5:49.81  
  3 Meg Shuker                12 Papakura             6:18.12    5:53.58  
  4 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     6:25.64    6:23.50  
 
Event 3  Boys 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 40.74  15/09/2002 Freddie Bassett, Mt Eden-AK                  
 Counties-SC: C 42.48  22/07/2017 Daniel E. Loh at Hamilton Wint, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     1:02.70      59.33  
 
Event 3  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 37.71  15/09/2002 Blake Bassett, Mt Eden-AK                    
 Counties-SC: C 37.28  19/08/2012 Tristan G. Eiselen at Lme L2 A, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       44.64      43.10  
  2 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       49.83      46.37  
 
Event 3  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 34.31  16/10/2010 Owen Chen, LASER Mt Eden                     
 Counties-SC: C 33.71   7/06/2014 Oscar T. Cowley-Andrea at Coun, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga       45.07      40.83  
  2 Daniel Park               10 Howick Pakuranga       42.03      40.87  
  3 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga       43.67      41.08  
  4 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga       41.76      41.50  
  5 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga       42.86      42.25  
  6 Mahuta Gemmell            10 Papakura               47.44      43.15  
  7 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       49.32      45.17  
  8 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga       48.94      45.62  
  9 Elijah Perese             10 Mangere                51.41      45.95  
 10 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga       57.45      49.22  
 11 Julian Ling               10 Howick Pakuranga       51.57      50.85  
 12 Max Liu                   10 Howick Pakuranga     1:06.43      57.88  
 
Event 3  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 31.98  17/10/2009 Jason Smeets, King's Swim Club               
 Counties-SC: C 31.78  13/10/2001 Chris Adamson, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club        38.19      37.48  
  2 William Koo               11 Howick Pakuranga       37.90      37.65  
  3 Brian Ng                  11 Kings Swim Club        40.15      37.77  
  4 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       41.64      40.29  
  5 Kyan Potter               11 Fast                   43.35      42.30  
  6 Nathan Hannah             11 Manurewa               45.84      42.38  
  7 Blake Faleafa             11 Rnzaf Base             43.88      42.43  
  8 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       45.07      42.46  
  9 James Trathen             11 Howick Pakuranga       43.36      42.63  
 10 Ethan Chan                11 Kings Swim Club        50.14      43.07  
 11 David Wright              11 Pukekohe               49.62      47.43  
 12 Quinn Gardiner-Hall       11 Fast                   52.00      52.22  
 
Event 3  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 28.71  17/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                      
 Counties-SC: C 28.71  17/10/2009 Joshua Asplin, PPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club        31.28      31.34  
  2 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base             33.68      33.25  
  3 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       35.99      33.51  
  4 Bronson Chungson          12 Papatoetoe             35.58      34.69  
  5 Sam Hawke                 12 Kings Swim Club        37.95      35.52  
  6 Oscar Harris              12 Kings Swim Club        37.93      35.56  
  7 Lucas Dowty               12 Thames Swim Club       36.17      36.04  
  8 Leon Duke                 12 Fast                   38.15      37.31  
  9 Takumi Thornley           12 Papakura               39.90      38.65  
 10 Charles Gemmell           12 Papakura               41.15      38.74  
 11 Alfie Williams            12 Howick Pakuranga       39.76      38.77  
 12 Nathan Joe                12 Manurewa               41.87      40.46  
 13 Liam Mulholland           12 Fast                   43.53      44.78  
 14 Kullen Montgomery         12 Fast                   54.88      54.40  
 
Event 4  Girls 8 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 40.15  23/09/2006 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 39.98  17/06/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       46.48      47.32  
  2 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe             51.99      48.75  
  3 Olivia Waddell             8 Fast                   51.28      48.99  
 
Event 4  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 37.26   6/10/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 34.08  31/05/2015 Janaye L. Burns at 2015 Counti, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club        36.32      36.47R 
  2 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga       42.39      39.35  
  3 Isabella Lambie            9 Parnell Swim           44.93      43.80  
  4 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga       47.50      44.31  
  5 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               52.46      46.86  
  6 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       51.01      50.65  
  7 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       52.82      53.15  
  8 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga       52.70      57.56  
 
Event 4  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 33.59  11/10/2014 Aimee Crosbie, King's                        
 Counties-SC: C 32.76  19/09/2015 Janaye L. Burns at Pukekohe Se, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 Pukekohe               38.79      36.93  
  2 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       41.70      41.45  
  2 Mia Wang                  10 Papatoetoe             41.70      41.45  
  4 Jessica Cochran           10 Fast                   49.26      44.06  
  5 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga       45.42      44.67  
  6 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga       51.32      47.71  
  7 Matilda Christy           10 Kowhai Swim Club       46.63      48.37  
  8 Sakura Thornley           10 Papakura             1:01.18      50.76  
  9 Charlise Ruddell          10 Fast                   58.00      52.81  
 -- Ashlee Skipper            10 Howick Pakuranga       50.25         DQ  
 -- Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       41.21        SCR  
 
Event 4  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 30.98  10/10/2015 Aimee Crosbie, Kings Swim Club               
 Counties-SC: C 30.61   2/07/2010 Paige Schendelaar-Kemp at Coun, HPK-CO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liv Peebles               11 Central City           31.41      31.90  
  2 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club        35.44      35.51  
  3 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga       36.54      36.04  
  4 Kate Wheeler              11 Pukekohe               38.97      37.01  
  5 Carol Guo                 11 Papatoetoe             37.29      37.58  
  6 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga       40.54      38.52  
  7 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga       39.60      39.09  
  8 Calee Dally               11 Fast                   41.56      40.83  
  9 Michaela Botha            11 Papatoetoe             41.20      41.26  
 10 Darnika Howe              11 Pukekohe               44.17      41.37  
 11 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       46.19      42.33  
 12 Madison Harada            11 Howick Pakuranga       45.27      43.29  
 13 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club        45.91      43.38  
 14 Lily Madill               11 Fast                   45.88      44.61  
 15 Abby Davidson             11 Kings Swim Club        46.38      44.93  
 16 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga       44.33      46.07  
 17 Drew McKenzie             11 Pukekohe               54.09      47.89  
 18 Madison Thorn             11 Fast                   53.60      48.07  
 19 Drew Burrett              11 Fast                   51.54      49.23  
 20 Mya Kingi                 11 Papakura               49.94      49.62  
 21 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               54.25      51.86  
 22 Hayley Newington          11 Papakura               56.34      53.74  
 23 Briar Roden               11 Fast                 1:05.07      55.63  
 -- Lucy Gilmour              11 Papakura               54.66         DQ  
 
Event 4  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 29.86  16/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 28.85  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe               32.08      31.78  
  2 Amelia de Lautour         12 Pukekohe               32.12      32.28  
  3 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga       33.37      32.31  
  4 Trinity Greig             12 Kings Swim Club        36.49      34.30  
  5 Alexia Perese             12 Papatoetoe             34.12      34.69  
  6 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club       37.73      34.98  
  7 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club        35.52      35.21  
  8 Jessie Dai                12 Papakura               40.09      38.16  
  9 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga       36.49      38.99  
 10 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       41.29      39.73  
 11 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       42.35      39.74  
 12 Samantha James            12 Howick Pakuranga       46.47      40.97  
 13 Tyler Chapman             12 Pukekohe               46.20      41.53  
 14 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim           45.93      41.55  
 15 Eva Harvey                12 Papakura               49.66      45.56  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura               46.72         DQ  
 
Event 5  Boys 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:48.51  17/10/2009 John Danesh_Clough, King's Swim Club       
 Counties-SC: C 1:51.89  22/07/2017 Daniel E. Loh at Hamilton Wint, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     2:03.30    2:01.31  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:35.74  15/09/2002 Ethan Moser, Onehunga-AK-                  
 Counties-SC: C 1:36.22  10/10/2015 Quintin L. Wong at 2015 Counti, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting            9 Roskill Swim         1:49.63    1:44.12  
  2 Yingpeng(Dennis) Wu        9 United Swim          1:49.02    1:44.35  
  3 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:52.58    1:44.78  
  4 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:50.32    1:47.52  
  5 Ethan Choo                 9 Howick Pakuranga     1:54.98    1:48.19  
  6 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga     2:05.08    1:54.28  
  7 Von Ooi                    9 Kings Swim Club      1:57.88    1:54.65  
  8 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga     1:59.24    1:55.52  
  9 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga     2:09.42    2:00.96  
 10 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     2:09.09    2:01.91  
 11 Ryan Xie                   9 Kings Swim Club      2:15.53    2:13.16  
 -- Jussi McKenzie             9 Pukekohe             1:59.29         DQ  
 
Event 5  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:30.15   8/10/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                   
 Counties-SC: C 1:28.44  18/07/2014 James M. Slessor at 2014 Hpk H, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     1:40.27    1:35.85  
  2 Daniel Park               10 Howick Pakuranga     1:41.57    1:36.98  
  3 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:48.61    1:45.57  
  4 Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     1:48.47    1:47.10  
  5 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga     1:52.80    1:47.62  
  6 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:52.51    1:47.64  
  7 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga     2:01.39    1:51.43  
  8 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:55.68    1:52.54  
  9 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga     1:59.74    1:53.15  
 10 Charlie Millington        10 Pukekohe             1:52.94    1:53.99  
 11 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     1:56.14    1:56.12  
 12 Elijah Perese             10 Mangere              2:04.55    1:57.26  
 13 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga     1:57.51    1:59.47  
 14 William Sun               10 Kings Swim Club      2:00.22    1:59.49  
 15 Max Liu                   10 Howick Pakuranga     2:33.80    2:12.70  
 -- Isaiah Dunn               10 Manurewa             2:33.40         DQ  
 -- Raymond Wang              10 Howick Pakuranga     1:45.82         DQ  
 
Event 5  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:20.51  15/09/2002 Malcolm Richardson, Roskill-AK             
 Counties-SC: C 1:17.62  27/08/2006 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club      1:32.04    1:28.93  
  2 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      1:43.35    1:36.42  
  3 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     1:39.20    1:37.59  
  4 Kevin Zhang               11 Roskill Swim         1:38.60    1:37.66  
  5 Andre Chan                11 Roskill Swim         1:40.93    1:40.74  
  6 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     1:45.42    1:42.40  
  7 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga     1:51.25    1:43.45  
  8 Ethan Chan                11 Kings Swim Club      1:50.14    1:45.50  
  9 Caleb Wilson              11 Mangere              1:54.43    1:45.82  
 10 Kyan Potter               11 Fast                 2:03.19    1:51.95  
 11 Logan Spencer             11 Kowhai Swim Club     2:07.99    2:06.98  
 
Event 5  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:19.01  15/09/2002 Amini Fonua, Roskill-AK                    
 Counties-SC: C 1:13.04  25/08/2007 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     1:21.66    1:20.54  
  2 Bronson Chungson          12 Papatoetoe           1:30.00    1:26.75  
  3 Leon Duke                 12 Fast                 1:32.79    1:28.54  
  4 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           1:38.50    1:31.91  
  5 Lucas Dowty               12 Thames Swim Club     1:35.72    1:35.16  
  6 Alfie Williams            12 Howick Pakuranga     1:36.30    1:36.05  
  7 Jason Martin              12 Manurewa             1:38.26    1:39.05  
  8 Liam Mulholland           12 Fast                 1:49.84    1:50.31  
  9 Joshua Willmer            12 Papakura             1:50.88    1:51.79  
 10 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base           2:15.38    1:57.61  
 
Event 6  Girls 8 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:41.59   1/10/2011 Grace Chang, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 1:40.80  17/06/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoriah Wong See            8 Howick Pakuranga     1:51.25    1:51.84  
  2 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga     2:02.42    1:56.06  
  3 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     2:09.54    1:57.45  
  4 Leanna Park                8 Howick Pakuranga     2:04.42    1:59.33  
  5 Olivia Waddell             8 Fast                 2:03.59    2:03.72  
  6 Brooke Kervin              8 Pukekohe             2:13.64    2:08.41  
  7 Sienna Morrison            7 Kowhai Swim Club     2:35.33    2:21.78  
 -- Talia Chaney               8 Fast                 2:13.76         DQ  
 -- Elena-Rhys Uta'i           8 Howick Pakuranga     1:54.16         DQ  
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:37.79   8/10/2016 Mulan Chan See, Howick Pakuranga           
 Counties-SC: C 1:26.94  17/02/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 NZ J, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga     1:42.98    1:41.65  
  2 Isabella Lambie            9 Parnell Swim         1:49.69    1:45.08  
  3 Amelia Croft               9 Manurewa             1:51.80    1:47.68  
  4 Emily Faleafa              9 Rnzaf Base           2:03.11    1:54.08  
  5 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     2:00.26    1:54.11  
  6 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     1:58.85    1:56.68  
  7 Analiah Palmer             9 Manurewa             2:09.87    1:59.94  
  8 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     2:10.17    2:00.00  
  9 Mia Morrison               9 Kowhai Swim Club     2:04.94    2:02.21  
 
Event 6  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:27.59  18/10/2008 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:24.05  30/05/2010 Katie D. Hohaia at 2010 ST Geo, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     1:33.01    1:34.00  
  2 Mia Wang                  10 Papatoetoe           1:36.86    1:36.10  
  3 Aria Murray               10 Pukekohe             1:37.75    1:37.39  
  4 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     1:45.69    1:46.75  
  5 Isabella Bolton           10 Papakura             1:52.77    1:47.02  
  6 Ashlee Skipper            10 Howick Pakuranga     1:46.62    1:48.90  
  7 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga     1:55.96    1:52.97  
  8 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:53.74    1:53.85  
  9 Jessica Cochran           10 Fast                 1:54.07    1:53.91  
 10 Charlise Ruddell          10 Fast                 1:56.44    1:54.34  
 11 Annika Bayer              10 Kowhai Swim Club     1:56.63    1:54.82  
 12 Maia Kervin               10 Pukekohe             2:05.38    1:57.98  
 13 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe             2:08.43    2:02.00  
 14 Lucy O'Reilly             10 United Swim          2:07.81    2:03.43  
 15 Ava Ellis                 10 Howick Pakuranga     2:17.51    2:10.53  
 -- Freya Hingston            10 Howick Pakuranga     1:43.27        SCR  
 
Event 6  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:22.78  18/10/2008 Charlotte O'Hara, North Shore-AK           
 Counties-SC: C 1:21.85   5/09/2016 Trelise L. Dance at Nzct Aims, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darnika Howe              11 Pukekohe             1:36.09    1:34.16  
  2 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      1:36.54    1:34.40  
  3 Carol Guo                 11 Papatoetoe           1:36.86    1:36.49  
  4 Melika Zeyni              11 Howick Pakuranga     1:41.95    1:37.13  
  5 Giselle Rollo             11 Manurewa             1:37.90    1:38.58  
  6 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga     1:40.50    1:39.57  
  7 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga     1:39.15    1:41.23  
  8 Michaela Botha            11 Papatoetoe           1:44.09    1:43.18  
  9 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     1:49.30    1:46.73  
 10 Farchana Bakor            11 Roskill Swim         1:50.41    1:48.30  
 11 Abby Davidson             11 Kings Swim Club      1:50.34    1:49.39  
 12 Drew Burrett              11 Fast                 1:47.59    1:50.07  
 13 Kyla Malcolm              11 Manurewa             1:55.20    1:51.70  
 14 Sasha Jamieson            11 Kowhai Swim Club     1:51.75    1:51.78  
 15 Lily Madill               11 Fast                 1:52.50    1:55.67  
 16 Alex Winn                 11 Roskill Swim         2:05.85    1:56.99  
 17 Calee Dally               11 Fast                 2:16.13    1:59.99  
 18 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     2:06.37    2:02.14  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura             2:03.50        SCR  
 
Event 6  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 1:19.12  16/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:14.69  11/09/2017 Trelise L. Dance at Anchor Aim, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga     1:23.51    1:21.74  
  2 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      1:22.05    1:21.85  
  3 Alexia Perese             12 Papatoetoe           1:22.71    1:22.18  
  4 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     1:31.68    1:31.27  
  5 Tyler Chapman             12 Pukekohe             1:28.88    1:31.48  
  6 Meg Shuker                12 Papakura             1:37.31    1:32.10  
  7 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      1:36.63    1:36.22  
  8 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga     1:39.92    1:38.15  
  9 Grace Richards            12 Kowhai Swim Club     1:47.29    1:40.29  
 10 Mia Willis                12 Papakura             1:43.94    1:41.19  
 11 Alena Elmore              12 Papakura             1:42.77    1:41.55  
 12 Samantha James            12 Howick Pakuranga     1:40.81    1:42.54  
 13 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     1:45.03    1:44.23  
 14 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club     1:46.85    1:46.06  
 15 Scarlett Snelling         12 Papakura             1:55.66    1:52.21  
 16 Eva Harvey                12 Papakura             2:02.79    1:54.19  
 17 Sanjukta Dey              12 Roskill Swim         2:02.06    1:59.71  
 -- Amber George              12 Manurewa             1:31.97         DQ  
 
Event 7  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:47.90  16/09/2001 Phillip Ryan, Waterhole-AK                 
 Counties-SC: C 2:40.87  22/07/2016 Quintin L. Wong at 2016 Asa Wi, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     3:05.32    2:59.43  
  2 Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     3:05.86    2:59.83  
  3 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     3:09.58    3:04.47  
 
Event 7  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:25.33  17/10/2009 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 2:25.33  17/10/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      2:50.57    2:49.29  
  2 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     3:01.99    2:56.91  
  3 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      3:16.27    3:07.31  
  4 James Trathen             11 Howick Pakuranga     3:05.51    3:13.12  
  5 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga     3:11.61    3:15.38  
 
Event 7  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:23.06  17/10/2009 Bayley Main, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 2:17.41  23/07/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 Howick Pakuranga     3:00.88    2:38.68  
  2 Lucas Dowty               12 Thames Swim Club     2:39.08    2:44.21  
  3 Arun Dunn                 12 Pukekohe             2:52.05    2:50.43  
  4 Takumi Thornley           12 Papakura             2:55.60    2:53.00  
  5 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           3:06.09    3:00.20  
 
Event 8  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:57.10   8/10/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
 Counties-SC: C 2:57.10   8/10/2016 Danielle J. Asiata at 2016 Cou, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club      2:45.76    2:45.08R 
  2 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             3:31.43    3:19.53  
 
Event 8  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:45.02  12/10/2013 Tavarnya Howe, Pukekohe                    
 Counties-SC: C 2:38.92  21/03/2007 Valerie Kau, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isabella Bolton           10 Papakura             3:27.52    3:14.46  
  2 Ashlee Skipper            10 Howick Pakuranga     3:20.11    3:26.39  
 
Event 8  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:33.70  18/10/2008 Claudia Brick, North Shore-AK              
 Counties-SC: C 2:32.96  30/10/2007 Valerie Kau, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      2:40.48    2:43.51  
  2 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga     3:04.50    3:00.03  
  3 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club      3:15.15    3:06.52  
  4 Drew McKenzie             11 Pukekohe             3:16.26    3:14.03  
 
Event 8  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 2:33.76  10/10/2015 Tavarnya Howe, Pukekohe-CO                 
 Counties-SC: C 2:23.44   7/09/2015 Tavarnya P. Howe at Nzct Aims, PUKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     2:33.86    2:36.02  
  2 Janaye Burns              12 Pukekohe             2:33.80    2:36.52  
  3 Amelia de Lautour         12 Pukekohe             2:36.59    2:39.11  
  4 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club     2:54.91    2:55.83  
  5 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     3:05.62    3:03.74  
 
Event 9  Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 34.26  23/09/2006 Hayden Church, Manurewa                      
 Counties-SC: C 34.87  18/06/2006 Hayden Church, MAN-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor Sigley              8 Kings Swim Club        46.53      43.89  
  2 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga       45.20      44.07  
  3 Blake Nankivell            8 Howick Pakuranga       52.20      44.12  
  4 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       48.41      46.88  
 
Event 9  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 31.78   6/10/2007 Hayden Church, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 31.78   6/10/2007 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting            9 Roskill Swim           32.87      32.33  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga       34.55      35.05  
  3 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       41.95      37.59  
  4 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       38.79      39.96  
  5 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga       45.75      40.96  
  6 Ryan Xie                   9 Kings Swim Club        44.34      43.34  
  7 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga       43.77      44.23  
  8 Jussi McKenzie             9 Pukekohe               44.89      44.51  
 -- Ritchie Trathen            9 Howick Pakuranga       49.58         DQ  
 
Event 9  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 30.16  18/10/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 30.16  19/10/2008 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga       42.34      36.03  
  2 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga       39.18      36.04  
  3 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga       37.49      36.84  
  4 Connor Nankivell          10 Howick Pakuranga       39.09      37.52  
  5 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga       39.12      38.02  
  6 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       37.77      38.19  
  7 Remy Burns                10 Fast                   43.66      38.25  
  8 Julian Ling               10 Howick Pakuranga       48.39      39.09  
  9 Charlie Millington        10 Pukekohe               39.60      39.15  
 10 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga       38.11      39.19  
 11 Mahuta Gemmell            10 Papakura               37.62      39.39  
 12 Elijah Perese             10 Mangere                38.25      39.42  
 13 Kaden Cossill             10 Papatoetoe             44.72      39.60  
 14 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga       39.82      39.85  
 15 Lau'rel Ram               10 Howick Pakuranga       42.01      40.98  
 16 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       43.76      42.74  
 17 Isaiah Dunn               10 Manurewa               44.63      43.16  
 18 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga       47.47      43.88  
 19 William Sun               10 Kings Swim Club        43.88      44.17  
 20 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga       42.72      45.92  
 21 Max Liu                   10 Howick Pakuranga       45.38      46.52  
 -- Allan Barriball           10 Thames Swim Club       41.50        SCR  
 
Event 9  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 28.65  16/09/2001 Darren Klaver, Waterhole-AK                  
 Counties-SC: C 27.83  22/08/2009 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kevin Zhang               11 Roskill Swim           32.62      33.40  
  2 Nathan Hannah             11 Manurewa               33.29      33.41  
  3 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga       32.72      33.48  
  4 William Koo               11 Howick Pakuranga       33.54      33.61  
  5 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club        33.35      34.12  
  6 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga       34.28      34.23  
  7 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       34.45      35.07  
  8 James Trathen             11 Howick Pakuranga       34.80      35.43  
  9 Caleb Wilson              11 Mangere                39.94      35.67  
 10 Kyan Potter               11 Fast                   36.94      36.33  
 11 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       36.01      37.56  
 12 Ethan Chan                11 Kings Swim Club        37.12      37.71  
 13 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga       38.31      38.01  
 14 David Wright              11 Pukekohe               37.48      38.57  
 15 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga       38.57      39.18  
 16 Jarrod Seko               11 Papatoetoe             44.53      39.89  
 17 Quinn Gardiner-Hall       11 Fast                   41.00      41.24  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base             34.00         NS  
 
Event 9  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 27.11  17/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                      
 Counties-SC: C 26.07  22/07/2010 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       27.90      28.01  
  2 Sam Hawke                 12 Kings Swim Club        31.75      31.25  
  3 Leon Duke                 12 Fast                   34.28      31.62  
  4 Bronson Chungson          12 Papatoetoe             32.14      31.67  
  5 Oscar Harris              12 Kings Swim Club        34.22      31.72  
  6 Arun Dunn                 12 Pukekohe               33.52      31.97  
  7 Lucas Dowty               12 Thames Swim Club       32.37      32.39  
  8 Nathan Joe                12 Manurewa               34.16      32.79  
  9 Charles Gemmell           12 Papakura               34.00      32.98  
 10 Jason Martin              12 Manurewa               35.22      33.82  
 11 Caleb Leiasamaivao        12 Papatoetoe             36.89      33.89  
 12 Saniru Hewa               12 Roskill Swim           39.56      36.80  
 13 Joshua Willmer            12 Papakura               37.79      37.50  
 14 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base             40.56      38.83  
 15 Kullen Montgomery         12 Fast                   49.50      43.19  
 16 Sahil Bhatti              12 Papatoetoe             45.83      48.73  
 -- Saul Wilson               12 Papatoetoe             33.77        SCR  
 
Event 10  Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 37.13  23/09/2006 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 34.48   5/06/2016 Mulan Z. Chan See at 2016 Coun, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       40.70      37.57  
  2 Elena-Rhys Uta'i           8 Howick Pakuranga       38.77      38.72  
  3 Olivia Waddell             8 Fast                   38.44      38.75  
  4 Talia Chaney               8 Fast                   46.46      41.94  
  5 Bianca Chan                8 Roskill Swim           46.50      43.63  
  6 Zoriah Wong See            8 Howick Pakuranga       44.23      44.21  
  7 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga       42.64      44.22  
  8 Emma Wang                  7 Papatoetoe             48.34      45.17  
  9 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga       45.67      47.19  
 10 Sienna Morrison            7 Kowhai Swim Club       56.36      51.10  
 
Event 10  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 33.61   6/10/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 31.37  31/05/2015 Janaye L. Burns at 2015 Counti, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club        33.71      34.11  
  2 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga       35.32      35.17  
  3 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga       38.86      35.99  
  4 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga       38.58      37.32  
  5 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               38.41      37.67  
  6 Isabella Lambie            9 Parnell Swim           40.41      38.52  
  7 Amelia Croft               9 Manurewa               40.52      39.53  
  8 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       40.44      41.63  
  9 Analiah Palmer             9 Manurewa               45.94      42.64  
 10 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga       45.98      43.71  
 11 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       43.67      43.96  
 12 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga       42.77      44.11  
 13 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga       43.22      44.38  
 -- Mia Morrison               9 Kowhai Swim Club       46.83         DQ  
 -- Corbin Radford             9 Howick Pakuranga       46.92        SCR  
 
Event 10  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 30.52  11/10/2014 Aimee Crosbie, King's                        
 Counties-SC: C 29.95  12/12/2015 Janaye L. Burns at December Fa, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler McNaughten          10 Pukekohe               34.82      34.64  
  2 Aria Murray               10 Pukekohe               34.44      35.15  
  3 Mia Wang                  10 Papatoetoe             33.98      35.21  
  4 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       37.57      37.24  
  5 Annika Bayer              10 Kowhai Swim Club       39.15      38.07  
  6 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga       42.44      39.48  
  7 Isabella Bolton           10 Papakura               40.03      39.90  
  8 Matilda Christy           10 Kowhai Swim Club       41.93      40.13  
  9 Charlise Ruddell          10 Fast                   42.49      40.63  
 10 Sakura Thornley           10 Papakura               45.00      41.95  
 11 Svetlana Pozhidaeva       10 Fast                   49.74      42.26  
 12 Lucy O'Reilly             10 United Swim            48.38      42.85  
 13 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa               45.62      45.28  
 14 Ava Ellis                 10 Howick Pakuranga       43.48      45.40  
 -- Grace Aziz                10 Papatoetoe             44.38         NS  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe             34.94        SCR  
 -- Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       34.72        SCR  
 
Event 10  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 29.09  10/10/2015 Aimee Crosbie, Kings Swim Club               
 Counties-SC: C 29.48  17/02/2017 Janaye L. Burns at 2017 NZ Jun, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kate Wheeler              11 Pukekohe               33.88      31.85  
  2 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga       32.83      32.39  
  3 Darnika Howe              11 Pukekohe               33.61      34.28  
  4 Carol Guo                 11 Papatoetoe             33.59      34.48  
  5 Calee Dally               11 Fast                   35.72      34.82  
  6 Lily Madill               11 Fast                   36.13      34.91  
  7 Abby Davidson             11 Kings Swim Club        37.69      35.20  
  8 Michaela Botha            11 Papatoetoe             34.13      35.23  
  9 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga       37.68      35.24  
 10 Giselle Rollo             11 Manurewa               36.71      35.33  
 11 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga       35.53      35.63  
 12 Madison Harada            11 Howick Pakuranga       36.64      35.81  
 13 Drew McKenzie             11 Pukekohe               38.87      36.71  
 14 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga       41.58      36.96  
 15 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       37.63      37.16  
 16 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               42.62      37.57  
 17 Alex Winn                 11 Roskill Swim           39.93      38.25  
 18 Lucy Gilmour              11 Papakura               38.25      38.92  
 19 Drew Burrett              11 Fast                   37.53      39.00  
 20 Madison Thorn             11 Fast                   42.16      39.56  
 21 Hayley Newington          11 Papakura               39.68      40.23  
 22 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa               43.92      42.05  
 23 Briar Roden               11 Fast                   44.11      42.73  
 24 Kyla Malcolm              11 Manurewa               45.85      43.75  
 -- Lucy Hawke                11 Kings Swim Club        41.21         DQ  
 -- Farchana Bakor            11 Roskill Swim           37.81         DQ  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura               40.27        SCR  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe             39.68        SCR  
 
Event 10  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 28.09  15/09/2002 Emma Hunter, Papatoetoe                      
 Counties-SC: C 27.23  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga       29.22      29.69  
  2 Janaye Burns              12 Pukekohe               28.70      29.72  
  3 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga       29.77      30.75  
  4 Alexia Perese             12 Papatoetoe             30.07      31.06  
  5 Amelia de Lautour         12 Pukekohe               30.24      31.09  
  6 Alena Elmore              12 Papakura               33.09      33.03  
  7 Jessie Malcolm            12 Manurewa               34.30      33.09  
  8 Meg Shuker                12 Papakura               33.12      33.43  
  8 Amber George              12 Manurewa               40.39      33.43  
 10 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club       34.33      34.01  
 11 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim           34.31      34.33  
 12 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       35.34      34.39  
 13 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       36.86      35.09  
 14 Mia Willis                12 Papakura               36.93      35.33  
 15 Tyler Chapman             12 Pukekohe               34.44      35.62  
 16 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       41.67      36.60  
 17 Grace Richards            12 Kowhai Swim Club       38.86      40.06  
 18 Sanjukta Dey              12 Roskill Swim           40.63      40.21  
 19 Hannah Dunn               12 Manurewa               41.58      40.58  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura               38.12         NS  
 -- Teresa Croker             12 Papatoetoe             40.05        SCR  
 
Event 11  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:55.12  16/09/2001 Phillip Ryan, Waterhole-AK                 
 Counties-SC: C 2:50.17   1/07/2000 Chris Adamson, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     3:29.12    3:25.98  
 
Event 11  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:37.86  17/10/2009 Jason Smeets, King's Swim Club             
 Counties-SC: C 2:36.42  24/10/2006 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andre Chan                11 Roskill Swim         3:37.85    3:28.36  
 
Event 11  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:23.40  11/10/2014 Joel Crampton, TAWA                        
 Counties-SC: C 2:26.51   6/10/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      2:32.24    2:24.21C 
  2 Michael Han               12 Howick Pakuranga     3:27.56    3:07.97  
 
Event 12  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:46.69  11/10/2014 Jenna Rolston-Larking, TAWA                
 Counties-SC: C 2:51.55   9/08/2008 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     3:35.61    3:12.42  
  2 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     3:32.51    3:33.78  
 
Event 12  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:52.48  15/09/2002 Carmen Ooi, Waterhole-AK                   
 Counties-SC: C 2:42.53   8/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      2:57.59    2:56.81  
 
Event 12  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 2:39.77  10/10/2015 Danielle Ancliffe, Howick Pakuranga        
 Counties-SC: C 2:22.36  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     2:42.97    2:45.62  
  2 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     3:25.16    3:11.79  
  3 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      3:20.14    3:19.54  
 
Event 13  Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:16.94  23/09/2006 Hayden Church, Manurewa                    
 Counties-SC: C 1:19.29  26/02/2006 Hayden Church, HPKCO-CO                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor Sigley              8 Kings Swim Club      1:49.59    1:41.20  
 -- Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     1:48.97         NS  
 
Event 13  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:09.41   6/10/2007 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:09.41   6/10/2007 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting            9 Roskill Swim         1:14.08    1:11.35  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:20.34    1:17.38  
  3 Ethan Choo                 9 Howick Pakuranga     1:29.51    1:23.89  
  4 Yingpeng(Dennis) Wu        9 United Swim          1:26.29    1:28.49  
  5 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga     1:32.16    1:30.43  
  6 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga     1:41.26    1:34.54  
  7 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga     1:58.54    1:34.65  
  8 Jussi McKenzie             9 Pukekohe             1:42.35    1:39.50  
  9 Von Ooi                    9 Kings Swim Club      1:46.47    1:40.10  
 -- Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:40.13         NS  
 -- Ritchie Trathen            9 Howick Pakuranga     1:47.70         NS  
 
Event 13  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:05.95  18/10/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:05.95  19/10/2008 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Park               10 Howick Pakuranga     1:22.88    1:19.85  
  2 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     1:26.93    1:20.35  
  3 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga     1:25.06    1:21.07  
  4 Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     1:22.43    1:21.80  
  5 Connor Nankivell          10 Howick Pakuranga     1:27.66    1:22.95  
  6 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:25.82    1:24.17  
  7 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga     1:24.36    1:24.33  
  8 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga     1:26.36    1:26.21  
  9 Remy Burns                10 Fast                 1:35.85    1:26.58  
 10 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     1:25.01    1:26.88  
 11 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     1:31.34    1:27.98  
 12 Andrew Wang               10 Howick Pakuranga     1:34.36    1:28.43  
 13 Charlie Millington        10 Pukekohe             1:29.84    1:29.28  
 14 Raymond Wang              10 Howick Pakuranga     1:35.60    1:30.17  
 15 Elijah Perese             10 Mangere              1:32.65    1:30.77  
 16 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:30.16    1:32.02  
 17 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga     1:41.65    1:34.01  
 18 Isaiah Dunn               10 Manurewa             1:57.23    1:35.91  
 19 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:40.91    1:38.74  
 20 Max Liu                   10 Howick Pakuranga     1:48.18    1:40.66  
 21 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     1:38.70    1:43.55  
 22 Lau'rel Ram               10 Howick Pakuranga     1:42.29    1:44.10  
 -- Allan Barriball           10 Thames Swim Club     1:30.18        SCR  
 
Event 13  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:02.00  17/10/2009 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:02.00  17/10/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     1:10.97    1:11.60  
  2 Kevin Zhang               11 Roskill Swim         1:12.95    1:11.89  
  3 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      1:14.90    1:12.13  
  4 Nathan Hannah             11 Manurewa             1:13.19    1:14.28  
  5 William Koo               11 Howick Pakuranga     1:18.05    1:16.50  
  6 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club      1:15.17    1:17.70  
  7 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga     1:21.13    1:18.10  
  8 James Trathen             11 Howick Pakuranga     1:17.61    1:19.75  
  9 Caleb Wilson              11 Mangere              1:23.73    1:19.85  
 10 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     1:20.80    1:20.03  
 11 Kyan Potter               11 Fast                 1:22.28    1:20.93  
 12 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga     1:21.77    1:23.72  
 13 Ethan Chan                11 Kings Swim Club      1:26.50    1:24.82  
 14 Jarrod Seko               11 Papatoetoe           1:30.06    1:24.83  
 15 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga     1:31.30    1:26.44  
 16 David Wright              11 Pukekohe             1:27.33    1:30.39  
 17 Logan Spencer             11 Kowhai Swim Club     1:29.18    1:31.94  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base           1:14.46         NS  
 
Event 13  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 59.49  17/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                      
 Counties-SC: C 57.78  22/07/2010 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga     1:00.89    1:03.08  
  2 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           1:12.21    1:09.01  
  3 Leon Duke                 12 Fast                 1:08.78    1:09.23  
  4 Oscar Harris              12 Kings Swim Club      1:14.32    1:11.23  
  5 Takumi Thornley           12 Papakura             1:15.40    1:12.43  
  6 Charles Gemmell           12 Papakura             1:18.30    1:13.08  
  7 Arun Dunn                 12 Pukekohe             1:13.29    1:13.09  
  8 Jason Martin              12 Manurewa             1:16.81    1:15.82  
  9 Sam Hawke                 12 Kings Swim Club      1:14.42    1:15.88  
 10 Caleb Leiasamaivao        12 Papatoetoe           1:24.21    1:17.72  
 11 Saniru Hewa               12 Roskill Swim         1:26.87    1:19.86  
 12 Harish Kishorkumar        12 Howick Pakuranga     1:29.28    1:21.88  
 13 Joshua Willmer            12 Papakura             1:25.19    1:23.80  
 14 Liam Mulholland           12 Fast                 1:25.15    1:24.64  
 15 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base           1:44.20    1:31.96  
 -- Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      1:03.19        SCR  
 
Event 14  Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:22.64   1/10/2011 Grace Chang, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 1:22.64   1/10/2011 Grace Z. Chang at 2011 CO Juni, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     1:29.18    1:24.24  
  2 Elena-Rhys Uta'i           8 Howick Pakuranga     1:41.42    1:30.02  
  3 Olivia Waddell             8 Fast                 1:34.28    1:32.47  
  4 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga     1:36.43    1:39.38  
  5 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe           1:37.15    1:42.90  
  6 Zoriah Wong See            8 Howick Pakuranga     1:45.31    1:43.16  
  7 Leanna Park                8 Howick Pakuranga     1:54.44    1:46.09  
  8 Emma Wang                  7 Papatoetoe           1:51.13    1:48.57  
 
Event 14  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:13.16   8/10/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
 Counties-SC: C 1:10.24  17/02/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 NZ J, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club      1:14.45    1:12.62R 
  2 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga     1:17.09    1:17.43  
  3 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga     1:26.06    1:22.23  
  4 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga     1:27.23    1:25.18  
  5 Isabella Lambie            9 Parnell Swim         1:32.18    1:26.69  
  6 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             1:30.57    1:27.37  
  7 Emily Faleafa              9 Rnzaf Base           1:36.77    1:28.08  
  8 Amelia Croft               9 Manurewa             1:36.11    1:29.22  
  9 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     1:30.84    1:30.23  
 10 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     1:37.22    1:33.58  
 11 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga     1:39.78    1:37.82  
 12 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga     1:44.01    1:37.92  
 -- Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga     1:40.51         NS  
 -- Corbin Radford             9 Howick Pakuranga     1:55.09        SCR  
 
Event 14  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:07.80  12/10/2013 Jelani Freesir-Wetzell, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:06.62  25/07/2015 Laura J. Wesseling at 2015 Cou, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashlee Skipper            10 Howick Pakuranga     1:20.95    1:19.18  
  2 Tyler McNaughten          10 Pukekohe             1:19.20    1:19.24  
  3 Isabella Bolton           10 Papakura             1:30.15    1:25.32  
  4 Jessica Cochran           10 Fast                 1:30.49    1:25.77  
  5 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga     1:28.95    1:25.83  
  6 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga     1:27.77    1:29.10  
  7 Maia Kervin               10 Pukekohe             1:42.71    1:30.95  
  8 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:32.56    1:33.07  
  9 Charlise Ruddell          10 Fast                 1:33.61    1:35.05  
 10 Sakura Thornley           10 Papakura             1:39.73    1:35.53  
 11 Svetlana Pozhidaeva       10 Fast                 1:47.17    1:39.91  
 12 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe             1:43.66    1:40.75  
 13 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa             1:42.13    1:41.96  
 14 Ava Ellis                 10 Howick Pakuranga     1:45.98    1:46.48  
 -- Freya Hingston            10 Howick Pakuranga     1:16.91        SCR  
 
Event 14  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:04.86  10/10/2015 Aimee Crosbie, Kings Swim Club             
 Counties-SC: C 1:03.54  30/05/2010 Paige Schendelaar-Kemp at 2010, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga     1:14.65    1:08.82  
  2 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      1:11.77    1:08.96  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:15.27    1:12.69  
  4 Darnika Howe              11 Pukekohe             1:16.67    1:16.70  
  5 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club      1:19.25    1:18.70  
  6 Abby Davidson             11 Kings Swim Club      1:23.37    1:20.20  
  7 Calee Dally               11 Fast                 1:19.63    1:20.31  
  8 Lily Madill               11 Fast                 1:22.85    1:21.26  
  9 Drew McKenzie             11 Pukekohe             1:21.64    1:21.46  
 10 Sasha Jamieson            11 Kowhai Swim Club     1:24.15    1:21.57  
 11 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga     1:19.70    1:22.43  
 12 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     1:19.23    1:22.85  
 13 Mya Kingi                 11 Papakura             1:26.03    1:24.45  
 14 Farchana Bakor            11 Roskill Swim         1:25.34    1:26.02  
 15 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura             1:41.62    1:26.03  
 16 Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     1:29.87    1:26.88  
 17 Drew Burrett              11 Fast                 1:30.23    1:27.41  
 18 Alex Winn                 11 Roskill Swim         1:30.41    1:27.77  
 19 Hayley Newington          11 Papakura             1:31.66    1:30.04  
 20 Lucy Gilmour              11 Papakura             1:32.97    1:31.35  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura             1:30.78        SCR  
 
Event 14  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 1:01.60  16/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:00.33  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga     1:05.64    1:03.75  
  2 Janaye Burns              12 Pukekohe             1:04.50    1:05.92  
  3 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     1:05.52    1:06.83  
  4 Amelia de Lautour         12 Pukekohe             1:05.43    1:07.00  
  5 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      1:11.76    1:08.08  
  6 Jessie Dai                12 Papakura             1:13.20    1:09.49  
  7 Meg Shuker                12 Papakura             1:13.12    1:10.72  
  8 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     1:18.31    1:11.67  
  9 Jessie Malcolm            12 Manurewa             1:17.01    1:12.51  
 10 Amber George              12 Manurewa             1:28.68    1:14.07  
 11 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club     1:13.04    1:14.20  
 12 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      1:13.58    1:15.20  
 13 Alena Elmore              12 Papakura             1:17.60    1:15.64  
 14 Samantha James            12 Howick Pakuranga     1:20.81    1:15.75  
 15 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga     1:19.20    1:16.70  
 16 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     1:16.29    1:17.33  
 17 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     1:20.70    1:18.12  
 18 Mia Willis                12 Papakura             1:22.50    1:18.61  
 19 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim         1:17.56    1:21.60  
 20 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga     1:35.27    1:23.94  
 21 Eva Harvey                12 Papakura             1:26.41    1:26.29  
 22 Sanjukta Dey              12 Roskill Swim         1:30.03    1:31.03  
 23 Hannah Dunn               12 Manurewa             1:43.78    1:33.31  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura             1:21.25         NS  
 -- Teresa Croker             12 Papatoetoe           1:30.34         NS  
 
Event 15  Boys 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:41.12   8/10/2016 Hamzah Al-ani, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:34.34  27/08/2016 Cruz B. Iako at 2016 Hpk Honda, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     1:53.11    1:53.87  
 -- Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     1:53.70         DQ  
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:40.55   8/10/2016 George Rutherford, Pukekohe                
 Counties-SC: C 1:22.82  10/11/2015 Quintin L. Wong at Manurewa In, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:38.45    1:31.47R 
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga       56.44    1:32.33R 
  3 Ethan Choo                 9 Howick Pakuranga     1:42.17    1:39.69R 
  4 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:57.65    1:47.78  
  5 Von Ooi                    9 Kings Swim Club      1:49.75    1:51.55  
  6 Ryan Xie                   9 Kings Swim Club      2:05.57    1:53.15  
 -- Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga     1:50.51         DQ  
 -- Ritchie Trathen            9 Howick Pakuranga     2:09.13         NS  
 
Event 15  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:18.74   8/10/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                   
 Counties-SC: C 1:15.65  22/07/2016 Quintin L. Wong at 2016 Asa Wi, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     1:41.83    1:28.38  
  2 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     1:29.82    1:30.08  
  3 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga     1:31.07    1:31.96  
  4 Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     1:34.77    1:34.19  
  5 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga     1:38.73    1:34.77  
  6 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga     1:44.92    1:35.03  
  7 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:35.84    1:35.64  
  8 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:44.25    1:36.49  
  9 Raymond Wang              10 Howick Pakuranga     1:41.01    1:37.16  
 10 Julian Ling               10 Howick Pakuranga     1:43.62    1:40.62  
 11 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga     1:42.58    1:43.44  
 12 Remy Burns                10 Fast                 1:47.48    1:43.49  
 13 Charlie Millington        10 Pukekohe             1:47.14    1:45.85  
 14 Elijah Perese             10 Mangere              1:45.96    1:47.13  
 15 William Sun               10 Kings Swim Club      1:46.28    1:47.67  
 -- Connor Nankivell          10 Howick Pakuranga     1:42.18         DQ  
 -- Max Liu                   10 Howick Pakuranga     1:58.12         DQ  
 
Event 15  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:13.86  10/10/2015 Andre Yiu, Howick Pakuranga                
 Counties-SC: C 1:13.18  22/07/2010 Matthew Heim at  Auckland Wint, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club      1:23.24    1:22.07  
  2 Kevin Zhang               11 Roskill Swim         1:23.04    1:23.37  
  3 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      1:23.86    1:25.52  
  4 Nathan Hannah             11 Manurewa             1:25.64    1:26.08  
  5 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      1:28.08    1:26.29  
  6 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     1:27.68    1:27.52  
  7 William Koo               11 Howick Pakuranga     1:28.52    1:27.60  
  8 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     1:35.44    1:27.91  
  9 Kyan Potter               11 Fast                 1:36.66    1:34.57  
 10 Oliver Barlow             11 Howick Pakuranga     1:43.39    1:34.60  
 11 Ethan Chan                11 Kings Swim Club      1:39.27    1:34.85  
 12 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga     1:41.67    1:36.23  
 13 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     1:29.61    1:37.09  
 14 David Wright              11 Pukekohe             1:41.86    1:41.90  
 15 Logan Spencer             11 Kowhai Swim Club     1:47.87    1:46.87  
 16 Quinn Gardiner-Hall       11 Fast                 1:52.41    1:48.17  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base           1:31.92         NS  
 
Event 15  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:12.55   8/10/2016 Joshua Kao, Howick Pakuranga               
 Counties-SC: C 1:08.46  25/08/2007 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 Howick Pakuranga     1:08.49    1:12.24R 
  2 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     1:15.44    1:12.86  
  3 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga     1:14.99    1:15.67  
  4 Bronson Chungson          12 Papatoetoe           1:17.63    1:16.96  
  5 Leon Duke                 12 Fast                 1:20.95    1:17.34  
  6 Lucas Dowty               12 Thames Swim Club     1:22.06    1:19.75  
  7 Nathan Joe                12 Manurewa             1:29.79    1:24.54  
  8 Oscar Harris              12 Kings Swim Club      1:30.33    1:26.08  
  9 Takumi Thornley           12 Papakura             1:25.07    1:26.46  
 10 Arun Dunn                 12 Pukekohe             1:24.85    1:27.92  
 11 Alfie Williams            12 Howick Pakuranga     1:28.24    1:29.42  
 12 Jason Martin              12 Manurewa             1:29.14    1:29.52  
 13 Liam Mulholland           12 Fast                 1:41.80    1:35.19  
 14 Joshua Willmer            12 Papakura             1:34.32    1:36.78  
 15 Kullen Montgomery         12 Fast                 1:48.81    1:49.85  
 -- Charles Gemmell           12 Papakura             1:28.16         DQ  
 -- Saul Wilson               12 Papatoetoe           1:27.00         NS  
 
Event 16  Girls 8 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:36.22   8/10/2016 Scarlett Robb, Kings                       
 Counties-SC: C 1:29.19  17/06/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     1:35.79    1:37.05  
  2 Zoriah Wong See            8 Howick Pakuranga     1:48.22    1:45.40  
  3 Olivia Waddell             8 Fast                 1:56.05    1:45.67  
  4 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga     1:47.14    1:48.28  
  5 Talia Chaney               8 Fast                 1:56.27    1:52.89  
  6 Lisa Shi                   8 Howick Pakuranga     1:56.37    1:55.83  
  7 Sienna Morrison            7 Kowhai Swim Club     2:17.54    2:08.88  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:26.53   8/10/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
 Counties-SC: C 1:21.80   8/04/2017 Mulan Z. Chan See at Hpk Club, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga     1:31.85    1:30.58  
  2 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga     1:35.18    1:33.80  
  3 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             1:36.65    1:40.73  
  4 Amelia Croft               9 Manurewa             1:41.15    1:41.25  
  5 Analiah Palmer             9 Manurewa             1:50.11    1:44.86  
  6 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga     1:52.86    1:58.32  
  7 Chloe Yang                 9 Howick Pakuranga     1:58.81    1:58.83  
  8 Mia Morrison               9 Kowhai Swim Club     2:14.51    2:04.06  
 -- Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     1:50.64         DQ  
 -- Emily Faleafa              9 Rnzaf Base           1:47.20         DQ  
 -- Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga     1:41.64         DQ  
 
Event 16  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:18.04  10/10/2015 Janaye Burns, Pukekohe-CO                  
 Counties-SC: C 1:14.95   5/06/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     1:19.44    1:21.75  
  2 Aria Murray               10 Pukekohe             1:26.42    1:29.05  
  3 Mia Wang                  10 Papatoetoe           1:26.20    1:31.74  
  4 Annika Bayer              10 Kowhai Swim Club     1:38.50    1:34.77  
  5 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga     1:47.95    1:36.42  
  6 Ashlee Skipper            10 Howick Pakuranga     1:35.32    1:37.78  
  7 Jessica Cochran           10 Fast                 1:41.94    1:38.61  
  8 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:49.89    1:44.01  
  9 Sakura Thornley           10 Papakura             1:47.16    1:45.12  
 10 Maia Kervin               10 Pukekohe             1:47.85    1:46.09  
 11 Charlise Ruddell          10 Fast                 1:56.53    1:46.33  
 12 Lucy O'Reilly             10 United Swim          1:46.19    1:49.95  
 13 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe             1:53.90    1:54.52  
 14 Svetlana Pozhidaeva       10 Fast                 2:00.01    1:58.88  
 -- Matilda Christy           10 Kowhai Swim Club     1:45.60         DQ  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe           1:28.52         NS  
 
Event 16  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:14.20  10/10/2015 Aimee Crosbie, Kings Swim Club             
 Counties-SC: C 1:13.78   5/09/2016 Laura J. Wesseling at Nzct Aim, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      1:21.58    1:21.43  
  2 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      1:22.32    1:22.17  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:24.28    1:25.83  
  4 Carol Guo                 11 Papatoetoe           1:23.98    1:25.97  
  5 Michaela Botha            11 Papatoetoe           1:27.58    1:26.57  
  6 Darnika Howe              11 Pukekohe             1:28.39    1:27.61  
  7 Giselle Rollo             11 Manurewa             1:30.22    1:27.87  
  8 Lucy Hawke                11 Kings Swim Club      1:36.94    1:28.36  
  9 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga     1:28.03    1:30.38  
 10 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club      1:36.85    1:33.31  
 11 Abby Davidson             11 Kings Swim Club      1:35.00    1:33.36  
 12 Calee Dally               11 Fast                 1:32.23    1:35.18  
 13 Sasha Jamieson            11 Kowhai Swim Club     1:36.24    1:36.15  
 14 Lily Madill               11 Fast                 1:46.34    1:37.78  
 15 Madison Thorn             11 Fast                 1:45.17    1:44.32  
 16 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura             1:45.62    1:44.50  
 17 Lucy Gilmour              11 Papakura             1:49.63    1:45.53  
 18 Kyla Malcolm              11 Manurewa             1:59.83    1:49.10  
 19 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa             1:50.54    1:51.25  
 20 Briar Roden               11 Fast                 2:06.23    1:53.01  
 -- Hayley Newington          11 Papakura             1:45.00         DQ  
 -- Mya Kingi                 11 Papakura             1:38.28         DQ  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe           1:57.67         NS  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura             1:50.04        SCR  
 
Event 16  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 1:11.66   8/10/2016 Aimee Crosbie, United                      
 Counties-SC: C 1:09.24   4/09/2010 Paige Schendelaar-Kemp  Counti, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga     1:11.68    1:12.22  
  2 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     1:12.76    1:13.68  
  3 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      1:24.80    1:16.99  
  4 Janaye Burns              12 Pukekohe             1:13.80    1:17.41  
  5 Alexia Perese             12 Papatoetoe           1:18.75    1:18.23  
  6 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     1:22.54    1:21.68  
  7 Jessie Dai                12 Papakura             1:33.41    1:24.49  
  8 Amber George              12 Manurewa             1:26.35    1:24.74  
  9 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club     1:27.87    1:27.50  
 10 Jessie Malcolm            12 Manurewa             1:26.29    1:27.67  
 11 Alena Elmore              12 Papakura             1:31.82    1:29.03  
 12 Samantha James            12 Howick Pakuranga     1:40.37    1:29.46  
 13 Mia Willis                12 Papakura             1:30.00    1:30.91  
 14 Grace Richards            12 Kowhai Swim Club     1:38.70    1:34.60  
 15 Eva Harvey                12 Papakura             1:46.07    1:40.95  
 -- Mia Rayner                12 Howick Pakuranga     1:53.19         DQ  
 -- Hannah Dunn               12 Manurewa             1:52.32         DQ  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura             1:36.34         NS  
 
Event 17  Mixed 12 & Under 4x50 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
        RACE: R 2:11.11  17/10/2009 Howick Pakuranga, Howick                    
                         B Main, L Spence, L Eagleton, H Church            
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pukekohe Swimming Club  'A'                       2:23.31    2:24.94  
     1) Amelia de Lautour W12           2) Darnika Howe W11               
     3) Janaye Burns W12                4) Arun Dunn M12                  
  2 Papatoetoe Swimming Club  'B'                     2:56.75    2:30.56  
     1) Kaden Cossill M10               2) Carol Guo W11                  
     3) Mia Wang W10                    4) Jarrod Seko M11                
  3 Papakura Swimming Club  'A'                            NT    2:33.97  
     1) Jessie Dai W12                  2) Meg Shuker W12                 
     3) Takumi Thornley M12             4) Alena Elmore W12               
  4 Fulton Amateur Swimming Team  'A'                 2:42.10    2:41.16  
     1) Calee Dally W11                 2) Drew Burrett W11               
     3) Leon Duke M12                   4) Lily Madill W11                
  5 Papakura Swimming Club  'B'                            NT    2:53.87  
     1) Isabella Bolton W10             2) Mia Willis W12                 
     3) Charles Gemmell M12             4) Mahuta Gemmell M10             
  6 Papatoetoe Swimming Club  'A'                     2:31.33    2:57.91  
     1) Michaela Botha W11              2) Alexia Perese W12              
     3) Bronson Chungson M12            4) Caleb Leiasamaivao M12         
  7 Fulton Amateur Swimming Team  'B'                 2:55.28    3:02.66  
     1) Charlise Ruddell W10            2) Liam Mulholland M12            
     3) Jessica Cochran W10             4) Kyan Potter M11                
  8 Papakura Swimming Club  'C'                            NT    3:12.13  
     1) Lucy Gilmour W11                2) Ruby Hakkenbroek W11           
     3) Scarlett Snelling W12           4) Sophia Nelson W11              
  9 Fulton Amateur Swimming Team  'C'                      NT    3:31.16  
     1) Kullen Montgomery M12           2) Talia Chaney W8                
     3) Briar Roden W11                 4) Quinn Gardiner-Hall M11        
 
Event 19  Boys 9 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 20:00.00                                                       
 Counties-SC: C  5:36.80  17/07/2015 Quintin L. Wong at 2015 Hpk Ho, PPTCO-CO  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting            9 Roskill Swim         5:21.75    5:24.54C 
 
Event 19  Boys 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:42.94  11/09/2005 Ethan Moser, Parnell-AK                    
 Counties-SC: C 4:37.63  22/08/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     5:22.55    5:16.88  
 
Event 19  Boys 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:37.21  18/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                    
 Counties-SC: C 4:23.58  23/07/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     4:55.65    4:40.04  
  2 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      4:48.21    4:40.42  
  3 Michael Han               12 Howick Pakuranga     5:25.50    5:01.58  
 
Event 20  Girls 11 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:50.22  18/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 4:39.23  12/06/2010 Paige Schendelaar-Kemp at NSS, HPK-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      5:15.40    5:17.09  
 
Event 20  Girls 12 Year Olds 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 4:39.96  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 4:39.59  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     4:43.90    4:47.95  
  2 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     5:02.90    4:58.51  
  3 Meg Shuker                12 Papakura             5:20.80    5:14.97  
 
Event 21  Boys 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 51.29  17/10/2010 Sungju Kim, North Shore                      
 Counties-SC: C 49.63   8/05/2004 Cody White, PUK-CO                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       55.41      58.29  
  2 Connor Sigley              8 Kings Swim Club      1:00.11    1:03.29  
 -- Peter Seko                 8 Papatoetoe           1:03.93         DQ  
 
Event 21  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 44.56  15/09/2002 Ethan Moser, ONEAK-                          
 Counties-SC: C 44.71  10/10/2015 Quintin L. Wong at 2015 Counti, PPTCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       50.89      48.96  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga       51.00      49.61  
  3 Ethan Choo                 9 Howick Pakuranga       53.19      51.03  
  4 Jussi McKenzie             9 Pukekohe               53.73      52.95  
  5 Von Ooi                    9 Kings Swim Club        52.10      53.20  
  6 Ethan Curlett              9 Howick Pakuranga       53.39      53.52  
  7 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga     1:09.47      54.76  
  8 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:01.95      57.27  
  9 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga       57.86      57.64  
 10 Ryan Xie                   9 Kings Swim Club      1:02.81    1:00.22  
 -- Aaron Santoso              9 Papatoetoe             59.49         NS  
 -- Yingpeng(Dennis) Wu        9 United Swim            57.00         NS  
 
Event 21  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 41.08   9/10/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                     
 Counties-SC: C 40.59  22/07/2016 Quintin L. Wong at 2016 Asa Wi, PPTCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga       46.90      45.07  
  2 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga       53.77      49.67  
  3 Raymond Wang              10 Howick Pakuranga       53.09      49.94  
  4 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga       52.82      50.07  
  5 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga       49.82      51.66  
  6 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga       50.40      51.83  
  7 Elijah Perese             10 Mangere                54.83      52.82  
  8 Charlie Millington        10 Pukekohe               52.33      52.92  
  9 Mahuta Gemmell            10 Papakura               52.82      53.38  
 10 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga       55.77      53.77  
 11 Dylan McConnell           10 Fast                 1:00.43      57.05  
 12 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       58.92      57.90  
 13 Joseph Zhang              10 Howick Pakuranga       54.69      58.09  
 14 Max Liu                   10 Howick Pakuranga       51.68    1:01.47  
 -- William Sun               10 Kings Swim Club        53.37         DQ  
 -- Leo Arrowsmith            10 Howick Pakuranga       42.18        SCR  
 
Event 21  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 36.79  15/09/2002 Malcolm Richardson, ROSAK-                   
 Counties-SC: C 35.51  27/08/2006 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club        39.59      39.27  
  2 TJ Notman                 11 Pukekohe               40.20      41.07  
  3 William Koo               11 Howick Pakuranga       44.56      44.56  
  3 Kevin Zhang               11 Roskill Swim           44.93      44.56  
  5 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       45.42      44.84  
  6 Andre Chan                11 Roskill Swim           47.21      44.94  
  7 Nathan Hannah             11 Manurewa               51.04      46.89  
  8 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       49.22      47.10  
  9 Ethan Chan                11 Kings Swim Club        47.89      47.82  
 10 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga       50.84      51.60  
 11 Kyan Potter               11 Fast                   50.85      51.85  
 12 Caleb Palmer              11 Manurewa               56.28      52.08  
 13 David Wright              11 Pukekohe               52.56      53.62  
 -- Caleb Wilson              11 Mangere                57.08         DQ  
 
Event 21  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 36.31  15/09/2002 Amini Fonua, ROSAK-                          
 Counties-SC: C 32.47  25/08/2007 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga       37.75      38.11  
  2 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       42.94      42.40  
  3 Arun Dunn                 12 Pukekohe               45.69      44.61  
  4 Nathan Joe                12 Manurewa               49.18      44.80  
  5 Charles Gemmell           12 Papakura               49.24      45.27  
  6 Takumi Thornley           12 Papakura               47.08      47.68  
  7 Joshua Willmer            12 Papakura               48.75      51.32  
  8 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base             55.58      52.12  
  9 Harish Kishorkumar        12 Howick Pakuranga     1:02.54      52.34  
 -- Alfie Williams            12 Howick Pakuranga       43.86         DQ  
 -- Saul Wilson               12 Papatoetoe             47.26        SCR  
 -- Bronson Chungson          12 Papatoetoe             44.20        SCR  
 
Event 22  Girls 8 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 46.06   2/10/2011 Grace Chang, Howick Pakuranga                
 Counties-SC: C 45.37  17/06/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       50.80      49.37  
  2 Zoriah Wong See            8 Howick Pakuranga       54.28      49.72  
  3 Elena-Rhys Uta'i           8 Howick Pakuranga       55.68      55.09  
  4 Olivia Waddell             8 Fast                   57.95      55.45  
  5 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga       52.68      55.84  
  6 Bianca Chan                8 Roskill Swim         1:01.31      57.81  
  7 Talia Chaney               8 Fast                 1:00.63      58.96  
  8 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe           1:02.45      59.23  
 -- Emma Wang                  7 Papatoetoe             58.73         DQ  
 
Event 22  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 44.33   9/10/2016 Mulan Chan See, Howick Pakuranga             
 Counties-SC: C 38.50  17/02/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 NZ J, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga       47.29      47.29  
  2 Amelia Croft               9 Manurewa               50.29      49.87  
  3 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga       52.85      50.63  
  4 Emily Faleafa              9 Rnzaf Base             56.20      52.13  
  5 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga       52.43      52.34  
  6 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       55.63      54.27  
  7 Analiah Palmer             9 Manurewa               59.93      55.48  
  8 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       58.01      57.32  
  9 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga     1:04.70    1:06.07  
 -- Isabella Lambie            9 Parnell Swim           52.50         DQ  
 -- Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga     1:05.20        SCR  
 -- Corbin Radford             9 Howick Pakuranga     1:03.80        SCR  
 
Event 22  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 39.93  13/10/2013 Jelani Freesir-Wetzell, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 38.15   8/09/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 Asa, HPKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga       42.87      42.94  
  2 Aria Murray               10 Pukekohe               44.50      44.35  
  3 Mia Wang                  10 Papatoetoe             43.34      45.44  
  4 Holly Dunn                10 Pukekohe               47.33      46.11  
  5 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       48.01      46.55  
  6 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       47.84      48.55  
  7 Tyler McNaughten          10 Pukekohe               49.36      48.66  
  8 Milla Barclay             10 Kings Swim Club        49.11      49.67  
  9 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga       52.48      49.69  
 10 Sasha Nichol              10 Pukekohe               49.59      49.91  
 11 Isabella Bolton           10 Papakura               52.41      50.79  
 12 Charlise Ruddell          10 Fast                   53.09      51.31  
 13 Jessica Cochran           10 Fast                   52.73      53.41  
 14 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       55.02      53.99  
 15 Sakura Thornley           10 Papakura               54.62      54.64  
 16 Lucy O'Reilly             10 United Swim            55.24      57.72  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe             45.98        SCR  
 
Event 22  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 37.86  19/10/2008 Charlotte O'Hara, North Shore                
 Counties-SC: C 36.82  27/08/2016 Trelise L. Dance at 2016 Hpk H, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carol Guo                 11 Papatoetoe             45.39      44.50  
  2 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga       44.68      44.94  
  3 Melika Zeyni              11 Howick Pakuranga       47.01      45.06  
  4 Michaela Botha            11 Papatoetoe             45.82      45.46  
  5 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga       51.74      46.12  
  6 Drew Burrett              11 Fast                   47.91      47.49  
  7 Abby Davidson             11 Kings Swim Club        48.17      47.94  
  8 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club        50.84      48.97  
  9 Madison Harada            11 Howick Pakuranga       52.09      49.88  
 10 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       51.31      50.12  
 11 Farchana Bakor            11 Roskill Swim           55.50      50.31  
 12 Lucy Gilmour              11 Papakura               58.97      51.57  
 13 Lily Madill               11 Fast                   59.99      52.38  
 14 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               50.50      52.46  
 15 Drew McKenzie             11 Pukekohe               54.58      52.58  
 16 Kyla Malcolm              11 Manurewa               52.73      52.89  
 17 Calee Dally               11 Fast                   53.27      53.32  
 18 Madison Thorn             11 Fast                 1:04.98      55.35  
 -- Hayley Newington          11 Papakura               53.75         DQ  
 -- Mya Kingi                 11 Papakura               49.75         DQ  
 -- Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     1:00.15         NS  
 -- Ishrit Khangura           11 Papatoetoe             58.63        SCR  
 -- Hannah Piper              11 Kings Swim Club        55.44        SCR  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura               57.74        SCR  
 -- Sasha Jamieson            11 Kowhai Swim Club       52.38        SCR  
 
Event 22  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 35.82  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 34.02  11/09/2017 Trelise L. Dance at Anchor Aim, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alexia Perese             12 Papatoetoe             36.80      37.68  
  2 Trinity Greig             12 Kings Swim Club        38.48      38.32  
  3 Amber George              12 Manurewa               42.61      42.08  
  4 Tyler Chapman             12 Pukekohe               41.86      42.55  
  5 Anna Lepua                12 Central City           42.99      43.21  
  6 Meg Shuker                12 Papakura               44.99      44.38  
  7 Alena Elmore              12 Papakura               46.77      45.28  
  8 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       47.03      45.43  
  9 Jessie Dai                12 Papakura               47.74      45.52  
 10 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club       52.58      45.68  
 11 Luci Marra                12 Rnzaf Base             43.36      45.70  
 12 Mia Willis                12 Papakura               50.39      46.71  
 13 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club       48.94      48.80  
 14 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim           54.75      50.07  
 15 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga       52.16      50.25  
 16 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       58.22      50.65  
 17 Sabrina Romero            12 Papakura               51.25      54.96  
 18 Sanjukta Dey              12 Roskill Swim           57.32      55.68  
 -- Scarlett Snelling         12 Papakura               48.00         DQ  
 -- Teresa Croker             12 Papatoetoe             58.04        SCR  
 
Event 23  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:31.75  11/10/2015 Quintin Wong, Papatoetoe-CO                
 Counties-SC: C 1:26.12  19/08/2012 Tristan G. Eiselen at Lme L2 A, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:56.09    1:40.83  
  2 Wesley Lau                 9 Howick Pakuranga     2:09.56    2:02.79  
 
Event 23  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:21.94  19/10/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:14.50  22/10/2000 Chris Adamson, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     1:36.85    1:28.10  
  2 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga     1:38.86    1:34.30  
  3 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga     1:53.22    1:41.11  
  4 Dylan McConnell           10 Fast                 2:10.45    2:15.61  
 
Event 23  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:09.41  18/10/2009 Jason Smeets, King's Swim Club             
 Counties-SC: C 1:10.67  13/10/2001 Chris Adamson, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 David Wright              11 Pukekohe             2:06.21    1:52.87  
 -- Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      1:39.71         DQ  
 
Event 23  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:04.35  13/10/2013 Xavier Hill, Kiwi West                     
 Counties-SC: C 1:06.54  23/08/2009 Joshua Asplin, PPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      1:07.31    1:09.55  
  2 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           1:36.35    1:17.24  
  3 Michael Han               12 Howick Pakuranga     1:17.24    1:17.40  
  4 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga     1:21.75    1:20.96  
  5 Nathan Joe                12 Manurewa             1:44.28    1:38.48  
  6 Liam Mulholland           12 Fast                 1:53.34    1:41.76  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:29.25   7/10/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:22.58  15/01/2015 Janaye L. Burns at Pukekohe 20, PUKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club      1:26.43    1:21.46C 
 
Event 24  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:15.55  11/10/2015 Janaye Burns, Pukekohe-CO                  
 Counties-SC: C 1:15.55  10/10/2015 Janaye L. Burns at 2015 Counti, PUKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     1:18.96    1:24.71  
  2 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     1:35.52    1:34.11  
  3 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga     1:32.66    1:34.68  
  4 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga     1:49.41    1:40.93  
 -- Sasha Nichol              10 Pukekohe             1:49.57         NS  
 
Event 24  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:12.58  11/10/2015 Aimee Crosbie, Kings Swim Club             
 Counties-SC: C 1:10.68   4/06/2010 Paige Schendelaar-Kemp at Coun, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liv Peebles               11 Central City         1:11.81    1:11.99R 
  2 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      1:20.77    1:21.29  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:26.65    1:23.83  
  4 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga     1:32.43    1:29.37  
  5 Lily Madill               11 Fast                 1:45.33    1:43.50  
  6 Madison Thorn             11 Fast                 2:02.36    1:57.67  
 -- Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      1:18.14         DQ  
 
Event 24  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        RACE: R 1:06.61  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 1:03.12  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe             1:12.53    1:11.69  
  2 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga     1:16.16    1:12.10  
  3 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      1:19.03    1:20.66  
  4 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     1:23.44    1:23.97  
  5 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     1:32.77    1:28.35  
  6 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga     1:34.00    1:32.58  
 
Event 25  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:34.51  16/09/2001 Phillip Ryan, WHLAK-                       
 Counties-SC: C 2:19.55  23/08/2008 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     3:05.53    2:48.65  
  2 Remy Burns                10 Fast                 3:08.91    3:01.98  
 -- Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     2:51.73         DQ  
 -- Leo Arrowsmith            10 Howick Pakuranga     2:51.29        SCR  
 
Event 25  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:15.37  24/09/2006 Corey Main, Howick Pakuranga               
 Counties-SC: C 2:11.25  22/08/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     2:31.50    2:31.90  
  2 Nathan Hannah             11 Manurewa             2:43.70    2:39.72  
  3 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      2:49.49    2:40.82  
  4 TJ Notman                 11 Pukekohe             2:36.76    2:46.99  
  5 Andre Chan                11 Roskill Swim         2:49.86    2:50.40  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base           2:37.46        SCR  
 
Event 25  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:10.47  18/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                    
 Counties-SC: C 2:05.14  22/07/2010 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      2:15.18    2:14.02  
  2 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     2:19.19    2:14.46  
  3 Takumi Thornley           12 Papakura             2:40.57    2:37.23  
 
Event 26  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:39.81   9/10/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
 Counties-SC: C 2:37.11  17/12/2007 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club      2:37.07    2:37.44R 
  2 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             3:08.31    3:04.69  
 
Event 26  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:30.94  11/10/2015 Janaye Burns, Pukekohe-CO                  
 Counties-SC: C 2:24.24  21/03/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mia Wang                  10 Papatoetoe           2:51.19    2:42.23  
  2 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga     2:59.30    2:52.22  
  3 Jessica Cochran           10 Fast                 3:08.48    3:03.58  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe           2:58.36        SCR  
 
Event 26  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:20.36  18/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 2:18.27   5/09/2016 Laura J. Wesseling at Nzct Aim, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      2:35.02    2:26.68  
  2 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga     2:45.80    2:32.26  
  3 Carol Guo                 11 Papatoetoe           2:48.83    2:43.46  
  4 Michaela Botha            11 Papatoetoe           2:48.99    2:47.77  
 
Event 26  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        RACE: R 2:16.56  15/09/2002 Emma Hunter, PPTCO-                        
 Counties-SC: C 2:08.92  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     2:15.85    2:20.04  
  2 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     2:23.50    2:22.72  
  3 Alexia Perese             12 Papatoetoe           2:27.65    2:26.16  
  4 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      2:40.56    2:27.74  
  5 Luci Marra                12 Rnzaf Base           2:43.12    2:42.38  
  6 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     2:42.26    2:42.63  
  7 Tyler Chapman             12 Pukekohe             2:44.04    2:43.79  
  8 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     2:44.51    2:43.93  
 
Event 27  Boys 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 41.31  24/09/2006 Hayden Church, Manurewa                      
 Counties-SC: C 42.30  18/07/2014 Quintin L. Wong at 2014 Hpk Ho, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peter Seko                 8 Papatoetoe             53.94      48.37  
  2 Connor Sigley              8 Kings Swim Club        54.81      51.83  
  3 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga       55.60      56.59  
 
Event 27  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 37.82   7/10/2007 Hayden Church, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 37.82   6/10/2007 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga       46.07      43.64  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga       42.43      44.25  
  3 Ethan Choo                 9 Howick Pakuranga       47.70      46.48  
  4 Von Ooi                    9 Kings Swim Club        50.77      47.15  
  5 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga       47.44      48.72  
  6 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga       53.59      49.11  
  7 Jussi McKenzie             9 Pukekohe               47.79      49.27  
  8 Wesley Lau                 9 Howick Pakuranga       50.51      49.37  
  9 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga       54.53      50.06  
 10 Ryan Xie                   9 Kings Swim Club        54.02      50.51  
 -- Yingpeng(Dennis) Wu        9 United Swim            49.25         NS  
 
Event 27  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 35.27  19/10/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 34.54  18/09/2016 Quintin L. Wong at TBBS Central, PPTCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga       40.79      39.76  
  2 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga       40.16      40.63  
  3 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga       43.09      43.40  
  4 Mahuta Gemmell            10 Papakura               45.00      43.99  
  5 Raymond Wang              10 Howick Pakuranga       47.99      44.64  
  6 Remy Burns                10 Fast                   48.48      45.50  
  7 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga       47.47      45.73  
  8 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga       47.47      46.53  
  9 William Sun               10 Kings Swim Club        51.38      47.14  
 10 Elijah Perese             10 Mangere                46.44      47.57  
 11 Lau'rel Ram               10 Howick Pakuranga       57.95      52.54  
 12 Eric Yang                 10 Howick Pakuranga     1:01.31      53.11  
 13 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga       56.26      53.38  
 14 Max Liu                   10 Howick Pakuranga       53.90      56.70  
 15 Dylan McConnell           10 Fast                   56.84      57.66  
 -- Allan Barriball           10 Thames Swim Club       49.12        SCR  
 
Event 27  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 34.88  12/10/2014 Ryan Oliver, Howick Pakuranga                
 Counties-SC: C 32.56  22/08/2009 Hayden Church, HPK-CO                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kevin Zhang               11 Roskill Swim           38.10      36.22  
  2 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club        36.77      36.71  
  3 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club        38.03      36.72  
  4 Caleb Wilson              11 Mangere                42.03      39.93  
  5 Brian Ng                  11 Kings Swim Club        42.24      40.35  
  6 Nathan Hannah             11 Manurewa               42.91      40.72  
  7 Kyan Potter               11 Fast                   42.79      41.89  
  8 Allan Han                 11 Howick Pakuranga       44.92      41.93  
  9 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga       41.49      42.16  
 10 David Wright              11 Pukekohe               41.81      42.40  
 11 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga       42.39      42.71  
 12 Ethan Chan                11 Kings Swim Club        46.24      43.07  
 13 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga       49.15      44.47  
 14 Caleb Palmer              11 Manurewa               50.46      52.56  
 -- Quinn Gardiner-Hall       11 Fast                   52.57         DQ  
 -- TJ Notman                 11 Pukekohe               38.14        SCR  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base             42.10        SCR  
 
Event 27  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 30.48  18/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                      
 Counties-SC: C 29.89  22/07/2017 Thomas T. Murray at Hamilton W, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga       33.06      34.09  
  2 Arun Dunn                 12 Pukekohe               38.42      37.99  
  3 Charles Gemmell           12 Papakura               42.35      39.90  
  4 Nathan Joe                12 Manurewa               50.73      41.08  
  5 Alfie Williams            12 Howick Pakuranga       43.37      43.40  
  5 Saniru Hewa               12 Roskill Swim           50.22      43.40  
  7 Kullen Montgomery         12 Fast                   48.90      46.82  
  8 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base           1:00.98      53.51  
 -- Saul Wilson               12 Papatoetoe             41.54         NS  
 -- Bronson Chungson          12 Papatoetoe             37.52        SCR  
 
Event 28  Girls 8 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 43.29   9/10/2016 Scarlett Robb, Kings                         
 Counties-SC: C 41.45   5/06/2016 Mulan Z. Chan See at 2016 Coun, HPKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga       44.46      43.04R 
  2 Talia Chaney               8 Fast                   53.27      47.22  
  3 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga       57.68      51.47  
  4 Brooke Kervin              8 Pukekohe             1:02.23      55.18  
 -- Bianca Chan                8 Roskill Swim           56.03         DQ  
 -- Olivia Waddell             8 Fast                   47.81         DQ  
 -- Leanna Park                8 Howick Pakuranga       57.42        SCR  
 
Event 28  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 40.08  21/10/2012 Tavarnya Howe, Pukekohe                      
 Counties-SC: C 37.73   8/04/2017 Mulan Z. Chan See at Hpk Club, HPKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club        38.33      38.06R 
  2 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga       43.53      41.46  
  3 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga       42.75      43.15  
  4 Olivia Wheeler             9 Pukekohe               44.65      45.96  
  5 Amelia Croft               9 Manurewa               50.40      46.37  
  6 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga       49.42      47.51  
  7 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga       49.64      48.27  
  8 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga       49.83      49.24  
  9 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga       50.20      49.30  
 10 Analiah Palmer             9 Manurewa               52.84      50.40  
 11 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga       55.07      52.57  
 -- Alyssa Kappeler            9 Howick Pakuranga     1:00.50        SCR  
 -- Corbin Radford             9 Howick Pakuranga     1:01.30        SCR  
 -- Isabella Lambie            9 Parnell Swim           44.48        SCR  
 
Event 28  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 35.19  11/10/2015 Janaye Burns, Pukekohe-CO                    
 Counties-SC: C 33.91   2/04/2016 Janaye L. Burns at Pukekohe Cl, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga       36.70      37.34  
  2 Holly Dunn                10 Pukekohe               40.98      39.53  
  3 Sasha Nichol              10 Pukekohe               42.18      42.77  
  4 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga       41.57      43.52  
  5 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga       45.87      43.54  
  6 Isabella Bolton           10 Papakura               46.53      44.05  
  7 Charlise Ruddell          10 Fast                   46.38      44.09  
  8 Milla Barclay             10 Kings Swim Club        45.21      44.22  
  9 Ezanda Green              10 Howick Pakuranga       44.99      44.42  
 10 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga       43.86      44.76  
 11 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga       52.63      47.92  
 12 Sakura Thornley           10 Papakura               52.98      47.93  
 13 Lucy O'Reilly             10 United Swim            50.78      49.25  
 14 Maia Kervin               10 Pukekohe               50.81      49.52  
 15 Svetlana Pozhidaeva       10 Fast                   54.52      50.00  
 16 Katie Dunn                10 Pukekohe               51.95      50.33  
 17 Bailee Phillips-Te Haara  10 Manurewa               52.49      50.46  
 18 Katie Wishnowsky          10 Pukekohe               52.74      51.71  
 
Event 28  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 34.16  24/09/2006 Helena Gasson, Pukekohe                      
 Counties-SC: C 32.92  17/02/2017 Janaye L. Burns at 2017 NZ Jun, PUKCO-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club        35.43      36.78  
  2 Calee Dally               11 Fast                   39.91      37.58  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe               38.99      37.90  
  4 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga       37.38      38.92  
  5 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga       38.62      39.17  
  6 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club        42.70      40.72  
  7 Abby Davidson             11 Kings Swim Club        45.41      40.73  
  8 Lily Madill               11 Fast                   45.20      42.52  
  9 Madison Harada            11 Howick Pakuranga       41.96      42.57  
 10 Drew McKenzie             11 Pukekohe               44.33      43.02  
 11 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga       43.81      43.49  
 12 Mya Kingi                 11 Papakura               43.71      44.03  
 13 Drew Burrett              11 Fast                   47.38      46.08  
 14 Ruby Hakkenbroek          11 Papakura               52.16      46.26  
 15 Farchana Bakor            11 Roskill Swim           50.03      46.29  
 16 Madison Thorn             11 Fast                   48.08      47.42  
 17 Hayley Newington          11 Papakura               45.00      49.73  
 -- Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga       49.77         NS  
 -- Lucy Gilmour              11 Papakura               47.28         NS  
 -- Sasha Jamieson            11 Kowhai Swim Club       46.03        SCR  
 -- Hannah Piper              11 Kings Swim Club        50.44        SCR  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura               50.38        SCR  
 
Event 28  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 31.96  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga     
 Counties-SC: C 31.08   7/09/2015 Tavarnya P. Howe at Nzct Aims, PUKCO-CO      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe               32.92      33.88  
  2 Anna Lepua                12 Central City           32.98      34.21  
  3 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga       34.48      35.07  
  4 Jessie Dai                12 Papakura               39.43      37.34  
  5 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club       36.69      37.46  
  6 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim           41.03      39.40  
  7 Amber George              12 Manurewa               40.53      39.48  
  8 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga       41.42      39.54  
  9 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club        41.00      39.65  
 10 Mia Rayner                12 Howick Pakuranga       50.70      43.61  
 11 Scarlett Snelling         12 Papakura               44.76      43.66  
 12 Mia Willis                12 Papakura               46.80      43.78  
 13 Sanjukta Dey              12 Roskill Swim           56.78      47.95  
 -- Alena Elmore              12 Papakura               42.48         DQ  
 
Event 29  Boys 8 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:44.85  18/10/2009 Patrick Smeets, King's Swim Club           
 Counties-SC: C 3:38.15  25/10/2016 Cruz B. Iako at Hpk Club Champ, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan Reynolds            7 Howick Pakuranga     4:09.00    4:14.79  
 
Event 29  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:25.76  21/10/2012 Tom Harford, Pukekohe                      
 Counties-SC: C 3:19.69  26/07/2013 James M. Slessor at 2013 Honda, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jussi McKenzie             9 Pukekohe             4:06.05    4:07.31  
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:14.63  15/09/2002 Matthew Lane, ROSAK-                       
 Counties-SC: C 3:08.00  18/09/2016 Quintin L. Wong at TBBS Central, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     3:29.22    3:19.81  
  2 Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     3:40.46    3:44.01  
  3 Charlie Millington        10 Pukekohe             3:51.79    4:03.04  
  4 Sam Molloy                10 Howick Pakuranga     4:00.01    4:05.82  
 -- Leo Arrowsmith            10 Howick Pakuranga     3:24.40        SCR  
 
Event 29  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:51.10  15/09/2002 Malcolm Richardson, ROSAK-                 
 Counties-SC: C 2:47.85  27/08/2006 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club      3:10.38    3:19.50  
  2 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     3:39.98    3:29.12  
 -- TJ Notman                 11 Pukekohe             3:09.99        SCR  
 
Event 29  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:37.24  13/10/2013 Xavier Hill, Kiwi West                     
 Counties-SC: C 2:35.80  25/08/2007 Jeffrey Arona-Tuifanae, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     2:50.75    2:53.51  
  2 Michael Han               12 Howick Pakuranga     2:53.37    2:56.68  
 
Event 30  Girls 8 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:34.29   2/10/2011 Grace Chang, Howick Pakuranga              
 Counties-SC: C 3:34.29   1/10/2011 Grace Z. Chang at 2011 CO Juni, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     3:51.88    3:49.21  
 
Event 30  Girls 9 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:24.61   7/10/2007 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 3:09.47  17/02/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 NZ J, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga     3:38.19    3:30.78  
  2 Amelia Croft               9 Manurewa             3:54.45    3:50.63  
  3 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     4:04.70    3:58.79  
 
Event 30  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 3:06.80  18/10/2009 Katie Hohaia, Howick Pakuranga             
 Counties-SC: C 3:06.80  18/10/2009 Katie Hohaia, HPK-CO                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Asiata           10 Howick Pakuranga     3:17.43    3:25.12  
  2 Freya Hingston            10 Howick Pakuranga     3:35.08    3:31.08  
  3 Holly Dunn                10 Pukekohe             3:40.39    3:49.55  
  4 Jessica Cochran           10 Fast                 4:01.94    3:58.95  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe           3:32.46        SCR  
 
Event 30  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:58.93  19/10/2008 Charlotte O'Hara, North Shore              
 Counties-SC: C 2:56.60   5/09/2016 Trelise L. Dance at Nzct Aims, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liv Peebles               11 Central City         3:06.00    3:12.43  
  2 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      3:18.12    3:19.56  
  3 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga     3:31.37    3:25.75  
  4 Carol Guo                 11 Papatoetoe           3:42.74    3:28.71  
  5 Michaela Botha            11 Papatoetoe           3:40.45    3:41.37  
 
Event 30  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        RACE: R 2:50.73  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 2:42.88  24/09/2006 Brianna Green, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      2:55.36    2:56.92  
  2 Alexia Perese             12 Papatoetoe           3:30.92    3:04.05  
  3 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     3:02.77    3:06.14  
  4 Tyler Chapman             12 Pukekohe             3:16.75    3:11.20  
  5 Meg Shuker                12 Papakura             3:18.49    3:14.39  
  6 Amber George              12 Manurewa             3:34.65    3:18.47  
  7 Luci Marra                12 Rnzaf Base           3:21.69    3:30.44  
 
Event 31  Boys 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:29.13  24/09/2006 Hayden Church, Manurewa                    
 Counties-SC: C 1:25.23  23/08/2006 Hayden Church, MAN-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry Koo                  8 Howick Pakuranga     1:49.53    1:44.80  
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:21.00   7/10/2007 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 1:20.91  20/09/2015 Quintin L. Wong at September,, PPTCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samuel Asiata              9 Howick Pakuranga     1:37.69    1:32.42  
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     1:38.30    1:34.44  
  3 Wesley Lau                 9 Howick Pakuranga     1:47.72    1:41.68  
  4 Von Ooi                    9 Kings Swim Club      1:45.91    1:42.72  
  5 Ethan Zhang                9 Howick Pakuranga     1:46.39    1:45.66  
  6 Khairul Fariz Fariz        9 Howick Pakuranga     1:53.20    1:46.01  
  7 Yuan Lachama               9 Howick Pakuranga     1:58.95    1:46.74  
  8 Jussi McKenzie             9 Pukekohe             1:48.06    1:47.95  
 -- Yingpeng(Dennis) Wu        9 United Swim          1:38.35         NS  
 
Event 31  Boys 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:18.68   9/10/2016 Quintin Wong, Papatoetoe                   
 Counties-SC: C 1:13.20  30/05/2017 Michael Z. Lu at Hpk May 2017, HPKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jason Zhang               10 Howick Pakuranga     1:27.61    1:25.42  
  2 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     1:30.32    1:26.01  
  3 Bo Lei                    10 Howick Pakuranga     1:45.09    1:28.49  
  4 Jerome Chu                10 Howick Pakuranga     1:34.71    1:31.01  
  5 Mahuta Gemmell            10 Papakura             1:40.98    1:35.57  
  6 Ben Hew                   10 Howick Pakuranga     1:38.80    1:35.64  
  7 Raymond Wang              10 Howick Pakuranga     1:38.62    1:37.03  
  8 Remy Burns                10 Fast                 1:44.27    1:38.18  
  9 Beau Nicholson            10 Howick Pakuranga     1:59.20    1:39.53  
 10 Elijah Perese             10 Mangere              1:45.48    1:45.01  
 11 Max Liu                   10 Howick Pakuranga     1:54.65    1:52.20  
 12 Nathaniel Dalton-Wilson   10 Howick Pakuranga     2:12.09    1:54.21  
 13 Dylan McConnell           10 Fast                 1:52.00    2:01.29  
 -- Allan Barriball           10 Thames Swim Club     1:43.74        SCR  
 
Event 31  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:14.86  13/10/2013 Cameron Church, Howick Pakuranga           
 Counties-SC: C 1:08.67  22/08/2009 Hayden Church, HPK-CO                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      1:19.01    1:19.78  
  2 Kevin Zhang               11 Roskill Swim         1:27.41    1:20.13  
  3 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      1:31.35    1:28.02  
  4 Andre Chan                11 Roskill Swim         1:30.31    1:29.61  
  5 Caleb Wilson              11 Mangere              1:33.43    1:29.68  
  6 Armand Spencer            11 Howick Pakuranga     1:31.55    1:30.18  
  7 Kyan Potter               11 Fast                 1:41.98    1:31.27  
  8 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     1:34.48    1:31.75  
  9 David Wright              11 Pukekohe             1:30.89    1:32.67  
 10 Ethan Chan                11 Kings Swim Club      1:35.72    1:34.46  
 11 Buckley Chen              11 Howick Pakuranga     1:46.48    1:36.83  
 12 Quinn Gardiner-Hall       11 Fast                 1:49.66    1:45.72  
 13 Caleb Palmer              11 Manurewa             1:54.31    1:53.86  
 -- Blake Faleafa             11 Rnzaf Base           1:28.33        SCR  
 -- TJ Notman                 11 Pukekohe             1:22.97        SCR  
 
Event 31  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:07.24  18/10/2009 Joshua Asplin, Papakura                    
 Counties-SC: C 1:05.10  30/05/2010 Bayley Main  at 2010 ST George, HPK-CO     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hugo Batchelor            12 Kings Swim Club      1:13.82    1:12.75  
  2 Daniel Cieplinski         12 Howick Pakuranga     1:15.19    1:14.89  
  3 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           1:20.12    1:19.03  
  4 Takumi Thornley           12 Papakura             1:25.46    1:22.17  
  5 Arun Dunn                 12 Pukekohe             1:21.48    1:22.96  
  6 Charles Gemmell           12 Papakura             1:26.97    1:24.34  
  7 Liam Mulholland           12 Fast                 1:35.76    1:30.60  
  8 Harish Kishorkumar        12 Howick Pakuranga     1:34.42    1:32.52  
  9 Saniru Hewa               12 Roskill Swim         1:38.35    1:37.85  
 10 Kullen Montgomery         12 Fast                 1:43.85    1:44.30  
 11 Samuel Jackson            12 Rnzaf Base           2:07.50    1:56.36  
 
Event 32  Girls 8 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:32.67   9/10/2016 Scarlett Robb, Kings                       
 Counties-SC: C 1:34.13  16/06/2012 Jessica A. Folomu at Mt Wellin, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kiri Yamagami              8 Howick Pakuranga     1:40.85    1:33.43C 
  2 Olivia Waddell             8 Fast                 1:41.11    1:38.72  
  3 Jordan Iosefa              8 Papatoetoe           1:55.92    1:40.60  
  4 Emma Wang                  7 Papatoetoe           2:00.49    1:48.36  
  5 Kymond Chan                7 Howick Pakuranga     1:58.44    1:51.44  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:23.14   9/10/2016 Danielle Asiata, Howick Pakuranga          
 Counties-SC: C 1:21.95  17/02/2017 Mulan Z. Chan See at 2017 NZ J, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scarlett Robb              9 Kings Swim Club      1:20.53    1:20.45C 
  2 Mia Laban                  9 Howick Pakuranga     1:37.30    1:30.44  
  3 Mae-Ying Reynolds          9 Howick Pakuranga     1:31.01    1:32.18  
  4 Olivia Wheeler             9 Pukekohe             1:40.54    1:37.13  
  5 Emily Chan                 9 Howick Pakuranga     1:44.42    1:40.77  
  6 Emily Faleafa              9 Rnzaf Base           1:45.25    1:42.17  
  7 Nancy Zhang                9 Howick Pakuranga     1:44.07    1:43.10  
  8 Amelia Croft               9 Manurewa             1:44.69    1:44.75  
  9 Grace Crowe                9 Howick Pakuranga     1:40.11    1:45.92  
 10 Lylah Sugarman             9 Howick Pakuranga     1:51.12    1:49.38  
 11 Analiah Palmer             9 Manurewa             1:54.06    1:50.36  
 12 Ayana Carter               9 Howick Pakuranga     1:46.87    1:53.43  
 -- Isabella Lambie            9 Parnell Swim         1:35.47         NS  
 
Event 32  Girls 10 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:16.87  11/10/2015 Janaye Burns, Pukekohe-CO                  
 Counties-SC: C 1:15.63   5/06/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tyler McNaughten          10 Pukekohe             1:29.39    1:28.85  
  2 Holly Dunn                10 Pukekohe             1:28.80    1:29.28  
  3 Isabella Bolton           10 Papakura             1:46.90    1:35.06  
  4 Yalen-Sjaan Wong See      10 Howick Pakuranga     1:38.42    1:35.50  
  5 Sasha Nichol              10 Pukekohe             1:34.56    1:36.45  
  6 Emma Wang                 10 Howick Pakuranga     1:40.29    1:38.04  
  7 Charlise Ruddell          10 Fast                 1:38.19    1:38.81  
  8 Naomi Cheng               10 Howick Pakuranga     1:44.79    1:41.31  
  9 Sakura Thornley           10 Papakura             1:44.84    1:42.99  
 10 Lucy O'Reilly             10 United Swim          1:44.60    1:44.55  
 11 Katie Dunn                10 Pukekohe             1:58.13    1:51.28  
 12 Svetlana Pozhidaeva       10 Fast                 1:59.31    1:54.69  
 -- Milla Barclay             10 Kings Swim Club      1:34.78         DQ  
 -- Mia Wang                  10 Papatoetoe           1:26.52         DQ  
 
Event 32  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:13.78  19/10/2008 Claudia Brick, North Shore                 
 Counties-SC: C 1:11.17  17/02/2017 Janaye L. Burns at 2017 NZ Jun, PUKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucy Blanchard            11 Kings Swim Club      1:15.19    1:18.16  
  2 Calee Dally               11 Fast                 1:25.90    1:23.82  
  3 Kate Wheeler              11 Pukekohe             1:27.64    1:24.41  
  4 Georgia Haycock           11 Howick Pakuranga     1:25.89    1:25.03  
  5 Abby Davidson             11 Kings Swim Club      1:33.12    1:27.51  
  6 Arabella Duncan           11 Kings Swim Club      1:33.91    1:29.86  
  7 Drew McKenzie             11 Pukekohe             1:33.16    1:33.11  
  8 Astyn Bidois              11 Howick Pakuranga     1:35.88    1:34.03  
  9 Alex Winn                 11 Roskill Swim         1:34.35    1:34.49  
 10 Mya Kingi                 11 Papakura             1:40.85    1:37.72  
 11 Lucy Gilmour              11 Papakura             1:43.54    1:38.02  
 12 Farchana Bakor            11 Roskill Swim         1:35.72    1:38.52  
 13 Madison Thorn             11 Fast                 1:42.10    1:42.34  
 14 Hayley Newington          11 Papakura             1:51.00    1:47.83  
 15 Silver Phillips-Te Haara  11 Manurewa             1:51.32    1:50.64  
 -- Ruby Hakkenbroek          11 Papakura             1:48.41         DQ  
 -- Rowan Maclean             11 Howick Pakuranga     1:47.36         NS  
 -- Sophia Nelson             11 Papakura             1:50.94        SCR  
 -- Hannah Piper              11 Kings Swim Club      1:35.31        SCR  
 
Event 32  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        RACE: R 1:08.57   9/10/2016 Jessica Folomu, Howick Pakuranga           
 Counties-SC: C 1:05.96   7/09/2015 Tavarnya P. Howe at Nzct Aims, PUKCO-CO    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Janaye Burns              12 Pukekohe             1:11.17    1:12.12  
  2 Anna Lepua                12 Central City         1:12.51    1:14.56  
  3 Miandi Oosthuizen         12 Howick Pakuranga     1:17.36    1:15.41  
  4 Jessie Dai                12 Papakura             1:22.20    1:22.01  
  5 Teresa Barriball          12 Thames Swim Club     1:20.72    1:22.93  
  6 Jacey Li                  12 Howick Pakuranga     1:24.69    1:23.92  
  7 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     1:23.42    1:24.75  
  8 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      1:30.46    1:25.62  
  9 Olivia Rooney             12 Howick Pakuranga     1:28.26    1:25.92  
 10 Mackenzie Walker          12 Roskill Swim         3:23.91    1:27.76  
 11 Alena Elmore              12 Papakura             1:30.32    1:31.52  
 12 Sabrina Romero            12 Papakura             1:37.31    1:31.95  
 13 Scarlett Snelling         12 Papakura             1:38.96    1:35.76  
 14 Mia Willis                12 Papakura             1:46.83    1:36.28  
 -- Teresa Croker             12 Papatoetoe           1:40.25        SCR  
 
Event 33  Boys 9 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:58.48  11/10/2015 Quintin Wong, Papatoetoe-CO                
 Counties-SC: C 2:58.48  10/10/2015 Quintin L. Wong at 2015 Counti, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniel Kregting            9 Roskill Swim         3:10.11    2:57.01R 
  2 Daniel Loh                 9 Howick Pakuranga     3:23.12    3:10.05  
 
Event 33  Boys 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:47.67  19/10/2008 Hayden Church, Howick Pakuranga            
 Counties-SC: C 2:43.57  16/07/2016 Quintin L. Wong at 2016 Manure, PPTCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taanmay Annappa           10 Howick Pakuranga     3:14.89    3:08.52  
 -- Taigo Yamagami            10 Howick Pakuranga     3:19.41         DQ  
 -- Hamzah Al-ani             10 Howick Pakuranga     3:23.29         DQ  
 -- Daniel Park               10 Howick Pakuranga     3:22.44         NS  
 -- Leo Arrowsmith            10 Howick Pakuranga     3:33.05        SCR  
 
Event 33  Boys 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:37.79  15/09/2002 Malcolm Richardson, ROSAK-                 
 Counties-SC: C 2:38.00  24/09/2006 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson Kennard           11 Kings Swim Club      3:09.79    2:59.28  
  2 Ali Al-Ani                11 Howick Pakuranga     3:02.62    3:00.15  
  3 Thomas Hunter             11 Kings Swim Club      3:10.28    3:03.96  
  4 Brian Ng                  11 Kings Swim Club      3:17.95    3:07.77  
  5 Yuke Chan                 11 Howick Pakuranga     3:14.15    3:08.51  
  6 Allan Han                 11 Howick Pakuranga     3:16.68    3:10.13  
 -- TJ Notman                 11 Pukekohe             2:58.51        SCR  
 
Event 33  Boys 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:25.27  13/10/2013 Xavier Hill, Kiwi West                     
 Counties-SC: C 2:26.47   6/10/2007 Corey Main, HPK-CO                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michael Han               12 Howick Pakuranga     2:34.13    2:35.56  
  2 Chris Jiang               12 Howick Pakuranga     2:35.81    2:39.74  
  3 Caleb Wyatt               12 Rnzaf Base           3:05.62    2:52.64  
  4 Arun Dunn                 12 Pukekohe             3:05.26    2:57.06  
  5 Takumi Thornley           12 Papakura             3:00.42    2:57.40  
 -- Bronson Chungson          12 Papatoetoe           3:00.49        SCR  
 
Event 34  Girls 10 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:44.82  19/10/2008 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 2:36.30  19/03/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aria Murray               10 Pukekohe             3:12.25    3:10.93  
  2 Sasha Nichol              10 Pukekohe             3:20.60    3:22.48  
  3 Isabella Bolton           10 Papakura             3:22.79    3:23.68  
 -- Kimora-Lee Iakopo         10 Papatoetoe           3:08.19        SCR  
 
Event 34  Girls 11 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:37.07  18/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 2:35.21  27/10/2009 Paige Schendelaar-Kemp, HPK-CO             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danielle Curlett          11 Howick Pakuranga     2:51.21    2:52.55  
  2 Sophie Robb               11 Kings Swim Club      2:50.56    2:54.18  
  3 Carol Guo                 11 Papatoetoe           3:04.73    3:01.85  
  4 Kate Wheeler              11 Pukekohe             3:09.76    3:04.69  
  5 Mandy Jing                11 Howick Pakuranga     3:12.54    3:08.23  
  6 Michaela Botha            11 Papatoetoe           3:11.68    3:11.29  
 
Event 34  Girls 12 Year Olds 200 SC Meter IM
===============================================================================
        RACE: R 2:28.69  17/10/2010 Paige Schendelaar-Kemp, Howick Pakuranga   
 Counties-SC: C 2:26.18  30/06/2011 Paige E. Schendelaar-Kemp at 2, HPKCO-CO   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ella Crowe                12 Howick Pakuranga     2:32.04    2:40.08  
  2 Trinity Greig             12 Kings Swim Club      2:45.66    2:42.65  
  3 Alexia Perese             12 Papatoetoe           2:47.29    2:46.27  
  4 Marissa Dodd              12 Howick Pakuranga     2:48.34    2:46.49  
  5 Meg Shuker                12 Papakura             2:56.47    2:53.72  
  6 Luci Marra                12 Rnzaf Base           3:00.63    2:58.33  
  7 Anna Lepua                12 Central City         2:48.16    2:58.35  
  8 Claire MacDonald          12 Kowhai Swim Club     2:57.84    3:00.15  
  9 Victoria Jagusch          12 Kings Swim Club      3:02.79    3:01.73  
 10 Kendall Oliver            12 Howick Pakuranga     3:02.89    3:04.77  
 
Event 35  Mixed 12 & Under 4x50 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        RACE: R 1:58.91   7/10/2007 Howick Pakuranga                           
                         D Bennett, C Main, K Richter, V Kau               
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pukekohe Swimming Club  'A'                       2:08.01    2:11.82  
     1) Tyler McNaughten W10            2) Kate Wheeler W11               
     3) Arun Dunn M12                   4) Janaye Burns W12               
  2 Papakura Swimming Club  'A'                            NT    2:14.88  
     1) Charles Gemmell M12             2) Meg Shuker W12                 
     3) Alena Elmore W12                4) Takumi Thornley M12            
  3 Fulton Amateur Swimming Team  'A'                 2:25.82    2:25.50  
     1) Liam Mulholland M12             2) Calee Dally W11                
     3) Lily Madill W11                 4) Kyan Potter M11                
  4 Fulton Amateur Swimming Team  'B'                 2:36.66    2:34.12  
     1) Drew Burrett W11                2) Jessica Cochran W10            
     3) Madison Thorn W11               4) Olivia Waddell W8              
  5 Papakura Swimming Club  'C'                            NT    2:35.95  
     1) Ruby Hakkenbroek W11            2) Scarlett Snelling W12          
     3) Mahuta Gemmell M10              4) Lucy Gilmour W11               
  6 Fulton Amateur Swimming Team  'C'                      NT    2:50.23  
     1) Dylan McConnell M10             2) Charlise Ruddell W10           
     3) Svetlana Pozhidaeva W10         4) Remy Burns M10                 
 -- Papakura Swimming Club  'B'                            NT         DQ  
     1) Joshua Willmer M12              2) Sabrina Romero W12             
     3) Mia Willis W12                  4) Jessie Dai W12                 
 -- Papatoetoe Swimming Club  'A'                     2:10.11         NS  
     1) Michaela Botha W11              2) Bronson Chungson M12           
     3) Alexia Perese W12               4) Saul Wilson M12                
 -- Papatoetoe Swimming Club  'B'                     3:01.82         NS  
     1) Emma Wang W7                    2) Peter Seko M8                  
     3) Jordan Iosefa W8                4) Jarrod Seko M11